Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Oasis - The Shock Of Lightning - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Oasis - The Shock Of Lightning (/showthread.php?tid=2543)



Oasis - The Shock Of Lightning - saferłel - 25.08.2008 04:10 PM

[Obrazek: Doys.JPG]

Już jest! Nowy singiel Oasis, pierwszy od 3 lat, promujący płytę Dig Out Your Soul ukaże się 22 września jako download, 7 dni później już na CD. Utwór nosi tytuł The Shock Of The Lightning i sądzę, że naprawdę warto zajrzeć na mojego chomika (dział DLP, bo pojawienie się tego numeru na liście to tylko formalność) i go ściągnąć bo prezentuje się niesamowicie dobrze! Po okazjonalnie wydanym Lord Don't Slow Me Down myślałem trochę nad brzmienieć nowej płyty i przesadnym hurraoptymistom nie byłem....ale teraz.....
Teraz to brzmi to jak dobre stare Oasis, sprzed 2,3 ostatnich płyt. Bardzo noisowo i głośne, bardzo porywające, ale w żadnym wypadku nie nachalne w całym swoim melodyjnym geniuszu


CD:
1. "The Shock of the Lightning", 5:02
2. "Falling Down" (Chemical Brothers remix), 4:32

iTunes:
1. "The Shock of the Lightning", 5:02
2. "Falling Down" (Chemical Brothers remix), 4:32
3. "The Shock of the Lightning" (music video)


- chris975 - 25.08.2008 04:35 PM

Super... Icon_confused Icon_confused2 Icon_mad Icon_evil :roll:


- saferłel - 25.08.2008 04:38 PM

Taka postawa jest niegodna listouzależnionego. To naprawdę dobry singiel, nawet chciałem ci na gg o nim napisać...może byś się do nich w końcu przekonał...


- chris975 - 25.08.2008 05:27 PM

Dopóki nie zmienią wokalisty nie ma na to szans. Niedobrze mi się robi jak go słyszę...


- saferłel - 25.08.2008 05:38 PM

Czasem i drugi brat tam śpiewa Icon_razz2, a tak w ogóle to nie rozumiem, co w tym wokalu jest złego, tzn teraz jak tak słucham SHock....typowy brytyjski wokal, wcale nie jakiś ekscentryczny, akurat Liam nie jest wcale bardzo oryginalnym głosem, wielu podobnie śpiewa. A wokal gościa z Verve tak przy okazji się zapytam to ci się podoba? One są wbrew pozorom z tej samej szkoły Icon_smile


- chris975 - 25.08.2008 05:42 PM

Po prostu go nie trawie i tyle - czy to trzeba tłumaczyć? Icon_razz


- saferłel - 25.08.2008 05:47 PM

Nie chcesz to nie, ja tylko ciekawy byłem....phi. Ale tak jak pisałem. Spróbuj. Wokal akurat nie powinien muzyki nigdy zdominować, osłabić kawałek może, ale nie powinien być wyznacznikiem...


- stavanger - 25.08.2008 10:30 PM

saferłel napisał(a):Wokal akurat nie powinien muzyki nigdy zdominować, osłabić kawałek może, ale nie powinien być wyznacznikiem...
Mi wokal przeszkadza w piosenkach Aerosmith :-> a moda na Oasis już chyba minęła.


- AKT! - 25.08.2008 10:59 PM

Po pierwszych przesłuchaniach stwierdzam, że jest ok, ale jeszcze mnie nie porwało Icon_wink2
"Lord Don't Slow Me Down" było straszną pomyłką imo.

A na Twoim chomiku to radio rip czy jakaś lepsza jakość? Bo mi się udało póki co jedynie skombinować to pierwsze.


- saferłel - 25.08.2008 11:19 PM

U mnie jest normalny numer, jakość niby 128, ale to nie radio rip. Tam w środku jakiś mały zgrzyt, ale prawie niesłyszalny, setne sekundy trwa Icon_razz2


- Listoholik - 26.08.2008 12:08 AM

saferłel napisał(a):Już jest! Nowy singiel Oasis, pierwszy od 3 lat, promujący płytę Dig Out Your Soul ukaże się 22 września jako download, 7 dni później już na CD.

to już jest? czy dopiero 29 września na singlu? bo nie rozumiem Icon_razz



_________________________________
a ja nie będę się wybijał przed szerg, nie będę piratował z ponad miesięcznym wyprzedzeniem, poczekam do 29 września i wtedy może trafi na moją plejlistę i na moją listę też... Icon_smile


- ku3a - 26.08.2008 12:27 AM

pewnie, lepiej piratowac z czystym sumieniem, że coś już oficjalnie wyszło Icon_razz


- Listoholik - 26.08.2008 12:35 AM

nie, lepiej zmówić singla na Amozonie prosto z Wysp Icon_razz


- saferłel - 26.08.2008 09:53 AM

Oj, to już czyste czepialstwo Rafał. Jak zwykle jesteś w nim mistrzem. Dobrze wiesz o co chodzi Icon_biggrin


- AKT! - 26.08.2008 03:07 PM

ku3a napisał(a):pewnie, lepiej piratowac z czystym sumieniem, że coś już oficjalnie wyszło Icon_razz
nie, właśnie jest odwrotnie - lepiej piratować zanim wyjdzie, bo wtedy nie ma możliwości oryginalnego nabycia ^_^


- ku3a - 26.08.2008 04:01 PM

wasn't it ironic, don't you think?


- m@rek - 26.08.2008 05:16 PM

O jakim piratowaniu piszecie. Singiel od 15 sierpnia grany jest przez radio. Utwór rzeczywiście bardzo dobry. Icon_smile2


- mr.vingoe - 27.08.2008 03:50 AM

stavanger napisał(a):a moda na Oasis już chyba minęła.
Dobra muzyka nie poddaje się modzie. The Cure też już niemodne właściwie, i Metallica też... a jednak szaleją... A ten kawałek, to rzeczywiście stare, dobre Oasis. W muzyce nie ma rzeczy niemodnych Icon_wink2 Icon_mrgreen


- saferłel - 27.08.2008 09:15 AM

Dokładnie. Tak właśnie miałem dziś odpisać Icon_razz2 Przecież 3/4 dobrej muzyki jest teraz już nie modne Icon_smile