Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Eurowizja 2009 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Koncerty, festiwale i konkursy (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: Eurowizja 2009 (/showthread.php?tid=3835)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


- saferłel - 16.05.2009 10:50 PM

Facet ma swoje zdanie i ''co że ze Szwecji''? Ja też pewnie mając okazję komentować takie wydarzenie nie powstrzymałbym się od komentarzy na płaszczyźnie: lubię/nie lubię.

Moim zdanime poziom tegorocznej Eurowizji jest bardzo słaby. Państwa Skandynawskie wyjątkowo słabo, oprócz Rybaka, który lśni jak diament z piosenki Pink Floyd na tle pozostałych kolegów z podobnych sobie szerokości geograficznych.


- saferłel - 16.05.2009 10:51 PM

A i jeszcze jedno, czy w finale głosuje teraz jury jakoś?


- prz_rulez - 16.05.2009 10:56 PM

Tak, to już jesteśmy po finale. Bardzo dobry wokalnie IMO. Szkoda trochę tych pierwszych wykonawców, jakoś nie mieli szczęścia - większość ich występów była słabsza niż w finale. Prihodko chyba trochę poniżej oczekiwań. No i pod koniec Soraya niestety mnie nie zdziwiła i lepsza końcówka raczej jej nie uratuje...
Na koniec dodam, że pan Orzech jak już komentuje, to mógłby być bardziej obiektywny. Było więcej niż 3 występy bez "baletu" i fajerwerków...
saferłel napisał(a):A i jeszcze jedno, czy w finale głosuje teraz jury jakoś?
jest 50/50.
saferłel napisał(a):Moim zdanime poziom tegorocznej Eurowizji jest bardzo słaby.
Wiem, że ty byś chciał Elbow i Royksopp. Ale masz Patricię Kaas... i też narzekasz Icon_razz


- saferłel - 16.05.2009 11:02 PM

Wcale bym nie chciał by Elbow czy Royksopp spadli do trzeciej ligi muzycznej Europy, która ma służyć temu by z niej wyjść na gwiazdy!


- prz_rulez - 16.05.2009 11:04 PM

Oho, jaka riposta... Icon_wink2 To był typowy komentarz fanów alternatywy Icon_razz
(Trzeba zabić w Tobie Hitlera techno Icon_mrgreen )
Btw: Kolejny idiotyczny komentarz Orzecha pod koniec głosowania. Jak widać ludzie z Trójki manią manię wielkości, jeśli nie swojej, to przynajmniej ich gustu muzycznego...


- chris975 - 16.05.2009 11:13 PM

Podwumowując finał to mimo iż Ukraina nie jest moim faworytem to ma największe szanse na zwycięstwo (jeśli oceniać sam występ) show, taniec, bejbe, bejbe, łatwo wpada w ucho, ludzie to kupią niestety...choć lepsza Ukraina niż koszmarna Grecja...

Bardzo dobry występ Brytyjki - IMO najlepszy występ od 1997 roku - buckamcherzy stawiają ją wysoko ale jak zagłosują widzowie?


- chris975 - 16.05.2009 11:14 PM

saferłel napisał(a):Wcale bym nie chciał by Elbow czy Royksopp spadli do trzeciej ligi muzycznej Europy, która ma służyć temu by z niej wyjść na gwiazdy!

To po co marnujesz czas na oglądanie tego :?:


- saferłel - 16.05.2009 11:27 PM

Żeby wiedzieć co słychać w Europie. Po prostu. I może dostrzec te nowe nadzieje na scenie muzycznej, o których pisałem wyżej.


Jak na razie głosowanie przebiega świetnie. Rybak, któremu sam od siebie mógłbym zaoferować chyba kontrakt muzyczny za to co robi dla Europejskiej piosenki jest na pierwszym! UK w końcu na drugim hehe, po tylu latach upokarzania się...albo po prostu posiadania dystansu dla siebie. Nie wiem co ludzie widzą w tej Turcji. Znów takie samo zawodzenie w orientalnym klimacie.

A największy koszmar w tej edycji czyli Szwecja na samym końcu prawie - nieźle!


- saferłel - 16.05.2009 11:29 PM

chris975 napisał(a):Podwumowując finał to mimo iż Ukraina nie jest moim faworytem to ma największe szanse na zwycięstwo (jeśli oceniać sam występ) show, taniec, bejbe, bejbe, łatwo wpada w ucho, ludzie to kupią niestety...choć lepsza Ukraina niż koszmarna Grecja...

Chyba raczej nie wygra. Przyznam, że w ogóle nie kojarzę tej piosenki mimo że słuchałem jej, a potem jeszcze była w powtórkach, chyba nie jest taka chwytliwa jednak.....no i na szczęście żaden show jej nie pomógł - i bardzo dobrze, muzyka ma grać, a nie tańczyć..


- saferłel - 16.05.2009 11:30 PM

Rozumiem, że te punkty co teraz lecą dla krajów są już po zmieszaniu głosów widzów z głosami profesjonalnych krytyków?


- chris975 - 16.05.2009 11:41 PM

saferłel napisał(a):Rozumiem, że te punkty co teraz lecą dla krajów są już po zmieszaniu głosów widzów z głosami profesjonalnych krytyków?

Zgadza się.

Myliłem się co do Ukrainy i całe szczęście! Icon_biggrin3

Norwegia raczej już wygra - ma olbrzymią przewagę. Walką o 2 miejsce między Islandią a Turcją.


- prz_rulez - 16.05.2009 11:42 PM

tak.
saferłel napisał(a):profesjonalnych krytyków
Nie zawsze są tak profesjonalni :]


- saferłel - 16.05.2009 11:54 PM

Aż sobie ponownie zgram Rybaka, może będzie miał szansę na DLP Icon_razz2

Będzie rekord jeśli chodzi o liczbę pkt. lidera?


- saferłel - 16.05.2009 11:55 PM

Zabawna notka z wiki angielskiej:

Alexander Rybak (born in Minsk, BSSR, Soviet Union (now Belarus) on 13 May 1986) is a Norwegian violinist, singer, composer and actor. Rybak represented Norway and won the Eurovision Song Contest 2009 in Moscow, Russia.


Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin


- prz_rulez - 17.05.2009 12:01 AM

saferłel napisał(a):Aż sobie ponownie zgram Rybaka, może będzie miał szansę na DLP Icon_razz2
Utwór z Euros*itu u Ciebie na liście? No nie wierzę Icon_cool2


- saferłel - 17.05.2009 12:08 AM

Ta piosenka nie wpisuje się w standardy euroshitu cwaniaczku ;P


- saferłel - 17.05.2009 12:14 AM

Bardzo dobre nagranie, właśnie leci jeszcze raz. To jest powiew naprawdę świeżych dźwięków...zaryzykuję nawet, że jest to najlepsze eurowizyjne nagranie ostatnich lat, przynajmniej tych konkursów, które oglądałem.


- prz_rulez - 17.05.2009 12:17 AM

saferłel napisał(a):Ta piosenka nie wpisuje się w standardy euroshitu cwaniaczku ;P
Tak samo jak z 10-20 utworów z tego roku ;->


- chris975 - 17.05.2009 12:18 AM

Rybak u saferłela na liście, to dopiero będzie wydarzenie Icon_biggrin3 Icon_eek2 Icon_wink2


- prz_rulez - 17.05.2009 12:28 AM

Gdy mu to wysłałem jakiś czas temu to aż tak bardzo się nie zachwycał Icon_razz