Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Archiwum - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Tomekk lista (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- Wątek: Archiwum (/showthread.php?tid=24656)

Strony: 1 2 3


RE: Archiwum - Dobromiera - 13.12.2014 09:34 PM

A w ogóle skoro jesteśmy w temacie starych notowań, to liczba moich notowań jest myląca - zaczynałem od notowania 250 któregoś, a te wcześniejsze - datowane co tydzień (czyli notowanie nr 1 to 23.11.2000!) miałem później dorobić. Do dzisiaj tego nie zrobiłem. Icon_lol Chociaż może teraz w końcu do tego usiądę prowadzony nostalgią. Oczywiście kierując się gustem swoim w wieku 12-14 lat a nie obecnym. I wtedy w końcu będę mógł bez bólu wkleić na forum WSZYSTKIE swoje notowania. Icon_biggrin


RE: Archiwum - Tomekk - 14.12.2014 05:03 PM

Jak można zaczynać notowanie od nr 250 Icon_question

I teraz będziesz wymyślał skład notowań od 1 do 249 Icon_eek
ja bym chyba nie wiedział jak bardzo podobała mi się dana piosenka 12 lat. Nie ułożyłbym tego po tylu latach...


RE: Archiwum - Geephard - 14.12.2014 09:09 PM

To jak się podobała 12 lat temu to jeszcze można stwierdzić i zrobić jakieś podsumowania roczne, półroczne, no w najlepszym przypadku miesięczne.
Ale nie mam pojęcia jak ogarnąć takie zwyczajne, cotygodniowe ruchy piosenek w górę i w dół.
Jedyna opcja to taka, żeby ułożyć notowanie 1, a potem tylko dorzucać nowości i spychać pozostałe piosenki w dół. Czyli przez 249 notowań zero awansów. Icon_razz


RE: Archiwum - prz_rulez - 14.12.2014 09:35 PM

Dla mnie byłoby to o tyle trudne, że za czasów dzieciństwa (tak poniżej 10 roku życia) moja przestrzeń czasowa była dość płynna. Dość powiedzieć, że bardzo długo nie wiedziałem, czy "Orła cień" i "Makumba" są z roku 1996 czy 1995.


RE: Archiwum - Tomekk - 14.12.2014 09:44 PM

No właśnie, ja bym nie pamiętał, czy poznałem jakąś piosenkę w styczniu czy w marcu i czy spodobała mi się wtedy od razu, czy dopiero chwyciła po pewnym czasie.
Moje zapiski przynajmniej nie kłamią Icon_wink


RE: Archiwum - Geephard - 14.12.2014 10:01 PM

Artur.O napisał(a):(czyli notowanie nr 1 to 23.11.2000!)
A tak po za tym to dlaczego akurat ta data?


RE: Archiwum - Dobromiera - 14.12.2014 10:04 PM

Na pewno nie ogarnąłbym ile mi się podobały 12 lat temu bo wtedy większości nie znałem (wtedy słuchałem niemalże tylko Myslovitz, Bartosiewicz i Stachurskiego z płyt), ale wiem jak mi się podobały jak miałem od 12 do 15 lat (czyli kiedy słuchałem radia pół dnia i już prowadziłem listę). A co do ruchów na liście to jakoś mi się przez lata zakodował pokrętny algorytm który działa również przy "nowych" notowaniach (ja nadal jestem tak z 5-6 notowań do tyłu z notowaniami ^^).
Z datami wejść na listę nie ma większego problemu - są archiwa Hop Bęca (tego "starego", z Maxxxowym trochę gorzej), POPlisty, tracklisty radiowych składanek, z różnych 'starych' gazet z reklam dzwonków też jakoś dało się coś ustalić. ^^ Trochę gorzej jakby miało być wg. "obecnego" gustu - tu wszystko trzebaby zacząć od nowa, słuchać RYMowego kanonu przez 10 lat (inna sprawa że już to zacząłem) i zrebootować notowania z lat 2006-2010, dlatego lecę z pierwotnym pomysłem. Icon_razz2
A po co zaczynać od notowania 250? Żeby docenić na liście te wszystkie świetne hity z 2002-2005 roku które zasłyszałem w radiu. ;P


RE: Archiwum - Dobromiera - 14.12.2014 10:04 PM

(14.12.2014 10:01 PM)Geephard napisał(a):  
Artur.O napisał(a):(czyli notowanie nr 1 to 23.11.2000!)
A tak po za tym to dlaczego akurat ta data?

Aby zacząć jeszcze w poprzednim tysiącleciu. ;d


RE: Archiwum - Tomekk - 15.12.2014 10:02 PM

Pokrętne to i trochę dziwne, ale na pewno będę zerkać z ciekawością na te "nowe" notowania z poprzednich lat Icon_smile


RE: Archiwum - Tomekk - 15.12.2014 10:39 PM

Notowanie nr 34, 26.10.2002 r.

P - powrót, kiedyś niestety były dopuszczalne Icon_wink

1.(1) THE KETCHUP SONG (ASEREJE) - Las Ketchup
2.(2) COMPLICATED - Avril Lavigne
3.(12) JUST LIKE A PILL - Pink
4.(8) THE TIDE IS HIGH - Atomic Kitten
5.(7) ROUND,ROUND - Sugababes
6.(4) JA SOSZŁA S UMA - Tatu
7.(3) URKE - Wilki
8.(11) UNDERNEATH YOUR CLOTHES - Shakira
9.(6) PERDONO - Tiziano Ferro
10.(5) WHEN YOU LOOK AT ME - Christina Milian
11.(9) OBJECTION (TANGO) - Shakira
12.(17) GET OVER YOU - Sophie Ellis-Bextor
13.(10) I'M ALIVE - Celine Dion
14.(20) NAS NIE DOGONIAT - Tatu
15.(16) A THOUSAND MILES - Vanessa Carlton
16.(18) WITHOUT ME - Eminem
17.(P) HERE I AM - Bryan Adams
18.(24) LIFELINES - a-ha
19.(P) LEPSZY MODEL - Kasia Klich
20.(P) SOAK UP THE SUN - Sheryl Crow
21.(P) HERO - Chad Kroeger feat. Josey Scott
22.(25) GITAN - Garou
23.(P) MOŻE SIĘ WYDAWAĆ - Alicja Janosz i Przyjaciele
24.(13) MURDER ON THE DANCEFLOOR - Sophie Ellis-Bextor
25.(15) OTHERWISE - Morcheeba


44 notowanie - to wydanie specjalne mojej listy - podsumowanie 2002 roku.
Absolutny Top 30 Icon_smile

Na marginesie w zeszycie mam zapisane, że do notowania nr 34 włącznie, były następujące numery jeden (kolejno):

18 - LOVE AT FIRST SIGHT - Kylie Minogue Icon_eek (18 razy z rzędu, jak Gotye na LP3 Icon_lol )
9 - A THOUSAND MILES - Vanessa Carlton
2 - URKE - Wilki
5 - THE KETCHUP SONG (ASEREJE) - Las Ketchup


RE: Archiwum - AKT! - 21.02.2018 06:40 PM

Tomekk napisał(a):P - powrót, kiedyś niestety były dopuszczalne Icon_wink
czemu niestety? powroty mówią, że dajesz sobie prawo do błędu, a piosence do drugiej szansy, czy któreś z tych zawiera się w słowie "niestety"? Icon_wink

ja kilka lat temu w któreś wakacje wszystkie swoje papierowe notowania zdigitalizowałem w formie excelowej z jednym rocznkiem per arkusz tak, że jeśli tylko chcę, to mogę posortować po wybranym notowaniu i niejako je wygenerować

pamiętam, że szalałem wtedy za "Get Over You" (bardziej niż za "Murder") i za "Round Round"; "Over" nadal uważam za dobre, ale tego Sugababes już nie umiem słuchać z przyjemnością


RE: Archiwum - Tomekk - 21.02.2018 06:45 PM

AKT! napisał(a):czy któreś z tych zawiera się w słowie "niestety"?
Icon_razz
Szczerze, to już nie pamiętam, co miałem na myśli pisząc "niestety", obecnie powroty się po prostu już nie zdarzają Icon_smile

AKT! napisał(a):wszystkie swoje papierowe notowania zdigitalizowałem w formie excelowej z jednym rocznkiem per arkusz tak, że jeśli tylko chcę, to mogę posortować po wybranym notowaniu i niejako je wygenerować
Ja niestety nie jestem biegły w takich rzeczach.


RE: Archiwum - AKT! - 21.02.2018 07:09 PM

Tomekk napisał(a):Szczerze, to już nie pamiętam, co miałem na myśli pisząc "niestety", obecnie powroty się po prostu już nie zdarzają
o, dlaczego?

Tomekk napisał(a):Ja niestety nie jestem biegły w takich rzeczach.
ja też nie, ale to nic trudnego

[Obrazek: Capture.jpg]

w kolumnie B są wszystkie utwory, jakie w ciągu roku pojawiły się na liście, a każda od G począwszy zawiera pozycję danego utworu w kolejnych notowaniach; tu akurat jest posortowane to punktach końcoworocznych, ale można posortować np. po notowaniu nr 1 Icon_wink


RE: Archiwum - Tomekk - 21.02.2018 07:14 PM

AKT! napisał(a):o, dlaczego?
Nie wiem, od 2008 r. nie było ani jednego, jak coś szybko wypada, to znaczy, że za mało dany utwór mi się podobał i raczej nie zdarza się, aby ta ocena zmieniła się o 180 stopni.

AKT! napisał(a):ale można posortować np. po notowaniu nr 1
Bardzo ładnie to wygląda, nawet pod względem kolorystycznym Icon_smile


RE: Archiwum - Dobromiera - 21.02.2018 07:18 PM

Łał, jak ładnie. Icon_wink U mnie jest nie aż tak ładnie:
[Obrazek: hiperprzeboje2006.png]


(15.12.2014 10:39 PM)Tomekk napisał(a):  Notowanie nr 34, 26.10.2002 r.

W sumie nie mam tu dużo do dodania, bo prawie wszystko było też u mnie (bo bazuję na POPliście i Hop Bęcu), do pierwszej 8 też mam spory sentyment. Icon_wink

Powroty w pewnym momencie całkowicie u siebie wyeliminowałem (tak w 2009 roku, wraz z eliminacją zupełnie przypadkowych wylotów z notowania), ale do dzisiaj zdarza się po parę na rok - ot, czasem trzeba, bo niektóre rzeczy mogłyby przepaść przy tym przemiale.


RE: Archiwum - Tomekk - 21.02.2018 07:31 PM

Artur - u Ciebie też jest ładnie, ale to trzeba sporo czasu i cierpliwości, aby osiągnąć taki efekt.

PS> Mandaryna 5 razy na pierwszym? Icon_lol

Artur.O napisał(a):bo niektóre rzeczy mogłyby przepaść przy tym przemiale.
U mnie jak na razie przemiał nie jest na tyle nieprzemyślany, żeby była konieczność powrotów.


RE: Archiwum - Dobromiera - 21.02.2018 08:20 PM

(21.02.2018 07:31 PM)Tomekk napisał(a):  Artur - u Ciebie też jest ładnie, ale to trzeba sporo czasu i cierpliwości, aby osiągnąć taki efekt.

Sporo czasu i cierpliwości było potrzebne tylko aby przepisać notowania do arkusza. Ale za to od tego momentu prowadzenie listy stało się 10 razy mniej czasochłonne. Icon_wink

(21.02.2018 07:31 PM)Tomekk napisał(a):  PS> Mandaryna 5 razy na pierwszym? Icon_lol

A czemu nie?

(21.02.2018 07:31 PM)Tomekk napisał(a):  
Artur.O napisał(a):bo niektóre rzeczy mogłyby przepaść przy tym przemiale.
U mnie jak na razie przemiał nie jest na tyle nieprzemyślany, żeby była konieczność powrotów.

Jak może być przemiał "nieprzemyślany". Albo jest duży, albo nie ma.


RE: Archiwum - Tomekk - 21.02.2018 08:34 PM

Artur.O napisał(a):A czemu nie?
Bo to było straszne. Ten cover to zupełne nieporozumienie. Oczywiście według mnie Icon_smile

Artur.O napisał(a):Jak może być przemiał "nieprzemyślany". Albo jest duży, albo nie ma.
Jest duży, ale to nie znaczy, że niestaranny Icon_lol


RE: Archiwum - Gaspard - 21.02.2018 09:28 PM

Całkiem fajne wspominki, masz może więcej?
Ja całkiem sporo swoich starych notowań mam dalej na papierze i muszę je przenosić do Excela, czym się zajmuję od ładnych paru miesięcy. Tak więc nawet te wrzucane do mojego archiwum mogą mieć małe błędy. Kiedyś muszę coś napisać o historii powstawania moich podsumowań Icon_razz2
I szkoda, że pozbawiłeś swoją listę powrotów. To bardzo przydatna opcja Icon_lol

Ps: Masz bardzo ładny charakter pisma Icon_wink


RE: Archiwum - Tomekk - 21.02.2018 09:33 PM

Gaspard napisał(a):Całkiem fajne wspominki, masz może więcej?
Gdzieś tam pewnie są na dnie szafy Icon_cool

Gaspard napisał(a):Kiedyś muszę coś napisać o historii powstawania moich podsumowań
Czekam na te wspomnienia Icon_smile

Gaspard napisał(a):I szkoda, że pozbawiłeś swoją listę powrotów. To bardzo przydatna opcja
Nie pozbawiłem formalnie nigdy, po prostu teraz się nie zdarzają. No i lista liczy więcej pozycji - było 25, a jest 30 Icon_razz

Gaspard napisał(a):Ps: Masz bardzo ładny charakter pisma
Dzięki. Teraz mi się trochę popsuł, ale w szkole starałem się pisać wyraźnie.