Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Eurowizja 2009 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Koncerty, festiwale i konkursy (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: Eurowizja 2009 (/showthread.php?tid=3835)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


- prz_rulez - 14.05.2009 11:58 PM

Greg napisał(a):Icon_mrgreen Orzech jest najlepszy.
Jasne. Bo z Trójki :->

Greg napisał(a):było lepsze od Chorwacji
aaktt napisał(a):Chorwacja niezwykle męcząca, naprawdę nie wiem jakim cudem ktoś mógł na nich głosować...
Fakt, na jednej z prób było lepiej niż wczoraj. Ale... Wiecie, że jestem nieobiektywny, jeśli chodzi o Bałkany Icon_smile2 Ale obojętnie jaki by utwór nie był, to chociaż usłyszę chorwacki Icon_smile2 No i Regina po bośniacku, czyli prawie to samo Icon_razz No posłuchajcie jak to brzmi "Suze u pamuk pretvaraš, umorne oči odmaraš..." No poezja po prostu Icon_smile2


- jszmiles - 15.05.2009 12:19 AM

HURA!!!! Moze wreszcie pojedziemy z czyms normalnym...


- prz_rulez - 15.05.2009 12:20 AM

Normalny to pojęcie względne Icon_wink2


- kolej_grzesiek - 15.05.2009 02:00 AM

Prawda jest taka, że w Polsce pokutuje syndrom Edyty Górniak. Większość wysyłanych piosenek na Eurowizję przez Polskę była utrzymana w klimacie To Nie Ja (Anna Maria Jopek, Mieczysław Szcześniak, Kasia Kowalska, Justyna Steczkowska czy w zeszłym roku Isis Gee). Nic nie mam do tych wykonawców, ale nie oznacza to, że skoro najwyższe miejsce Polski w konkursach Eurowizji ma ballada to każdego roku na Eurowizji Polskę ma reprezentować utwór o podobnym klimacie.
Co do Lidii Kopanii. Pamiętam ją sprzed trzech lat z polsatowskiego festiwalu Top Trendy 2006. Wówczas wygrała ona konkurs Trendy w którym nagrodą była promocja jej płyty w portalu Wirtualna Polska. Jej występ nie zapadł mi specjalnie w pamięć, a jednak mimo to to właśnie ona go wygrała. Sam konkurs stał zresztą na tak niskim poziomie że trudno było wskazać faworyta.


- prz_rulez - 15.05.2009 09:21 AM

kolej_grzesiek napisał(a):Sam konkurs stał zresztą na tak niskim poziomie że trudno było wskazać faworyta.
Nie zgodzę się: Anna Szarmach, B.E.T.H, Dna/Gal, Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach, Maria Peszek, Marika, Sofa... A samo "Sleep" właśnie zapadło mi w pamięć Icon_wink2 Zresztą, nie tylko ono.


- kajman - 15.05.2009 09:29 AM

kolej_grzesiek napisał(a):1. Prawda jest taka, że w Polsce pokutuje syndrom Edyty Górniak. Większość wysyłanych piosenek na Eurowizję przez Polskę była utrzymana w klimacie To Nie Ja (Anna Maria Jopek, Mieczysław Szcześniak, Kasia Kowalska, Justyna Steczkowska czy w zeszłym roku Isis Gee).
2. Nic nie mam do tych wykonawców, ale nie oznacza to, że skoro najwyższe miejsce Polski w konkursach Eurowizji ma ballada to każdego roku na Eurowizji Polskę ma reprezentować utwór o podobnym klimacie.
1. Po pierwsze trudno mówić o syndromie, jeżeli zmieniła się zasada wybierania (bo chyba teraz wybierają słuchdzowie). I jak jeszcze jury można o to posądzać to publiki raczej nie. A przy okazji to jeżeli piosenka Anny Marii była w tylu Edyty, to wszystkie piosenki z Eurowizji są w jej stylu.
2. Kiedyś wybierano utwory z ambicjami, a że to w większości były ballady. A potem było różnie, bo chyba nie napiszesz, że Jej czarne oczy to była ballad (zresztą Ale jestem też nie można ją nazwać, a i Sama dla mnie pod to pojęcie nijak nie podchodzi chyba że przyjmie się, że wszystko wolne to jest ballada).


- Miszon - 15.05.2009 10:36 AM

Hmm... jak dla mnie żaden kawałek nie był w stylu Górniak. NIestety zresztą. A już Steczkowska? Icon_eek2 (choć przyznaję, że Isis Gee nie słyszałem)


- prz_rulez - 15.05.2009 11:19 AM

Z innej beczki: zastanawiam się, w jakim celu mówią w Trójce o Eurowizji. Na moje oko tylko po to, by ją ośmieszyć...


- AKT! - 15.05.2009 11:34 AM

A ja się zastanawiam dlaczego tak nienawidzisz Trójki, od razu jeśli Eurowizja pojawia się na horyzoncie...


- prz_rulez - 15.05.2009 11:46 AM

Aaktt, nie Trójki, tylko jej podejścia... Dziś w TuBaronie parę razy dali do zrozumienia, jaka ich stacja jest wspaniała, cudna, wyróżniająca się od innych i jak się brzydzi tym komercyjnym plebsem.

btw
[Obrazek: rybak.jpg]
Impreza u Rybaka Icon_mrgreen


- kajman - 15.05.2009 01:07 PM

Miszon napisał(a):Hmm... jak dla mnie żaden kawałek nie był w stylu Górniak. NIestety zresztą. A już Steczkowska? Icon_eek2 (choć przyznaję, że Isis Gee nie słyszałem)
No cóż, ja się akurat z tym niestety nie zgadzam. Owszem kawałek Górniak był bardzo dobry, ale Steczkowska już nic tak dobrego nie nagrała, a Ale jestem jest w moim top100 TWC.


- kajman - 15.05.2009 01:09 PM

prz_rulez napisał(a):Aaktt, nie Trójki, tylko jej podejścia... Dziś w TuBaronie parę razy dali do zrozumienia, jaka ich stacja jest wspaniała, cudna, wyróżniająca się od innych i jak się brzydzi tym komercyjnym plebsem.
Pomijam inne stwierdzenia, ale Trójka faktycznie wyróżnia się od innych rozgłośni, niestety jeżeli chodzi o muzykę to coraz mniej.


- Miszon - 15.05.2009 01:10 PM

Chodziło mi o to, że Steczkowska była kompletnie niepodobna do Górniak (ale owszem, wówczas nienawidziłem tego kawałka, dziś już lepiej na niego patrzę). Jopek też niepodobna.


- prz_rulez - 15.05.2009 05:29 PM

"zawsze dawał wiele do życzenia" --> Icon_eek2
Ktoś tu chyba nie zna historii konkursu!
No i mi się jakoś te utwory nie zlewają, ciekawe czemu...
I jak tu się nie wściekać na Trójkę?! Jak się na czymś nie znają, to lepiej niech nie komentują.


- chris975 - 15.05.2009 07:12 PM

2 półfinał był kiepściutki - sporo marnych kawałków, jak chociażby Węgry, Cypr, Holandia, Łotwa...cienka Grecja i Ukraina (kopia kilku poprzednich uczestniczek z tego kraju) - ktoś tu rację napisał, że te dwa kraje na bank przejdą bo są w tym konkursie popularne...

Tak naprawdę to z tego półfinału podobały mi się tylko Albania, Norwegia i Estonia...

W finale idealne top 3 jak dla mnie byłoby takie:

1.Islandia
2.Bośnia
3.Finlandia

Oby jury się spisało i nie dawało głosów takiej Grecji czy Ukrainie...


- prz_rulez - 15.05.2009 08:41 PM

chris975 napisał(a):2 półfinał był kiepściutki - sporo marnych kawałków, jak chociażby
chris975 napisał(a):Holandia
Cóż... Rozumiem, że: a) ktoś może nie lubić takiego stylu Ă  la glamour b) trochę sobie ściągnęli z "Closer" i "Infinity" Icon_wink2 , ale nie możecie powiedzieć, że byli źli wokalnie! P.S. Świetny angielski mają, ale to już na marginesie Icon_mrgreen
chris975 napisał(a):Łotwa
Ja nie wiem, dlaczego wszyscy są tak na anty co do Probki... Narzeka się, że na Eurowizji są same banalnie proste pop-songi, a jak się pojawia coś pokręconego i niejednolitego, to reakcje są... no, jakie są. No i bardzo ciekawy występ, bardzo dobry wokalnie... So what?!
chris975 napisał(a):ktoś tu rację napisał, że te dwa kraje na bank przejdą bo są w tym konkursie popularne...
Grecka delegacja zrobiła dosyć niemiłe wrażenie podczas ogłaszania wyników, zresztą... sami zobaczcie, 5:50 :
http://www.youtube.com/watch?v=hpsGxdaZb4I
chris975 napisał(a):Oby jury się spisało i nie dawało głosów takiej [...] Ukrainie...
Nie chcesz zobaczyć Eurowizji na żywo w Pałacu Sportu? Icon_mrgreen


- chris975 - 15.05.2009 09:41 PM

Ależ występ Holandii to był totalny chaos. Miałem wrażenie że oni nie słyszą jak śpiewają...ani przez chwilę jakiejkolwiek melodii nie mogłem wychwycić...

Wiesz, kibicować marniutkiej Ukrainie (która de facto na tle innych wczorajszych badziewi wypadła i tak nienajgorzej) tylko po to aby było blisko jechać za rok na Eurowizję to już lekka przesada.

Niech choć raz na jakiś czas wygra piosenka (np. Islandia) a nie marne show, powielane rok rocznie przez inne kraje...


- prz_rulez - 15.05.2009 09:55 PM

Cytat:Niech choć raz na jakiś czas wygra piosenka (np. Islandia) a nie marne show, powielane rok rocznie przez inne kraje...
Akurat Svetka chyba nie powieliła show, ale np. Hadise z pewnością tak (ach, te CZERWONE stroje...).
chris975 napisał(a):tylko po to aby było blisko jechać za rok na Eurowizję to już lekka przesada
No nie tylko, ale dlatego też Icon_smile2 Poza tym ja akurat lubię ten utwór Icon_biggrin3
chris975 napisał(a):Ależ występ Holandii to był totalny chaos. Miałem wrażenie że oni nie słyszą jak śpiewają...ani przez chwilę jakiejkolwiek melodii nie mogłem wychwycić...
Przesłuchałem jeszcze raz i...
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2
Jaki chaos?!
Holandia może być dumna z takich reprezentantów.
chris975 napisał(a):Niech choć raz na jakiś czas wygra piosenka (np. Islandia)
Hmm... To może Jade Ewen z Wielkiej Brytanii? Icon_smile2 Jeśli nie dostanie drgawek nerwowych, to może być cudnie...

A tutaj, dla porównania, wszystkie występy Rybaka:
Live At 3rd Semifinal Of MGP 2009 - http://www.speedyshare.com/723795966.html
Live Reprise At 3rd Semifinal Of MGP 2009 - http://www.speedyshare.com/892570377.html
Live At Final Of MGP 2009 - http://www.speedyshare.com/479253927.html
Live Reprise At Final Of MGP 2009 - http://www.speedyshare.com/308118395.html
Live At 2nd Semifinal Of Eurovision 2009 - http://www.speedyshare.com/503201748.html

I, niestety, nadal twierdzę, że Rybak się nie popisał.


- AKT! - 16.05.2009 02:03 AM

Ja czekam na Francję, bo z tego co słyszałem będzie dość miło Icon_smile2
Nie tak wyśmienicie jak rok temu, ale miło Icon_smile2


- Greg - 16.05.2009 09:38 AM

prz_rulez napisał(a):I, niestety, nadal twierdzę, że Rybak się nie popisał.

zgadzam się w 100%, jakoś wcześniej jak występował w jakiejś telewizji (może to były preselekcje) to naprawdę żywiej wyglądała ta piosenka, żywiej się poruszał, lepiej śpiewał. no cóż młody chłopak, popił, pokrzyczał i teraz skacowany, zachrypnięty musi reprezentować swój kraj. Icon_lol bądźmy ludźmi i to zrozummy.