Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Forumowa płyt - reaktywacja? - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Forumowa Lista Płyt (/forumdisplay.php?fid=154)
+--- Wątek: Forumowa płyt - reaktywacja? (/showthread.php?tid=36315)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - Horngacher77 - 03.12.2017 05:26 PM

1.A
2.B.
3.B.
4.A.
5.C.
6.A.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - Tomekk - 03.12.2017 05:55 PM

Wypowiem się krótko i wskażę tylko moje odpowiedzi.
Regulamin powinien być krótki i czytelny.

1. A
2. A
3. A
4. B
5. C
6. B


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - TuneHunterz - 03.12.2017 06:07 PM

1.A
2.B
3.B
4.A
5.A
6.A


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - Sundrajta - 03.12.2017 09:03 PM

Wyniki ankiety zaczynają się krystalizować. Do tej pory wypowiedziało się w niej siedem osób (niektórzy odpowiedzieli na moją PW, że owszem śledzą wątek ale na razie nie zamierzają w nim uczestniczyć).
I jak słusznie zauważył Tomekk regulamin powinien być w miarę krótki i zwięzły. Postaram się go w ten sposób ukształtować na podstawie Waszych odpowiedzi. Icon_cool Ale to wcale nie bedzie takie proste jak się niektórym wydaje...
W większości pytań jedna opcja zyskuje zdecydowaną przewagę (najmniejsza różnica to 5-2 lub 4-1-2) i tylko kwestia związana z płytą grupy the Ceez, także tutaj budzi spore rozbieżności, bo na razie jest 4-3 za opcją blokowania jej w naszym plebiscycie!
Czekam na kolejne opinie i głosy.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - mr.vingoe - 04.12.2017 12:43 AM

1. A
2. A
3. B
4. B
5. A
6. A

Zakładając, że w pierwszym punkcie wygra odpowiedź A, obawiam się, że na głosowanie w pierwszym notowaniu (grudniowym) zaplanowanym na początek stycznia może nam nie starczyć czasu. Chciałbym zauważyć, że mamy w grudniu okres świąteczny. Nie wiem jak wy, ale ja przed świętami mam masę dodatkowych obowiązków, a i w święta raczej czasu niewiele, bo przecież spotkania w gronie rodzinnym itp. Płyt za to do odsłuchu dwukrotnie więcej niż w kolejnych miesiącach. I proszę nie wyciągać mi argumentu, że pewnie część z tych płyt jest mi już znana, bo najpewniej zdecydowana większość nie jest. Od dłuższego czasu pełnych płyt niemalże nie słucham, a jeśli już, to nie są to tytuły, których bym się tu spodziewał. Dlatego proponowałbym aby pierwsze notowanie było styczniowym a nie grudniowym i może nawet opublikowane zostało zgodnie z pomysłem na kolejne notowania, czyli w ostatnią sobotę stycznia właśnie.

Nie blokowałbym dostępu The Ceez. Może to umożliwić próby blokowania innych płyt w przyszłości, co wcale na naszym forum nie trudno sobie wyobrazić. Raczej wprowadziłbym jakiś zapis w regulaminie, że w uzasadnionym podejrzeniu zmowy lub innych próbach wpływania na wyniki głosowania, prowadzący zabawę po konsultacji z innymi uczestnikami może zablokować uczestnictwo płyty w kolejnych notowaniach. Zresztą taki zapis mógłby być równie dobrze wprowadzony w innych mychartsowych topach. Temat do przedyskutowania.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - Sundrajta - 04.12.2017 09:27 AM

To już praktycznie pewne, że termin zostanie przedłużony i także chyba masz rację, że trzeba będzie zmienić nazwę pierwszego notowania na styczeń 2018. Icon_idea
Ja zaczynając zabawę i myśląc, że uda się zacząć jeszcze grudniowym notowaniem, właśnie liczyłem na to że większość zgłoszonych płyt będzie znana dla użytkowników, no i się raczej przeliczyłem. Icon_lol
W sumie kolejna racja, bo jak można blokować jakikolwiek album spełniający reguły zabawy? Należy zablokować możliwość brania w niej udziału osobom, co do których są uzasadnione podejrzenia, że działają w zmowie, której powody jak dotąd nie zostały ujawnione, ani wyjaśnione. Icon_twisted
I dlatego do żadnej z tych osób nie wysłałem zaproszenia na PW i mam nadzieję, że one to dobrze zrozumieją?


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - AKT! - 04.12.2017 11:33 AM

vingoe napisał(a):Zakładając, że w pierwszym punkcie wygra odpowiedź A, obawiam się, że na głosowanie w pierwszym notowaniu (grudniowym) zaplanowanym na początek stycznia może nam nie starczyć czasu. Chciałbym zauważyć, że mamy w grudniu okres świąteczny. Nie wiem jak wy, ale ja przed świętami mam masę dodatkowych obowiązków, a i w święta raczej czasu niewiele, bo przecież spotkania w gronie rodzinnym itp. Płyt za to do odsłuchu dwukrotnie więcej niż w kolejnych miesiącach. I proszę nie wyciągać mi argumentu, że pewnie część z tych płyt jest mi już znana, bo najpewniej zdecydowana większość nie jest.
Zgadzam się w całej rozciągłości.

vingoe napisał(a):Raczej wprowadziłbym jakiś zapis w regulaminie, że w uzasadnionym podejrzeniu zmowy lub innych próbach wpływania na wyniki głosowania, prowadzący zabawę po konsultacji z innymi uczestnikami może zablokować uczestnictwo płyty w kolejnych notowaniach. Zresztą taki zapis mógłby być równie dobrze wprowadzony w innych mychartsowych topach. Temat do przedyskutowania.
I tutaj po przeanalizowaniu sprawy też się zgadzam.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - dziobaseczek - 04.12.2017 12:00 PM

AKT! napisał(a):I tutaj po przeanalizowaniu sprawy też się zgadzam.
Jak weryfikować zmowę? Propozycja - Wysyłać na PW zestaw pytań. Jeśli odpowiedzi są dziwnie zbieżnie lub podejrzane - można wówczas wszcząć procedurę.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - Sundrajta - 04.12.2017 12:21 PM

Nie, wystarczy np. przez cztery osoby umieścić na szczycie jedną płytę i tego się trzymać bez względu na okoliczności. Icon_lol
A zatem uważajcie, bo nawet gdy najbardziej znani forumowicze (łącznie ze mną) tak uczynią to kto wie? Icon_twisted
Najmilej więc widziany czysty pluralizm wyborczy...


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - Horngacher77 - 04.12.2017 01:05 PM

Tylko nie włączajcie w to CBŚ.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - dziobaseczek - 04.12.2017 01:14 PM

Na forumowej liście - nie ma The Ceez. Ciekawe... Może być to też jakiś klucz do znalezienia mechanizmu p. zmowom.
Horngacher77 napisał(a):Tylko nie włączajcie w to CBŚ.
Możemy powołać Forumowe CBŚ, albo bardziej UOKIK Icon_wink


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - AKT! - 04.12.2017 02:45 PM

Raczej chodzi o to, że to są konta-duchy. To są userzy, których wszystkie posty ograniczają się do głosowania na The Ceez. Nie wiem, jak to sformułować, żeby było czytelnie i przejrzyście, a jednocześnie uniwersalnie.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - Tomekk - 04.12.2017 03:04 PM

Może - głosy użytkownicy, którzy nie są aktywni na forum - poza działem "Mycharts Top 30" - są dzielone przez liczbę "2" Icon_biggrin
czyli za miejsce pierwsze - 5 pkt, drugie - 4,5 pkt. itd.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - dziobaseczek - 04.12.2017 03:29 PM

Tylko jak zmierzyć "aktywność" - ilość postów na tydzień?


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - AKT! - 04.12.2017 03:39 PM

to nie jest chyba do końca fortunne kryterium, bo ktoś może chcieć brać udział tu, a w innych zabawach i działach się nie udzielać


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - Tomekk - 04.12.2017 03:52 PM

No to niech chociaż napisze posta w wątku z powitaniem, czy skomentuję ten wątek, w którym tutaj piszemy.
Albo niech złoży takie oświadczenie na PRIV.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - Yacy - 04.12.2017 04:22 PM

gdybym był nowym użytkownikiem, albo potencjalnym i zajrzałbym do tego wątku to uciekłbym gdzie pieprz rośnie Icon_razz

oczywiście mi się też nie podoba co się dzieje i zakładam wycofanie się z różnych miejsc jeśli ta sytuacja będzie miała miejsce.
napiszę nawet, że nie mam pojęcia jak to rozwiązać, ale jednak bym uciekł...


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - AKT! - 04.12.2017 04:50 PM

no trochę mnożymy biurokrację i spiskujemy, ale dla wspólnego dobra, prawda? xD


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - prz_rulez - 04.12.2017 05:38 PM

Yacy, ale uciekanie to tchórzostwo; problemy się rozwiązuje, a nie od nich ucieka.


RE: Forumowa płyt - reaktywacja? - kajman - 04.12.2017 06:32 PM

AKT! napisał(a):To są userzy, których wszystkie posty ograniczają się do głosowania na The Ceez.
Tu muszę sprostować. Melomaniak i Bicia od czasu do czasu udzielają się na mycharts classic.
Tomekk napisał(a):Może - głosy użytkownicy, którzy nie są aktywni na forum - poza działem "Mycharts Top 30"
To się zaczną udzielać tylko po to, żeby ich głosy liczyć. Pewne ruchy już powykonywali.