Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Listy okazjonalne (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych (/showthread.php?tid=32590)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - sewerynkicior - 08.12.2016 01:29 AM

To prawda. Nie wiem dlaczego to przeoczyłem. Pewnie zbiorczo podpiąłem ich pod kategorię tych wielu nieobecnych. Ale cóż, każde pokolenie ma swoje czas. Rock jest ponadczasowy, więc nie dziwi mnie, że wysoko jest Pink Floyd czy Marillion.

Yacy napisał(a):Lista wg zasług to ryzykowane kryterium, bo kto by miał oceniać te zasługi?
Nie wiem. Tak tylko napisałem, że gdyby przyjąć tego typu kryteria, to pewnie Eurythmics z marszu znaleźliby się w topie. Mam wrażenie, że kiedyś czytałem o nich w kontekście obecności w Księdze Rekordów Guinessa. Tylko nie pamiętam w jakim kontekście się tam pojawili i czy to nadal aktualne.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - kajman - 08.12.2016 09:47 AM

sewerynkicior napisał(a):Rock jest ponadczasowy, więc nie dziwi mnie, że wysoko jest Pink Floyd czy Marillion.
Ale na tym forum to jednak w cieniu popu. Porażki takich firm jak King Crimson, Deep Purple czy Procol Harum w pierwszej rundzie o tym świadczą. A także pewnie nie za wysokie miejsca kilku innych wykonawców, które spowodowały, że trafili na bardzo silnych przeciwników.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - AKT! - 08.12.2016 12:06 PM

poza pierwszą i ostatnią parą i może Kate Bush nie mam już na kogo głosować; strasznie tendencyjnie się zrobiło


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - thestranglers - 08.12.2016 01:03 PM

No przecież nie jest źle... Kogo byś widział tu w zamian?


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - sewerynkicior - 08.12.2016 03:12 PM

Pewnie Eurythmics.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - Sundrajta - 08.12.2016 03:59 PM

(08.12.2016 01:24 AM)Lilian napisał(a):  
sewerynkicior napisał(a):Ciekawe czy młodzi użytkownicy forum lubiący pop zainteresowaliby się takimi nazwami jak Eurythmics
akurat Eurythmics był zgłoszony do tej zabawy, więc wszyscy użytkownicy mogli się zainteresować Icon_wink
I żeby nie było, że tutaj wygrywają jedynie weterani, oni akurat przegrali z zespołem z XXI wieku. Icon_wink

No z tych kapel, które wymienił sewerynkicior najbardziej mi brakuje Simple Minds. Pamiętam jak się nimi zachwycałem w latach 80-tych! Potem popadli w zapomnienie, a to co ostatnio nagrali nie ma już dawnego uroku (pewnie dlatego nie mogli liczyć na moją nominację)...

Otrzymałem czternasty głos i najciekawsze w 1/8 jest to, że w tej chwili tylko w jednym pojedynku wszystko jest w zasadzie rozstrzygnięte. W pozostałych pomimo wygrywania tylko w dwóch parach przez artystę niżej notowanego, batalia wciąż toczy się na bardzo wyrównanym poziomie. Icon_cool


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - kajman - 08.12.2016 05:49 PM

Sundrajta napisał(a):najbardziej mi brakuje Simple Minds
Mi z tamtych wymienionych nie brakuje mi kompletnie nikogo. Ale większość tych wykonawców miała jakąś osobowość, a akurat Simple Minds jest wykonawcą zupełnie bez wyrazu, którego piosenek nie byłem w stanie zapamiętać. Taki mdły środrk mainstreamu.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - thestranglers - 08.12.2016 07:18 PM

Nie zgadzam się z tak niesprawiedliwą oceną działalności Simple Minds. Akurat o głowę biją przeceniony (niedawno zaakcentowany w Ostatniej Rodzinie) Yazoo, OMD, Duran Duran. Przede wszystkim należy pochwalić ich za eklektyzm, czym przewyższają nawet tuzów New Romantic, czyli Ultravox.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - kajman - 08.12.2016 07:52 PM

thestranglers napisał(a):Akurat o głowę biją przeceniony Yazoo, OMD, Duran Duran.
Ależ ja się z tym akurat zgodzę tylko że one miały swój styl, jakąś osobowość (co do OMD nie jestem pewien, bo za mało znam), a w przypadku SM ten jak to określasz
thestranglers napisał(a):eklektyzm
ja określiłbym raczej jako nijakość. Yazoo wyjątkowo nie trawię, ale jakoś ich utwory (niestety) pamiętam, a w przypadku SM kompletnie nie kojarzę niczego.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - thestranglers - 08.12.2016 08:03 PM

kajman napisał(a):w przypadku SM kompletnie nie kojarzę niczego
Może dlatego, że ich utwory wymykały się zaszufladkowaniu? SM poznałem przy okazji LP Real Life i do dziś to jedna z moich płyt życia. Post factum poznałem ich wcześniejsze rzeczy, w wielu przypadkach nie byli na siłę przebojowi, a ich kompozycje mają wiele den. Nie można też jednoznacznie przekreślić ich działalności po 1995 roku, choć po prawdzie ich styl wtedy się faktycznie "rozmył".


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - sewerynkicior - 08.12.2016 08:09 PM

Z tego co pamiętam, to mój opis Simple Mnds byłby bardzo podobny do tego od kajmana. Ten zespół był zawieszony gdzieś pomiędzy muzyką pop a rock w takim typowo ejtisowym wydaniu, dzięki czemu osiągnął wiele będąc taką alternatywą dla innych zespołów wśród dojrzalszych słuchaczy. Ale zgodzę się, że brakowało mu zdecydowanie charyzmy i czegoś, co pozwoliłoby po latach zapamiętać go ze względu na inne rzeczy niż tylko statystyczny wyciąg z list przebojów.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - kajman - 08.12.2016 08:29 PM

thestranglers napisał(a):Może dlatego, że ich utwory wymykały się zaszufladkowaniu?
Wtedy byłoby je łatwiej zapamiętać, a nie trudniej. Słyszałem ich sporo i spodobał mi się tylko jeden utwór.
thestranglers napisał(a):Nie można też jednoznacznie przekreślić ich działalności po 1995 roku
Znam kilka rzeczy z tego stulecia i te w większości (w przeciwieństwie do tego, co nagrywali wcześniej) jawiły się mi jako koszmary.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - thestranglers - 08.12.2016 08:39 PM

Kajman, sam sobie zaprzeczasz. Najpierw mówisz że Yazoo niestety pamiętasz a potem że to trudniejsze utwory zapamiętujesz Icon_smile2
Swoją drogą mam nadzieję że nie zapamiętałeś tylko słabego Don't You?


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - kajman - 08.12.2016 08:48 PM

thestranglers napisał(a):nie zapamiętałeś tylko słabego Don't You
Podpuszczasz mnie czy się pomyliłeś? Czy bawisz się w gry słowne tak jak ja lubię? A ogólnie to najlepiej pamiętam ghyba najgorsze w ich dorobku Happy people. A czy ich utwory są złe? Złe są na pewno wykonanie. Bo na pprzykład Only you w ich wykonaniu nie mogę słuchać, a przeróbka Flying Pickets jest rewelacyjna.
thestranglers napisał(a):że to trudniejsze utwory zapamiętujesz
Co nie oznacza, że tych łatwych nie pamiętam. To się też zdarza.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - Sundrajta - 08.12.2016 09:39 PM

Ja też tak mam, że zapamiętuję te proste melodie, zarówno popowe jak i rockowe, ale akurat słynnego w dzisiejszej dyskusji SM, co nieco pamiętam...

Wpłynęło dotąd szesnaście głosów i myślę, że jest już pozamiatane! Icon_lol Żartowałem rzecz jasna, chociaż... Icon_twisted


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - thestranglers - 08.12.2016 10:59 PM

kajman napisał(a):Podpuszczasz mnie czy się pomyliłeś? Czy bawisz się w gry słowne tak jak ja lubię? A ogólnie to najlepiej pamiętam ghyba najgorsze w ich dorobku Happy people.
myślałem o w ogóle nie wartym wspomnienia nagraniu SM, no ale sam je przywołałem... Icon_rolleyes
kajman napisał(a):na pprzykład Only you w ich wykonaniu nie mogę słuchać, a przeróbka Flying Pickets jest rewelacyjna
zgadzam się, to kolejny przykład na lepszy od oryginału cover


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - AKT! - 09.12.2016 02:12 AM

thestranglers napisał(a):No przecież nie jest źle...
jest okropnie; same truchła; wytarta klasyka, której trzeba kłaniać się w pas (i coldplay, nawet bardziej brr)

jakby chociaż w parach III, IV i VI zastąpić jednego wykonawcę czymś mniej pretensjonalnym, starym i nudnym, wyglądałoby to znacznie lepiej; z poprzedniej rundy choćby amy winehouse czy blur mogliby spełniać taką funkcję; do tego dorzuciłbym franza ferdinanda i moloko; o the smiths nawet nie wspominam...


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - Sundrajta - 09.12.2016 05:57 PM

Otrzymałem siedemnasty głos. Ciekawe czy i tym razem będzie ich więcej?
A ten ostatni sprawił, że w jednej parze zmienił się prowadzący wykonawca!

Prawidłowe głosy oddali:
Sundrajta
piotreklp3
kajman
Rincewind
Yacy
Lilian
adameria
sewerynkicior
miszony
mike
Tomekk
thestranglers
michal91d
AKT!
Geephard
vingoe
kolej_grzesiek


Regulamin Topu i zestaw par 1/8 finału znajdują się w drugim i trzecim poście wątku

Termin głosowania w tej rundzie upływa 10 grudnia o godzinie 21-szej.


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - Sundrajta - 10.12.2016 05:29 PM

Macie jeszcze cztery i pół godziny na oddanie głosu w tej rundzie... A zatem czekam na być może zaskakujące rozstrzygnięcia (chociaż akurat nie koniecznie tego od Was wymagam). Icon_wink


RE: Pierwszy TOP Brytyjskich Wykonawców Muzycznych - Sundrajta - 10.12.2016 10:01 PM

Wyniki 1/8 finału:

I. The Cure ^ Sting
II. The Beatles ^ Radiohead
III. Queen ^ Dire Straits
IV. Pink Floyd ^ Marillion
V. Phil Collins ^ Depeche Mode
VI. Led Zeppelin ^ Genesis
VII. Kate Bush ^ Adele
VIII. David Bowie ^ Coldplay


Zwycięzcy zostali podkreśleni.