Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) (/showthread.php?tid=27152)



RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 19.09.2018 06:05 PM

prz_rulez napisał(a):Niektórzy potrafią tylko stroić fochy, ale nie potrafią pewnych rzeczy napisać wprost...
Niektórzy w przeciwieństwie do Ciebie potrafią być delikatnie i zachowywać się kulturalnie.
prz_rulez napisał(a):A co do dwójki - no ewidentnie widać, które głosy są po kolesiostwie albo na złość komuś.
Jeżeli oddajesz komuś punkty, to komu masz je oddać? Komuś, kogo nie znasz bądź nie lubisz? Najlepiej jest oddać komuś, żeby przestał marudzić, jak to się kiedyś stało. Tylko że ten ktoś znajdzie sobie inny powód do marudzenia.
prz_rulez napisał(a):Nie byłoby problemu, gdyby kolejka szła na zasadzie "każdy po każdym do końca i od nowa".
I żadnej motywacji, żeby brać udział w zabawie.
prz_rulez napisał(a):Ale nie, bo niektórzy lubią nierówności społeczne
Jakie nierówności? Każdy dostaje to, na co sobie zapracował.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - AKT! - 19.09.2018 06:14 PM

prz_rulez napisał(a):Łał, już dawno na to wpadłem...
I, co zaznaczyłem wyżej, nie potrafiłeś składanie tego opisać. Czytałem Twój post dzisiaj, żeby coś z niego wyłuskać i nie udało mi się.

prz_rulez napisał(a):Niektórzy potrafią tylko stroić fochy
Piszesz w tym momencie o sobie? Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Nie byłoby problemu, gdyby kolejka szła na zasadzie "każdy po każdym do końca i od nowa". Ale nie, bo niektórzy lubią nierówności społeczne Icon_wink
Będzie ankieta, egalitarysto, to zagłosujesz.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 19.09.2018 06:26 PM

AKT! napisał(a):Piszesz w tym momencie o sobie?
Wbrew pozorom nie. Zajrzyj na inne forum.
AKT! napisał(a):Będzie ankieta, egalitarysto, to zagłosujesz.
Boję się o wyniki w tej gęstwie wariantów.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 19.09.2018 06:52 PM

kajman napisał(a):Niektórzy w przeciwieństwie do Ciebie potrafią być delikatnie i zachowywać się kulturalnie.
Nie, to tylko tak ma wyglądać.
Poza tym, odważni ludzi walą prosto z mostu, a nie tworzą po cichu jakieś intrygi itd.
kajman napisał(a):Najlepiej jest oddać komuś, żeby przestał marudzić, jak to się kiedyś stało. Tylko że ten ktoś znajdzie sobie inny powód do marudzenia.
Bo niektórzy nie milczą, tylko mówią o problemach prosto z mostu. Przez zamiatanie ich pod dywan problemy się nie interesują.
kajman napisał(a):I żadnej motywacji, żeby brać udział w zabawie.
To trzeba ludzi zmuszać do tego, żeby brali udział W ZABAWIE?
kajman napisał(a):Jakie nierówności? Każdy dostaje to, na co sobie zapracował.
A to ma być praca czy zabawa? Forum to nie korpo.
I uważam, że powinniśmy sprawić, by każdy czuł się tu dobrze, a nie - żeby czuł się dyskryminowany. Chyba to jest ważniejsze niż czyjeś... no nawet nie wiem co, opacznie pojmowane ambicje?
AKT! napisał(a):I, co zaznaczyłem wyżej, nie potrafiłeś składanie tego opisać. Czytałem Twój post dzisiaj, żeby coś z niego wyłuskać i nie udało mi się.
Pisałem o tym już kilkukrotnie...
AKT! napisał(a):Piszesz w tym momencie o sobie? Icon_wink
Nie musiałeś być złośliwy...
AKT! napisał(a):Będzie ankieta, egalitarysto, to zagłosujesz.
Boję się, że niektórzy będą robić "liberum veto"...
kajman napisał(a):Zajrzyj na inne forum.
Musiałeś o tym pisać?...


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Miszon - 19.09.2018 07:10 PM

Mówiąc prosto z mostu, to mógłbyś przestać tak wszędzie jęczeć? To jest strasznie męczące, w końcu nawet ktoś o dużej sympatii traci cierpliwość i jak czyta dajmy na to jęczenie, że siatkówka jest w Polsce mało popularna (czyli oczywistą bzdurę), to pęka w nim jakaś nić/mleko się rozlewa/szlag go trafia i już nie jest tak samo, po sympatii nie ma śladu... Smutne to Icon_frown


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - AKT! - 19.09.2018 07:34 PM

prz_rulez napisał(a):Nie musiałeś być złośliwy...
Zaczepny jedynie Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Boję się, że niektórzy będą robić "liberum veto"...
Nie wiem, czy wiesz, jak działała ta instytucja i ona w ankiecie nie jest przewidziana. Decyduje większość.

kajman napisał(a):Boję się o wyniki w tej gęstwie wariantów.
Dałem Tomkowi do przejrzenia przed publikacją, ale myślę, że jest dość czytelnie (w formie drzewka: NIE / TAK > 3 systemy PLMT do wyboru, w tym obecny, jeśli obecny to > propozycje zmian, każda w osobnym pytaniu).


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 19.09.2018 07:34 PM

prz_rulez napisał(a):Nie, to tylko tak ma wyglądać.
Nie pisz o czymś, czego nie rozumiesz.
prz_rulez napisał(a):Poza tym, odważni ludzi walą prosto z mostu, a nie tworzą po cichu jakieś intrygi itd.
To nie ma nic wspólnego z odwagą. A tym bardziej nie ma mowy od żadnych intrygach. Jeżeli ktoś się źle czuje w jakimś towarzystwie to w nim nie przebywa, a nie przebywa i stara się obrażać innych.
prz_rulez napisał(a):Bo niektórzy nie milczą, tylko mówią o problemach prosto z mostu.
A niektórzy nie widzą powodów do mówienia. Wolą się wycofać.
prz_rulez napisał(a):Przez zamiatanie ich pod dywan problemy się nie interesują.
Nikt nic nie zamiatał.
prz_rulez napisał(a):To trzeba ludzi zmuszać
Motywacja i zmuszanie to nie są synonimy. Niektórych niektóre topy nie interesują i nie biorą udziału. Innych nie interesują, ale mają motywację.
prz_rulez napisał(a):A to ma być praca czy zabawa?
Ale w zabawach też bywają pewne reguły. To że wsadziłeś marchewkę do bałwana, którego ulepili inni nie upoważnia Cię do twierdzenia, że lepiłeś bałwana, a marchewkę możesz wsadzić tylko, kiedy lepiący Ci pozwolą.
prz_rulez napisał(a):I uważam, że powinniśmy sprawić, by każdy czuł się tu dobrze, a nie - żeby czuł się dyskryminowany.
A jeżeli ktoś poczuje się dyskryminowany tym, że tyle razy brał udział w topie a spada za tego, który przychodzi na gotowe.
prz_rulez napisał(a):Chyba to jest ważniejsze niż czyjeś... no nawet nie wiem co, opacznie pojmowane ambicje?
To nie ambicje tylko sprawiedliwość społeczna.
prz_rulez napisał(a):Pisałem o tym już kilkukrotnie...
Widocznie za każdym razem niejasno.
prz_rulez napisał(a):Nie musiałeś być złośliwy...
On tylko pytał.
prz_rulez napisał(a):Boję się, że niektórzy będą robić "liberum veto"...
Podejrzewam, że niestety będzie to niemożliwe. Ale mam nadzieję, że nie będzie potrzeby przynajmniej z mojej strony.
prz_rulez napisał(a):Musiałeś o tym pisać?...
Skoro w pewnym sensie na niego powołałeś pisząc o fochach.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 19.09.2018 08:02 PM

I właśnie o to chodzi Miszonie. To jest clue. Dostaje się mi, a nie osobom, które mnie realnie skrzywdziły. A za co mi się dostaje? Głównie za to, że: a) mam dobrą pamięć, b) nie wybaczam nieprzeproszonych krzywd, c) domagam się równości i sprawiedliwości społecznej.
A może byś tak Miszonie raczył łaskawie napisać do tych osób, które mnie skrzywdziły, żeby mnie ŁASKAWIE przeprosiły? I zapewniam, że wtedy nie wspomnę o tych rzeczach ani słowa!
I to prawda z tą siatkówką (i nie mało, tylko MNIEJ i bardziej na świecie niż w Polsce), ale o tym od dawna nie pisałem, więc nie wiem, po co to przywołujesz.
AKT! napisał(a):Decyduje większość.
Jeśli większość stoi okrakiem w celu chronienia swoich wyimaginowanych interesów, to w praktyce niczym się to nie różni od liberum veto.
kajman napisał(a):To nie ma nic wspólnego z odwagą. A tym bardziej nie ma mowy od żadnych intrygach. Jeżeli ktoś się źle czuje w jakimś towarzystwie to w nim nie przebywa, a nie przebywa i stara się obrażać innych.
Ale najpierw mówi wszystko wprost.
kajman napisał(a):A niektórzy nie widzą powodów do mówienia. Wolą się wycofać.
A ja nie cierpię tchórzy, którzy później obgadują na boku.
kajman napisał(a):Nikt nic nie zamiatał.
Nieprawda.
kajman napisał(a):Ale w zabawach też bywają pewne reguły. To że wsadziłeś marchewkę do bałwana, którego ulepili inni nie upoważnia Cię do twierdzenia, że lepiłeś bałwana, a marchewkę możesz wsadzić tylko, kiedy lepiący Ci pozwolą.
Dla mnie bezsensowny przykład.
kajman napisał(a):A jeżeli ktoś poczuje się dyskryminowany tym, że tyle razy brał udział w topie a spada za tego, który przychodzi na gotowe.
To znaczy, że: a) nie rozumie, że to tylko zabawa, b) nie rozumie, że każdy chciałby korzystać z korzyści na forum, a nie tylko on c) jest zwyczajnie chamski i niekoleżeński.
kajman napisał(a):To nie ambicje tylko sprawiedliwość społeczna.
Co najwyżej opacznie pojmowana sprawiedliwość społeczna. Sorry, może gdyby ktoś płacił za tę zabawę, to jeszcze bym to rozumiał. Ale my tu wszyscy jesteśmy CHARYTATYWNIE. No dobra, pardon, bo ktoś musi płacić za serwer. To w takim razie przejdźmy z powrotem na darmowy, nie będzie bajerków, ale trudno.
kajman napisał(a):Skoro w pewnym sensie na niego powołałeś pisząc o fochach.
No to chyba czujesz się teraz zadowolony faktem, że całkowicie wyprowadziłeś mnie z równowagi? Możesz sobie teraz bić brawo!

Nie wiem, może czulibyście się szczęśliwsi, gdybyście zabrali mi wszystkie punkty? Bo widzę, że bardzo was to boli, że Sundrajta dał mi punkty. Tylko on mi nie dał ze względu na kolesiostwo, tylko po to, żeby było choć odrobinę sprawiedliwiej. Choć uczciwa prawda jest taka, że kompletnie to problemu nie rozwiązało, a w sumie to niestety stanowiło niebezpieczny precedens. Ech, jak to mawiali starożytni czy tam średniowieczni - nigdy nie wiesz, czy coś, co wyglądało na dobrodziejstwo, nie stanie się przekleństwem...


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - AKT! - 19.09.2018 08:15 PM

prz_rulez napisał(a):Tylko on mi nie dał ze względu na kolesiostwo, tylko po to, żeby było choć odrobinę sprawiedliwiej.
Nierozłączną cechą sprawiedliwości jest jej względność. Nie da się obronić niczego obiektywnie sprawiedliwością. Dyskusje w tym wątku miały na celu to, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Proszę, poczekajmy na wyniki ankiety, zanim znów zaczniemy wzajemnie utyskiwać na swoje pomysły nawzajem. Uważam, że Twoja opcja prostej kolejki jest sensowna i poważnie ją rozważam. Sam swego czasu optowałem za podobnym rozwiązaniem, ale spotkało się ono z dezaprobatą.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 19.09.2018 08:26 PM

Każde sensowne rozwiązanie spotyka się z dezaprobatą.
AKT! napisał(a):Dyskusje w tym wątku miały na celu to, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony.
A, jak widać, wyszło całkowicie inaczej.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Miszon - 19.09.2018 08:30 PM

prz_rulez napisał(a):o tym od dawna nie pisałem, więc nie wiem, po co to przywołujesz.
przywołuję dlatego, że napisałem o sobie i po prostu zapadło mi to w pamięć.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 19.09.2018 08:38 PM

Od tego czasu wydarzyło się na tyle dużo rzeczy, że mniejsza popularność siatkówki wydaję się być banałem.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Miszon - 19.09.2018 08:41 PM

No ale ja potem przestałem się interesować i udzielać, więc dla mnie to było niedawno.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 19.09.2018 08:44 PM

No ja pamiętam Twój udział w pewnych wydarzeniach, ale... nevermind już.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Miszon - 19.09.2018 08:48 PM

nie zaprzeczam, że tam nie byłem, ale co konkretnie się działo, to nie pamiętam.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 19.09.2018 08:49 PM

prz_rulez napisał(a):Dostaje się mi, a nie osobom, które mnie realnie skrzywdziły.
Nikt ani tu ani tam Cię nie skrzywdził. Co najwyżej sam się krzywdziłeś wzbudzając w innych niechęć.
prz_rulez napisał(a):domagam się równości i sprawiedliwości społecznej
Czyli niczego, bo te pojęcia są ze sobą sprzeczne.
prz_rulez napisał(a):A może byś tak Miszonie raczył łaskawie napisać do tych osób, które mnie skrzywdziły, żeby mnie ŁASKAWIE przeprosiły?
Jeżeli są takie osoby, to nie przypuszczam, żeby on je znał. Bo na znanych Wam forach nikogo takiego nie ma.
prz_rulez napisał(a):Jeśli większość stoi okrakiem w celu chronienia swoich wyimaginowanych interesów
Większość to tutaj stara się bronić zdrowego rozsądku i sprawiedliwości.
prz_rulez napisał(a):w praktyce niczym się to nie różni od liberum veto
Chyba nie rozumiesz tego pojęcia.
prz_rulez napisał(a):Ale najpierw mówi wszystko wprost.
Po jaką cholerę. Żeby ludziom na złość zrobić?
prz_rulez napisał(a):A ja nie cierpię tchórzy, którzy później obgadują na boku.
To że skądś się wycofuje, to nie znaczy, że o tym mówi. To co robisz, to insynuacja.
prz_rulez napisał(a):nie rozumie, że to tylko zabawa
w której Ty ustalasz reguły.
prz_rulez napisał(a):nie rozumie, że każdy chciałby korzystać z korzyści na forum, a nie tylko on
Ale każdy może, ale to nie jest tak, że ja powiem ku3ie: Sorry, dosyć już byłeś Adminem, teraz ja chcę przejąć tą funkcję. Na zgłaszanie każdy będzie miał szansę, a jak lubi zabawy to niech bawi w głosowanie.
prz_rulez napisał(a):jest zwyczajnie chamski i niekoleżeński
prz_rulez napisał(a):Co najwyżej opacznie pojmowana sprawiedliwość społeczna.
Raczej Ty masz opaczne pojęcie tejże.
prz_rulez napisał(a):Ale my tu wszyscy jesteśmy CHARYTATYWNIE.
I bardzo dobrze. Ale wszyscy powinniśmy przestrzegać ustalonych zasad, a nie żądać takich, jakie są dla niego wygodne.
prz_rulez napisał(a):To w takim razie przejdźmy z powrotem na darmowy, nie będzie bajerków, ale trudno.
To najlepiej załóż sobie darmowe forum i tam ustalaj zasady.
prz_rulez napisał(a):No to chyba czujesz się teraz zadowolony faktem, że całkowicie wyprowadziłeś mnie z równowagi?
Byłbym zadowolony, gdyby udało mi się doprowadzić do tego, żebyś myślał.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 19.09.2018 08:52 PM

kajman napisał(a):ale to nie jest tak, że ja powiem ku3ie: Sorry, dosyć już byłeś Adminem, teraz ja chcę przejąć tą funkcję
A czemu nie? Na pewno warto byłoby się zastanowić, gdyby ktoś coś takiego zaproponował.
kajman napisał(a):To najlepiej załóż sobie darmowe forum i tam ustalaj zasady.
Wyganiasz mnie?
kajman napisał(a):Byłbym zadowolony, gdyby udało mi się doprowadzić do tego, żebyś myślał.
Zdajesz sobie sprawę, że własnie mnie obrażasz?


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 19.09.2018 08:58 PM

prz_rulez napisał(a):Nie wiem, może czulibyście się szczęśliwsi, gdybyście zabrali mi wszystkie punkty?
A czemu ktoś miałby Tobie punkty zabierać? Skoro je zdobyłeś to je masz.
prz_rulez napisał(a):Bo widzę, że bardzo was to boli, że Sundrajta dał mi punkty.
Boli mnie to, że przykładasz inną normę do punktów, które Ty dostałeś i inną do tych, które dała barb42. A skoro ona wycofuje się z zabawy to czemu miała ich nie dać komu uważała za stosowne.
prz_rulez napisał(a):Tylko on mi nie dał ze względu na kolesiostwo, tylko po to, żeby było choć odrobinę sprawiedliwiej.
Jeżeli faktycznie takie były jego motywy, to czemu dał je akurat Tobie? Idąc Twoim pojęciem sprawiedliwości to wiele jest osób, które by na te punkty zasługiwały. Tylko jakoś nie marudziły i nie wysuwały roszczeń.
prz_rulez napisał(a):A, jak widać, wyszło całkowicie inaczej.
A dużo słychać tych głosów pokrzywdzonych?


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 19.09.2018 09:02 PM

kajman napisał(a):Tylko jakoś nie marudziły i nie wysuwały roszczeń.
Bo się bały?
Ale później co najmniej dwie osoby wypowiedziały się, co myślą o obecnych zasadach.
kajman napisał(a):A dużo słychać tych głosów pokrzywdzonych?
No kto będzie się czuł pokrzywdzony z dostania punktów? Icon_lol


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 19.09.2018 09:15 PM

prz_rulez napisał(a):A czemu nie? Na pewno warto byłoby się zastanowić, gdyby ktoś coś takiego zaproponował.
Były tutaj wprawdzie już dwie zmiany Admina ale były one czymś konkretnym spowodowane. No sorry, ale to co napisałeś to totalna bzdura.
prz_rulez napisał(a):Wyganiasz mnie?
Nie, ale chyba nikt tutaj nie chciałby darmowego forum. I staramy się płacić za jego utrzymanie. Jeżeli Ty wolisz darmowe to Twoja wola.
prz_rulez napisał(a):Zdajesz sobie sprawę, że własnie mnie obrażasz?
Nie, chociaż zrobiłem pewne uproszczenie. Twoje zachowanie wskazuje na to, że patrzysz ze swojego punktu widzenia i kompletnie poza nim nic Cię nie obchodzi. Zasady na jakich funkcjonuje to forum, przyjęte reguły, inni ludzie (jak odbierają Twoje zachowanie, jakie mają uczucia i odczucia), reguły współistnienia. Widzisz wszystko z bardzo subiektywnego punktu widzenia i nawet nie starasz się zwracać uwagi jak odbierają to inni (a przynajmniej tak to wygląda). Czy to, że większość odbiera pewne sprawy zupełnie inaczej niż Ty oznacza, że większość tkwi w błędzie i zachowuje się egoistycznie? Czy chociaż raz na jakiś czas jesteś w stanie zastanowić się czy nie mają racji i dlaczego zaczynają reagować na Ciebie alergicznie?