Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Kacey Musgraves - Golden Hour - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Kacey Musgraves - Golden Hour (/showthread.php?tid=39185)



Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 04.04.2018 04:57 PM

[Obrazek: kacey.jpg]

Dawno nie byłem podekscytowany żadną premierą płytową. Ostatnio chyba przy okazji "Flower Boya" Tylera the Creatora w zeszłym roku, ale to był inny rodzaj ekscytacji. Przy okazji trzeciej studyjnej płyty Kacey Musgraves, która ukazała się w piątek, ta moja ekscytacja przypomniała mi trochę moje dojrzewanie z muzyką -- jeszcze przed premierą przewałkowałem całą dyskografię Kacey, a od piątku zdążyłem przesłuchać już całość kilkanaście razy. Ale to nieważne, to tylko ja. Ale dlatego też zakładam ten wątek, że chcę się w nim tym wszystkim podzielić. Kacey dotychczas nagrywała country -- obok Mirandy Lambert, Ashley Monroe i Brandy Clark można śmiało powiedzieć, że to jedna z najlepszych piosenkarek/songwriterek na współczesnej scenie. Zawsze śpiewa o czymś, a jej piosenki nie tylko są ładnie zaśpiewane i zaaranżowane, to jeszcze mają melodie. Nowy album to odejście w stronę popu -- takie "1989" Taylor tylko w wersji dla dojrzalszego słuchacza. Bo Kacey nadal śpiewa o czymś, nadal ma super chwytliwe refreny i dotyka ważnych tematów w emocjonalny sposób -- zmieniła się oprawa muzyczna -- poszła w stronę może nie tyle radiowego popu co folk popu mocno inspirowanego rozmaitymi odcieniami rozmarzonej americany. Polecam!

Na zachętę trzeci singiel "High Horse":



RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - prz_rulez - 04.04.2018 07:17 PM

Aaaa, to ta pani od Ciebie ze Spotify'a.

Zobaczę teksty, ale muzycznie to dla mnie jest ok, ale sensacji nie ma. Ciekawi mnie, czemu aż tak Cię wzięła.


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 05.04.2018 02:04 PM

kacey ma sporo uroku, jest refleksyjna, gdy chce i wyszczekana, gdy trzeba
no i pięknie wyprodukowana jest ta płyta!
to jest najwyższej klasy pop, wyższej już nie ma


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - Tomekk - 06.04.2018 04:28 PM

"High Horse" bardzo mi się podoba.
Co jeszcze polecasz z płyty, poza tymi dwoma utworami?


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 06.04.2018 05:27 PM

jeeeej, całą płytę <3

ale wśród hajlajtów na pewno "Velvet Elvis", tytułowy i "Wonder Woman"


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - Tomekk - 06.04.2018 06:02 PM

"Velvet Elvis" faktycznie brzmi interesująco i jest dobrze zrobiony. Może być przebojem na mojej liście.
"Wonder Woman" jest lekki i przyjemny, również spodobał mi się tutaj kojący głos Kacey - pasuje idealnie.
w "Golden Hour" słyszę Michelle Branch - bardzo podobne stylistycznie Icon_eek

Dzięki Ci AKT! za promowanie tej pani tutaj Icon_razz
Masz rację - znakomicie jej wychodzi mieszanie różnych gatunków muzycznych.


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 06.04.2018 07:50 PM

cieszę się, że się spodobała Icon_biggrin


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - prz_rulez - 06.04.2018 09:43 PM

(05.04.2018 02:04 PM)AKT! napisał(a):  to jest najwyższej klasy pop, wyższej już nie ma
Hmm, no jednak mam wątpliwości. Wolę chociażby "Stories From Dogland" Pati Yang Icon_wink

Dobra wiadomość dla Ciebie, Kacey jest na playliście BBC Radio 2.


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 08.04.2018 01:25 PM

>pati yang
>2018

-.-


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - prz_rulez - 08.04.2018 01:29 PM

O co Ci chodzi? Czy to, że mamy 2018, to znaczy, że mamy zapominać o tym, co było wcześniej?


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 08.04.2018 01:36 PM

nie, że to kompletnie nieadekwatne względem muzyki popularnej teraz
to tak jak ja bym napisał, że beach boysi byli lepsi (bo byli), ale to nie ma w kontekście kacey czy pati żadnego znaczenia Icon_wink


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - prz_rulez - 09.04.2018 01:17 PM

Nie wiem, no ale ja nie czuję, że to jakaś rozwalająca system produkcja.
A na jakiej podstawie tak sądzisz?


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 09.04.2018 01:52 PM

jest bardzo organiczna, progresywna i naturalna zarazem; i podszyta oniryzmem, przez co i tak dość sensualne i delikatnie wykonane kompozycje zyskują nowy poziom -- z jednej strony zupełnie nie narzucają się słuchaczowi, z drugiej dobre melodie i teksty wchodzą w głowę, dzięki czemu wraca się do nich z nawet większą przyjemnością; to taka esencjonalna, ponadczasowa mieszanka gatunkowa -- ta płyta nie wydaje się w żaden sposób spóźniona, a jednocześnie mogłaby też ukazać się w połowie lat 90.; jest w niej coś z miejsca klasycznego, co jednak nie wywołuje wrażenia jakiejś kalkulacji


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - prz_rulez - 09.04.2018 02:19 PM

Huhu. Ale w sumie w trochę inną stronę skręciłeś.
Czuję tam jakąś przestrzenność, do której potrzebny jest lepszy sprzęt audio... ale to nie pierwszy artysta, który coś takiego stworzył.


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 09.04.2018 03:28 PM

no i co z tego, że nie pierwszy? a trzeba być w czymś pierwszym, żeby nagrać bardzo dobrą płytę?


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - prz_rulez - 09.04.2018 03:33 PM

A bo pisałeś o jakimś szczycie. Ja tam szczytu nie czuję Icon_wink


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 09.04.2018 03:36 PM

nie o szczycie, ale że to najwyższej klasy pop, a to nie kategoria obejmująca jedną płytę czy jeden podgatunek popu, ale dość obszerna i bardzo eklektyczna półka od oryginalnego "nel blu dipinto di blu", przez "loveless" mbv czy "merriweather post pavilion" animal collective po "maybe" brainstorm Icon_wink


RE: Kacey Musgraves - Golden Hour - AKT! - 14.05.2018 12:00 PM

Kacey w ostatnim SNL-u, było też "High Horse", ale wokalnie wyszło jej tak sobie, wklejam "Slow Burn" <3