Największe forum list przebojów Mycharts.pl
MOJA LISTA - notowanie 126 maj 2008 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: m.volta - GUNNERS TOP (/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Wątek: MOJA LISTA - notowanie 126 maj 2008 (/showthread.php?tid=1934)



MOJA LISTA - notowanie 126 maj 2008 - marsvolta - 31.05.2008 11:56 AM

NOTOWANIE 126 MAJ 2008

  1. N- 01 THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  2. 01 02 THE RACONTEURS - SALUTE YOUR SOLUTION
  3. 02 02 BULLETS FOR MY VALENTINE - HEARTS BURST INTO FIRE
  4. 06 03 AGAINST ME! - STOP
  5. 03 03 THE FUTUREHEADS - THE BEGINNING OF THE TWIST
  6. 04 04 THE KOOKS - ALWAYS WHERE I NEED TO BE
  7. N- 01 SCARLETT JOHANSSON - FALLING DOWN
  8. 19 02 THE PIGEON DETECTIVES - THIS IS AN EMERGENCY
  9. 07 04 THE MARS VOLTA - WAX SIMULACRA
  10. 10 04 PANIC! AT THE DISCO - NINE IN THE AFTERNOON
  11. N- 01 PORTISHEAD - MACHINE GUN
  12. 05 04 BIFFY CLYRO - WHO'S GOT A MATCH
  13. 09 04 ONE NIGHT ONLY - JUST FOR TONIGHT
  14. 11 05 THE WHITE STRIPES - CONQUEST
  15. 08 04 THE CRIBS - I'M A REALIST
  16. 14 08 AGAINST ME! - TRASH UNREAL
  17. N- 01 THE MUSIC - STRENGTH IN NUMBERS
  18. 15 08 BABYSHAMBLES - DELIVERY
  19. 13 03 AFTER HOURS - WE ARE SCIENTISTS
  20. 18 03 FALL OUT BOY FEAT. JOHN MAYER - BEAT IT



RE: MOJA LISTA - marsvolta - 31.05.2008 12:42 PM

W tym miesiącu postanowiłem skomentować w paru słowach nowości.

W tym miesiącu bez wątpienia królowali The Last Shadow Puppets. Nie biorąc pod uwagą Chorzowskiego koncertu mojego ulubionego zespołu z tej środy. Alex Turner potwierdził kolejny raz, że nie jest gwiazdką jednego sezonu, a popularność jego formacji w rodzinnym kraju jest całkowicie uzasadniona szkoda, że nie można tego powiedzieć o Polsce.

Pod tym linkiem można znaleźć bardzo fajne wykonanie kilku piosenek z debiutu The Last Shadow Puppets http://www.theageoftheunderstatement.com/

Natomiast jeśli chodzi o siódme miejsce to nie będę ukrywał, że bardzo lubie Scarlett Johansson. I składa się na to wiele czynników jak choćby to, że Scarlet zagrała już w trzech filmach jednego z dwójki moich ulubionych reżyserów, jak i to, że zawsze pozostanę pod wrażeniem jej roli u boku Thora Birch w filmie Ghost Word, nie mówiąc już oczywiście o jej najważniejszym filmie Lost in Translation gdzie u boku Billa Murray próbuje już swoich sił w japońskim karaoke. Tę wszystkie przesłanki sprawiły, że nie mogłem się doczekać tej płyty od chwili kiedy się dowiedziałem, że w ogóle powstaje. Od strony artystycznej jest to muzyka z najwyższej półki w końcu to piosenki nie byle kogo, a za produkcje odpowiada członek jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów ostatnich lat czyli TV on the Radio. W końcu czy Scarlett umie śpiewać okazuje się, że tak, a jej charakterystyczny głos nadaje tej płycie wspaniały klimat. Jak dla mnie jest to wydarzenie dużego formatu. I tak się tylko zastanawiam jak daleko jesteśmy z „murzynami ” jeśli chodzi o nasz kraj i jakieś głupie konkursy w stylu „Jak oni śpiewają” gdzie aktorzy robią z siebie pośmiewisko.

Co do Portishead nie mam pytań, oprócz jednego. Gdzie oni byli przez te 10 lat?? Bardzo lubię solową płytę Beth Gibbons I Rustin Man Out Of Season, ale to nie to samo co Beth z Portishead. Mogę tylko powiedzieć, że zawsze jestem sceptyczny wobec tego typu powrotów, ale w tym przypadku zespół spisał się na piątkę!!!

Na koniec nowe The Music pożyjemy zobaczymy, Strength In Numbers to bardzo fajna piosenka, ale czy będzie z tego dobra płyta to jeszcze za mało by można było coś więcej powiedzieć. A nadzieja we mnie tkwi bo Welcome To The North to nie było coś co mogło by mnie zadowolić po tak olśniewającym debiucie. Więc teraz albo nigdy można by powiedzieć.



- ku3a - 31.05.2008 03:58 PM

marsvolta napisał(a):I tak się tylko zastanawiam jak daleko jesteśmy z „murzynami ” jeśli chodzi o nasz kraj i jakieś głupie konkursy w stylu „Jak oni śpiewająâ€ gdzie aktorzy robią z siebie pośmiewisko.
Maria Peszek.
a takich glupich programow sami nie wymyslamy, one przychodzą stamtąd.
znam na razie jedna piosenke Scarlett. nie podoba mi sie niestety.

z 20 piosenek 5 bylo lub jest u mnie na liscie, nie wiem czy to duzo czy malo.
alez ten "Conquest" sie trzyma.