Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) (/showthread.php?tid=27152)



RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - thestranglers - 24.10.2017 02:59 AM

No więc rozumiem, że zgłoszone poprawki uważam za niebyłe i wszystko zostaje po staremu. A to co dzieje się na forum lp3 akurat mnie nie interesuje. Nie mam po prostu sił na rewolucję tutaj. Kto chce będzie się bawić a kto nie niech szuka szczęścia na ww. forum. Życzę powodzenia.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 24.10.2017 06:19 AM

Świetnie. Widzę, że chcesz wyrzucić każdego, kto zgłasza jakiś sprzeciw. Gratuluję.
I ciekawe, że jakoś wszystkie inne wnioski jakoś brałeś pod uwagę, a mój nie. Świetnie.

EDIT: Dobra, ostatnio jestem trochę nerwowy i może trochę mi się to udziela też tutaj. No ale to jest jednak trochę niesprawiedliwe. Ktoś może np. nie ma ochoty głosować, ale ma pomysł na super top. No i co wtedy?
Poza tym, tak krótki czas głosowania wraz ze sztywnym trzymaniem się zasad zachęca do głosowania na oślep, tylko po to, żeby dostać te nieszczęsne punkty.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - thestranglers - 24.10.2017 07:06 AM

Zgłoś konstruktywny wniosek i go przegłosujemy, jaki w tym problem?


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 24.10.2017 07:23 AM

Już dałem wnioski. Pierwszy to zrobienie kolejki dla chętnych bez względu na punkty. Drugi to robienie podwójnych topów w zamian za podwojenie czasu na głosowanie.
Swoją drogą, niby nas tak mało, a niektórzy to się chyba nigdy nie doczekają na swoją kolej Icon_rolleyes

EDIT: Specjalnie pogrubione i powiększone dla Kajmana.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Yacy - 24.10.2017 08:33 AM

ja bym jednak się zapytał o to co napisałem na Sebastosie - żeby jako ostatni głos pojawiała się dziesiątka zgłaszającego.
nie wiem czy dla wszystkich to ważne, bo może być tak, że już kilka głosów wcześniej będą rozstrzygnięcia, ale zapytać można.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 24.10.2017 08:55 AM

prz_rulez napisał(a):każdy musi głosować i się mieścić w tych głupich terminach, które czasem są za krótkie
Nie każdy musi głosować tylko jak nie zagłosuje lub nie zgłosi to nie dostanie punktów. Terminy są normalne i na pewno nie za krótkie. Jak ktoś chce się bawić to znajdzie czas w ciągu tych dwóch tygodni. A jeżeli nie zagłosuje to raczej dlatego, że wszystko odkładała na ostatnią chwilę.
prz_rulez napisał(a):Ale dlaczego musi, bo ktoś sobie to wymyślił?
I chyba zostało to zaakceptowane. Jakieś zasady być muszą. I są na pewno lepsze od tych, że ten, kto zgłosił zwycięzcę wybiera następny top.
prz_rulez napisał(a):No ale dlaczego rzadziej głosujący mają być poszkodowani?
Dlaczego drużyna, która w lidze rozegrała tylko część meczów ma być poszkodowana i nie zostać mistrzem?
prz_rulez napisał(a):Nie mogłyby się np. odbywać dwa topy jednocześnie, ale za to dwa razy dłużej?
Jakby komuś się przypomniało dzień przed zakończeniem terminu, że musi zagłosować to utwory do jednego topu może zdąży przesłuchać, ale do dwóch to mała szansa.
prz_rulez napisał(a):Jakoś we wspomnianym temacie na forum.lp3 działa wspomniany system i jest ok.
A tam ten który nie głosuje na utwór promowany dostaje punkt? Z tego co pamiętam w tej sprawie zasady są identyczne jak tu. I także musi zagłosować na ten utwór w wyznaczonym terminie a nie tydzień później. Przy okazji swego czasu uznałem zasady za złe (takie zostały przegłosowane), napisałem o tym i wycofałem się z zabawy. I nie wchodzę tam żeby pomarudzić. Nie odpowiadają mi zasady to moja sprawa i tyle.
prz_rulez napisał(a):Ktoś może np. nie ma ochoty głosować, ale ma pomysł na super top.
Inni głosują i też mają pomysły. Dlaczego to oni mają być poszkodowani? A w ogóle jakie zasady uważałbyś za sensowne.
thestranglers napisał(a):Nie mam po prostu sił na rewolucję tutaj.
Rewolucję może nie. Ale gdyby tak stopniowo zwiększyć liczbę odejmowanych punktów? Powiedzmy ode mnie, skoro ja to zgłosiłem. Tracę punktów 21, kolejna osoba 22 i tak powiedzmy do 25 (może nawet 30, ale wydaje mi się, że 25 będzie wystarczało żeby zwiększyć rotację).
prz_rulez napisał(a):a mój nie
A jaki konkretnie jest Twój wniosek? Bo jakoś musiałem przeoczyć Twoją propozycję nowych zasad. Bo z tego co przeczytałem to proponujesz jakąś wolnoamerykankę.
prz_rulez napisał(a):zachęca do głosowania na oślep
To są swa tygodnie na 30 piosenek. Jeżeli nie znajdziesz czasu to naprawdę Twój problem.
prz_rulez napisał(a):Pierwszy to zrobienie kolejki dla chętnych bez względu na punkty.
Prowadzący ogłasza rozpoczęcie zgłoszeń (równocześnie tu i na sebastosie)i kto akurat jest na forum to się zgłasza to jest drugi w kolejce, a kto tego dnia akurat nie miał czasu będzie powiedzmy 23? Dla mnie totalnie bez sensu.
prz_rulez napisał(a):Swoją drogą, niby nas tak mało, a niektórzy to się chyba nigdy nie doczekają na swoją kolej
Jak mają wszystkie topy poza swoim w wielkim poważaniu to bardzo dobrze.
Yacy napisał(a):jako ostatni głos pojawiała się dziesiątka zgłaszającego
nie wiem czy dla wszystkich to ważne
To osoba zgłaszająca pisze czy chce być ostatnia czy normalnie w kolejce.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Tomekk - 24.10.2017 10:37 AM

prz_rulez napisał(a):Świetnie. Widzę, że chcesz wyrzucić każdego, kto zgłasza jakiś sprzeciw. Gratuluję
ale thestranglers nic takiego nie napisał.
Takie są zasady, chcesz je zmienić - to podaj propozycję, rozważymy ją i jeżeli większość będzie za, to wtedy regulamin może zostać zmieniony.
Proste.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Sundrajta - 24.10.2017 11:08 AM

Miałem podobne spostrzeżenie do Jacka, dopiero co wybierałem, a już jestem pod koniec dziesiątki!
I po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi, jedynym dla mnie sensownym rozwiązaniem jest propozycja kajmana, żeby stopniowo zwiększać pulę odejmowanych punktów.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - thestranglers - 24.10.2017 12:24 PM

Też mi się podoba pomysł kajmana. Możemy już ode mnie zastosować zasadę odejmowania o punkt więcej, i tak można do trzydziestu. Więc wraz z pomysłem Jacka o prezentacji głosów zgłaszającego na końcu poddam to pod Waszą opinię.
Co do pomysłów prza: pomysł kolejki jest kompletnie z kosmosu, nie uznaję go za konstruktywny, a dwa topy naraz? Jeśli będziesz jednym z nich się zajmował od początku do końca to i to możemy przegłosować, bo ja dwóch srok w jednym czasie ciągnąć za ogon nie zamierzam.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - AKT! - 24.10.2017 12:52 PM

prz_rulez napisał(a):Nie same winne, tylko nie każdy może jest nolifem i siedzi tylko ciągle na forum?

Poza tym wiesz. Gdy w końcu ktoś się wkurzy, to zrobi sobie top na własną rękę i na tym się skończy ta głupia tabela.
Ską tyle złości? Co zawiniła tabela? Icon_sad

Yacy napisał(a):chętnie bym zmienił coś aby rotacja była większa.
ja też kiedyś podnosiłem ten temat i choć argumenty Tomka są trudne do podważenia, mam podobne odczucia

thestranglers napisał(a):dzięki za nowe słowo, którego się nauczę
ja optuję za spolszczoną pisownią: nołlajf ^^

prz_rulez napisał(a):No ale to jest takie terroryzowanie, że każdy musi głosować i się mieścić w tych głupich terminach, które czasem są za krótkie.
myślę, że te terminy i tak są dość długie; gdyby jeszcze je wydłużyć, tabela przesuwałaby się w żółwim tempie; i nie terroryzowanie tylko mobilizowanie do wzięcia udziału w zabawie -- mnie np. bardzo swego czasu zmobilizowała perspektywa zgłoszenia kolejnego wykonawcy i od tamtego czasu opuściłem może tylko jeden top; da się? jeszcze jak!

prz_rulez napisał(a):Ale dlaczego musi, bo ktoś sobie to wymyślił?
a reszta się na to zgodziła, biorąc udział w zabawie, w tym ty

Yacy napisał(a):głupie zasady, głupie terminy, terroryzm - no sorry, pod tym się nie podpisuję i zaraz wycofam się ze swoich propozycji.
ja też nie, to absurdalne co pisze Piotrek

prz_rulez napisał(a):No ale dlaczego rzadziej głosujący mają być poszkodowani?
bo głosują rzadziej? mają opcję głosowania częściej


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 24.10.2017 01:01 PM

kajman napisał(a):A jeżeli nie zagłosuje to raczej dlatego, że wszystko odkładała na ostatnią chwilę.
No i odkłada, i co? Tacy ludzie też są.
kajman napisał(a):Jakieś zasady być muszą.
Dlaczego muszą?
kajman napisał(a):Dlaczego drużyna, która w lidze rozegrała tylko część meczów ma być poszkodowana i nie zostać mistrzem?
Słabe porównanie IMO.
kajman napisał(a):Nie odpowiadają mi zasady to moja sprawa i tyle.
A co jeśli chcesz brać udział, ale na własnych zasadach?
kajman napisał(a):Bo jakoś musiałem przeoczyć Twoją propozycję nowych zasad.
No jak widać przeoczyłeś. Specjalnie dla Ciebie pogrubię i powiększę czcionkę.
thestranglers napisał(a):pomysł kolejki jest kompletnie z kosmosu, nie uznaję go za konstruktywny
Tak się dziwnym trafem składa, że nie uznają go wszyscy z góry kolejki. Przypadek? Nie sądzę.
thestranglers napisał(a):a dwa topy naraz? Jeśli będziesz jednym z nich się zajmował od początku do końca to i to możemy przegłosować, bo ja dwóch srok w jednym czasie ciągnąć za ogon nie zamierzam.
Ale oznacza to tyle samo roboty co teraz, tylko w innych wymiarach czasowych na top Icon_rolleyes

Tak na marginesie - demokracja może to najlepszy z istniejących systemów, ale dla osób odróżniających się wybitnie od przeciętnych i mających wizję to czasami skaranie boskie Icon_rolleyes


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 24.10.2017 01:02 PM

P.S. Strzelam, że pewnie gdybym teraz rozpoczął swój własny top, to wszyscy celowo by go zbojkotowali, żeby zrobić mi na złość.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - thestranglers - 24.10.2017 01:18 PM

Twoją odpowiedź Piotrku uznaję za wycofanie się ze swoich wniosków


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - AKT! - 24.10.2017 01:25 PM

prz_rulez napisał(a):Tak na marginesie - demokracja może to najlepszy z istniejących systemów, ale dla osób odróżniających się wybitnie od przeciętnych i mających wizję to czasami skaranie boskie Icon_rolleyes
które reprezentujesz ty? xdddddddddddddddddddddddddd

rzecz wygląda tak, że mając wizję, w demokracji, trzeba ją ludziom sprzedać, zarazić ich nią, żeby sami zaczęli za nią optować; to niełatwe; i czasami całe szczęście
w momencie, kiedy wprowadzasz swoją wizję wbrew ludziom albo bez pytania ich o zdanie, zaczyna się dyktatura

prz_rulez napisał(a):A co jeśli chcesz brać udział, ale na własnych zasadach?
nie można zjeść pączka i mieć pączka; to taki elementarz życia na świecie, lol xd

prz_rulez napisał(a):No i odkłada, i co? Tacy ludzie też są.
i nikt ich nie chce z tego powodu prześladować; chciałem zapytać, czy poza sobą, ty jeszcze kogoś reprezentujesz w tej dyskusji? bo piszesz ogólnie, a tymczasem żadna inna osoba nie podniosła ręki, mówiąc "hej, to o mnie, zgadzam się z prz"; wydaje mi się, że tomek jest w miarę liberalny i odpowiada pozytywnie na prośby o przedłużenie, jeśli tylko się pojawiają

prz_rulez napisał(a):Dlaczego muszą?
topkek xddddddd

prz_rulez napisał(a):Słabe porównanie IMO.
adekwatne; możesz je zawsze skontrować INNYM PORÓWNANIEM, nie oceną epitetem

prz_rulez napisał(a):No jak widać przeoczyłeś. Specjalnie dla Ciebie pogrubię i powiększę czcionkę.
nie było konkretnej propozycji; było mętne odniesienie do czegoś na forum lp3, którego nie zrozumiałem, bo nie wiem, o co tam chodzi; nie było też informacji jak to odnieść do tego systemu, który obowiązuje tu teraz, ani pomysłu jak przejść od jednego do drugiego, ani argumentu w jaki sposób to byłoby lepsze rozwiązanie -- zarówno dla osoby, która teraz jest ostatnia w tabeli, jak i dla tej, która teraz jest pierwsza

prz_rulez napisał(a):Ale oznacza to tyle samo roboty co teraz, tylko w innych wymiarach czasowych na top Icon_rolleyes
za duże zamieszanie, ludzie się pogubią co, kiedy i jak, a wraz z tym pogubią się i głosy

prz_rulez napisał(a):P.S. Strzelam, że pewnie gdybym teraz rozpoczął swój własny top, to wszyscy celowo by go zbojkotowali, żeby zrobić mi na złość.
nie, nie dlatego
dlatego, że mamy już tego typu zabawę i naprawdę nie potrzeba tworzyć konkurencyjnej, jeśli miałaby polegać dokładnie na tym samym


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 24.10.2017 01:29 PM

Ja nic nie wycofywałem, Ty chcesz mi zakneblować usa.

Cytat:dlatego, że mamy już tego typu zabawę i naprawdę nie potrzeba tworzyć konkurencyjnej, jeśli miałaby polegać dokładnie na tym samym
Jasne. Paluszek i główka...


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - thestranglers - 24.10.2017 01:41 PM

więc proszę o jasny program pod hasłem 'kolejka' i Twój akces do prowadzenia ewentualnego równoległego topu

a teraz ja zmykam do normalnego życia, uważam, że jasno określiłem wymagania co do późniejszego przedłożenia forumowiczom Twojej koncepcji


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - AKT! - 24.10.2017 02:47 PM

stary, odnieś się konstruktywnie do czegokolwiek, jeśli mamy dalej rozmawiać, a nie rzucasz hasłami, a gdy dostajesz pytania, udajesz, że ich nie widzisz
i przedstaw chociaż jedną osobę, którą tu reprezentujesz, albo napisz uczciwie, że nie chce Ci się czekać do Twojej kolejki, a chcesz coś zgłosić i dlatego hałasujesz


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 24.10.2017 05:11 PM

AKT! napisał(a):gdyby jeszcze je wydłużyć, tabela przesuwałaby się w żółwim tempie;
A i tak część osób nie zdążyłaby zagłosować.
AKT! napisał(a):reszta się na to zgodziła, biorąc udział w zabawie, w tym ty
Wydaje mi się nawet, że była dyskusja na ten temat, ale nawet ręki za to nie dam.
prz_rulez napisał(a):No i odkłada, i co? Tacy ludzie też są.
Oczywiście, tylko że w takim przypadku przedłużenie terminu głosowania nic nie zmieni. A (odnosząc się do drugiej Twojej propozycji) może dodatkowo ograniczyć liczbę głosujących - pisałem już dlaczego.
prz_rulez napisał(a):Dlaczego muszą?
Bo bez zasad wszystko się posypie. Przykładowo 10 osób zgłosi własne i w każdym będą obowiązywały inne zasady. Wad miałoby to tyle że nie chce mi się wymieniać.
prz_rulez napisał(a):A co jeśli chcesz brać udział, ale na własnych zasadach?
Będę jedyną taką osobą i nikt mnie brał pod uwagę nie będzie.
prz_rulez napisał(a):No jak widać przeoczyłeś.
No bo pierwsze potraktowałem jako żart a nie jako propozycję.
prz_rulez napisał(a):Tak się dziwnym trafem składa, że nie uznają go wszyscy z góry kolejki.
A ci z dołu w ogóle się wypowiadali (poza Tobą)? I jeszcze jedno. Na sebastosie
barb42 napisał(a):A Ci regularnie biorący udział są w pierwszej dziesiątce, więc wiesz, dajesz propozycję! I mam nadzieję, że w sierpniu 2018 weźmiesz udział w moim topie.
Jest w kolejce 14, a AKT! 12. Obydwoje poza top 10.
prz_rulez napisał(a):Ale oznacza to tyle samo roboty co teraz, tylko w innych wymiarach czasowych na top
A wyniki będę ogłaszane przez wiele godzin i obserwujący będą musieli co głos przeskakiwać na ten drugi top. Chociaż w sumie to by przyspieszyło topy, bo myślę, że na zgłaszanie czas byłby taki sam, więc zamiast mieć dwa topy po trzy tygodnie mielibyśmy dwa razem w ciągu pięciu tygodni. Ale mimo wszystko na to się nie piszę.
prz_rulez napisał(a):Strzelam, że pewnie gdybym teraz rozpoczął swój własny top, to wszyscy celowo by go zbojkotowali, żeby zrobić mi na złość.
Nie dlatego. Mam sporo innych zajęć i napięty kalendarz więc dodatkowy top raczej bym sobie darował. No i raczej gdybyś zgłosił top to Ty robiłbyś innym na złość.
prz_rulez napisał(a):dla osób odróżniających się wybitnie od przeciętnych i mających wizję to czasami skaranie boskie
Jeżeli są niezrównoważone psychicznie, zarozumiałe itp to tak. Dla rozumiejących uwarunkowania nie. Potrafią się w to wpisać.
prz_rulez napisał(a):Słabe porównanie IMO.
Na czym polega jego słabość. Jak dla mnie bardzo adekwatne.
AKT! napisał(a):było mętne odniesienie do czegoś na forum lp3, którego nie zrozumiałem
Chciałbym to wyjaśnić żebyś nie miał całkowicie fałszywego wyobrażenia. W skrócie osoby głosują na LP3 na utwór promowany przez wybraną osobę (która ma w danym momencie najwięcej punktów). Punkty zdobywa się oddając głos na promowaną piosenkę, a osoba promująca traci tyle ile głosów na nią oddano. W sumie to system bardzo podobny do tego, który jest tutaj i nie wiem gdzie prz_rulez znajduje jakieś wielkie różnice.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Dobromiera - 24.10.2017 05:34 PM

(24.10.2017 01:01 PM)prz_rulez napisał(a):  
thestranglers napisał(a):pomysł kolejki jest kompletnie z kosmosu, nie uznaję go za konstruktywny
Tak się dziwnym trafem składa, że nie uznają go wszyscy z góry kolejki. Przypadek? Nie sądzę.
Czy 15. miejsce to góra kolejki? Bo ja też uważam, że jest pozbawiony sensu w porównaniu z obecnym systemem.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 24.10.2017 06:19 PM

W porównaniu z prz_rulezem wszyscy jesteśmy na czołowych miejscach.