Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Propozycje (gruntownych?) zmian na forum [update'u brak, gdyż każdy ma forum w d*pie] - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Klub forum (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum [update'u brak, gdyż każdy ma forum w d*pie] (/showthread.php?tid=21192)

Strony: 1 2


Propozycje (gruntownych?) zmian na forum [update'u brak, gdyż każdy ma forum w d*pie] - prz_rulez - 13.12.2013 02:53 AM

Moi Drodzy,

po wielu większych i mniejszych rozmyślaniach postanowiłem się z wami podzielić moimi refleksjami. Mam nadzieję, iż odebrane zostaną zgodnie z moją intencją.

Zdaję sobie sprawę, iż forum nie jest najważniejszą rzeczą w życiu. Dla mnie też nie jest. Niemniej jednak, spędziłem tutaj już - wow Icon_surprised - ponad siedem lat i w jakiś sposób zżyłem się z forumową bracią. Z częścią osób miałem się okazję spotkać na żywo i były to zawsze miłe spotkania. Pomimo swoich chwilowych przerw, na dłuższą metę nie wyobrażam sobie życia pozamychowego.

W związku z tym, co napisałem wyżej, zależy mi na losie forum. Nie mogę powiedzieć, iż obecna sytuacja mycharts jest szczególnie zła, a na pewno nie tragiczna. Niemniej jednak zauważam pewne niepokojące symptomy. Mamy niewielu nowych użytkowników przy jednoczesnym powolnym odchodzeniu "starych". Pewien trzon forum prawdopodobnie utrzymałby się nawet przy największym kryzysie, przewyższającym wyczyny Rada, niemniej jednak, moim zdaniem, w życiu nie chodzi o to, by było "jakoś". Nie ukrywam, iż w tym momencie przemawiają przeze mnie ambicje. Ambicje, by to forum nie było jakieś - by było wielkie. Świetne. Fantastyczne.

W związku z tym chciałbym zaproponować kilka, większych lub mniejszych, zmian na forum. Chciałbym też, byście się do nich odnieśli. Aby usystematyzować pomysły, podzieliłem je na punkty.

1. Prawdopodobnie najważniejsza rzecz w kontekście istnienia forum - użytkownicy. Bo w końcu o jakości forum stanowią przede wszystkim ludzie. Tutaj, jak pisałem, mamy lekki, ale regres. Co proponuję w tym względzie? Przede wszystkim, do tych, którzy czytają ten post i wahają się, czy ich lista ma sens lub niedawno zrezygnowali z jej tworzenia - proszę, zastanówcie się jeszcze raz! Obojętnie czy słuchacie Metalliki, Britney, Arcade Fire, Fryderyka Chopina czy Pierdów Mamuta - wszyscy jesteście mile widziani. Wszyscy jesteście POTRZEBNI. Podobnie Ci, którzy zastanawiają się teraz nad rozpoczęciem postowania lub wręcz tworzenia jej - także przywitamy was z otwartymi ramionami. Widzicie, możemy się tu czasem sprzeczać, nawet się zbluzgać, ale naprawdę czuję, że jesteśmy jedną, wielką bracią forumową Icon_smile A znając tak wiele osób na żywo po prostu nie umiem się z nikim na poważnie pożreć Icon_smile
Wracając do kwestii użytkowników - wiele osób odpłynęło z naszego forum. Z różnych powodów: w ich oczach wyczerpała się formuła strony, mieli ogromne zaległości listowe lub mieli na głowie inne, ważniejsze sprawy. Niektórzy niestety również obrazili się... Nie wnikając w przyczyny, myślę, iż warto byłoby ich zachęcić do powrotu na forum. Ponowne pojawienie się Jszmilesa to dla mnie dowód na to, iż jest to możliwe. Proponuję więc i wysłanie oficjalnych e-maili do nieaktywnych użytkowników z odpowiednią zachętą, jak i zachęcanie do powrotu pocztą pantoflową.
Jeszcze jedna rzecz - wielu ludzi uważa, że powinno się tu postować wypieszczoną listę, z dokładnymi danymi, statystykami, szatą graficzną... Czasami zwlekają miesiącami (a nawet latami), chcąc uzupełnić swoje zaległości... Tymczasem lista wcale nie musi być dopieszczona! Mogą być napisane same tytuły, może to być top 5 z ostatniego miesiąca z last.fmu, może to być lista płyt etc... A nawet nie musi być to lista! Każdy, kto chciałby podzielić się jakąkolwiek opinią na temat muzyki - zapraszam serdecznie!

2. Forumowa. Tutaj postulaty krótkie i rzeczowe. Po pierwsze - zachęcam do regularnego postowania lub informowania, że nie zdąży się z listą, by nie robić Michałowi problemów Icon_smile Po drugie - proponuję liczenie 50% głosów z ostatniej listy, gdy nie zapostuje się notowania w jednym tygodniu. Proponuję też powrót do tworzenia listy last.fmowej i wliczanie jej jako osobnej listy do forumowej. Wiem, że dwie ostatnie propozycje budzą opór wśród tutejszej społeczności, ale, jak już kiedyś pisałem, na pewnym forum brytyjskim sprawdzały się znakomicie. Nie wątpię, iż tak samo byłoby tutaj. Potrzeba tylko nieco otwartości i wiary w to rozwiązanie Icon_smile

3. W tematach niezwiązanych bezpośrednio z listami - jest niestety krucho. Niewiele osób komentuje single, których nie wydają czołowe gwiazdy, topłyta zamiera, nie mówiąc o tematach w hyde parku, a dział z felietonami, który miał być perłą w koronie działów nielistowych, jest praktycznie pusty. Zachęcam więc jednocześnie do komentowania (nawet, jeśli coś wam się nie podoba, to nie bójcie się pisać. Nie bójcie się też poznawać nowych brzmień z egzotycznych terytoriów, o których być może nawet nigdy nie słyszeliście Icon_smile Wiedza zawsze jest cenna.) oraz do pisania autorskich treści. To na pewno się opłaci Icon_smile

4. Forum można by wypromować. Osobiście niedługo wrzucę informację o myszce na moim profilu last.fmowym i was także do tego zachęcam. Mile widziane byłyby także sygnaturki na innych forach - ktoś jest może chętny, by stworzyć takową? Icon_smile

5. Można by też zająć się promocją wśród obcokrajowców. Są różne zagraniczne fora z listami itd., na pewno niektórzy z was mają też znajomych z innych krajów, którzy interesują się muzyką... Jeśli to by się udało, to można by było pomyśleć o angielskojęzycznej wersji forum.

6. Ta propozycja w zamyśle dotyczy raczej odległej przyszłości, niemniej jednak... Można byłoby kiedyś pomyśleć o jakimś patronacie. Niektórzy użytkownicy znają młode i obiecujące zespoły, być może to byłby dobry pomysł, by w ten, wciąż nie dość powszedni, sposób zainteresować ludzi tematyką forum?

7. Wreszcie coś, co nie wymaga wielkiego nakładu pracy - wrzucenie mapki wejść na stronę. Moglibyśmy się zorientować, czy istnieje jakiś ruch zagraniczny na forum.

8. Ostatnią propozycję opiszę w innym dziale, gdyż nie jest bezpośrednio związana z tym forum, ale można by ją było pod nie podpiąć.


Zapraszam was serdecznie do dyskusji, przedstawiania waszych pomysłów i komentowania już istniejących. Pamiętajcie, wszyscy mamy wpływ na kształt tego forum. Ty, który to teraz czytasz - też! Icon_smile


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - michal91d - 13.12.2013 11:02 AM

Fajnie napisane, ze wstępem zgadzam się w 100%, później już trochę mniej, ale od początku.
Nie chciałbym żeby moja wypowiedź była odebrana jako krytyka, bo tak nie jest Icon_wink

Punkt 1. Fajny pomysł z tym wysyłaniem maili, choć... wydaje mi się, że nie będzie zbyt skuteczny, niemniej warto spróbować Icon_wink

Punkt 2. Tutaj propozycje mi się nie podobają. Taka propozycja wliczania 50% wartości punktów z poprzedniej listy mogłaby sprawić, że ktoś nie wrzuci listy na czas, bo pomyśli, że i tak coś od niego będzie policzone. Powrót listy last.fm? Fajnie, tylko kto się tym zajmie? Natomiast nie zgadzam się z wliczaniem tej listy do Forumowej. Powód? Po pierwsze opóźnienia w systemie last.fm, po drugie ewentualne opóźnienia w publikowaniu takiej listy. Nie widzę tego. Poza tym nie byłaby to lista użytkownika tylko generowana przez stronę. Czy osoba, która nie ma profilu na last.fm lub nie należy do naszej grupy byłaby niejako z tyłu?

Punkt 3. Ja również zachęcam. Przez ostatni miesiąc miałem sporo obowiązków na uczelni, które już na szczęście są za mną, więc i ja postaram się bardziej udzielać.

Punkt 4. Zobaczę, co da się zrobić.

Punkt 5 i 7. Co do obcokrajowców, to nie jestem pewien jakby to miało wyglądać. Czy forum miałoby się zrobić angielskojęzyczne? Czy dyskutowalibyśmy po polsku? Nie widzę tego.

Punkt 6. Pomysł fajny, patronaty - ok, ale prawie niemożliwe do wykonania Icon_smile


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - prz_rulez - 13.12.2013 05:08 PM

Tak czułem, że niestety drugi punkt wzbudzi kontrowersje. Po pierwsze, nie sądzę, że mamy takich idiotów na forum, którzy specjalnie nie wrzucaliby listy. Myślę, że jesteśmy wystarczająco rozsądnymi ludźmi. Co do listy last.fm - ja mogę się zająć, ale w wersji generowanej przez system. Właściwie zrobię ją za pół godziny - Yacy dał swoim następcom dowolność w formie, więc z tego skorzystam. Poza tym, obecnie last.fm łączy najbardziej popularne tytuły w różnych wersjach zapisu, więc problem nie jest już tak poważny, jak kiedyś. Jednakże będę też kontrolował różnice w pisowni najpopularniejszych tytułów. A te mniej popularne i tak się nie liczą.
Co do wliczania listy do last.fm - do czwartku listy są raczej gotowe. Poza tym, heloł, czy komuś zabraniamy zakładania last.fm? Może założyć konto bez danych, jeśli nie chce się afiszować. Dzisiaj, w erze youscrobblera i dodatku na komórki, który scrobbluje nawet z wbudowanego, standardowego, komórkowego odtwarzacza, nie jest to już problem. Tak samo ktoś ogranicza się, jeśli nie postuje listy w danym tygodniu na forum, nie widzę różnicy. Nie wiem dlaczego na tym forum brytyjskim funkcjonowało to fenomenalnie i nikt się nie czepiał, a tutaj są jakieś wielkie problemy. Tak samo, jak lista airplay jest wliczana do niektórych list światowych (Billboard, Top 40 NL), tak samo my moglibyśmy mieć nasz airplay Icon_smile Kurczę, IMO taki fajny pomysł, a tu na starcie bunt Icon_sad

Co do obcokrajowców - przede wszystkim mapka/"flagomierz" nikomu nie zaszkodzi Icon_smile To raz. Dwa - najpierw chciałbym zachęcać obcokrajowców do postowania listy. W ich działach myślę, że nie byłoby problemu z tym, że pisaliby po angielsku, ja jakby co już mogę się zaofiarować ze wszelkimi tłumaczeniami z i na angielski rosyjski, bułgarski, słoweński i chorwacki (ewentualnie perski, gdyby jakimś cudem jakiś Irańczyk/Afgańczyk/Tadżyk by się zabłąkał, w co niestety nie wierzę Icon_wink ). Gdyby to się udało, można byłoby stworzyć dodatkowy dział angielskojęzyczny(/rosyjskojęzyczny?). Dalej myślami nie sięgam.

9. Jeszcze jedna rzecz - myślę, iż warto byłoby zrobić dwujęzyczne napisy "wejściowe" na szczycie strony, krótko wyjaśniające ideę strony i zapraszające do postowania listy (i nie tylko listy).

Dobra, to ja ze swojej strony obiecuję początek promocji. Na razie "spokojnie, bez szaleństw", a potem się zobaczy Icon_smile Przydałby mi się jakiś ładny, angielskojęzyczny baner, który w lakonicznej treści objaśniałby całą ideę forum i zachęcał do odwiedzenia go Icon_smile


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - michal91d - 13.12.2013 05:16 PM

Już mi się coś nie zgadza. Popatrz:
prz_rulez napisał(a):Co do listy last.fm - ja mogę się zająć, ale w wersji generowanej przez system. Właściwie zrobię ją za pół godziny - Yacy dał swoim następcom dowolność w formie, więc z tego skorzystam.
chcesz wliczać listę last.fm, na której pozycje byłyby istotne, ale przyjmujesz listę generowaną przez system, w której kolejność przy takiej samej liczbie osób jest bardziej przypadkowa niż prawdziwa.
Przykład? http://www.lastfm.pl/group/MYCHARTS.PL/charts?charttype=weekly&subtype=track&range=1385899200-1386504000 Do Forumowej wliczam całe Top40. U Ciebie kończyłoby się to na Bastille, a ja się pytam - a może Franz Ferdinand? Nie pasuje mi to. Icon_smile
Także jestem przeciwny Icon_smile

EDIT: Może są osoby, które nie słuchają muzyki przez komputer? Posiadanie last.fm nie jest obowiązkowe. Skoro proponujesz taki airplay to takie osoby mogłyby być niezadowolone.
Czy podoba Ci się wliczanie YT do listy Billboard? Mnie nie.

EDIT2: Zachęcanie obcokrajowców? Najpierw może zachęćmy Polaków?

EDIT3: Ale mój głos nie jest decydujący, niech inni się wypowiedzą.


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - prz_rulez - 13.12.2013 05:20 PM

Dobra. Odpuszczę kwestię wliczania tego do standardowej listy forumowej pod warunkiem, iż będę mógł stworzyć, póki co eksperymentalnie, pewną nową formułę. Od razu uprzedzam, iż nie mam zamiaru wykopać Cię z siodła, forumowicze świadkami.


EDIT

Kolejne pomysły:

10. Reaktywować profil na Facebooku.

11. Być może założyć profil na Twitterze?

Oczywiście puste profile nie mają sensu; chodzi o to, by coś się na nich działo. Chociażby tyle, by generować jakiś ruch w sieci.


Co do ruchu w sieci, to jeszcze podzielę się informacjami z Alexy:

a) Global Rank - 6,246,281 (-542,208) (ten minus chyba najbardziej dołuący...
b) Daily Pageviews per Visitor - 1,30 (+30%)
c) Keywords and percent of search traffic:
1. edyta bartosiewicz renovatio chomikuj 26.36%
2. dawid podsiadło trójkąty i kwadraty tekst 12.10%
3. piosenki lata 80 7.85%
4. piosenki z lat 80 7.76%
5. nina nesbitt 6.70%

d) Total Sites Linking In - 13
1. onet.pl yacy.blog.onet.pl
2. github.io george988.github.io/2012-11-09-snapnam...
3. interia.pl abwit.dle.interia.pl/radiu,eska,20.htm...
4. wykop.pl wykop.pl/link/1238871/100-znanych-pios...
5. last.fm last.fm/user/RedGoatee/neighbours



RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - dziobaseczek - 13.12.2013 07:27 PM

Fajna inicjatywa. Sądzę, że kluczem do ożywienia jest większe zainteresowanie wspólnymi listami, komentowaniem, słuchaniem nieznanych rzeczy. Sam mam sporo do zarzucenia sobie ostatnio, ale gdy miałem czas to zawsze starałem się komentować listy innych userów. To jest bodaj najważniejsza sprawa na tym forum. Cała reszta nie ma znaczenia. Zbliża się okres podsumowań, zróbmy z tego fiestę!


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - saferłel - 13.12.2013 10:38 PM

1. W temacie "zasobów ludzkich" napisze tylko, że być może niektórzy błędnie interpretują forum jako miejsce postowania list przebojów.....tylko i wyłącznie postowania list przebojów. Lista + komentarze to swoista esencja, natomiast jak dla mnie to tylko 50% dyskusji (naprawdę) i generalnie warto byłoby zaktywizować się w innych wątkach, może muzycznie coś rozbudować. Tyle rzeczy dzieje się poza wątkiem pojedynczej listy przebojów. Nie gadamy o polityce czy filozofii, bo to forum nie jest do tego stworzone i nie sądzę, żeby takie wątki były potrzebne - tematów muzycznych jest wystarczająco wiele. Po prostu warto rozmawiać, nie siedzieć cicho i ograniczać się do wrzucenia swojej listy.

2. Była już o tym mowa. Pomysł nietrafiony i tak naprawdę nie ma on związku z tym, o czym tutaj piszemy. Przynajmniej bezpośredniego. Musiałby mi ktoś na PW napisać (albo w tym wątku), że uzależnia on swoją aktywność w temacie list (i co za tym idzie na forum) tylko od tego, że gdy przydarzy mu się opóźnienie, to chce mieć liczone punkty do forumowej tak czy siak Icon_smile A to chyba nie byłoby poważne zachowanie.

3. Powrót do pierwszego punktu. Właśnie, treści autorskie, komentarze, dyskusja...to jest podstawa. Po prostu.

4. Wydaje się to prostym zabiegiem. Warto poinformować ludzi. Wielu przecież prowadzi listy a nie ma ich na mycharts.pl

5/7. Też jestem sceptyczny - wystarczająco dużo Polaków jest na świecie, żeby wśród nich szukać forowiczów. Nie wydaje mi się, żeby ktoś zza granicy się na poważnie i długofalowo wciągnął w mycharts.pl (mając do dyspozycji anglojęzyczne strony). Już sukcesem jest fakt, że Kuba wrócił - a mógł całe życie siedzieć na ukmixie tylko.

6. Forum list przebojów patronujące płycie? Nie powiem, żeby patronat był dzisiaj wielkim wyzwaniem dla nieźle funkcjonującego serwisu, ale chyba trochę rozmijamy się z rzeczywistością w tym punkcie Icon_wink Nie taka nasza rola i aspiracje.


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - prz_rulez - 14.12.2013 09:59 PM

Tego się obawiałem. Temat się spodobał, ok, fajnie fajnie, tylko boję się, iż nic z tego nie wyniknie. Najlepiej, żeby zmiany zrobiły się same... Niestety, nie jestem ani moderatorem (nikt mnie na niego nie chciał, więc wąty nie do mnie), ani tym bardziej administratorem i nie jestem w stanie robić nic poza nabijaniem kolejnych postów (których prawie nikt nie czyta...). Wybaczcie, ale no... Może w tym miejscu ugryzę się w język.
Jeśli chodzi o mnie, to mam zamiar powklejać swoją listę na kilku zagranicznych forach z listami i między wierszami napomknąć o myszce. Może mnie nie zbanują.

12. Obojętnie co sądzicie o zachęcaniu obcokrajowców do wkroczenia na to forum, uważam, iż warto byłoby stworzyć na górze link wyjaśniający, czym jest forum i jak się na niego zarejestrować i co potem.

13. No i przede wszystkim ładne wyjaśnienie, czym jest to forum w górnej części strony! Dla mnie to podstawa. "Największe forum list przebojów" to bardzo skromna informacja.

P.S. Michale - za program z last.fmem wezmę się chyba w przyszłym tygodniu - chwilowo czuję się fatalnie, by robić coś związanego z choćby odrobiną myślenia Icon_sad

EDIT:

14. Zachęcam do tagowania nowych singli i albumów tematycznie. Ja zacząłem stosować metodę kraj + gatunki.

EDIT 2:

15. Tak się zastanawiam, czy dobrym pomysłem nie byłoby wrzucenie gdzieś na stronę główną (może być na dole) adresu e-mail do korespondencji w razie problemów lub chęci otrzymania informacji.


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - kajman - 15.12.2013 06:23 PM

Co do punktu drugiego to ja może byłbym za, ale pod warunkiem, że jakaś ilość (10, 20) będzie odejmowana, a nie żeby były wyniki z połówkami (a może zaokrąglać jak w polskiej lidze (najgłupsze możliwe rozwiązanie).
Muzyki słucham z kompa i chomików, więc braniu pod uwagę last.fm do Forumowej się sprzeciwiam. Inne sprawy związane z last.fm, mordoksiążką i twitterem mnie nie interesują (może poza tym, skąd oni tam wiedzę, kto mnie może znać, po przysyłają mi maile od osób, które faktycznie są mi znane, ale to nie ten temat tutaj).


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - prz_rulez - 27.12.2013 01:03 PM

W kontekście ostatnich wydarzeń...

16. Proponuję stworzyć tajny [tylko dla zalogowanych użytkowników] wątek, gdzie każdy napisałby, co mu się na forum podoba i co mu się nie podoba - łącznie z drugimi użytkownikami forum. Myślę, że to mogłoby oczyścić atmosferę.


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - AKT! - 27.12.2013 01:44 PM

2. Sprawy forumowej już były przedyskutowane raz i chyba w tym momencie nie ma zasadności do tego wracać, zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się poważniejszy problem dotyczący listy.

3. Popieram. TO NAJWIĘKSZY PROBLEM TEGO FORUM: jest wklejanką-wyliczanką numeryczną, a nie polem do konstruktywnej dyskusji, wymiany myśli czy wzajemnej inspiracji. Ja już dawno temu przestałem tutaj szukać muzyki. Czasami obczajam rzeczy, które wkleja tu Szymek (za co wielkie dzięki, bo inaczej forum byłoby kompletnie puste), ale rzadko kiedy można sobie o tej czy jakiejkolwiek innej muzyce tutaj porozmawiać.

mycharts zamyka się w cyferkach i rutynie pt. ja zostawię tobie komentarzyk pod listą, a ty mnie

5. My ledwie po polsku cokolwiek piszemy, a co dopiero w innych językach Icon_wink

michal91d napisał(a):Czy podoba Ci się wliczanie YT do listy Billboard? Mnie nie.
Znak czasów. To śmiała decyzja, ale uważam, że lista zyskała na adekwatności przez to. Bardziej kontrowersyjne jest to co i w jaki sposób wliczają, niż to, że wliczają w ogóle Icon_smile


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - prz_rulez - 27.12.2013 01:56 PM

aaktt napisał(a):mycharts zamyka się w cyferkach i rutynie pt. ja zostawię tobie komentarzyk pod listą, a ty mnie
Tak, zauważyłem ten komentarz już za pierwszym razem i przyznam, iż trochę mnie poruszył.
Inna sprawa, że ludzie nam się rozleźli po soulbowlach, outrave'ach i innych i nie wiem, czy będą chętni, by znów postować recenzje i felietony na "jakimś tam forum".
aaktt napisał(a):5. My ledwie po polsku cokolwiek piszemy, a co dopiero w innych językach Icon_wink
Na mnie, jakby co, spokojnie możecie liczyć.


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - AKT! - 27.12.2013 02:28 PM

prz_rulez napisał(a):Inna sprawa, że ludzie nam się rozleźli po soulbowlach
?
Ja tam piszę dłużej niż jestem tutaj, więc nie rozumiem ocb.


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - dziobaseczek - 27.12.2013 02:59 PM

Czytam i się zastanawiam, cóż mądrego mógłbym tu wnieść. Z jednej strony jest potrzeba dyskusji i rozmowy, z drugiej wszyscy wiemy, jak trudno rozmawia się o muzyce w sposób nie krzywdzący czyichś gustów i każdy z nas widzi, jak ciężko jest wyważyć słowa. Bo co dla jednego jest podłogą, dla drugiego sufitem. Niektórzy się obrażają nawet przy rozmowie o błahostkach. Inne tematy? Nie mam czasu na pisanie o polityce i malarstwie, bo zwyczajnie nie mam czasu na to. Natomiast bardzo podobają mi się pomysły z Sebastosa (np top piw, lub top państw). To kapitalna inicjatywa, którą warto tu przemycić. Jestem na forum, by inspirować się muzyką od innych, to moja pasja i ucieczka od szarej rzeczywistości. Jak na razie przez 5 i pół roku tę inspirację znajduje.


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - saferłel - 27.12.2013 03:07 PM

To nie jest forum o piwie i państwach.


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - AKT! - 27.12.2013 03:42 PM

Jeśli już na wstępnie unikamy dyskusji o muzyce (bo może kogoś przypadkiem zainspirować do myślenia?), to równie dobrze, po co forum?


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - kajman - 27.12.2013 04:55 PM

(27.12.2013 01:03 PM)prz_rulez napisał(a):  W kontekście ostatnich wydarzeń...
Jakich wydarzeń? Nie czytam wszystkich wątków i musiałem przeoczyć.


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - prz_rulez - 27.12.2013 05:04 PM

Tego, że Michał chce sobie od nas pójść Icon_sad


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - Tomekk - 27.12.2013 06:16 PM

Szkoda, że Michał chce odejść.
Ja nie wiem, co możnaby było zaproponować, żeby forum bardziej "rozruszać".
Sam też niewiele komentuję, a jeśli już to jest to raptem kilka zdań. Może brak czasu, może też trochę lenistwo są tego przyczyną.
W zasadzie trzon mychart stanowi kilku userów (Michał, Szymek, safer itd. - siebie nie wliczam Icon_razz ) a reszta jedynie wrzuca swoje listy.
Może problem tkwi w tym, że nikt tutaj nie chce dyskutować, tylko przeglądać zestawienia - czy to oficjalne (Billboard czy innych użytkowników).


RE: Propozycje (gruntownych?) zmian na forum - prz_rulez - 28.01.2014 05:44 PM

Wiem, że sesja i ogólny rozgardiasz początku roku, niemniej jednak chciałbym napisać coś od siebie.
Z powodu cyrków wokół Michała, Mogilskich, wyjść, usunięć kont i innych straciłem zapał, jednakże teraz wracam.

Tylko w tym momencie nasuwa się najważniejsze pytanie. Chciałbym was prosić o opinię (może to być także opinia "nie wiem" lub "nie mam zdania, ale by było wiadomo, czy chcecie zmian i jesteście na nie gotowi? Czy też stwierdzamy wspólnie: okej, zostaje wszystko tak, jak jest, stoimy w miejscu, a inni nas kiedyś przeskoczą... albo i nie. Bardzo proszę o wasz odzew. Ja mam różne pomysły (część z nich padła już wyżej), ale sam nie czuję się na siłach, by a) im podołać, b) decydować za innych.