Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Konfikt pokoleń w muzyce - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Waszym zdaniem (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- Wątek: Konfikt pokoleń w muzyce (/showthread.php?tid=3895)

Strony: 1 2


Konfikt pokoleń w muzyce - abd3mz - 04.02.2009 05:35 PM

Zdaję się, że matura już niedługo, a ja sobie wybrałem jeden z najbardziej muzycznych tematów.
Konflikt pokoleń w utworach literackich i muzycznych. Omów to zjawisko analizując zgromadzony materiał.
Konspekt mam gotowy, ale zastanawiam się czy nie przegapiłem jakiegoś fajnego utworu [muzycznego Icon_wink2]. Będę wdzięczny za każdą propozycję. Icon_smile2

Jeśli ktoś chce coś zaproponować to proszę o podawanie utworów w formacie: Wykonawca - "Tytuł". Dzięki!


- stavanger - 04.02.2009 05:37 PM

Przecież muzyka łączy pokolenia, był kiedyś taki program (bodajże na TVP 3)


- Tomekk - 04.02.2009 05:52 PM

dużo konfliktów było w literaturze, ale żeby w muzyce?? Icon_smile2
u mnie nie ma muzycznych tematów Icon_frown


- prz_rulez - 04.02.2009 06:23 PM

u mnie był temat odwrotny niż ten, który sobie wymarzyłem Icon_wink2


- AKT! - 04.02.2009 06:24 PM

Temat ciekawy, ale bardzo łatwo można się też w nim pogrążyć Icon_wink2
Bo te konflikty, szczególnie w muzyce, można odbierać bardzo różnie i myślę, że jest to sprawa indywidualna dla każdego Icon_wink2 Ja chyba bym się nie odważył. Jedyne co mogę Ci doradzić, to mimo wszystko nie koncentrować się aż tak bardzo na muzyce, a przynajmniej nie bardziej niż na literaturze. Ja wziąłbym po dwa przykłady konfliktów z jednego i po dwa z drugiego. Zresztą sam na mojej prezentacji właśnie tak zrobiłem - miałem dwa obrazy i dwa dzieła literackie. W każdym razie powodzenia! Icon_smile2


- saferłel - 04.02.2009 06:26 PM

Właśnie bo co to za konflikt właściwie? Ja jestem młodszy tylko o 2 lata od Konrada, a mamy konflikt 23 godziny na dobę Icon_razz2


- prz_rulez - 04.02.2009 06:31 PM

o 2 lata to jesteś młodszy ode mnie. a więc jak widać konflikt zaczyna się przy różnicy 3 lat Icon_mrgreen


- AKT! - 04.02.2009 06:32 PM

No właśnie ode mnie o 3 Icon_razz


- saferłel - 04.02.2009 06:33 PM

W tej chwili jestem młodszy od ciebie o rok Icon_razz2


- prz_rulez - 04.02.2009 06:33 PM

Nie dodawaj sobie Icon_cool2


- saferłel - 04.02.2009 06:35 PM

Jeśli patrzysz na roczniki to ok, ale aktualnie ty masz 18 a ja 17 Icon_razz2


- abd3mz - 04.02.2009 06:37 PM

stavanger napisał(a):Przecież muzyka łączy pokolenia, był kiedyś taki program (bodajże na TVP 3)
Cała muzyka łączy?? Nawet nie będę wymieniał przykładów, żeby udowodnić że muzyka też dzieli. Wystarczy spojrzeć np. 30 lat wstecz.
Tomekk napisał(a):dużo konfliktów było w literaturze, ale żeby w muzyce?? Icon_smile2
Muzyce raczej tyle samo. Chociaż konfliktów pokoleń chyba więcej jest w literaturze.
aaktt napisał(a):Ja wziąłbym po dwa przykłady konfliktów z jednego i po dwa z drugiego.
Ja na razie wziąłem po trzy, ale zobaczę jeszcze. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Właśnie bo co to za konflikt właściwie? Ja jestem młodszy tylko o 2 lata od Konrada, a mamy konflikt 23 godziny na dobę Icon_razz2
Ale to nie o to chodzi. Icon_smile2 Wy macie konflikt na tle muzyki, a to chodzi o konflikt pokoleń wyrażony za pomocą muzyki. Icon_smile2
aaktt napisał(a):W każdym razie powodzenia! Icon_smile2
Dzięki. Icon_smile2

Na razie nie podam Wam co wybrałem, żeby nie podpowiadać. Icon_wink2


- saferłel - 04.02.2009 06:38 PM

Heh wiem wiem, żartujemy sobie Icon_smile Nie przychodzi mi na razie na myśl żaden taki utwór, ale myślę, że jak pomyślę to może, może....


- prz_rulez - 04.02.2009 06:58 PM

abd3mz napisał(a):Na razie nie podam Wam co wybrałem, żeby nie podpowiadać. Icon_wink2
Żebym jeszcze miał taki temat... Icon_wink2


- AKT! - 04.02.2009 07:40 PM

abd3mz napisał(a):
aaktt napisał(a):Ja wziąłbym po dwa przykłady konfliktów z jednego i po dwa z drugiego.
Ja na razie wziąłem po trzy, ale zobaczę jeszcze.
Mi polonistka radziła, że lepiej wziąć mniej przykładów, ale za to dogłębnie je omówić. Zresztą 15 minut to bardzo mało czasu Icon_wink2

Żeby nie było to powiem, że jej rady wyszły mi bardzo na dobre i ostatecznie uzyskałem wynik bardzo mnie satysfakcjonujący Icon_wink2


- prz_rulez - 04.02.2009 08:15 PM

A moja poradziła mi, żeby jeszcze coś dodać. Czyli nie ma jednej recepty na dobrą prezentację


- Miszon - 04.02.2009 11:48 PM

pierwsze co mi przychodzi do głowy to "She's leaving home" Beatlesów, chyba najlepszy kawałek o konflikcie pokoleń, ale to niestety nie z polskiego.
No a później Oddział Zamknięty chyba. Tak za całokształt w zasadzie.


- abd3mz - 04.02.2009 11:48 PM

A jaki tytuł? Icon_smile2
Nie musi być po polsku. Icon_smile2


- Gary - 04.02.2009 11:53 PM

Jeżeli dobrze zrozumiałem temat, to proponuję "Hipisówkę" Kobranocki. Icon_smile2

EDIT: A Oddział to pewnie chodzi o "Ten wasz świat".


- prz_rulez - 05.02.2009 11:35 AM

a co z Papa Don't Preach? Icon_biggrin3