Największe forum list przebojów Mycharts.pl
POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Prawdziwa Lista Przebojów PTZ (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ (/showthread.php?tid=2822)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


- tadzio3 - 07.11.2008 12:48 AM

Dzięki wielkie, właśnie czytam i słucham Pani Joanny Icon_smile2


- tadzio3 - 09.11.2008 01:41 AM

70 Z nim będziesz szczęśliwsza - Stare Dobre Małżeństwo
Chyba najsmutniejszy utwór jaki było mi dane w życiu słyszeć, ale za to piękny i wzruszający.
"Nie myśl, że nie kocham
Lub, że tylko trochę
Jak cię kocham, nie powiem, no bo nie wypowiem
Tak ogromnie bardzo jeszcze więcej może
I dlatego właśnie żegnaj
Zrozum dobrze żegnaj"


69 Tchu mi brak - Pustki
Kilka lat temu nie mogłem opędzić się od tej piosenki, chodziła za mną wciąż i wciąż. Ma coś w sobie co nie daje zapomnieć, a to taki niewinny kawałek Pustek, zespołu, który od tej chwili stał się dla mnie objawieniem na polskim rynku.
"Nowy rok już zimia minie
kto pod lodem zostal, a kto dalej bedzie biegł
ciepły front napływa juz
i swiatła wiecej w glowie "


68 Malcziki - Yugoton & Kazik
Wielki przebój Kazika wciąż grany we wszelkich stacjach radiowych. I bardzo dobrze!
"Moi koledzy ścigają ze mną się
Bo do wyścigu każdy gotów jest
Moi koledzy z lepszych najlepsi
Trzydzieste piętro, biurowców szklanych drzwi"


67 Biała flaga - Republika
A oto największy przebój legendarnej już grupy. Wciąż ma w sobie siłę.
"Gdzie oni są
Gdzie wszyscy moi przyjaciele
Zabrakło ich
Choć zawsze było ich niewielu"


66 Dwa proste słowa - De Mono
Z biegiem lat De Mono przestało mi się podobać, oprócz dwóch kawałków, a jeden z nich, właśnie ten obrał inny kierunek i podoba się coraz bardziej. I również wywołuje jakieś wspomnienia...
"Chciałbym w sobie mieć tyle siły, żebym mógł powiedzieć, że ja
Gdzieś zawsze w sobie to głęboko kryłem, a przecież też potrafię kochać tak"


65 Ocalić od zapomnienia - Marek Grechuta
Bardzo refleksyjna piosenka Grechuty. Smutna, ale śliczna.
"ile w trudzie nieustannym
wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń
ile chlebów rozkrajanych
pocałunków ? schodków? książek?
oczy twe jak piękne świece
a w sercu żródło promienia
więc ja chciałbym twoje serce
ocalić od zapomnienia "


64 Kiedy powiem sobie dość - O.N.A.
Zapewne najbardziej kojarzony utwór O.N.A, mimo, że trochę odbiega stylem od tego co grali na codzień, czyli znacznie mocniejsze granie.
"Nie chcę żałować żadnych chwil
Chociaż wiem, że nie było kolorowo
Nie chcę zostawić żadnych łez
Chociaż wiem, że czasem bolało
Uśmiechnę się do swoich myśli
Zcałuję z Ciebie cały blask, o tak
Powoli zamknę w sobie przyszłość"


63 Nie zatrzymam się - Ira
Stara Ira to jest to! A ten świetny kawałek to potwierdza.
"Czuje się jak ruchomy cel w ulicznej bójce
Składam palce w pięść nie poddaję się"


62 Zamyślone głowy - Dzioło
Jak ja lubię tego słuchać! Nie da się cicho. To jedno z moich odkryć, ale wiem, że jest wielu sympatyków tej piosenki. Lubię tekst, znam go na pamięć, a po za tym lubię go cytować przy różnych okazjach. Ogólnie bardzo pozytywny, skoczny kawałek. Z biegiem lat coraz większy sentyment to tego utworu. Często mi pomaga na zły humor i w ogóle w życiu.
"Hej! Zamyślone głowy
nie chcę z wami walczyć
Mówicie, że jestem winny,
bo naruszam waszą przestrzeń"


61 Krakowski spleen - Maanam
Świetny kawałek Maanamu, a refren często przyprawia mnie o dreszcze. Jak tam Kora cudownie śpiewa...
"Chmury wiszą nad miastem, ciemno i wstać nie mogę
Naciągam głębiej kołdrę, znikam, kulę się w sobie
Powietrze lepkie i gęste, wilgoć osiada na twarzach
Ptak smętnie siedzi na drzewie, leniwie pióra wygładza "



- ku3a - 12.11.2008 04:27 PM

i znowu utwory które bardzo lubię: "Malcziki", "Biała flaga" i... "Z nim będziesz szczęśliwsza" :roll:
które lubię: "Tchu mi brak", "Nie zatrzymam się", "Kiedy powiem sobie dość", "Zamyślone głowy".
"Ocalić od zapomnienia" nawet też mi się podoba.


- bear - 14.11.2008 10:43 AM

kiedy można liczyć na dalszą część topu?
bardzo mi się spodobał sposób w jaki przedstawiasz tutaj kolejność. Zainspirowało mnie to, i pomyślałem że i ja w tym roku w podobny sposób zaprezentuję swój Top Wszechczasów, także z krótkimi komentarzami, przez które będę chciał opowiedzieć Wam coś o sobie, no bo przecież za każdą piosenką kryje się jakaś historia, wspomnienie... Wiele pracy mnie nad tym czeka, ale myślę że to będzie całkiem przyjemna praca Icon_wink2
ja swój polski Top ułożyłem na przełomie kwietnia i maja, dwudziestka wyglądała tak:
1. TSA "51"
2. Niemen "Bema pamięci żałobny rapsod"
3. Grechuta "Korowód"
4. Krzak "Tajemniczy świat Mariana"
5. Niemen "Dziwny jest ten świat"
6. Dżem "Do kołyski"
7. Woźniak "Zagarmistz światła"
8. Borys "Jaskółka uwięziona"
9. Dżem "Sen o Victorii"
10. Kult "Do Ani"
11. Perfect "Autobiografia"
12. Budka Suflera "Cień wielkiej góry"
13. Republika "Moja krew"
14. Brekout "Modlitwa"
15. Harlem "Piąta trzydzieści"
16. Brekout "Co się stało kwiatom"
17. Kult "Nie dorosłem do swych lat"
18. Collage "Living in the moonlight"
19. Dżem "Cała w trawie"
20. Myslovitz "Szklany człowiek"


- tadzio3 - 14.11.2008 11:32 AM

ku3a napisał(a):"Ocalić od zapomnienia" nawet też mi się podoba.
A to niespodzianka Icon_surprised
bear napisał(a):kiedy można liczyć na dalszą część topu?
W najbliższych dniach, może jutro. Ostatnio byłem trochę zajęty, a po za tym chorowałem, więc i wszystko się opuźnia.
bear napisał(a):bardzo mi się spodobał sposób w jaki przedstawiasz tutaj kolejność.
W podobny sposób przedstawiałem swój ogólny top wszech czasów, też tu jest.
bear napisał(a):Zainspirowało mnie to, i pomyślałem że i ja w tym roku w podobny sposób zaprezentuję swój Top Wszechczasów, także z krótkimi komentarzami, przez które będę chciał opowiedzieć Wam coś o sobie,
Będę czekał Icon_smile2
bear napisał(a):no bo przecież za każdą piosenką kryje się jakaś historia, wspomnienie
masz rację. jest to jeden wielki pamiętnik.
bear napisał(a):Wiele pracy mnie nad tym czeka, ale myślę że to będzie całkiem przyjemna praca
Sporo pracy, ale masz rację, bardzo przyjemna.
bear napisał(a):ja swój polski Top ułożyłem na przełomie kwietnia i maja, dwudziestka wyglądała tak:
Świetna dwudziestka! U mnie jest 11 utworów z tej listy.
bear napisał(a):18. Collage "Living in the moonlight"
A z tego cieszę jakoś szczególnie wyjątkowo Icon_biggrin3


- tadzio3 - 18.11.2008 10:07 PM

Dobra, po małej przerwie kontynuję

60 Maciek, ja tylko żartowałem - Kazik
Mój ulubiony przebój Kazika solo. Płyta "12 groszy" to zdecydowanie najciekawsze jego solowe dokonanie. A kawałek ten jest jednym z bardziej zwariowanych (jeżeli chodzi o tekst), a zarazem genialnych w swojej prostocie.
"Maciek, ja tylko żartowałem
Nigdy ciebie nie kochałem
Kochałem setki innych facetów
Z tobą to jednak nie to "

59 Kryzysowa narzeczona - Lady Pank
A to ulubiony utwór Lady Pank. Chociaż nigdy go nie traktowałem jako ten najlepszy kawałek, to po latach niepostrzeżenie akurat "Kryzysowa narzeczona" najlepiej mi się słucha.
"Mogłaś być już na dnie
A nie byłaś
Nigdy nie dowiesz się
Co straciłaś"

58 Kochaj mnie i dotykaj - Tomasz Żółtko
Jedna z najbardziej romantycznych polskich piosenek. Kawałek ma już kilka lat, ale nie od tak dawna zaczął mi się bardzo mocno podobać.
"Kochanie, samotność można wypić do dna choć to trudne.
Więcej nic nie mów, tylko przytul się dotykaj mnie. "

57 Róża - Maanam
Najwyżej notowana piosenka Maanamu. Przypominają mi się początki interesowania się muzyką i listą, bo to były te czasy, kiedy ten utwór był właśnie na LP3. Świetny utwór.
"Róże z rajskiego ogrodu
Piękne i pachną nad podziw
Kochają mroczne tajemnice
Magię, słońca zachody"

56 Nadzieja - Ira
A to najwyżej notowany utwór grupy Ira, ale chyba też w mniemaniu większości słuchaczy jest to ich największy przebój. Ale wcześniej nie był to moj ulubiony utwór Iry, jakoś po latach to się odmieniło, w przeciągu ostatniego roku. Ech ta stara Ira to było coś...
"Może masz w głowie myśli bardziej szalone niż ja
Może masz skrzydła, których by Tobie pozazdrościł ptak
Może masz serce całe ze szlachetnego szkła
Może masz kogoś, a może właśnie kogoś Ci brak "

55 Łoże w kolorze czerwonym - Sztywny Pal Azji
Szczególnie lubię ten wstęp muzyczny. Ale całośc ogólnie znakomita. Ballada pierwszorzędna z przyjemnym tekstem.
"To bylo loze w kolorze czerwonym
a to byl moj kolor ulubiony
to tutaj lezalas a ja calowalem
twoj mokry brzuch calowalem "

54 Jaskółka uwięziona - Stan Borys
Stanowi Borysowi udał się wielki przebój, który teraz próbują zaśpiewać różni inni atyści, z różnym skutkiem. Oryginał na zawsze pozostanie najlepszy.
"Jaskółka siostra burzy, szalona fruwająca
Ponad głowami ludzi w których troska się błąka
Jaskółka znak podniebny jak symbol nieuchwytna
Zwabiona w chłód katedry przestroga i modlitwa"

53 Nierytmiczny Me How (live) - Indios Bravos
Przepadam za tym kawałkiem. W wersji "live" jest to utwór, który staje się moim jednym z ulubionych piosenek reggae (bądź reggaopodobnych) w historii.
"Muzykę, która nosi w sobie moc
Muzykę, która w całość łączy coś
Muzykę przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cię wyzwoli "

52 Moja baby - Wilki
Wilki w swoich najlepszych latach nagrywali przebój za przebojem. Do tego mam duży sentyment, lubię szczególnie wersję z płyty "Acousticus Rockus", gdzie większośc utworu śpiewa publiczność. Robi wrażenie.
"Nie patrz na mnie maleńka
Nie patrz, nie ma we mnie zła
Nic się przecież nie zmieniło
Chodźmy stąd i weźmy wino "

51 Długa droga w dół - happysad
Happysad z ostatniej płyty. I udał się im naprawdę wyjatkowy kawałek. Wciąz jestem zdania, że happysad stale się rozwija i każda płyta jest coraz staranniej i z pomysłem tworzona mimo, że każdy z poprzednich albumów jest znakomity.
"O udupienie totalne
Niewiasty nosisz imię
Ile Cię trzeba dotknąć razy żeby się człowiek poparzył?
Ale tak żeby już więcej ani razu
Żeby już więcej za nic
Żeby już więcej nie miał odwagi
No ile razy?! "

To teraz już wielka pięćdziesiatka Icon_biggrin3


- ku3a - 19.11.2008 11:28 AM

i znów super dziesiątka Icon_biggrin3.
nie wiem dlaczego, ale "Maciek..." nigdy nie był w mojej dziesiątce! doszedł chyba do 11. miejsca i nic więcej. a przecież to taki super kawałek.
za to "Kryzysowa" ma u mnie wysoką pozycję. co zresztą było widać w niedawnym Topie Lady Pank Icon_smile2.
o ile Lady Pank zawsze bardzo lubiłe, o tyle Maanam nigdy do moich ulubieńców nie należał. lubię niektóre piosenki, ale słucham ich tylko przypadkiem, jak usłyszę np. w radio, sam sobie ich nie puszczam. "Róża" nie jest wyjątkiem. bardziej mi się podobało "Zapatrzenie".
a Ira to zupełnie co innego Icon_smile2. mam do nich duży sentyment. "Nadzieję" lubię, choć też nigdy do mojej dziesiątki nie weszła!, ale nie wiem czy by się zmieściła do pierwszej piątki ich ulubionych kawałków. na szczycie są "Bierz mnie" i "Wiara".
"Moją baby" uwielbiam. też ogromnie lubię wersję z Acousticus. i w ogóle cała ta płyta jest super.
a czy o DDWD muszę coś pisać? Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Ile Cię trzeba dotknąć razy żeby się człowiek poparzył?
Ale tak żeby już więcej ani razu
Żeby już więcej za nic
Żeby już więcej nie miał odwagi
No ile razy?! "
skądś znam ten cytat Icon_wink2 Icon_mrgreen


- tadzio3 - 19.11.2008 12:45 PM

ku3a napisał(a):i znów super dziesiątka .
Cieszę się. To jest dopiero 6 dzisiatka z tych superowych Icon_smile2
ku3a napisał(a):nie wiem dlaczego, ale "Maciek..." nigdy nie był w mojej dziesiątce! doszedł chyba do 11. miejsca i nic więcej. a przecież to taki super kawałek.
No to mnie zaskoczyłeś. U mnie to był hit, kilka razy na pierwszym i dwadzieścia kilka tygodni w ówczesnym top 20. Rzeczywiście super kawałek, ale jednak nie jest tak bardzo znany jak przeboje Kultu.
ku3a napisał(a):Maanam nigdy do moich ulubieńców nie należał. lubię niektóre piosenki, ale słucham ich tylko przypadkiem, jak usłyszę np. w radio, sam sobie ich nie puszczam. "Róża" nie jest wyjątkiem. bardziej mi się podobało "Zapatrzenie".
Mi tez Maanam wcześniej za bardzo się nie podobał i żadnen kawałek nie łapał się do tego typu zestawień. Ostatnimi czasy jednak coraz bardziej lubię ten zespół, a tę piosenkę darzę szczególnym sentymentem.
ku3a napisał(a):"Nadzieję" lubię, choć też nigdy do mojej dziesiątki nie weszła!
I ponownie wielkie zaskoczeie Icon_eek2
ku3a napisał(a):"Moją baby" uwielbiam. też ogromnie lubię wersję z Acousticus. i w ogóle cała ta płyta jest super.
Przepiękne sa te aranżacje na płycie i w ogóle klimat. Szkoda, że to była ostatnia dobra ich płyta.
ku3a napisał(a):skądś znam ten cytat
Hehe, no tak, racja. Dla mnie jest to kluczowy cytat piosenki i jakże sugestywny.


- ku3a - 19.11.2008 01:03 PM

tadzio3 napisał(a):I ponownie wielkie zaskoczeie
to były pierwsze miesiące mojej listy. wtedy polskim piosenkom ogromnie trudno było do dziesiątki wejść. ledwie kilka było w pierwszym roku listy - m.in. "Rząd oficjalny", "Zawsze tam gdzie ty", "Sen o Wiktorii" z takich większoych przebojów. a Ira wtedy dopiero wypływała na szerokie wody. na szczęście teraz u mnie jest już zupełnie inaczej z polską muzyką Icon_biggrin3.


- tadzio3 - 19.11.2008 02:06 PM

ku3a napisał(a):"Sen o Wiktorii"
O Icon_smile2 A jak u Ciebie radził ten przebój?


- ku3a - 19.11.2008 02:43 PM

7 - 9 - 7 - 8 - 4 - 6 - 5 - 4 - 3 - 8

choć zadebiutowało w 39. notowaniu, to była to dopiero czwarta polska piosenka na mojej liście! oprócz dwóch wymienionych wcześniej, było jeszcze "Radio młodych bandytów" Róż Europy.


- bear - 19.11.2008 02:43 PM

z tej dziesiątki zdecydowanie wybieram "Jaskółkę", bo to po prostu pieśń wybitna.
lubię też "Nadzieję", w bardzo wczesnej młodości uwielbiałem Irę, potem mi przeszło, moim zdaniem "Nadzieja" to chyba jedyny ich utwór który wytrzymał próbę czasu.
i Wilki- chyba rzeczywiście ich ostatni dobry numer... dobrze że później chociaż Gawlińskiemu przytrafiła się jedna świetna płyta.


- tadzio3 - 19.11.2008 03:08 PM

ku3a napisał(a):to była to dopiero czwarta polska piosenka na mojej liście!
To rzeczywiście z dzisijszej perspektywy zadziwiająca rzecz. Chyba było trochę tak, że utowry zagraniczne od razu były traktowane jako te lepsze i tylko wielkie przeboje mogły trafić do twego top 10, bo takimi trzeba nazwac te 4 utowry (może Różne trochę mniejszy przebój)
bear napisał(a):"Nadzieja" to chyba jedyny ich utwór który wytrzymał próbę czasu.
W moim odczuciu akurat wszystkie te przeboje Iry przetrwały próbę czasu. To te nowe zaraz się zapomina
bear napisał(a):dobrze że później chociaż Gawlińskiemu przytrafiła się jedna świetna płyta.
Tak, "Solo" było jeszcze na dobrym poziomie.


- ku3a - 19.11.2008 03:28 PM

tadzio3 napisał(a):Chyba było trochę tak, że utowry zagraniczne od razu były traktowane jako te lepsze i tylko wielkie przeboje mogły trafić do twego top 10, bo takimi trzeba nazwac te 4 utowry (może Różne trochę mniejszy przebój)
tak właśnie mniej więcej wtedy rozumowałem.
ale RMB też dobrze sobie radziło - 8 tygodni w dziesiątce, najwyżej na piątym, 30 zdobytych punktów.


- tadzio3 - 22.11.2008 09:35 PM

A więc zaczynam top 50, to może trochę zwolnię tempo Icon_mrgreen

50 W moim ogrodzie - Daab
Pierwszą pięćdziesiatkę rozpoczyna (a w zasadzie kończy) ponadczasowy utwór zespołu Daab. Jak się cieszę, że mogłem go w tym roku posłuchać na żywo w oryginalnym wykonaniu. Coś niesamowitego.
"Byłaś tak śliczna, niczym poranek,
Niczym wiosenny kwiat jabłoni
I nie zapomnę nigdy tej chwili,
Gdy dłoń dotknęła twojej dłoni. "


49 Good Day My Angel - Myslovitz
Najbardziej magiczna i niebanalna piosenka Myslovitz. Trochę mroczna i jaka cudowna. Idealnie wzrastające napięcie. I ten refren...
"Good day my angel
I can hear your knocking at my gates "


48 Małe szczęścia - Robert Janson i Kuba Badach
Jeden z najmilszych wspomnień w okresu dzieciństwa. Do dziś uwielbiam słuchać tej piosenki. A to było już 11 lat temu...
"Póki śmiech tłumi łzy
Cieszą nas zwykle dni
Warto żyć, warto śnic, warto być "


47 Piosenka księżycowa - Varius Manx
Takich kawałków jak ten, Varius Manx nie tworzył już po odejściu Lipnickiej z zespołu. To był zdecydowanie najlepszy okres tej grupy. Krótki, spokojny, ale fantastyczny numer.
"Wiem, dobrze wiem
Potrafię ranić tak jak nikt, przykro mi
Nie wiem co robić, gdy płaczesz
Już nie śmiejesz się - jak kiedyś
Wszystko jest inaczej...
Kolejny raz proszę Cię o ostatnią szansę "


46 Ostatni - Edyta Bartosiewicz
Wielki i chyba najwięszy przebój Edyty bartosiewicz, która chyba już odpuściła nagrywanie nowych płyt. A szkoda, bo to charyzmatyczna wykonawczyni tworząca tak wspaniałe ballady. W tym utworze zakochałem się dopiero po latach. Wcześniej najbardziej lubiłem "Tatuaż"
"W salonie wśród ciepłych świec
Już nigdy nie zbudzisz mnie
Już nigdy nie powiesz mi
Jak bardzo kochałeś mnie
Kochałeś mnie "



- bear - 24.11.2008 12:21 PM

kolejna ładna piątka, chyba najlepszy Daab, świetny, trochę niedoceniony Myslovitz i jedna z moich ulubionych Edyt. Tak trzymać i czekam na więcej Icon_smile2


- Yacy - 24.11.2008 12:30 PM

tadzio3 napisał(a):47 Piosenka księżycowa - Varius Manx
Takich kawałków jak ten, Varius Manx nie tworzył już po odejściu Lipnickiej z zespołu. To był zdecydowanie najlepszy okres tej grupy.
Nic dodać, nic ująć Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):46 Ostatni - Edyta Bartosiewicz
Wielki i chyba najwięszy przebój Edyty bartosiewicz, która chyba już odpuściła nagrywanie nowych płyt.
nja, naj to chyba jednak SEN, ale OSTATNI to dla mnie zdecydowanie PIERWSZY!!!

tadzio3 napisał(a):58 Kochaj mnie i dotykaj - Tomasz Żółtko
dzięki Tobie pojawi się to u mnie jako piosenka tygodnia Icon_wink2


- tadzio3 - 24.11.2008 03:25 PM

bear napisał(a):trochę niedoceniony Myslovitz
Bardzo niedoceniany, ale na szczęście nie na tym forum (i sąsiednim) - patrz top Myslovitz Icon_smile2
Yacy napisał(a):nja, naj to chyba jednak SEN, ale OSTATNI to dla mnie zdecydowanie PIERWSZY!!!
w zasadzie to trudno wskazać jednoznacznie, kótry przebój Edyty jest tym największym. "Ostatni" jest moim zdaniem chyba bardziej kojarzony i lubiany od "Snu", aczkolwiek mogę się mylić. Najczęściej granym jej utworem śmiem twierdzić jest chyba "Jenny", albo połowicznie jej kawałek, czyli "Trudno tak". Do dzisiaj to wszędzie katują.
Yacy napisał(a):dzięki Tobie pojawi się to u mnie jako piosenka tygodnia
Cieszę się niezmiwrnie Icon_smile2


- ku3a - 25.11.2008 02:52 PM

"Ostatni" to jedna z takich magicznych piosenek, które na mojej liście wcale nie odnosiły wielkich sukcesów, ledwie kilka razy w dziesiątce, ale za to nic straciły ze swojej potęgi. do tej pory uwielbiam, wciąż wprawia mnie w taki nastrój... no, sami wiecie Icon_wink2.
"Piosenka księżycowa" to również dla mnie jeden z najlepszych Variusów ever.
gdy dopiero zaczynałem przygodę z muzyką i polskich utworów znałem bardzo niewiele to sobie kiedyś pomyślałem, że "W moim ogrodzie" to chyba mój ulubiony polski utwór Icon_razz. to było jeszcze przed tym jak zacząłem tworzyć swoją listę, więc ładny kawałek czasu temu Icon_smile2. bardzo lubię do teraz.


- bear - 26.11.2008 12:36 PM

tadzio3 napisał(a):w zasadzie to trudno wskazać jednoznacznie, kótry przebój Edyty jest tym największym.
mimo wszystko chyba jednak "Sen", lecz to w sumie nieistotne. Dla mnie największym zawodem by nie powiedziec nieporozumieniem Polskiego Topu Wszechczasów w Trojce był nieobecność tam Edyty. Nie zasłużyła, by przejsc do historii tylko jako dośpiewująca "jak jedwab" czy "moja i twoja nadzieja". Zapisala w historii własną, piękną kartę i ja ciągle wierzę, że to jeszcze nie koniec...