Największe forum list przebojów Mycharts.pl
TOP 50 TIËSTO - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Wszystko Jak Leci (/forumdisplay.php?fid=150)
+---- Wątek: TOP 50 TIËSTO (/showthread.php?tid=39714)

Strony: 1 2


RE: TOP 50 TIËSTO - Dobromiera - 09.10.2018 07:15 PM

Pierwszą dwudziestkę można odsłuchać na Spotify. Gdzie się dało, wrzucałem radio edity. Z całej 50-tki dwa utwory są poza Spotify.
https://open.spotify.com/user/11100130876/playlist/6VumFGbvVQ56TtrBrcwzIV?si=jMVvrsUaRSqEU7PKrmmMvA

5 - kolejny remiks który powstał na fali "Silence" i kolejny megahit. Przynajmniej dla mnie.
4 - Jak wcześniej pisałem o ibizowych czy Chicane'owych klimatach, to tu jest już absolutna perfekcja w tej kategorii. Ibizowo-progresywna bomba.
3 - Trochę zakopana została melodia zapożyczona z "Re-Form" Kid Vicious, a w rzeczywistości to niewiele zmieniony remiks DJ Tiësto owego utworu, tylko wydany pod nowym tytułem. Wielowątkowy, wykorzystujący wszystkie techniki studia Tijsa kawałek.
2 - Drugi remiks DJ Tiësto stworzony przez Dennisa i do dzisiaj największy sukces Tiësto. Utwór w 2000 roku osiągnął 3. miejsce w UK (zaraz za "Black Coffee" All Saints i "Against All Odds" Marii i Westlife; co prawda tam singiel był promowany remiksem Airscape, a nie Tiësto) a 7. w Holandii. Bardzo często obwoływane najlepszym utworem trance wszechczasów (chociaż całkiem popularny jest też prog-house'owy remiks Fade, który ukazał się rok wcześniej). W oryginale jest to typowy new age'owy utwór, który wyróżnia się jednak dwoma rzeczami: mrocznym tekstem o samobójstwie, z dramatycznym finałem... oraz udziałem znanej Sarah McLachlan, której wokal naprawdę nadaje tonu piosence. Dwa lata później stał się bazą do tanecznych remiksów, a że był już rok 1999, to oczywiście były to remiksy prog house'owe i epic trance'owe. Dla mnie definitywną wersją oczywiście stał się remiks DJ Tiësto. Dla niektórych ta wersja spłyciła, a dla innych skomercjalizowała ten utwór (co mnie trochę dziwi, zwłaszcza, że te same osoby zdają się preferować remiks Airscape - to dopiero kicz). A ja uważam, że drużyna Tiësto "oczyściła" tą piosenkę z nowowiekowego brudu, bez wpadania w przesadną siekę, aranżacja idealnie się dopełnia z wokalami. No a prawdziwa kulminacja, czyli... breakdown i supersawy... tutaj wyjątkowo wypada niebanalnie, niosąc na sobie cały ładunek emocjonalny refrenowych wersów Sary. Ten utwór w pojedynkę stworzył popyt na podniosło-emocjonalny pop-trance, który masowo do dzisiaj jest tworzony (nie wiem, po co), ale zdecydowanie, zdecydowanie nic z tego się nie zbliżyło do poziomu "Silence".
1 - Skondensowane wszystko co najlepsze w epic trance. Jest rolujący bas, chyba cztery różne linie melodyczne, każda genialna. Najbardziej charakterystyczny jest oczywiście ten róg (czy co to tam jest). Icon_smile Bardzo przemyślane breakdowny, każdy kolejny zupełnie zmienia postać utworu. Jak na trance to bardzo plastyczne nagranie. Wraz z "Out of the Blue" rozbudził wielki apetyt na trance i oba nagrania zdefiniowały "brzmienie roku 1999" (rok, rzeczywiście, dominacji trance na brytyjskiej liście przebojów). Zaraz potem pojawili się Darude, Barthezz.. i tak dalej. Szczytowe osiągnięcie Tijsa i Ferry'ego.

1. Gouryella - Gouryella From The Heavens (1999) odsłuch (Radio Edit) (Original Mix)
2. Delerium - Silence (DJ Tiësto's In Search of Sunrise remix) Silence (Remixes) (singiel) (2000)
3. DJ Tiësto - Suburban Train In My Memory (2001) odsłuch (Radio Edit)
4. Kamaya Painters - Northern Spirit The Collected Works (1998) odsłuch
5. Jan Johnston - Flesh (DJ Tiësto remix) Flesh (singiel) (2001) odsłuch


RE: TOP 50 TIËSTO - tomas585 - 09.10.2018 07:26 PM

kiedyś bardzo lubiłem taką muzykę ale głównie remixy starszych utworów


RE: TOP 50 TIËSTO - Kuba1201 - 09.10.2018 07:53 PM

Drugie miejsce bardzo na plus, świetny ten remiks Icon_smile

Ogólnie to całkiem ciekawy pomysł z prywatnymi topami wykonawców, bardzo fajnie, że ktoś w ogóle takie coś robi.


RE: TOP 50 TIËSTO - Dobromiera - 10.10.2018 07:54 AM

(09.10.2018 07:26 PM)tomas585 napisał(a):  kiedyś bardzo lubiłem taką muzykę ale głównie remixy starszych utworów
Taką tzn.? Icon_wink A co się stało, że przestałeś? Icon_wink

(09.10.2018 07:53 PM)Kuba1201 napisał(a):  Drugie miejsce bardzo na plus, świetny ten remiks Icon_smile
Mam nadzieję, że inne pozycje również przyciągną twoją uwagę. Icon_biggrin

(09.10.2018 07:53 PM)Kuba1201 napisał(a):  Ogólnie to całkiem ciekawy pomysł z prywatnymi topami wykonawców, bardzo fajnie, że ktoś w ogóle takie coś robi.
Dzięki. Icon_smile Kiedyś było ich dużo więcej na mycharts, ale dużo się pozmieniało od tamtego czasu. Zawsze lubię poczytać kogoś, kto się zna na rzeczy.


RE: TOP 50 TIËSTO - tomas585 - 10.10.2018 01:39 PM

Artur.O napisał(a):Taką tzn.? Icon_wink

trance , techno . kiedyś była taka strona djwitek pobierałem stąd mp3

Artur.O napisał(a):A co się stało, że przestałeś?

zacząłem bardziej interesować się rockiem , muzyką z lat 60,70,80