Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Awaria serwera - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=145)
+--- Dział: Archiwum - stare posty (/forumdisplay.php?fid=131)
+--- Wątek: Awaria serwera (/showthread.php?tid=2161)

Strony: 1 2 3 4


- Yacy - 08.01.2009 08:12 PM

zgadzam się z Tobą...


- ku3a - 20.01.2009 06:16 PM

to ja zadam jeszcze takie pytania:
- z czego brał się wczorajszy kilkukrotny "debug mode"?
- czy to wymagało jakiejś interwencji czy samo przeszło?
- jaka jest szansa, że się powtórzy?
- jakie były konsekwencje tego błędu?
- czy w przypadku tego błędu dane były narażone?


- Konrad - 20.01.2009 09:43 PM

Pierwsze słyszę o jakimś debugu Icon_eek2 Icon_surprised Dane są bezpieczne i na bieżąco "backupowane"


- stavanger - 20.01.2009 10:03 PM

Ja też owego debugu nie zauważyłem, a miałem włączone forum prawie całe popołudnie.


- saferłel - 20.01.2009 10:05 PM

Sorry-Gregory, ale tamtego dnia praktycznie co chwila zdarzały się nam niemiłe niespodzianki Icon_cry2


- Konrad - 20.01.2009 10:07 PM

Debug to chyba jest uzależnienie mentalne od tego forum Icon_mrgreen Icon_wink2


- Yacy - 20.01.2009 10:25 PM

No nie wiem ja bym się z tego nie podśmiewał, bo wczoraj i przedwczoraj sporo razy nie dało rady czytać postów... Szkoda, że nie chcesz coś wiecej napisać... Icon_frown


- Lilian - 29.03.2009 01:09 AM

Chciałabym wiedzieć /i na pewno nie tylko ja/ co tu sie dzisiaj dzieje???
są kłopoty z logowaniem.
wyskakują co chwila jakieś błędy. i nie otwierają mi sie ostatnie notowania niektórych użytkowników /wszystkich nie próbowałam Icon_wink2 /


- Konrad - 29.03.2009 08:54 PM

Zepsół się plik odpowiedzialny za logowanie :roll: Podejrzewam, że ktoś chciał się włamać na forum, ale może to być także przypadek losowy


- kolej_grzesiek - 29.03.2009 09:49 PM

Prawdopodobnie to pierwsze. Wczoraj przy wejściu na forum, uaktywnił się mi program antywirusowy sygnalizując, że jest próba ataku z zewnątrz i żeby przerwać jak najszybciej połączenie.


- uzi - 29.03.2009 09:57 PM

miałam to samo! wyskoczyło mi ostrzeżenie przed koniem trojańskim! Icon_surprised Icon_eek2
dobrze, że już działa, ale mnie i tak co ~15/20 minut wyrzuca z forum... :roll: nie wiem o co chodzi... :roll:


- Yacy - 29.03.2009 10:10 PM

też miałem info o Trojanie, ale nie skojarzyłem jakoś tych faktów! No ładnie Icon_evil


- Miszon - 31.03.2009 04:49 PM

No ja miałem to samo bodajże przedwczoraj. Antywir mi zawył.


- Konrad - 01.04.2009 11:18 AM

Forum zostało zaatakowane przez inteligentny wirus, który z programu do wysyłania plików na moim kompie sczytał konto dostępu do forum i zalogował się na serwer wrzucając na stronę indexu forum szkodliwy kod javascript uniemożliwiający logowanie się


- saferłel - 01.04.2009 11:35 AM

Wirus dręczył nas już trzykrotnie, a jeśli ktoś nie miał odpowiedniego programu to trojan już pewnie żeruje w jego wnętrzu....czy sytuacja została już na dobre zażegnana?


- adr - 02.04.2009 11:30 AM

Od wczoraj przy próbie wejścia na http://www.mycharts.pl antyświrus nie pozwala mi na otwarcie strony i wyświetla komunikat: TrojanClicker.IFrame.NAG koń trojański. Gdy wchodzę bezpośrednio na forum, czyli http://www.mycharts.pl/forum - problemu nie ma. Konrad, możesz coś z tym zrobić, bo aż wstyd wchodzić na mychę w pracy. Icon_razz Icon_wink2


- Konrad - 03.04.2009 12:49 AM

adr napisał(a):możesz coś z tym zrobić, bo aż wstyd wchodzić na mychę w pracy.
Icon_mrgreen myślą, że chodzisz po stronach XXX Icon_lol Wyeliminuję to w jutro


- ku3a - 16.04.2009 02:41 PM

Yacy, czy teraz mogę się dopytywać Ciebie o sprawy które nie zostały wyjaśnione kilka miesięcy temu? Icon_smile2


- Yacy - 16.04.2009 05:06 PM

Niestety chyba ja nie jestem w stanie tego wyjaśnić...
Własciwie mam tylko uprawnienia moderatora plus nie wielkie administracyjne. Np. ja nie mam możliwości robienia backupu...
Jak była awaria to nie mogłem wejść do panelu administracyjnego, bo tam mam to samo hasło jak do forum... W firmie do tej pory mam zablokowaną stronę z panelem administracyjnym, bo jest to związane z tym, że na stronie głównej mycharts.pl siedzi cały czas koń trojański... I np. dziś w firmie nie mogłem usunąć postów, które były ewidentnym spamem. A i po zalogowaniu niektóre listy mam zablokowane...


- ku3a - 16.04.2009 07:04 PM

dzięki za wyjaśnienie Icon_smile2
Yacy napisał(a):na stronie głównej mycharts.pl siedzi cały czas koń trojański...
tiaaa... :roll: Icon_confused2
Yacy napisał(a):I np. dziś w firmie nie mogłem usunąć postów, które były ewidentnym spamem.
hmm, to do tego nie wystarczą tu uprawnienia moderatora?

to na wyjaśnienia jeszcze sobie poczekamy...