Największe forum list przebojów Mycharts.pl
POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Prawdziwa Lista Przebojów PTZ (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ (/showthread.php?tid=2822)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


- tadzio3 - 03.12.2008 04:58 PM

bear napisał(a):no wreszcie jest w zestawie, bo to dla mnie było trochę dziwne że w polskim topie piosenka, której nie ma w zestawie do topu właściwego jest najwyżej ze wszystkich piosenek Dzemu. Dobrze że naprawili tę wpadkę.
Co roku pisałem maile w tej sprawie
bear napisał(a):Podobnie było chyba z Heyem i z "Teksańskim",
Dodałbym jeszcze "Kinga" T.Love, który nie był w zestawie, a potem okazał sie wyżej notowanym utowrem od "Warszawy"
bear napisał(a):z Kultem i z "Celiną"- w polskim wysoko, a w zasadniczym topie ni widu ni słychu...
Wysoko, ale nie najwyżej. "Arachja" pozostała i chyba pozostanie najwyżej notowaną piosenką Kultu


- bear - 03.12.2008 05:00 PM

tadzio3 napisał(a):"Arachja" pozostała i chyba pozostanie najwyżej notowaną piosenką Kultu
ja wiem, to, Ania i Polska to juz jest raczej nietykalna trojka Kultu na wieki, ale wysokie miejsce Celiny było dla mnie sporym zaskoczeniem na plus.


- Gary - 03.12.2008 06:05 PM

bear napisał(a):tadzio3 napisał/a:
"Arachja" pozostała i chyba pozostanie najwyżej notowaną piosenką Kultu
ja wiem, to, Ania i Polska to juz jest raczej nietykalna trojka Kultu na wieki, ale wysokie miejsce Celiny było dla mnie sporym zaskoczeniem na plus.
Ale do top 100 powszechnego topu raczej nie ma szans wejść. Co najwyżej top 20 polskiego topu. Moim zdaniem czarnym koniem będzie "Komu bije dzwon", którego nie było w zestawie nawet na polski top, a teraz moim zdaniem będzie w top 100 topu wszech czasów. Icon_smile2


- bear - 03.12.2008 06:21 PM

Gary napisał(a):Moim zdaniem czarnym koniem będzie "Komu bije dzwon",
ja bym się nie obraził Icon_wink2


- tadzio3 - 04.12.2008 02:28 PM

Gary napisał(a):Moim zdaniem czarnym koniem będzie "Komu bije dzwon", którego nie było w zestawie nawet na polski top, a teraz moim zdaniem będzie w top 100 topu wszech czasów.
Tez bym się nie obraził, ale myślę jednak, że żaden nowy Kult nie zdoła wejśc do top 100. Być może się mylę, ale mam wrażenie, że na liście pojawią się utowry wykonawców, których wcześniej nie było w zesatwie, oraz te piosenki, które osiągnęły sukces w Polskim Topie Wszech czasów, a nie było ich wczesniej w propozycjach.


- tadzio3 - 09.12.2008 12:37 PM

Miałem się wyrobic do końca roku, a więc kontynuję:

35 Tylko ja i ty - Dżem
Dżem ponownie. Kolejny cudowny utwór. Jedna z piękniejszych romantycznych ballad jakie było mi dane poznać. Utwór z roku na rok coraz bardziej mi się podoba i już jest w ścisłej czołówce piosenek Dżemu.
"Chodź połóż się obok mnie,
Chcę w Księżycu, w Księżycu tulić Cię.
Kochać, kochać, kochać tak - bez pojęcia..."


34 Tolerancja (Na miły bóg) - Stanisław Soyka
Piękny kawałek i to jeszcze z jakim moralizatorskim tekstem. Tym utworem Soyka na zawsze zaskarbił moją sympatię do swojej osoby, jako muzyka. Kiedyś może byłby nawet w top 10, dzisiaj po ogromnym przypływie nowo poznanej muzyki trochę stracił, ale nie ze swojej jakości, a tylko pozycję.
"Dlaczego nie mówimy o tym, co nas boli otwarcie
Budowa ściany wokół siebie - marna sztuka
Wrażliwe słowo, czuły dotyk wystarczy
Czasami tylko tego pragnę, tego szukam
Na miły Bóg, życie nie po to tylko jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać "


33 Zegarmistrz światła - Tadeusz Woźniak
Wielki przebój Tadeusza Woźniaka, który nigdy potem nie zaznał tak pozytywnego odbioru swojej twórczości, chyba że po latach można uznać za przebój utwór "Po środku swiata", jednak to są dwa różne światy w jakości piosenek. "Zegarmistrz światała" to ścisły kanon polskiej muzyki, a artysta tak naprawdę nigdy nie był przeze mnie dobrze poznany.
"A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy"


32 Eli Lama Sabachtani - Wilki
Magiczny utwór, wyjątkowy klimat. Po latach ponownie bardzo polubiłem ten kawałek, a miał chwile zapomnienia. Teraz jednak brzmi naprawdę wyjatkowo, jak i cała twórczość Wilków z początku kariery.
"Z Tobą odeszły anioły
Nie ma nas...
Zostałem sam... "


31 Wspomnienie - Anna Maria Jopek i Michał Żebrowski
Tekst z najwyższej półki bo z "Pana Tadeusza", wykonanie również najwyższej klasy. To połączenie spowodowało, że ten utwór cholernie mi się spodobał w 1999 roku i tak zostało do dziś.
Dwa swoiste urokliwe głosy sprawiają, że utwór staje się wyjątkowy i dzisiaj czuję, że nic nie stracił ze swego piękna. Czasem przyprawia o dreszcze.
Przez wiele lat była to najwyżej notowana polska piosenka na mojej liście. A dlaczego nie ma go w propozycjach do polskiego topu w "Trójce"? Wciąż nie mogę tego zrozumieć.
"Czym kochał? Krótkie z sobą spędziliśmy chwile,
I choć one mnie przeszły tak słodko, tak mile,
Zostać dłużej nie mogę, to postanowienie,
I choćbym chciał tu zostać, już go nie odmienię".



- Yacy - 09.12.2008 12:51 PM

35 Tylko ja i ty - Dżem
zecydowanie jeden z lepszych Dżemów Icon_wink2 Ja już nawet jakiś czas temu zacząłem sobie odsłuchiwania do własnego topu Dżemu, ale niestety nie dałem rady... może w kolejnym plebiscycie topowym się przebiją i będzie mobilizacja... Icon_wink2

34 Tolerancja (Na miły bóg) - Stanisław Soyka
zdecydowanie najlepszy Sojka!!! Icon_lol

33 Zegarmistrz światła - Tadeusz Woźniak
nie przepadam za tym utworem - po prostu...

32 Eli Lama Sabachtani - Wilki
ścisły top Wilków!!!

31 Wspomnienie - Anna Maria Jopek i Michał Żebrowski
świetny utwór chociaż ja wolę póxniejszy utwór - UPOJENIE! i całą płytę LUBIĘ, KIEDY KOBIETA


- saferłel - 09.12.2008 01:16 PM

Wilki, Wilki i jeszcze raz Wilki, a te inne słynne Polskie utwory mnie nie przekonują.


- bear - 09.12.2008 01:39 PM

jeden z (około dwudziestu Icon_wink2 ) moich ulubionych Dżemów, mój nr3 Wilków, najlepszy Sojka, Zegarmistrz to ścisła czołówka mojego polskiego topu, no - i to już taka mała tradycja - jeden utwór którego nie lubię Icon_wink2 ale jakoś te minusy nie przysłaniają mi plusów - kolejna mocna piątka Icon_smile2


- ku3a - 09.12.2008 04:05 PM

z tej piątki zdecydowanie najbardziej lubię "Wspomnienie"! uwielbiam!
a tego Dżemu chyba nie znam... Icon_redface2 nie kojarzę po tytule i po tym fragmencie. wrzuciłbyś?...


- tadzio3 - 09.12.2008 04:24 PM

Yacy napisał(a):może w kolejnym plebiscycie topowym się przebiją i będzie mobilizacja...
Ja zawsze Dżem ustawiam na pierwszym miejscu w typowaniu kolejnych topów, jednak wciąż się nie udaje. Racja - trzeba sie zmobilizować.
Yacy napisał(a):świetny utwór chociaż ja wolę późniejszy utwór - UPOJENIE!
Upojenie na dawało mi już takich emocji, aczkolwiek też bardzo lubiłem.
bear napisał(a):jeden z (około dwudziestu ) moich ulubionych Dżemów,
To tak jak u mnie Icon_wink2
ku3a napisał(a):a tego Dżemu chyba nie znam... nie kojarzę po tytule i po tym fragmencie. wrzuciłbyś?...
Wspominałeś kiedyś że twórczości Dżemu raczej nie znasz, więc nie dziwie się, że kolejnej piosenki tego zespołu nie kojarzysz. Ale oczywiście późnym wieczorem wrzucę.


- Gary - 09.12.2008 10:37 PM

Z tej piątki najbardziej lubię "Zegarmistrza Światła" i "Tolerancję". Wilki, mimo że ze świetnej płyty, to chyba najmniej z niej lubiany przeze mnie utwór (ale od np. "Baśki" to lata świetlne lubiany bardziej Icon_wink2 ). Podobnie rzecz ma się z Dżemem. Na pewno jest u mnie co najmniej za kilkunastoma utworami, jak nie więcej. Natomiast śpiewającego Żebrowskiego to ja ....(może już skończę Icon_razz )
tadzio3 napisał(a):Wielki przebój Tadeusza Woźniaka, który nigdy potem nie zaznał tak pozytywnego odbioru swojej twórczości, chyba że po latach można uznać za przebój utwór "Po środku swiata", jednak to są dwa różne światy w jakości piosenek.
Oprócz tego "Smak i zapach pomarańczy" sporą popularność osiągnął. Icon_smile2


- bear - 09.12.2008 10:52 PM

Gary napisał(a):śpiewającego Żebrowskiego to ja ....
ja tez, ale nie chcialem byc az tak dosadny Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Ja zawsze Dżem ustawiam na pierwszym miejscu w typowaniu kolejnych topów, jednak wciąż się nie udaje. Racja - trzeba sie zmobilizować.
ja kiedys ukladalem sobie listy ulubionych piosenek Dzemu co roku pod koniec lipca przy okazji rocznicy smierci RR, ale juz nawet nie pamietam jak to wygladalo, zapiski zostaly w domu, pewnie daloby rade je odnalezc ale do domu mam troche daleko Icon_wink2 tzn. chyba mniej wiecej pamietam jak to wygladalo, ale z oczywistych przyczyn (rownolegle prezentewony przeze mnie moj top wszechczasow) zdradzal tego teraz nie bede Icon_wink2
P.S. Tak przemyslalem sprawe i wyszlo mi, ze z Sojki to jednak ciut wyzej cenie "Cud niepamieci" :-> ale tolerancja tez jest swietna. Co do Wozniaka to poznalem swego czasu pare innych piosenek, ale sie w to nie wglebialem co samo w sobie jest chyba najlepszym komentarzem (a po "Plebani" to juz w ogole ochoty na to nie mam)


- Gary - 09.12.2008 10:59 PM

Wyraziłem się nieprecyzyjnie, bo Żebrowski nie śpiewa, ale wiadomo o co mi chodzi. Icon_wink2


- bear - 09.12.2008 11:02 PM

ja z aktorow "mielorecytujacych" to tylko Linde gotow jestem zaakceptowac, bo "Filandia" mocno mi sie podobala. W ogole do Zebrowskiego przekonania nie mam. (Sorry za brak polskich znakow ale moj komputer jest tymczasowo "out of service" Icon_confused2 )


- Gary - 09.12.2008 11:06 PM

"Filandia" to klasyk gatunku! Icon_biggrin3 Tekst kapitalny, chociaż dla mnie zwykle tekst ma marginalne znaczenie w utworze(chyba, że jest odrażająco głupi :-> )


- tadzio3 - 10.12.2008 03:07 PM

Gary napisał(a):Oprócz tego "Smak i zapach pomarańczy" sporą popularność osiągnął.
Racja, też mi się przypomniał ten utwór.
bear napisał(a):śpiewającego Żebrowskiego to ja ....
ja tez, ale nie chcialem byc az tak dosadny
Żebrowski dla mnie ma bardzo klimatyczny głos, podobnie jak Linda i obu ich bardzo polubilem jeżeli chodzi o melorecytację w piosenkach.
bear napisał(a):P.S. Tak przemyslalem sprawe i wyszlo mi, ze z Sojki to jednak ciut wyzej cenie "Cud niepamieci"
U mnie zabrakło w topie tej piosenki. Ale za to znalazł się jeszcze "Nie ma drugiej takiej", tez pięny kawałek.
bear napisał(a):W ogole do Zebrowskiego przekonania nie mam.
W sensie Jego walorów głosowych, czy ogólnie jako do osoby?


- bear - 10.12.2008 03:13 PM

tadzio3 napisał(a):W sensie Jego walorów głosowych, czy ogólnie jako do osoby?
myślę że jedno przekłada się na drugie, na aktorstwie się nie znam ale Żebrowski nigdy mnie nie zachwycał.


- tadzio3 - 10.12.2008 03:39 PM

Przyśpieszam. Zaczynam więc wielki top 30.

30 Teksański - Hey
Teraz zaczynają się piosenki, o kórych trudno jest pisać. Ogromnie lubiane przeze mnie kawałki. Ten uwielbiam też za to, że przypominają mi się pierwsze lata słuchania muzyki. Już jako mały brzdąc strasznie podobał mi się ten utwór jak i tekst. Jako jeden z pierwszych w życiu jaki potrafiłem zrozumiec i zinterpretować. Taka krótka, a taka fajna piosenka. Icon_smile2
"Herbata stygnie, zapada zmrok, a pod piórem ciągle nic "

29 Polska - Kult
A to mój ulubiony wstęp basowy Icon_smile Taki charakterystyczny. Sam utwór kultowy i to nie tylko z tego powodu, że jest to Kult Icon_wink2 W przeciwieństwie do "Teksańskiego" kiedyś w ogóle nie rozumiałem tekstu, tzn sensu i cały utwór jakoś średnio mi się podobał. A z roku na rok nabiera siły.
"Koncerty popołudniowe
Pełne bezmózgów w służbie porządkowej
Patrzą wokoło, bo swędzą ich recę
Kochają bić coraz więcej i więcej "


28 Korowód - Marek Grechuta
Pewnie niektórzy nie cierpią tej piosenki z powodu tej długiej solówki na flecie, a inni właśnie za to ją kochaja. Ja lubię wszystko! To jest cudowowny kawałek. Jako kompozycja w całości brzmi znakomicie. I też dopiero z biegiem lat nabiera siły w przekazie i w muzycznej improwizacji. Jeden z mało promowanych utworów Grechuty, jednak na szczęście doceniany.
"Kto pierwszy szedł przed siebie?
Kto pierwszy cel wyznaczył ?
Kto pierwszy z nas rozpoznał ?
Kto wrogów ? Kto przyjaciół
Kto pierwszy sławę wszelką i włości swe miał za nic?
A kto nie umiał zasnąć nim nie wymyslił granic ?"


27 Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz
Utwór, który chyba nigdy nie odniósł sukcesu radiowego i raczej nie odniesie, ale może i dobrze. To zbyt wyjatkowy kawałek, aby go tak "szastać" w radio. Myslovitz, kóry wzbił się na wyżyny tworzenia pięknej, niebanalnej ballady.
Nie mogę jej słuchać od tak sobie, musi być odpowiedni klimat, a jezeli już jest takowy brzmi magicznie.
"Nie bez bólu i nie w domu
Nie chcę szybko i nie chcę młodo
Nie szczęśliwie i wśród bliskich
Chciałbym umrzeć z miłości"


26 Leszek Żukowski - Coma
Coma już przeszła do historii, a z pewnością w największym stopniu za sprawą tej piosenki. A jak to słyszałem rok temu na Woodstocku, to po prostu czuło się wielkość tego kawałka. Ekstaza...
Coś czuję, że "Leszek" stanie się najbardziej kultowym nagraniem Comy, mimo wydawania kolejnych wielkich płyt. Wcale mnie to nie smuci. Już po kilku latach brzmi klasycznie. Zobaczymy co bedzie dalej.
"na pewno czułeś kiedyś wielki strach
że oto mija twój najlepszy czas
bezradność zniosła cię na drugi plan
czekanie sprawia że gorzknieje cała słodycz w nas "



- tadzio3 - 10.12.2008 03:41 PM

bear napisał(a):na aktorstwie się nie znam ale Żebrowski nigdy mnie nie zachwycał.
Ja mam do Niego ogromny szacunek a z piosenek cenię te dwie z Jopek, czyli przede wszystkim "Wspomnienie" i "Upojenie"