Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Polski Top Wszech Czasów - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Tomekk lista (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- Wątek: Polski Top Wszech Czasów (/showthread.php?tid=19488)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 03.07.2013 10:18 PM

Zainspirowany Topami beara i albarna postanowiłem też stworzyć swoje własne zestawienie moich ulubionych polskich piosenek Icon_smile
Podjąłem się tego karkołomnego zadania i mam nadzieję, że uda mi się to wszystko zakończyć.
Top jeszcze nie jest gotowy. Wciąż ustawiam i poprawiam kolejność. Jeszcze nie wiem co wygra. Jedno jest pewne, są to same moje najukochańsze utwory, które bardzo cenię i są dla mnie wartościowe.
Zastanawiam się ile pozycji przedstawić na forum, pewnie 100 to optymalna liczba...

[Obrazek: flaga2_zps6df475f5.png]


RE: Polski Top Wszech Czasów - piotreklp3 - 04.07.2013 11:17 AM

Świetna sprawa! Na pewno będę częstym gościem i wielkie brawa za mobilizację, której mi brakuje do stworzenia takiego zestawienia Icon_razz


RE: Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 09.07.2013 12:37 PM

Będzie cała Top 300, skład top 100 jest znany, ale jeszcze nieułożony w kolejności.
Ok, lecimy z pierwszą dziesiątką Icon_biggrin3 tutaj na szczęście nie ma wielkich kontrowersji. Ten top jest trochę ponad gatunkami i wykonawcami, bo brałem pod uwagę tylko utwory.

Skaldowie w jednym ze swoich największych przebojów. Takich piosenek już chyba nie będzie. Niestety wyżej się nie dało ich umieścić Icon_wink2
"I nie wiem gdzie jest moje miejsce
I nie wiem, w którą pójdę stronę"


"Kilka prostych prawd" Reni Jusis podobało się za granicą. Robiłem sondaż i puszczałem to nagranie znajomym z obozu i każdy był zachwycony. A może to z grzeczności? Icon_wink2 ja do tej pory bardzo lubię ją i jej piosenki, co się potwierdzi w dalszej części Topu.
"Tylko miłość aż po kres
Tylko zgodne bicie serc
Cała reszta nie obchodzi nas"


Kayah płytą z Bregovicem zrobiła furorę pod koniec lat 90. Pamiętam rodzinne wyjazdy nad morze i muzykę puszczaną z kasety. Była to głównie Kayah i jakoś tak utkwiła mi w pamięci do dziś cała ta płyta. Numer oczywiście sprawdza się na każdej imprezie, bo:
"kto z nami nie wypije tego we dwa kije" Icon_cool2

Dr No to oczywiście zespół z Karoliną Kozak na wokalu. Kiedyś MTV to grało non-stop. No właśnie, kiedyś... Icon_confused2
"Sometimes I wonder
what date we have
is it tuesday or sunday 2003 or 2004?
but what difference does it really make?
who gives a damn?"


Sofa czyli podróbka Sistars Icon_lol ale chwilami przebijała oryginał Icon_eek2
"Moje życie to ta krótka chwila kiedy mogę grać
i zatrzymać czas to co czuję w niej to moja siła
ona we mnie jest już od wielu lat"


"Aicha" to tak samo jak "Prawy do lewego" cover, który jest lepszy od oryginalenej wersji. Przynajmniej w moim odczucia. a Aicha to równie dobrze może być Agata, Ania czy Agnieszka Icon_razz
"Dla niej promienie słońca chcę kraść,
by w jej oczach zajaśniał ich blask"


eM to moje początki słuchania Listy Przebojów Trójki i sentyment pozostał. Nagranie też niczego sobie. Czasami do niego wracam. Ciekawe co się teraz dzieje z tym zespołem ?
"Tu wszystko się kończy i zaczyna
Gdańsk, Sopot Gdynia"


Chylińska już po metamorfozie Icon_lol pewnie niektórzy się ucieszą jak powiem, że to najwyżej notowana "nowa" Agnieszka. Według mnie odnajduje się w każdym repertuarze i jeszcze na pewno nas czymś zaskoczy. a "Nie mogę Cię zapomnieć" to bardzo dobry danceowy numer i koniec :winky:
"Jak mam z serca wyrwać cię?
To jak przestać żyć i nie wiedzieć co to strach.
Może czas by ten cierń, zakwitł w nas"


Blenders, czyli więcej śmiechu niż powagi. Chociaż u nowej Agnieszki w sumie też Icon_mrgreen dawno temu zastanawiałem się czy na pewno bohaterką utworu jest "Owca" i myślę, że niekoniecznie.
"I często kiedy śnię, na naszej łące widzę cię,
Jak jakiś inny chłop na pobór wełny ciągnie cię"


Marcin Rozynek, czyli jeden z najlepszych wokalistów pop w Polsce w XXI wieku. Dużej konkurencji jak na razie nie ma...
"Więc chodź – kopuła niebios drży,
jak chleb smakujesz mi, ruszymy z posad bryłę świata"


291. Marcin Rozynek - Siłacz
292. Blenders - Owca
293. Agnieszka Chylińska - Nie Mogę Cię Zapomnieć
294. eM - Tramwaje jak Komety
295. Magma - Aicha
296. Sofa - Moje Życie To...
297. Dr No - Light
298. Kayah & Goran Bregovic - Prawy do Lewego
299. Reni Jusis - Kilka Prostych Prawd
300. Skaldowie - Nie widzę Ciebie w swych marzeniach



RE: Polski Top Wszech Czasów - dziobaseczek - 09.07.2013 12:42 PM

Tomekk napisał(a):Zainspirowany Topami beara i albarna postanowiłem też stworzyć swoje własne zestawienie moich ulubionych polskich piosenek
a moim się nie inspirowałeś Icon_cry2
Tomekk napisał(a):294. eM - Tramwaje jak Komety
moja ulubiona pozycja z tego zestawu


RE: Polski Top Wszech Czasów - Szymek79 - 09.07.2013 12:46 PM

Tomekk napisał(a):"Aicha", który jest lepszy od oryginalenej wersji.
no chyba jesteś nie poważny.Icon_wink

Tomekk napisał(a):293. Agnieszka Chylińska - Nie Mogę Cię Zapomnieć
trochę nisko jak na jeden z sztandarowych utworów twojej listyIcon_wink

Tomekk napisał(a):292. Blenders - Owca
liczę, że jeszcze się pojawią w jeszcze jednej wiejskiej kompozycji.Icon_lol


RE: Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 09.07.2013 01:13 PM

dziobaseczek napisał(a):a moim się nie inspirowałeś
troszkę też Icon_wink
tylko u Ciebie to nie byl Top, a zbiór piosenek Icon_smile
i chyba jeszcze się nie skończył Icon_wink

Szymek79 napisał(a):no chyba jesteś nie poważny.
no to tylko moje zdanie Icon_smile

Szymek79 napisał(a):trochę nisko jak na jeden z sztandarowych utworów twojej listy
może z czasem będzie zyskiwać Icon_cool

Szymek79 napisał(a):liczę, że jeszcze się pojawią w jeszcze jednej wiejskiej kompozycji.
no to nie jest ostatnie słowo Blendersów.


RE: Polski Top Wszech Czasów - dziobaseczek - 09.07.2013 01:59 PM

Tomekk napisał(a):tylko u Ciebie to nie byl Top, a zbiór piosenek
dlaczego tak sądzisz, polski top to nie był zbiór piosenek! Absolutnie zwłaszcza czołówka. Wbiłeś mi nusz w bżóh.
Tomekk napisał(a):i chyba jeszcze się nie skończył
został top płyt.


RE: Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 09.07.2013 04:39 PM

dziobaseczek napisał(a):Wbiłeś mi nusz w bżóh.
Icon_lol
nieumyślnie przecież. Polskie hity mojego życia nie są ułożone w kolejności...
aa Tobie chodziło o ten Top z płytami w nazwie, gdzie umieściłes też piosenki.
to znam oczywiście Icon_wink


RE: Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 09.07.2013 10:03 PM

słoik napisał(a):Wolałem, gdy żyła w zakłamaniu.
no ja też, też Icon_wink2

Bajm. Jedyny Bajm w tym zestawieniu. Nie przepadam za tym zespołem. Pojedyńcze piosenki lubię, ale to za mało, aby umieścić je w Topie. "Lola Lola" jednak przyczyniła się do tego, że miałem ocenę celującą z muzyki. Icon_mrgreen w podstawówce mieliśmy dziwny przedmiot o nazwie "sztuka". Bylo to połączenie plastyki i muzyki. Każdy musiał w semestrze narysować trzy obrazki i zaśpiewać do mikrofonu na ocenę trzy piosenki. Jedną Bajmu, drugą Maryli Rodowicz i trzecią Czerwonych Gitar. Marylę i Gitary zaliczyłem na "5" bezproblemowo. Natomiast Bajmu chciałem zaśpiewać "Białą armię". Pani zaproponowała właśnie "Lolę", której nikt nie chciał wziąć, bo była za trudna. Zgodziłem się, ale warunek był taki, że jeśli mi to w miarę wyjdzie, to będzie "6" na koniec no i było Icon_biggrin3
ale wykon był tragiczny, nie mogłem opanować śmiechu szczególnie w pierwszej zwrotce Icon_lol
dobrze, że w tamtych czasach nie było kamer, telefonów komórkowych, bo to byłby hit fejsa i youtube na pewno Icon_facepalm ale piosenka świetna.
"Zabiłam go, całą mocą swą,
gdy zostawił mnie na dnie"


Patrycja zawsze miała banalne piosenki. Zawsze mi czegoś w nich brakowało, ale "Jeszcze raz" to bardzo dobra kompozycja, nagrana do jednej z pierwszych polskich komedii romantycznych, które wtedy jeszcze miały jakikolwiek poziom Icon_wink2
"Jeszcze raz chce usłyszeć jak mnie wołasz,
jeszcze raz zanim zgasnę w twoich dłoniach"


Kuba Molęda i L.O. 27 to wspomnienie z dzieciństwa. Kiedyś faktycznie wydawało się, że można wszystko Icon_mrgreen
Wtedy nawet piosenki dla młodszych słuchaczy miały sens.
"Gdy mam kłopoty albo humor całkiem zły
Znikają zaraz, kiedy się pojawiasz Ty"


Jeśli chodzi o zespół Virgin to swojego czasu byli nawet na LP3 i mieli całkiem porządne numery. Dopiero potem Doda się stoczyła.
Teraz już chyba nie można jej nazwać piosenkarką.
"Boga klnę bo On mi cię zabrał
On to wie: gdzie ty tam ja"


Zespół Piersi nad Dodą Icon_lol piosenka zakatowana przez wszystkie rozgłośnie, ale ma jednak siłę i moc. No i pan Kukiz podobnie jak Doda chyba przestaje być już piosenkarzem :roll:
"a ty mi zaraz otworzysz
jestem bogaty więc możesz
twój ojciec, co w polu orze nie będzie mnie bił"


z utworem "Z głębi duszy" Andrzej Piaseczny odbudował swoją pozycję i powrócił na scenę muzyczną. Wygrał chyba z tym nagraniem festiwal w Sopocie, którego już nie ma :roll: Po porażce na Eurowizji ciężko było mu się podnieść, wydał nawet płytę, ale została ona chłodno przyjęta. Ten utwór wszystko odmienił. No i to oczywiście nie ostatni Piasek, w latach 90. był przecież królem pop w Polsce Icon_lol
"Wszystko tak przemija
Minuty szkoda nam,
Szkoda nas"


Tak wyszło, że to jedyna Kobranocka w zestawieniu Icon_redface2
ale czy można przejść obojętnie wobec takiego tekstu?
[i]"na wyprawę kleszcz wyrusza, wielka susza
w suchych studniach skacowane mrówki łażą"
[/i]

No i nawet Ewa ma więcej piosenek w tym Topie, ale tylko 100% więcej od Kobranocki Icon_mrgreen
ta piosenka nigdy nie doszła do pierwszego miejsca na mojej liście. Mimo to została ze mną na dłużej. no i nie ma się co tlumaczyć.
w następnej dziesiątce będzie więcej do tego powodów Icon_cool2
no a ten wers to oczywiście zawsze mi się przypomina, jak wstaję do pracy albo na uczelnię:
"Więc pytam: Czemu ja?
Dlaczego wstawać mam, co dnia?"


Niektórzy narzekają na programy talent-show, a że to słabe, że nie promuje wokalistów tylko jury itd. To po części prawda, ale gdyby nie Idol, Szansa na sukces czy Mam Talent, to usłyszelibyśmy tak wiele pięknych utworów. Tomek Makowiecki nie jest medialny, nie promuje się i nagrywa normalne piosenki bez żadnych udziwnień, z dobrymi tekstami i gitarami. W dzisiejszych czasach to chyba za mało, by się przebić Icon_confused2
"Życie moje- sen wariata
Nie pojmuję tego świata
Wiem, jak na imię mam"


Futro z Noviką na wokalu. Zapowiadało się ciekawie. Niezły singiel - "Spacer po miłość", spory przebój wakacyjny i to by było na tyle.
Szkoda.
"Czy Ty ją masz, czy tęsknisz jak ja?
Czy wiesz dlaczego znów czujesz się sam?"


281. Futro - Spacer po miłość
282. Makowiecki Band - Spełni się
283. Ewa Farna - Ogień we Mnie
284. Kobranocka - Wracaj, Bo Tak Chcę
285. Andrzej Piaseczny - Z Głębi Duszy
286. Piersi - Całuj Mnie
287. Virgin - Kolejny Raz
288. L.O. 27 - Mogę Wszystko
289. Patrycja Markowska - Jeszcze Raz
290. Bajm - Lola Lola



RE: Polski Top Wszech Czasów - Szymek79 - 09.07.2013 11:29 PM

Tomekk napisał(a):290. Bajm - Lola Lola
też nie jestem fanem Bajmu na dodatek w pewnym momencie Pani Beaty było za dużo wszędzie, ale uczciwie mówić mieli kilka jeśli nie kilkanaście lepszych piosenek od tego.Icon_wink

Tomekk napisał(a):289. Patrycja Markowska - Jeszcze Raz
córka tatusia jedna z bardziej niestrawialnych dla mnie głosów w Polsce

Tomekk napisał(a):285. Andrzej Piaseczny - Z Głębi Duszy
repertuar Piaska w XXI wieku jakoś zupełnie mi nie podchodził miałem na liście tylko "Teraz Płacz" i to chyba przez dwa czy trzy notowania

Tomekk napisał(a):284. Kobranocka - Wracaj, Bo Tak Chcę
to "Irlandii" czy "Hipisówki" nie będzieIcon_sad

Tomekk napisał(a):281. Futro - Spacer po miłość
282. Makowiecki Band - Spełni się
a te dwa miałem na swojej liście szkoda, że Tomek tak się posypał chyba związek z Reni nie służy mu artystycznie.Icon_wink


RE: Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 10.07.2013 10:47 AM

Szymek79 napisał(a):mieli kilka jeśli nie kilkanaście lepszych piosenek od tego.
może i tak, ale ja tą najbardziej zapamiętam, już chyba na zawsze Icon_wink

Szymek79 napisał(a):jedna z bardziej niestrawialnych dla mnie głosów w Polsce
ja właśnie lubię jej głos, jest taki rockowy. Szkoda, że większość jej piosenek jest o niczym Icon_rolleyes

Szymek79 napisał(a):to "Irlandii" czy "Hipisówki" nie będzie
nie będzie. nigdy nie byłem fanem tego zespołu.

Szymek79 napisał(a):chyba związek z Reni nie służy mu artystycznie
ale za to Reni służy Icon_lol


RE: Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 10.07.2013 12:43 PM

Ta dziesiątką jest bardzo mocna Icon_wink2 Każda piosenka się od siebie różni i nie sposób ich pomylić Icon_cool2

Pogodno miało wiele ciekawych piosenek. Jednak uważam Alinkę za najlepszą. Najkrótszy utwór w zestawieniu. Mogliby go trochę rozwinąć, ale nie wiadomo czy wyszłoby to na dobre...
"Zaczęło się od tego, że do jajecznicy,
dostał się, nie wiedzieć jak, kawy dzban.
I wszystkie wątki nagle przestały się liczyć,
i wszystkie nagle przeszły na dalszy plan"


Kaja Paschalska, czyli Ola z Klanu, obecnie znana jest tylko i wyłącznie z "Małej Chinki". Wcześniej byla młodsza, mądrzejsza i śpiewała całkiem nieźle. Tym utworem wygrała debiuty w Opolu. Cieszyłem się z jej sukcesu, bo był zaslużony Icon_biggrin3
"Dzień w dzień, w dzień niech raczej mnie zostawia
Noc, noc to zupełnie inna sprawa"
Icon_wink

"Załogę G" wszyscy znają i uwielbiają. No może trochę przesadziłem, ale zadebiutować takim przebojem to szczęście w nieszczęściu.
Juz chyba nigdy się nie zbliżą do takiego grania. No i oczywiście znam wszystkie postacie z refrenu Icon_biggrin3
"Tak jak Bolek i Lolek, Tytus, Romek i A'tomek,
Dzieci z Bullerbyn, Tomek na tropach Yeti
Tak jak król Maciuś pierwszy, Asterix i Obelix
Jak załoga G, McGywer i Pippi"


De Mono. Kiedyś fajnie śpiewali. Napisałem nawet własny tekst do tej melodii. Na szczęście gdzieś zaginął. Straszna grafomania Icon_facepalm
"Wszystko jest na sprzedaż
W końcu wszystko można kupić
Z wyjątkiem jednym, który znam"


Anna Jurksztowicz miała wiele przebojów, ale ten jest najlepszy. Krzesimir Dębski skomponował naprawdę porządny przebój Icon_smile
"Słońce to my, ciemne chmury to my
Nagłe sztormy, letnie burze"


100% Bawełny, czyli zupełne przeciwieństwo pani Ani. Piosenka o płatnym zabójcy,
"Gdybym tego nie zrobił to by znowu mnie wsadzili
Pokazali mi gościa i dali gnata
i mówili mi strzelaj przecież to jest szmata"


Anita i John, czyli udany duet utalentowanych osób Icon_smile2 "Old Time Radio" pochodziło z ich ostatniej wspólnej płyty.
"Maybe there’s a way we could lose this pain
Break free, push rewind, play it all again?"


Pierwsza i nieostatnia Coma w tym zestawieniu. Na pewno nie będzie jej tak dużo jak w Polskim TWC w Trójce. trzeba jednak docenić Roguckiego i spółkę. Dzięki nim wróciła moda na ostrzejsze granie w Polsce. no i na pierwszej płycie piosenki miały przystępne teksty Icon_cool2
"Spadam
Jakby nie było, całego świata
Jak by nie było nawet mnie"


Goyę od samego początku lubiłem, chociaż cover Nirvany uważam za słaby, to ich autorskie nagrania są bardzo dobre. Ostatnio jakby trochę obniżyli loty, ale zawsze grają na przyzwoitym poziomie.
"Przyzwyczaić się nie mogę, że Cię mam,
choć na pamięć każdy fragment Ciebie znam"


Łazuka to także inny klimat, inne czasy i w ogóle wszystko inne. Ale temat ponadczasowy Icon_wink2
"Dzisiaj, jutro, zawsze
Będę Cię kochać tak, kochać tak,
Chociaż moja miłość jest Ci nie w smak"



271. Bohdan Łazuka - Dzisiaj, jutro, zawsze
272. Goya - Mój
273. Coma - Spadam
274. Anita Lipnicka & John Porter - Old Time Radio
275. 100 % Bawełny - Szmata
276. Anna Jurksztowicz - Stan pogody
277. De Mono - Wszystko Jest na Sprzedaż
278. Hurt - Załoga G
279. Kaja Paschalska - Przyjaciel od zaraz
280. Pogodno - Alinka



RE: Polski Top Wszech Czasów - Listoholik - 10.07.2013 12:49 PM

z pierwszej 10-tki od tyłu wybieram:

Tomekk napisał(a):294. eM - Tramwaje jak Komety
296. Sofa - Moje Życie To...
297. Dr No - Light

z tej 10-tki wybieram zdecydowanie:

Tomekk napisał(a):281. Futro - Spacer po miłość

i z trzeciej zaprezentowanej 10-tki stawiałbym na:

Tomekk napisał(a):274. Anita Lipnicka & John Porter - Old Time Radio
280. Pogodno - Alinka



RE: Polski Top Wszech Czasów - Szymek79 - 10.07.2013 02:31 PM

Tomekk napisał(a):276. Anna Jurksztowicz - Stan pogody
mimo że to też ładne wolę oryginał w wykonaniu Łobaszewskiej

Tomekk napisał(a):272. Goya - Mój
273. Coma - Spadam
274. Anita Lipnicka & John Porter - Old Time Radio
278. Hurt - Załoga G
ta czwórka przewinęła sie przez moją listę zdecydowanie najlepiej poradziło sobie "Mój"

Tomekk napisał(a):275. 100 % Bawełny - Szmata
to taki polski One Hit Wonder lubię do dziś

Tomekk napisał(a):277. De Mono - Wszystko Jest na Sprzedaż
jeden z ostatnich dobrych utworów od demona moja siostra zakatowała to nagranie prawie na śmierć swego czasu

Tomekk napisał(a):279. Kaja Paschalska - Przyjaciel od zaraz
tego się tutaj zupełnie nie spodziewałem i to wyżej od ChylińskiejIcon_wink


RE: Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 10.07.2013 10:01 PM

Szymek79 napisał(a):moja siostra zakatowała to nagranie prawie na śmierć swego czasu
a ja sobie je dozowałem i do tej pory mi się nie znudziło Icon_smile

Szymek79 napisał(a):tego się tutaj zupełnie nie spodziewałem i to wyżej od Chylińskiej
jeszcze nie raz się zaskoczysz Icon_cool


RE: Polski Top Wszech Czasów - Geephard - 11.07.2013 12:10 AM

Tomekk napisał(a):"Załogę G" wszyscy znają i uwielbiają. No może trochę przesadziłem
No przesadziłeś Icon_razz Ja pamiętam, że jak ta piosenka była na lp3 to nie mogłem jej znieść. Jeden z takich moich najlepiej zapamiętanych antyprzebojów. W sumie do dziś nie wiem co ludzie w nim widzą. Icon_wink
Mi z dotychczasowych utworów podobają się: 291. Marcin Rozynek - Siłacz, 292. Blenders - Owca, 294. eM - Tramwaje jak Komety, 295. Magma - Aicha, 297. Dr No - Light, 286. Piersi - Całuj Mnie, 287. Virgin - Kolejny Raz, 273. Coma - Spadam


RE: Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 11.07.2013 01:55 PM

Pierwszy Muniek w zestawie. Bardzo energetyczny kawałek pod względem muzycznym, bo tekst jest o szarym życiu codziennym. W moim mieście nie ma tramwajów, są tylko autobusy i w dodatku stare Icon_wink2
"Takie złe i zmęczone ludzkie twarze
Alkoholem skropione bez wyrazu"


2+1 w swoim czasie był bardzo popularnym zespołem. "Chodź pomaluj mój świat" był ich pierwszym wielkim przebojem. Piosenkę tą niedawno wykonywała Magda Wójcik z grupy Goya. Oryginał jednak jest zdecydowanie lepszy. Jest to kolejny wielki hit, który się nie zestarzał.
"Więc chodź, pomaluj mój świat
na żółto i na niebiesko,
Niech na niebie stanie tęcza
malowana twoją kredką"


"Brzydcy", czyli każdy ma prawo do swojej miłości. w latach 80. Grażyna nagrywała kultowe szlagiery. Niestety, dla "Gdybyś" zabrakło mi miejsca Icon_confused2
[i]"Gdzieś tu chyba zakpił los
Ona brzydka, brzydki on
A taka ładna miłość, aż nierealna wręcz
Tak jakby ich spowiła tęcza tęcz"
[/i]

Czy Ewelina w końcu wyda swój nowy album? od premiery "Nie znasz mnie" mija właśnie 8 lat Icon_eek2 oby nie pobiła rekordu Edyty Bartosiewicz. Drugi album był nieco mniej komercyjny od debiutu. Znajduje się na nim kilka perełek w tym utwór tytułowy.
"A jednak chociaż nie znasz mnie,
osądzasz wszystko co robię i co czuję"


Maciej Silski, kolejny laureat Idola i znowu zmarnowany potencjał. Do tej pory wydał tylko jedną płytę.Ciekawe co się z nim dzieje teraz?
"Gniewne jak morze to miasto co śpi
Pilnuj mnie - Utonę w nim"


Hip-hop też zagościł na moim Topie. Nigdy nie lubiłem tego gatunku muzycznego. Irytował mnie styl bycia "dresiarzy", ale to nagranie to był hymn. Nie jestem entuzjastą twórczości Paktofoniki, ale ten numer bardzo mi się podobał. Podobnie jak zeszłoroczny film. Ja poznałem ten zespół na przełomie dekad, a nie tak jak większość jego "fanów" - w 2012 roku :roll:
"Jestem bogiem
Uświadom to sobie, sobie
Ty też jesteś bogiem
Tylko wyobraź to sobie, sobie"


Perfect - czyli zespół moich rodziców Icon_mrgreen ale to nie znaczy, że miał ułatwione zadanie w moim Topie, o nie, wręcz przeciwnie. Mieli trudniej, bo znam prawie na pamięć ich płyty z lat 80 i wiem na co ich było kiedyś stać i w porównaniu do dziejszych
dokonań - bez komentarza.
"Dzisiaj benzyna w takiej cenie
Że samochód nie na moją kieszeń
W lokomotywę wodę wleję
I taka jazda taniej mnie wyniesie"


Varius Manx i ciągle zmieniające się wokalistki. Teraz jest już chyba piąta z kolei :roll: Moim zdaniem najmniej doceniana była Monika Kuszyńska, może miała za mało charyzmy, albo po prostu zespół nie miał już takiej siły przebicia jak kiedyś. "Sonny" było propozycją w konkursie "Piosenka dla Europy", niestety wygrało bezbarwne "Love Song" Blue Cafe :roll:
"Well Sonny, don't say a sorry,
Heaven knows, you ain't so promissing."


Kto ma coś do Gosi? bo ja mam wiele zarzutów. Piosenki kiczowate, miałkie, plastikowe, słaby wokal. Jednak "Siła marzeń" właśnie spodobała mi się dzięki swojej prostocie. Przesłanie tego tekstu jest bardzo proste - nigdy nie poddawaj się. Uważam, że Gosia w tym utworze jest prawdziwa. Nagrała porządny popowy numer z sensem. Ktoś kiedyś stwierdził, że ten pan pod koniec teledysku symbolizuje pana Marka Niedźwieckiego Icon_razz
"Pokaż na co Cię stać, ile sam jesteś wart
Możesz osiągnąć to, o czym od zawsze marzysz
Przecież nie jesteś sam, w bliskich oparcie masz
Jeszcze tyle dobrego w życiu się zdarzy"


"Andzia" - bo wszystkie Anki to fajne dziewczyny, czy jakos tak. No dobra i tak wiadomo, że chodzi o gandzię Icon_lol
"Teraz już bez niej nie mogę żyć.
Wszystko, poza nią, jest nieważne;
świat w kolorach daje mi,
ja i ona już na zawsze"


261. Oddział Zamknięty - Andzia i Ja
262. Gosia Andrzejewicz - Siła Marzeń
263. Varius Manx - Sonny
264. Perfect - Lokomotywa z ogłoszenia
265. Paktofonika - Jestem Bogiem
266. Maciej Silski - Gdy Umiera Dzień
267. Ewelina Flinta - Nie Znasz Mnie
268. Grażyna Łobaszewska - Brzydcy
269. 2+1 - Chodź, pomaluj mój świat
270. T.Love - Autobusy i Tramwaje



RE: Polski Top Wszech Czasów - Listoholik - 11.07.2013 02:40 PM

Tomekk napisał(a):265. Paktofonika - Jestem Bogiem
268. Grażyna Łobaszewska - Brzydcy

najmocniejsze momenty w tej 10-tce, dobrze, że się znalazły w topie


RE: Polski Top Wszech Czasów - adik 303 - 11.07.2013 02:47 PM

Tomekk napisał(a):291. Marcin Rozynek - Siłacz
Tomekk napisał(a):272. Goya - Mój
Póki co chyba tylko te podobają mi się bardzo


RE: Polski Top Wszech Czasów - Tomekk - 12.07.2013 06:09 PM

Pati Yang poznana przeze mnie oczywiście w Trójce. Dziwiłem się na początku dlaczego ta piosenka zawędrowała aż na miejsce pierwsze. Po kilku latach dopiero zrozumiałem, że jest świetna.
"Can't get enough of this
All that is thirst
All that is thirst"


Piasek, jeszcze z czasów jego młodości. To znaczy już po przygodzie z Mafią, ale z własnym materiałem. Według mnie to właśnie on wyśpiewał najlepsze piosenki pop w latach 90. (jeśli chodzi o panów). Kiedyś naprawdę był wielki szał na Piaska... Najlepsze jest oczywiście to przejście:
"Dom, cały dom, ja i on mocniej
Dom, kiedy dzień już się skończy
Dom ,cały dom, mocniej wierzy co noc"



Republika po raz pierwszy. Mieli tyle świetnych piosenek. Te moje naj naj oczywiście znajdują się w Top 300. Nie mogło zabraknąć i Angeliki, bo to ładne, anielskie imię Icon_cool2
"aniołom skrzydła płoną
a one ciągle jeszcze lecieć chcą
i w zakochaniu swym, spadają w niebo
aż na dno"


Są dwie wersje "Balu u Senatora". Mi bardziej odpowiada ta z 1993 roku. Pidżama była dla wielu ważnym zespołem, ja poznałem ich nagrania dopiero w 2005 r. Wcześniej nie miałem z nimi styczności. Na pewno dużo wnieśli do muzyki rockowej i punkowej w Polsce. Strachy na Lachy nie są wcale gorsze, ale wydaje mi się, że dużo łagodniejsze (brzmieniowo).
"Na sali od nas jest tu trzech - Łysy, ja i Anka
Każdy z nas w ręku trzyma nóż
Ślinią się poderżnięte gardła"


Kava 4.2 to dla mnie kolejny one hit wonder. Nie znam żadnej innej ich piosenki. Nie wiem kto śpiewał i jak wyglądał. Wiem tylko, że był to głos żeński. Chyba dobrze świadczy to o zespole, że zostali zapamiętani, przynajmniej przeze mnie.
"mam dość, twych kłamstw,
mam dość, na na na na"


Motyw kłamstwa może nie jest przyjemny, ale niektóre piosenki o kłamaniu są naprawdę dobre. Nie, nie będzie tu Ich Troje, ale pierwsza wokalistka tego zespołu już tak Icon_biggrin3 Teledysk podobno był jednym z najdroższych w historii polskich wideoklipów. W sumie to nie w nim niczego ciekawego Icon_lol Magda była z tym nagraniem na LP3, nawet nie wiedziałem Icon_eek2
"Ty nie zatrzymasz więcej mnie
Na pewno wiem, na pewno chcę
Kurtyna spada więc"


Albarnie, kolejny T.Love Icon_mrgreen trochę mi się kojarzy z czasami licealnymi, ale tylko trochę. Do końca nie odpowiada mi styl pisania Muńka, bo niektóre utwory są niesłuchalne, na szczęście przeważają te lepsze Icon_wink2 Moja koleżanka chodziła do tego liceum. Jeśli Muniek śpiewa o tym częstochowskim.
"IV liceum ogólnokształcące
Wszystko możesz tu znaleźć"


Z tym utworem Urszula wracała na scenę w 2006 roku. Zapowiadało się nieźle. Piękna ballada wydawała mi się powrotem do klimatów z najlepszego jej albumu - "Biała Droga". Okazało się jednak inaczej. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Obecne dokonania tej pani już nie są chyba dla mnie.
"Dziś już wiem, będziesz zawsze blisko mnie
I wierzę w dobry czas, kiedy ból odejdzie sam"


Verba, czyli końcówka gimnazjum Icon_biggrin3 tego się wtedy słuchało na imprezach Icon_mrgreen mam miłe wspomnienia z tą piosenką, śpiewaną na ulicy przez dość spory tłum nastolatków Icon_lol
"Może spotkają się jeszcze w samotnym mieście,
Może znajdą dzień, w którym zgubili szczęście,
Może miną się i pójdą w inną strone,
Może tak, może nie"


Mój przebój 2009 roku. Rekordzistka pod względem stażu na mojej liście - Kasia Wilk Icon_biggrin3
"Do kiedy jestem,
nie powie, nie powie mi nic,
Do kiedy będę,
nie wie nikt"


251. Kasia Wilk - Do kiedy jestem
252. Verba - Mogliśmy
253. Urszula - Dziś Już Wiem
254. T.Love - IV Liceum
255. Magda Femme - Kłamstwo
256. Kava 4.2 - Mam Dość
257. Pidżama Porno - Bal u Senatora
258. Republika - Moja Angelika
259. Piasek - Mocniej
260. Pati Yang - All That Is Thirst