Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) (/showthread.php?tid=38919)



Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - Tomekk - 16.03.2018 06:10 PM

[Obrazek: 51II6ijU-tL._SS280.jpg]

Wreszcie jest.

Oto pierwsza oficjalna zapowiedź nowej studyjnej płyty Kasi Kowalskiej. Ostatni autorski album wokalistki ukazał się aż 10 lat temu Icon_eek W 2008 r. miała bowiem premiera "Antepenultimate". Pamiętam, że wtedy zaczynałem tworzyć na mycharts swoją listę i właśnie piosenki z tego albumu radziły sobie u mnie bardzo dobrze. Teraz kiedy świętuję 10-lecie Tomekk listy - Kasia wraca po bardzo długim milczeniu. W międzyczasie wydane zostały pojedyncze single, a nawet płyta z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego - no ale to nie to samo co autorska płyta.

Trzy miesiące przed premierą płyty, światło dzienne ujrzał pierwszy singiel. "Alannah (tak niewiele chcę)” jest efektem współpracy Kasi Kowalskiej z Kenem Rose (współpracującym m.in. Marianne Faithfull, Lionelem Richie czy Toto) – prywatnie przyjacielem Kasi – oraz gitarzystą Bartkiem Kapłońskim. Produkcją zajął się Adam Abramek, z którym Kowalska pracowała już przy swoich dwóch wcześniejszych albumach. Angielski tekst do kompozycji napisała sama Alannah Myles, stąd tytuł utworu.

Roboczy tytuł płyty to "Aeternus", a data premiery - czerwiec 2018




RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - kajman - 16.03.2018 06:43 PM

Może przy kolejnym przesłuchaniu będzie lepiej, ale teraz nieprzyjemnie pobrzmiewa mi country.


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - Tomekk - 16.03.2018 06:49 PM

Nie ma tam raczej country - to tylko trochę inne użycie gitary Icon_wink


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - kajman - 16.03.2018 06:53 PM

Charakterystyczne (w moim odczuciu) dla country i takie, od którego mnie prawie zawsze odrzuca.


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - Gaspard - 16.03.2018 06:59 PM

Jak dla mnie bardzo przyjemne. Chociaż mam nadzieję, że na albumie znajdziemy jakieś większe przeboje Icon_wink


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - prz_rulez - 16.03.2018 08:37 PM

Ale zbieg okoliczności. Zaraz po przeczytaniu tego tematu zagrano Kasię Kowalską w Trójce - i to jeszcze z zapowiedzią artystki Icon_wink


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - Sundrajta - 17.03.2018 12:59 AM

Mnie się ten kawałek jak na pierwszy odsłuch bardzo podoba. A jedyne country jakie widzę (w obrazku) to kapelusz Kasi. Icon_wink
A że ostatnio lubię Kapelusze, to i w tym przypadku nie ma się czemu dziwić.


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - miszony - 17.03.2018 11:03 AM

Bardzo przyjemny utwór Kasi. W moim mniemaniu lepszy niż Aya.


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - kajman - 17.03.2018 03:32 PM

Sundrajta napisał(a):A jedyne country jakie widzę (w obrazku) to kapelusz Kasi.
Chodzi o to, co słyszysz a nie co widzisz.


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - bugman - 18.03.2018 08:48 PM

poprawcie byka. Alannah to nie 1 singiel promujący nadchodzacy album.

1 to Aya z 2016 roku.


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - AKT! - 18.03.2018 09:36 PM

a wiadomo już, czy aya na 100% będzie na płycie?


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - kajman - 18.03.2018 09:40 PM

Z wywiadów wtedy wynikało, że to będzie utwór z płyty. Ale być może się to zmieniło.


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - Tomekk - 19.03.2018 12:18 PM

AKT! napisał(a):a wiadomo już, czy aya na 100% będzie na płycie?
Nie wiadomo, ja nic takiego nie znalazłem.


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - EVENo - 19.03.2018 12:44 PM

Ostatnio czytałem artykuł na Onecie, z którego wynika, że Aya promowała nową płytę, ale ta się nie pojawiła. Nie ma w sumie potwierdzenia, czy będzie na albumie, ale myślę, że tak.

https://kultura.onet.pl/muzyka/wywiady-i-artykuly/kasia-kowalska-w-strone-swiatla/lq07k5w


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - Gaspard - 19.03.2018 06:46 PM

Nawet jeśli nie będzie to może na jakiejś edycji limitowanej albo innym deluxie


RE: Kasia Kowalska - Alannah (tak niewiele chcę) - kajman - 19.03.2018 06:47 PM

Jeśli na płycie ma być Allanah, a nie być Ayi to ja dziękuję za taką płytę.