Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Eurowizja 2009 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Koncerty, festiwale i konkursy (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: Eurowizja 2009 (/showthread.php?tid=3835)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


- Tkk_Bolly - 14.05.2009 07:46 PM

Czechy zaczęły od rockowego zesołu, później ich pewnie czołowa gwiazda pop i obydwie piosenki poniosły sromotną kleskę . Teraz postawili na kicz, i co? Znowu porażka(tym razem zasłużenie) Coś mi się wydaje, że do 3-ech razy sztuka dla Czechów i ich więcej nie zobaczymy Icon_razz

Pierwszy finał oglądałem na TRT TURK
Piękna piosenką z Islandii . Johanna Icon_smile2 Mam nadzieję, że wygra całą Eurowizję w tym roku Icon_biggrin3 Piosenka wzrusza jak My heart will go on. Kibicowałem także Turcji i Armenii i również się dostały. Świetne songi. Zanotowałem sobie trzy kraje jeszcze, które przejsc powinny, choc już mi nie zależało na tym i to był Izrael i tu się udało oraz Czarnogóra i Białoruś tu niestety nie. Ale cała trójka moich faworytów przeszła.

Zobaczymy jak będzie dziś. Piosenek przed konkursem nie słucham, więc bedzie liczyło się pierwsze wrażenie i chwytliwosc piosenek. Mam nadzieje, że Lidia przejdzie, może pomóc jej ta piękna ballada z Islandii i Ci co głosowali na nią w pierwszym półfinale, teraz zagłosują na Lidię Icon_biggrin3 Bo piosenki podobne.Wiem, że teraz innne kraje głosują niż w 1. pólfinale, ale w większości był on transmitowany, Polska taki wyjątek Icon_surprised No, ale tamta z Islandii to jedna z najlepszych piosenek jakie słyszałem w moim życiu. To na liście u mnie by była poza konkurencją Icon_razz Ale cudowny byłby finał gdyby Lidia z Johanną walczyła zacięcie o zwycięstwo. Icon_smile2


- prz_rulez - 14.05.2009 08:09 PM

Tkk_Bolly napisał(a):Teraz postawili na kicz, i co? Znowu porażka(tym razem zasłużenie)
O nie nie, Gipsy.cz to uznana grupa nurtu World Music. W sumie to dziwię się, że nie wysłali czegoś bardziej chwytliwego, jak "Benga Beating" z preselekcji czeskich 2008. To było COŚ
http://www.youtube.com/watch?v=FDUdHl4C3Lk
Nie będę ukrywać, że mój optymizm schował się gdzieś daleko, daleeeeeeeeeeekoooooooooo. Ale może jakieś cuda się zdarzą i zestaw finalistów nie będzie wyglądać tak: Chorwacja, Łotwa, Serbia, Norwegia, Dania, Azerbejdżan, Grecja, Ukraina, Albania lub Mołdawia (nie wiem, co ma większą szansę: Mołdawia jest w tym roku bardziej "catchy" i ogólnie lepiej sobie radziła w konkursie, z drugiej strony ostatnio to Olta, a nie Geta się dostała. Oba kraje pozbawione są swoich największych sprzymierzeńców, odpowiednio: Macedonii i Rumunii) i dzika karta dla Estonii. Niech te wyniki nie będą przewidywalne! Icon_cry
No i trzymam kciuki za Słowację, choć jest to w sumie utwór, który najmniej mnie chwycił dotychczas, ale te wykonania na próbach... POWALAJĄCE były. No, a poza tym za Słowenię... No, ale to, że ja jestem Sloveniaddicted to już wiecie Icon_smile2

P.S. Islandia to dla mnie także jeden z kandydatów do zwycięstwa. No, ale tak samo myślałem o Eurobandzie, więc może już się zamknę...


- prz_rulez - 14.05.2009 10:33 PM

No to czas na mały komentarz.
Największy minus - nasz ukochany, najwspanialszy, nieomylny Artur Orzech. Mógłby tak czasami się zamknąć i nie sugerować na co powinniśmy głosować. A zobaczycie co będzie pojutrze - będzie się rozpływał jaka to Patricia Kaas jest wspaniała cudowna, normalnie love etc. I co niby miał znaczyć ten komentarz po Toppersach? Gdyby nie lepsza jakość audiowizualna, już dawno bym się przerzucił na Czarnogórę...
Drugi minus - jawna agitacja kolesia z green roomu. Chociaż Eurowizja na Ukrainie byłaby z pewnością świetna i mógłbym w końcu zobaczyć to całe widowisko na własne oczy, to... nie tym sposobem draga Rassijo.
Trzeci minus - pan Rybak się nie popisał. Ale i tak wiadomo, że...
Plusy - świetny występ The Toppers. Wiedziałem, że będą dobrzy, ale że aż tak?! Wow! Icon_biggrin3 Razem z Pribalticą wypadli moim zdaniem najlepiej.
No i Lidka zaskakująco dobrze.
Tyle póki co Icon_smile2 Trwa głosowanie.

P.S. Głosowałem na numery 10 i 19 Icon_smile2


- prz_rulez - 14.05.2009 11:00 PM

No taak.... Dobrze, że chociaż było jakieś zaskoczenie. Niestety, moje głosy zmarnowane Icon_sad


- michal91d - 14.05.2009 11:01 PM

no i klapa Icon_frown


- saferłel - 14.05.2009 11:04 PM

I co, Polska pewnie odpadła Icon_wink2 ?


- prz_rulez - 14.05.2009 11:23 PM

A Ty co się tak cieszysz? :->


- AKT! - 14.05.2009 11:24 PM

Oczywiście, a jakże by inaczej, ale dla mnie Polska była jedną z lepszych, a słyszałem ten utwór po raz pierwszy Icon_wink2

Moim zdaniem Rybak jak najbardziej pozytywnie, a Orzech to najlepszy element tej całej transmisji :-> Uwielbiam jego subtelne aluzje, jak to, że facet z Grecji ma sprany T-shirt, bo mu się skurczył trochę Icon_biggrin3


- prz_rulez - 14.05.2009 11:27 PM

aaktt napisał(a):jak to, że facet z Grecji ma sprany T-shirt, bo mu się skurczył trochę Icon_biggrin3
To było moim zdaniem idiotyczne akurat. No i oczywiście NIE MA TO JAK OBIEKTYWIZM.
aaktt napisał(a):Moim zdaniem Rybak jak najbardziej pozytywnie
Efekt pierwszych przesłuchań. Ale ja, po ograniu go i wiedzy, jak sobie radził w norweskich preselekcjach wiem, że się nie popisał.


- Tkk_Bolly - 14.05.2009 11:29 PM

Drugi półfinał był na niższym poziomie niż ten pierwszy. Faworytem pozostaje Islandia


Nie liczyłem, że docenią Lidię, skoro Isis nie docenili to dlaczego akurat ją mieliby.
Liczyłem, że dostanie jokera, ale po wysłuchaniu wszystkich utworów stwierdziłem , że powędruje on do Estonii (skromnosc itp.) i tak też pewnie się stało na nasze nieszczęście.
Lidia zarezentowała się świetnie Nie mamy się czego wstydzic.
A więc faworyci w finale. Kolejnosc istotna
1 Islandia
2 Norwegia
3 Armenia
4 Turcja
5 Azejberdżan
6 Albania (tancerze psuli występ, dlatego otoczka mi się nie podobała, ale sam utwór jak najbardziej)
Chyba dobrą piosenkę będą miały także Niemcy, ale nie słyszałem jej jeszcze w całości.

Ukraina i Grecja miały marne piosenki, ale mimo to byłem pewny, że przejdą, bo są to kraje "popularne" w konkursie, więc coś tu nie gra Gdzie w tym wszystkim piosenka


- stavanger - 14.05.2009 11:31 PM

Mi się podobała piosenka z nr 18, Rybaka znałem wcześniej, Lidka całkiem dobrze i przebojowy Azerbejdżan.
Reszty już nie pamiętam jak leciało.


- prz_rulez - 14.05.2009 11:35 PM

Tkk_Bolly napisał(a):Liczyłem, że dostanie jokera, ale po wysłuchaniu wszystkich utworów stwierdziłem , że powędruje on do Estonii (skromnosc itp.) i tak też pewnie się stało na nasze nieszczęście.
Albo do Litwy. Strzelam, że któreś z nich dostało prezent. Chociaż ciekawie by było zobaczyć w niedzielę po północy wyniki: Norwegia - 13 miejsce w półfinale Icon_lol
Cytat:Chyba dobrą piosenkę będą miały także Niemcy, ale nie słyszałem jej jeszcze w całości.
Cóż. Nie mogą liczyć ani na głosy publiki ani na głosy jury, więc... pretendent do ostatniego miejsca... Występ na jednej z prób poprawny, ale bez rewelacji.
Tkk_Bolly napisał(a):mimo to byłem pewny, że przejdą, bo są to kraje "popularne" w konkursie, więc coś tu nie gra Gdzie w tym wszystkim piosenka
Fakt, nie podoba mi się takie głosowania, choć moim zdaniem Grecja była ok, a Svetka świetna, ale wiem, że mało kto lubi tutaj taki szał ciał. (Z drugiej strony "Dum tek tek" w podobnej konwencji...)


- prz_rulez - 14.05.2009 11:37 PM

stavanger napisał(a):Reszty już nie pamiętam jak leciało.
To dlatego, że nie przesłuchałeś wcześniej eurowizyjnej płytki Icon_razz


- Greg - 14.05.2009 11:37 PM

szkoda ze Słowacja, Słowenia i Cypr sie nie dostał, było lepsze od Chorwacji, Danii czy Estonii

Cieszy mnie Litwa, Norwegia, Ukraina


- AKT! - 14.05.2009 11:42 PM

Dla mnie Ukraina była żałosna Icon_neutral2 Azerbejdżan zresztą też, miły jeszcze był Cypr i Estonia też uszła. Chorwacja niezwykle męcząca, naprawdę nie wiem jakim cudem ktoś mógł na nich głosować...


- prz_rulez - 14.05.2009 11:46 PM

Słowacja - fakt. Coś mam wrażenie, że pewne kraje nie mogą liczyć na przychylność jury, nawet wysyłając cudeńka wokalne. Zresztą, Słowacja miała pecha u jury także w latach dziewięćdziesiątych, więc co tu mówić...


- Greg - 14.05.2009 11:47 PM

Ukraina jak na Eurowizje ma dobra piosenkę pop-dance, show tez świetne, nie jest moim faworytem, ale wole takie coś niż Azerbejdżan, który obstawia się na bardzo wysokie miejsce w finale, nie wiem co w tym ludzie widzą, ja nawet nie mogłem sobie przypomnieć na koniec jak to szło czy co to było.


- Greg - 14.05.2009 11:48 PM

prz_rulez napisał(a):Słowacja - fakt. Coś mam wrażenie, że pewne kraje nie mogą liczyć na przychylność jury, nawet wysyłając cudeńka wokalne. Zresztą, Słowacja miała pecha u jury także w latach dziewięćdziesiątych, więc co tu mówić...

ale potwierdziła już swój udział w Eurowizji w 2010 Icon_biggrin

oj szkoda Słowacji


- stavanger - 14.05.2009 11:51 PM

aaktt napisał(a):Uwielbiam jego subtelne aluzje, jak to, że facet z Grecji ma sprany T-shirt, bo mu się skurczył trochę
Icon_mrgreen Orzech jest najlepszy.


- Tkk_Bolly - 14.05.2009 11:53 PM

prz_rulez napisał(a):Grecja była ok, a Svetka świetna, ale wiem, że mało kto lubi tutaj taki szał ciał.
Ja lubię szał ciał.Ale te pieśni wyjątkowe nieudane, niewpadające w ucho, wogóle nie znalazłem nawet chocby 5 sekund które mi się podobały.


Ja lubie chorwackie smęty Icon_smile2 dlatego miałem nadzieję, że przejdą, szału nie było, ale piosenka ładna, zwłaszcza refrenik. A nawet w roku 2005 Chorwacja była moim faworytem
Boris Novković feat. Lado Members "Vukovi umiru sami"

Zauważyłem pewną prawdiłowosc, że kraje takie jak Turcja, Armenia, Izrael czy Chorwacja praktycznie co roku mi się podobają