Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Songs with the most weeks at #1 - Official UK Singles Chart - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Światowe listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Lista Brytyjska (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Songs with the most weeks at #1 - Official UK Singles Chart (/showthread.php?tid=35268)



Songs with the most weeks at #1 - Official UK Singles Chart - Szymek79 - 28.06.2017 04:30 PM




RE: Songs with the most weeks at #1 - Official UK Singles Chart - Tomekk - 29.06.2017 04:37 PM

Cały przekrój muzyczny w UK, a raczej najpopularniejszych utworów na przestrzeni lat.
Myślałem, że dominacja The Beatles będzie oczywista, a tutaj Ed Sheeran jak namieszał Icon_biggrin


RE: Songs with the most weeks at #1 - Official UK Singles Chart - prz_rulez - 29.06.2017 09:02 PM

Szkoda mi pierwszych lat 2000-nych, tam były naprawdę świetne numery, ale np. w 2000 rekord tygodni na szczycie wynosił zaledwie trzy (Sonique - It Feels So Good).
Mam wrażenie, że czasem tak długie pobyty na szczycie nie były siłą tych utworów, ale słabością całej reszty.


RE: Songs with the most weeks at #1 - Official UK Singles Chart - Dobromiera - 30.06.2017 11:39 PM

(29.06.2017 04:37 PM)Tomekk napisał(a):  Myślałem, że dominacja The Beatles będzie oczywista, a tutaj Ed Sheeran jak namieszał Icon_biggrin

Ale i tak pierwsze miejsce nie należało do żadnego z nich. Icon_wink A co do Rzuków, to ilość się nie przekłada na jakość zwłaszcza wydając single w takim tempie (chociaż i tak chyba mieli najwięcej reprezentantów w tym zestawieniu). W ogóle wydawało mi się, że "Hey Jude" miało jakiś rekord stażu na 1. miejscu a po tym filmiku musiałem sprawdzić że to na amerykańskiej liście akurat.

(29.06.2017 09:02 PM)prz_rulez napisał(a):  Szkoda mi pierwszych lat 2000-nych, tam były naprawdę świetne numery, ale np. w 2000 rekord tygodni na szczycie wynosił zaledwie trzy (Sonique - It Feels So Good).
Mam wrażenie, że czasem tak długie pobyty na szczycie nie były siłą tych utworów, ale słabością całej reszty.

Ciężko oceniać w ten sposób. xD Pontyfikaty powyżej 6 tygodni to jednak rzadkość, patrz ile zebrało się tych piosenek na 60 lat listy (wypada po 20 sekund na każdy rocznik). Na początku listy chyba po prostu mniejszy był na niej obrót nowości (przed Elvisomanią, Beatlemanią itp.), a od kiedy liczy się striming, to po prostu co tydzień jest to samo notowanie z tymi samymi piosenkami w czołówce.