Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Afro Kolektyw - Połącz kropki. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Afro Kolektyw - Połącz kropki. (/showthread.php?tid=3170)

Strony: 1 2 3


Afro Kolektyw - Połącz kropki. - uzi - 10.11.2008 06:55 PM

[Obrazek: 1zebnes.jpg]

"Połącz kropki" to trzeci długogrający album powszechnie uwielbianego zespołu Afro Kolektyw, który na polskiej scenie muzycznej prężnie działa od roku 1998. Teksty lidera zespołu - Afrojaxa - zmieniły już życie wielu ludzi (bezwzględnie na lepsze), a dźwięki generowane przez zespół doprowadziły ich do ekstazy i spontanicznego tańca naokoło. Płyta została nagrana podczas czterech miesięcy wypełnionych inspiracją, kreacją i rewolucją. Gościnnie udzielają się tutaj liczni przedstawiciele wszelkich scen i gatunków: Kinga Miśkiewicz (Furia Futrzaków), Filip Jaślar (Grupa MoCarta), Wojtek Krzak (Kapela Ze Wsi Warszawa), Paweł Zalewski (Excessive Machine), Roszja & Dana, Ania Stanisławska, Jarosław Zawadzki, Michał Wiraszko & Piotr Maciejewski (Muchy).

w sklepach: 17 listopada 2008 [a w obiegu od ostatniego koncertu w Trójce - 8.11.2008.]
długość: 46:54
wytwórnia: Polskie Radio

tracklista:

1. Chciałbym umrzeć zagłaskany na śmierć (Seksualna czekolada II) - feat. Piotr Maciejewski & Michał Wiraszko - 4:25
2. Przepraszam - feat. Kinga Miśkiewicz - 3:47
3. Mężczyźni są odrażająco brudni i źli - feat. Filip Jaślar - 4:55
4. 99907 - 4:15
5. Łzy w uszach - 4:02
6. Bardzo miło z mojej strony - feat. Kinga Miśkiewicz - 3:57
7. Ostateczne rozwiązanie naszej kwestii - feat. Filip Jaślar - 3:22
8. Najlepszy informatyk w mieście - feat. Jarek Zawadzki - 3:10
9. Mozart pisał bez skreśleń - feat. Wojtek Krzak & Paweł Zalewski - 3:17
10. Warschau Breslau Stettin - feat. Łona & Roszja - 4:33
11. Będę was bić mocno i długo - feat. Ania Stanisławska - 4:17
12. Połącz kropki - 2:54

miłego łączenia kropek życzę.

a Afro się chowa gdzieś tam:
http://www.myspace.com/afrokolektyw
http://afrokolektyw.elysium.pl/


- AKT! - 11.11.2008 12:16 AM

Odwołując się do podtytułu, nie wierzę, że w Polsce da się nagrywać muzykę określaną jako hip hop jazz, która faktycznie tak brzmi Icon_razz To się tak jakby trochę wyklucza niestety Icon_frown


- uzi - 11.11.2008 12:27 AM

aaktt napisał(a):nie wierzę, że w Polsce da się nagrywać muzykę określaną jako hip hop jazz, która faktycznie tak brzmi Icon_razz To się tak jakby trochę wyklucza niestety Icon_frown
no cóż. ja tego określenia nie wymyśliłam - Panowie z Afro sami tak mówią o swojej muzyce. a czy to faktycznie tak brzmi i czy się przypadkiem nie wyklucza - najlepiej samemu sprawdzić. Icon_cool2 Icon_wink2


- AKT! - 11.11.2008 12:43 AM

połączyłem kropki Icon_razz
[Obrazek: polaczjw3.png]


- uzi - 11.11.2008 07:06 PM

aaktt napisał(a):połączyłem kropki Icon_razz
gratulacje! Icon_wink2 pozostaje już tylko przesłuchać płytę [/-y Icon_wink2]. Icon_cool2


- saferłel - 14.02.2009 08:38 PM

Tak. Ten temat jest odpowiedni, ale pozwoliłem sobie pisać w Butach z racji tego, że tam nawiązała się dyskusja. Słucham właśnie tej płyty. Znalazłem już 2 świetne piosenki, 2 dobre, reszta na poziomie i jeden czy dwa słabe punkty, ale o tym później. W każdym razie takie wnioski wyciągnąłem z przesłuchaniach słuchawkowego, teraz płyta leci na foobarze. Jedno jest pewne - wiele razy lepsze niż znany większości nam Polski Hip Hop z ulicy.


- uzi - 14.02.2009 08:46 PM

saferłel napisał(a):Słucham właśnie tej płyty.
good, ale radzę zapoznać się też z dwoma poprzednimi. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Znalazłem już 2 świetne piosenki, 2 dobre, reszta na poziomie i jeden czy dwa słabe punkty, ale o tym później.
liczę na dokładną recenzję każdej piosenki. Icon_biggrin
saferłel napisał(a):Jedno jest pewne - wiele razy lepsze niż znany większości nam Polski Hip Hop z ulicy.
Afro Kolektyw jest alternatywny wielce, nie przypomina chyba nic innego. dlatego musieli sobie wymyślić własne określenie tego, co grają. Icon_lol


- saferłel - 14.02.2009 08:50 PM

Mi się ogromnie podoba ta muzykalność tej grupy, nie spychają tej sprawy na 2 czy trzeci plan. Jest skromnie, na pierwszym planie jest oczywiście wokal, a co za tym idzie przekaz całej piosenki, ale jednak instrumentarium jest bardzo wyraźnie i bogate. Mi to brzmi na mieszankę hip hopu i jazzu - przynajmniej ta płyta [albo raczej acid jazzu bo właśnie słuchając kilku artystów grających taką muzykę miałem podobne odczucia]. Faktycznie można by ich nazwać alternatywnym hip hopem. Bez dwóch zdań ;]

Jak dokładnie przesłucham to napiszę o tym o czym warto.


- uzi - 14.02.2009 08:54 PM

saferłel napisał(a):Mi to brzmi na mieszankę hip hopu i jazzu
zaiste - organiczny hip hop jazz.
saferłel napisał(a):Faktycznie można by ich nazwać alternatywnym hip hopem. Bez dwóch zdań ;]
bo oni są Alter! [no, odsyłam do poprzednich płyt Icon_wink2]


- saferłel - 14.02.2009 08:56 PM

Na razie (tak jak napisałem) słucham się dokładnie w tą. Oj chyba szykuje się debiut na liście pewnego nagrania - ale to zachowam w tajemnicy Icon_biggrin3


- uzi - 14.02.2009 09:04 PM

saferłel napisał(a):Na razie (tak jak napisałem) słucham się dokładnie w tą.
ależ ja Cię nie poganiam! wsłuchaj się, wsłuchaj! w Kropki naprawdę trzeba się wsłuchać!
saferłel napisał(a):Oj chyba szykuje się debiut na liście pewnego nagrania
Icon_biggrin3 cieszę się! Icon_biggrin3
strzelam [raczej życzeniowo Icon_wink2]: Mężczyźni, SYF, Mozart albo Będę Was Bić. Ostatecznego Rozwiązania raczej nie podejrzewam, chociaż byłabym niezwykle mile zaskoczona [z naciskiem na 'zaskoczona'. Icon_wink2]


- saferłel - 15.02.2009 12:27 AM

SYF to znaczy się Bardzo Miło Z Twojej Strony?


- uzi - 15.02.2009 12:29 AM

tag jezd, jeden wielki syf.
to jest tytuł [SYF - czytane "es-łaj-ef"], który wymyślił Stelmi, myśląc, że nie wymyśla Icon_cool2 Icon_mrgreen
btw. Bardzo Miło Z MOJEJ Strony, jeśli już. Icon_mrgreen


- uzi - 15.02.2009 01:29 AM

a skoro już topic nie jest taki martwy Icon_razz to ja może jeszcze wspomnę, że 3 miesiące temu Icon_mrgreen wyszedł singiel "Przepraszam", na którym są 4 wersje tego dzieła, a jest on dostępny, cytując Afrojaxa, "TU K**WA O TU". Icon_lol
a równie 'przed chwilą', czyli 2 miesiące temu Icon_mrgreen, pojawił się klip tego samego utworu w "rezyszerii" Filipa Tymczyszyna. a można go obejrzeć [klip, nie Filipa] na stronie głównej.
no, to tyle co do aktualności z obozu Afro. Icon_mrgreen

[no chyba, że kogoś oprócz mnie obchodzi, że Afro pożegnało się z mistrzem basu Marianem, czyli Mariuszem Chibowskim, a zamiast niego wszedł jakiś Rafał Ptaszyński. pff...]


- saferłel - 16.02.2009 05:36 PM

Specjalnie dla Uzi, ale nie tylko - jest już recenzja płyty na blogu Icon_mrgreen


- uzi - 16.02.2009 07:35 PM

saferłel napisał(a):Specjalnie dla Uzi
sękju :*


- uzi - 16.02.2009 09:42 PM

to ja sobie tę recenzję skomentuję. a co.

Cytat:odkąd to [...] liryczne przesłanie naszych kochanych, wygolonych na łyso chłopców chłonęło się z intensywnością Inowakcji ''Pana Tadeusza''?
Afrojax już dawno ma włosy... :roll: Icon_lol
[btw. najlepsze życzenia noworoczne ever: "i niech Afrojax ma włosyyyyyy nie tylko na klacie ale i na głowieIcon_smile" Icon_mrgreen]
Cytat:Weźmy pierwsze z brzegu - auto-wielbiące - Chciałbym Umrzeć Zagłaskany Na Śmierć (Sexualna Czekolada).
to nie jest autowielbiące Icon_razz
Cytat:To, że bliżej jest Afro Kolektywowi do Jamiroquaia i jego najbardziej trafnych nut z połowy lat 90, niż do klasyków tradycjonalnego jazzu
brawo za spostrzeżenie. Afrodżeks jest fanem Jamiroquai. masz u niego plusa. Icon_mrgreen
Cytat:Warschau Breslau Sstettin
NIE MA TAKIEJ PIOSENKI! Icon_mrgreen Warschau Breslau owszem, ale Lemberg Icon_biggrin3
Cytat:udziałem innej niezwykle wyrazistej postaci w świecie hip-hopu, rapera Łony.
Afrojax na płytce [i na stronie Afrosów] napisał(a):I0. warschau breslau lemberg 4:33
gościnnie: roszja & dana
where is Łona? Icon_razz
Cytat:Przepraszam, który budzi moje skojarzenia z szerzej nieznanym pseudo-raperem Norbim.
Icon_eek2 Icon_eek2 Norbi nie jest godzien całować Afrodżeksowi butów, kapci i sandałków i pantofelków też.
Cytat:Numer tak ironiczny, że aż słodki!
no ba.[Obrazek: wub.gif] nie tylko numer - misie z teledysku [i ten pluszowy, i ten, co się o pluszowego opiera] też są słodkie... [Obrazek: wub.gif]
Cytat:kamieniem milowym jest tutaj tekst: ''W dniu w którym dojrzejesz biologicznie, spotkaj się ze mną w bocznej uliczce, mam to wypisane na twarzy, mężczyźni są odrażająco brudni i źli''. Obrazy same cisną się na myśl, nieprawdaż?
absolutnie prawdaż. Mężczyźni miażdżą.
Cytat:Afro Kolektyw wbrew pewnym utartym stereotypom potrafi zarówno zażartować z siebie, z twojej babki, z ciebie samego, ale też gładko i bez ceregieli rozprawia się z absurdami rzeczywistości.
znak firmowy. Afro = [auto]ironia.
co mnie bardzo urzekło.
Cytat:wymieniam do tego dosyć kakofoniczny, trochę nieudany song tytułowy
dlaczego nieudany? mi się bardzo podobają te złączone sample. bardzo zgrabnie, bardzo fajnie. hit to to nie jest, ale całkiem wporząsiu produkt.
Cytat:Łzy W Uszach - numer vocoder, numer z ''pięknym głosem'' i zakończony dwutorową solówką na gitarze!, najpierw elektrycznej, a potem akustyku...
tekstowo - uwielbiam. muzycznie - nie przepadam. dlatego zamiast płytowej słucham wersji z offensywy. miażdży ze wszechmiar. i tekstowo - jak dla mnie trochę lepiej sklecone niż to z płyty, mogli, gópki, nie poprawiać - i muzycznie - to jest to, to jest wersja, którą pokochałam. i, że się powtórzę, MOGLI, GÓPKI, NIE POPRAWIAĆ! [przez ten kawałek trzęsę się ze strachu o UCallera U2... w mordę...]
Cytat:Bardzo Miło Z Twojej Strony
Mojej, błagam, Mojej! Icon_biggrin
słuchałeś tego w ogóle? Icon_mrgreen
"ktoś Cię musiał uświadomić i to jednak bardzo miło z mojej strony" Icon_razz
Cytat:jestem obecnie pozytywnie zaskoczony, ale wady są owszem
są są, a i owszem!
kurczę, chyba muszę przysiąść i ocenić Kropki. bo o dziwo jeszcze tego nie zrobiłam. ale lepiej późno niż wcale - muszę to zrobić jeszcze przed NoLine'm Icon_wink2 [niewiele czasu, ajć... :roll:]
Cytat:z przyjemnością stwierdzam, że połączyłem kropki i nie uważam by wyszła z tego jakakolwiek karykatura, nawet mimo moich ujemnych zdolności plastycznych.
tylko muzycznie połączone czy książeczka pobazgrana? Icon_razz [moja książeczka już przeżyła ten dramat - wszystkie kropki połączone, pod każdym względem. Icon_wink2]


bardzo mi się podoba ta recenzja. ładna, składna, logiczna i prawdziwa. chwilami trochę pokręcona, ale tylko chwilami. Icon_razz
cieszę się ogromnie, że Ci Kropki przypadły do gustu. płyta warta wszystkich pozytywnych opinni. trochę się chyba przyczyniłam do poznania i polubienia przez coponiektórych tejże płyty, więc tym bardziej mi przyjemnie.
nie wiem co jest lepsze - czy poznawanie Afro od Kropek, czy jednak od początku [od czasów Nestora, od Murzyna bijącego w kokos, Seksualnej Czekolady, wymiatającego fristajlu o Mazurach, poprzez sztandarowe Gramy Dalej, Eskapologię, wyjaśnienia co to za stwór "Afro Kolektyw", dopiero dochodząc do Mężczyzn, końca świata z Ostatecznym Rozwiązaniem, Mozarta zioma czy miasta siedmiu mostów] - trudno mi powiedzieć, bo sama zaczynałam "po bożemu". ale myślę, że w "mniej poprawdej politycznie" kolejności też się da wszystko ogarnąć. do czego jeszcze raz zachęcam - jeśli się zna i [przede wszystkim] chwali Afro Kolektyw za Kropki, to nie wyobrażam sobie, żeby można było nie wchłonąć takiego Czytaj Z Ruchu Moich Ust...
oprócz longplejów Afro [bardzo "long", bo poprzednie płyty o tyle różniły się od Kropek, że były bogate w skity - trochę tego brakuje w PK, trochę to zabiera "tradycyjnej afrokolektywowatości"] bardzo polecam wszelkie koncertówki - to są prawdziwi wymiatacze koncertowi. bilet na koncert - 15-20[?] zł, transport - [różnie] zł, widok [i wrażenia słuchowe] Afro Kolektywu w akcji - bezcenne. gdyby ktoś był zainteresowany czymkolwiek Afro, to służę uprzejmie tym, co posiadam. Icon_smile2


- saferłel - 16.02.2009 09:58 PM

Odniosę się do kilku wypowiedzi:
1. Pisząc o ''łysych'' miałem na myśli resztę przeciętnego świata hip hopu, który tak wygląda według stereotypów. Zresztą nie napisałbym bym tego gdybym wcześniej fotek nie obejrzał - inaczej by sensu to nie miało Icon_wink

2. Interpretacja tekstu to rzecz bardzo umowna. Ja raczej swoje zdanie podtrzymuje propo ''autowielbiącego'' tekstu.

3. Wszystkie błędy jakie popełniłem w nazwach utworów wynikają z tagów, tak myślę. Zmienię to.

4. Z tego co czytałem w internecie (i w tagach) Łona udziela się na tej płycie, w tym numerze.

5. Wiem, że Norbi nie jest godny, co zresztą uwypukliłem w tekście - ale po prostu tak mi się kojarzy, szczególnie zwrotka - więc wspomniałem o tym.


- uzi - 16.02.2009 10:09 PM

saferłel napisał(a):Pisząc o ''łysych'' miałem na myśli resztę przeciętnego świata hip hopu, który tak wygląda według stereotypów. Zresztą nie napisałbym bym tego gdybym wcześniej fotek nie obejrzał - inaczej by sensu to nie miało Icon_wink
saferłelku. prawda jest taka, że
lubię
się
czepiać. Icon_razz
jeszcze tego nie skapowałeś? Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Interpretacja tekstu to rzecz bardzo umowna. Ja raczej swoje zdanie podtrzymuje propo ''autowielbiącego'' tekstu.
okej, Twoja sprawa Icon_wink2
saferłel napisał(a):Z tego co czytałem w internecie (i w tagach) Łona udziela się na tej płycie, w tym numerze.
książeczka > internet.
książeczka Połączkropek napisał(a):I0. warshau breslau lemberg
[...blablabla, o muzyce, produkcji, rejestracji...]
roszja - mikrofon
dana - mikrofon
afrojax - mikrofon
michał szturomski - gitara akustyczna
mariusz chibowski [już poza Kolektywem Icon_sad( - to nie z książeczki, to moja osobista rozpacz] - yamaha trb5
miłosz wośko - clavia nordlead, roland juno
artur chaber - bębny
remek zawadzki - instrumenty perkusyjne
to wszyscy ludzie, którzy udzielają się w WBL. nikt więcej. ani Łony, ani nawet Dużego Pe nie zaprosili do tego albumu. Icon_wink2 [szkoda, bo z Dużym Pe bardzo fajnie im się współpracuje.]


- saferłel - 16.02.2009 10:14 PM

Ja wiem, że lubisz się czepiać, ale nie wiedziałem, że uczepisz się tak oczywiście zaznaczonej i wyjaśnionej w tekście sprawy. To tak jakbyś zaraz się uczepiła, że płyta Afro jest świetna, a ja źle o niej niby piszę Icon_razz2

Hmm, no skoro książeczka tak pisze....a może tuszu zabrakło? Widocznie też to muszę zmienić. Dzięki.