Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Years & Years - If You're Over Me - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Years & Years - If You're Over Me (/showthread.php?tid=39639)

Strony: 1 2 3


Years & Years - If You're Over Me - Szymek79 - 10.05.2018 04:36 PM

"If You're Over Me" to drugi singiel jakim brytyjska grupa Years & Years zapowiada swój drugi studyjny album pt. "Palo Santo", który trafi do sprzedaży 6 lipca.




RE: Years & Years - If You're Over Me - Tomekk - 16.05.2018 03:28 PM

Na razie nie przekonują mnie ich nowe nagrania.
Czyżby skończyli się już na pierwszej płycie? Icon_eek


RE: Years & Years - If You're Over Me - Kuba1201 - 16.05.2018 04:07 PM

(16.05.2018 03:28 PM)Tomekk napisał(a):  Na razie nie przekonują mnie ich nowe nagrania.
Czyżby skończyli się już na pierwszej płycie? Icon_eek
Może i tak...


RE: Years & Years - If You're Over Me - kajman - 10.06.2018 10:11 PM

Tomekk napisał(a):Czyżby skończyli się już na pierwszej płycie?
Z tego, jak kojarzę pierwszą płytę to już na niej byli skończeni.


RE: Years & Years - If You're Over Me - Tomekk - 12.06.2018 10:26 PM

Oj tam, oj tam. Dla Ciebie to większość utworów popowych i danceowych jest skończona, więc to nie do końca tak jak piszesz.


RE: Years & Years - If You're Over Me - dejmieeen - 12.06.2018 10:52 PM

(10.06.2018 10:11 PM)kajman napisał(a):  
Tomekk napisał(a):Czyżby skończyli się już na pierwszej płycie?
Z tego, jak kojarzę pierwszą płytę to już na niej byli skończeni.

Kajman, czegokolwiek nie czytam od Ciebie, to wiecznie coś krytykujesz. Jesteś bardzo zamknięty na muzykę. Przecież nie jest tak, że cokolwiek ma łatkę "dance" czy "elektropop" z automatu jest złe. W każdym gatunku istnieją zarówno arcydzieła, dobre piosenki, piosenki przeciętne no i złe. Nie można od razu wszystkiego sprowadzać do poziomu dna i kilku metrów mułu tylko dlatego, że nie lubisz jakiegoś gatunku.

Co do Y&Y to kompletnie te nowe single mnie nie jarają. Poprzedni album był spoko, miał genialny moment w postaci "Kinga" i kilka przyzwoitych, natomiast ten zapowiada się wyjątkowo nijako. Szkoda, że grupa zamiast na tworzeniu melodii zapamiętywalnych, bardziej skupiają się na epatowaniu orientacją seksualną wokalisty.


RE: Years & Years - If You're Over Me - kajman - 13.06.2018 08:42 AM

dejmieeen napisał(a):Kajman, czegokolwiek nie czytam od Ciebie, to wiecznie coś krytykujesz.
Przeczytaj moje wypowiedzi w tematach singli z ostatnich kilku dni (oceniałem prawie wszystkie) i wtedy to powtórz. Sporo rzeczy oceniałem pozytywnie, a jeszcze więcej nie negatywnie.
dejmieeen napisał(a):Przecież nie jest tak, że cokolwiek ma łatkę "dance" czy "elektropop" z automatu jest złe.
Ja nie patrzę na łatki tylko słucham muzyki. Tylko że w tych gatunkach bardzo rzadko trafiam na coś ciekawego. Przypuszczalnie dlatego, że w elementach, które uważam za najwartościowsze: budowa kompozycji, tworzenie klimatu, rytm, przestrzeń dźwiękowa artyści prawie zawsze świadomie idą na łatwiznę. Ale na przykład mundialowe nagranie Baloji mimo że to kompletnie nie moja bajka uważam za znakomite.
Tomekk napisał(a):Dla Ciebie to większość utworów popowych i danceowych jest skończona
Podkreśliłem słowo kluczowe. Większość tak, bo nie znajduję w nich nic ciekawego.
I przy okazji sprawdziłem swoje notatki i na ich pierwszej płycie był faktycznie bardzo dobry utwór Eyes shut. Ale na przykład takie Shine to był niewąskiej klasy potworek.


RE: Years & Years - If You're Over Me - AKT! - 13.06.2018 01:55 PM

"sanctify" było w porządku; to mnie nie bierze

dejmieeen napisał(a):Kajman, czegokolwiek nie czytam od Ciebie, to wiecznie coś krytykujesz.
haha, powodzenia z tym!

kajman napisał(a):Ale na przykład takie Shine to był niewąskiej klasy potworek.
shine było cudowwwwwwwwwneeeeee


RE: Years & Years - If You're Over Me - Szymek79 - 13.06.2018 02:00 PM

AKT! napisał(a):shine było cudowwwwwwwwwneeeeee
Spoko


RE: Years & Years - If You're Over Me - dejmieeen - 13.06.2018 02:14 PM

(13.06.2018 08:42 AM)kajman napisał(a):  Ja nie patrzę na łatki tylko słucham muzyki. Tylko że w tych gatunkach bardzo rzadko trafiam na coś ciekawego. Przypuszczalnie dlatego, że w elementach, które uważam za najwartościowsze: budowa kompozycji, tworzenie klimatu, rytm, przestrzeń dźwiękowa artyści prawie zawsze świadomie idą na łatwiznę. Ale na przykład mundialowe nagranie Baloji mimo że to kompletnie nie moja bajka uważam za znakomite.

A moim zdaniem tutaj się kłania niezrozumienie funkcji muzyki. Niektóre kawałki mają poruszać, inne napawać agresją, inne relaksować, a jeszcze inne, o zgrozo, bawić. Wyczytuję między wierszami, że jesteś dojrzałą osobą i prawdopodobnie nie rozumiesz do końca muzyki młodych. Szkoda tylko, że zamiast siedzieć mentalnie w klimatach piosenki harcerskiej, gdzie Ci jest ewidentnie dobrze,próbujesz wychodzić na znawcę tego, na czym się nie znasz, a czego się słucha współcześnie. Widać, jaki jest tego efekt. Icon_razz2


RE: Years & Years - If You're Over Me - Tomekk - 13.06.2018 03:11 PM

AKT! napisał(a):shine było cudowwwwwwwwwneeeeee
tak, było u mnie na pierwszym!
lepsze niż King.


RE: Years & Years - If You're Over Me - kajman - 13.06.2018 03:39 PM

dejmieeen napisał(a):A moim zdaniem tutaj się kłania niezrozumienie funkcji muzyki.
Muzyka jest dla mnie przede wszystkim sztuką i jako taką staram się ją traktować. I z tego punktu staram się ją oceniać.
dejmieeen napisał(a):Niektóre kawałki mają poruszać, inne napawać agresją, inne relaksować, a jeszcze inne, o zgrozo, bawić.
Świetnie, niech do tego służą. Niech będzie muzyka do tańca, ale nie musi to oznaczać, że trzeba jej słuchać w innych okolicznościach a tym bardziej twierdzić, że jest dobra.
dejmieeen napisał(a):Wyczytuję między wierszami, że jesteś dojrzałą osobą i prawdopodobnie nie rozumiesz do końca muzyki młodych.
Ale jakiej muzyki młodych? Przecież Kraftwerk bawił się w elektronikę już 40 lat temu, a ABBA rąbała dyskotekową sieczkę taką jak teraz chociaż z nieco innymi instrumentami w tle.
dejmieeen napisał(a):zamiast siedzieć mentalnie w klimatach piosenki harcerskiej, gdzie Ci jest ewidentnie dobrze
Ależ ja nie trawię piosenki harcerskiej.
dejmieeen napisał(a):próbujesz wychodzić na znawcę tego, na czym się nie znasz, a czego się słucha współcześnie. Widać, jaki jest tego efekt
Ja piszę tylko o tym, co według mnie jest dobre a co złe. A to że czegoś ktoś inny słucha współcześnie to nie oznacza automatycznie, że to jest dobre. Poza tym współcześnie nagrywa się mnóstwo rzeczy, które uważam za bardzo dobre (co więcej uważam, że teraz muzycznie jest znacznie ciekawiej niż w przeciętnych l. 80-tych czy fatalnych 90-tych). Tylko tak się składa, że to forum jest nastawione głównie na mainstream i komercję, a ja np. nie wrzucam przyjaznych mi singli, bo nie kontroluję ich rynku.


RE: Years & Years - If You're Over Me - Kuba1201 - 13.06.2018 03:39 PM

(13.06.2018 03:11 PM)Tomekk napisał(a):  
AKT! napisał(a):shine było cudowwwwwwwwwneeeeee
tak, było u mnie na pierwszym!
lepsze niż King.
W 2015 roku tego nie doceniłem na liście, ale teraz uważam, że "Uśmiech" i "Król" są na podobnym poziomie.


RE: Years & Years - If You're Over Me - Kuba1201 - 13.06.2018 03:40 PM

(13.06.2018 03:39 PM)Kuba1201 napisał(a):  
(13.06.2018 03:11 PM)Tomekk napisał(a):  
AKT! napisał(a):shine było cudowwwwwwwwwneeeeee
tak, było u mnie na pierwszym!
lepsze niż King.
W 2015 roku tego nie doceniłem na liście, ale teraz uważam, że "Uśmiech" i "Król" są na podobnym poziomie.
Przepraszam, "Błysk", nie "Uśmiech". Szkoda, że nie ma możliwości edycji ani usunięcia.


RE: Years & Years - If You're Over Me - Dobromiera - 13.06.2018 03:53 PM

(16.05.2018 03:28 PM)Tomekk napisał(a):  Czyżby skończyli się już na pierwszej płycie? Icon_eek

W moim muzycznym świecie to jest tu hit uonder ("Take Shelter" i "King"). Niczego innego od nich nawet nie pamiętam. ;0


RE: Years & Years - If You're Over Me - AKT! - 13.06.2018 05:40 PM

"King" było rasowym przebojem, ale to "Shine" błyszczało w refrenie -- słodko-gorzką wymową ekspresyjnego wyznania miłosnego. Ja w tym utworze odnalazłem sporo siebie i wciąż jest częścią jednej z moich plejlist. A kajman może sobie pisać, że dno Icon_wink


RE: Years & Years - If You're Over Me - kajman - 13.06.2018 05:59 PM

Ale ja piszę o muzyce. A text mnie nie interesuje; zresztą i tak go nie rozumiem.


RE: Years & Years - If You're Over Me - Tomekk - 13.06.2018 06:09 PM

Artur.O napisał(a):W moim muzycznym świecie to jest tu hit uonder
Były jeszcze przecież "Eyes Shut" i "Shine" wspominane w tym wątku wielokrotnie, więc w świecie większości słuchaczy pewnie nie będzie to żaden tu czy three hit uonder.


RE: Years & Years - If You're Over Me - Dobromiera - 13.06.2018 08:14 PM

(13.06.2018 06:09 PM)Tomekk napisał(a):  
Artur.O napisał(a):W moim muzycznym świecie to jest tu hit uonder
Były jeszcze przecież "Eyes Shut" i "Shine" wspominane w tym wątku wielokrotnie, więc w świecie większości słuchaczy pewnie nie będzie to żaden tu czy three hit uonder.

Nie ma czegoś takiego jak tri hit uonder. Icon_razz2


RE: Years & Years - If You're Over Me - Tomekk - 13.06.2018 08:20 PM

a "tu" jest?