Największe forum list przebojów Mycharts.pl
PSY - Gentleman - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: PSY - Gentleman (/showthread.php?tid=18614)



PSY - Gentleman - Szymek79 - 11.04.2013 09:49 PM

Koreański koszmar powraca.Icon_lol

[Obrazek: PSY-Gentleman-2013-1200x1200-300x300.png]






RE: PSY - Gentleman - kolej_grzesiek - 11.04.2013 10:27 PM

Premiera już w sobotę 13 kwietnia. Utwór miał mieć pierwotnie inny tytuł, tylko że w języku angielskim było to słowo obrażające pewien naród zamieszkujący na Półwyspie Arabskim. Po ujawnionych skandalach z początku jego kariery PSY chciał uniknąć kolejnych.


RE: PSY - Gentleman - dziobaseczek - 11.04.2013 10:29 PM

kolej_grzesiek napisał(a):Premiera już w sobotę 13 kwietnia.
067


RE: PSY - Gentleman - Dobromiera - 11.04.2013 10:41 PM

Ee tam. Podróbka Gangnam Style.


RE: PSY - Gentleman - kolej_grzesiek - 11.04.2013 10:51 PM

Do GANGNAM STYLE daleko. W warstwie muzycznej typowa łupanka, różniąca się od tego co PSY tworzył wcześniej. Tekst na całe szczęście koreański, ale o ile mi wiadomo, następne kawałki mają być po angielsku niestety Icon_sad .

Na liście będzie, ale szczytu nie obiecuję.


RE: PSY - Gentleman - dziobaseczek - 11.04.2013 11:11 PM

kolej_grzesiek napisał(a):Na liście będzie, ale szczytu nie obiecuję.
ja też nie mogę tego obiecać Icon_lol


RE: PSY - Gentleman - prz_rulez - 13.04.2013 01:45 PM

A myślałem, że będę pierwszy Icon_biggrin
Właśnie Psy występuje z tym na żywo.


RE: PSY - Gentleman - Szymek79 - 13.04.2013 03:26 PM




RE: PSY - Gentleman - kolej_grzesiek - 13.04.2013 04:36 PM

Jak już wspomniał prz_ dziś w Seulu miał miejsce koncert w trakcie którego PSY zaprezentował po raz pierwszy swoje najnowsze MV (music video - tak w Korei określane są teledyski) do GENTLEMANA. Koncert transmitowało Youtube. W jego trakcie PSY zaprezentował swoje wcześniejsze przeboje a wśród nich RIGHT NOW (sprawca największego skoku na mojej liście), NAE NUNENEUN (to w tym utworze usłyszałem go po raz pierwszy w 2010 roku, tyle, że go nie doceniłem) oraz oczywiście GANGNAM STYLE (niestety zabrakło Hyuny Icon_sad ). Jeden z utworów PSY zaśpiewał w duecie z Lee Hi (znana z mojej listy z kilku przebojów). W przerwach między występami głównego bohatera wieczoru swoje kawałki zaprezentowali 2NE1 oraz lider Big Bang G-Dragon.

Jeśli dobrze rozpoznałem, to partnerką PSY-a w klipie jest Ga-In z kwartetu Brown Eyed Girls.


RE: PSY - Gentleman - Tomekk - 14.04.2013 01:34 PM

ojj, takiego hitu jak "Gangnam Style" to już nie nagra Icon_wink
a to mi brzmi na jakiś autocover. Bit jest nie do zniesienia...


RE: PSY - Gentleman - AKT! - 14.04.2013 01:34 PM

Oj, wiadomo było przecież, że a) nie przebije "Gangnam", b) będzie skazane na porównania na wielu płaszczyznach, c) prawdopodobnie skorzysta ze sprawdzonych patentów. Ale tu chyba popełniono wszystkie możliwe błędy, bo kawałek i teledysk do kropka w kropkę dużo gorsze kopie "GS". Zamiast spróbować zrobić coś innego, PSY popełnił to samo. Tylko tym razem klip nie jest zabawny. Kawałek mniej chwytliwy, ale może być.


RE: PSY - Gentleman - kolej_grzesiek - 17.04.2013 12:57 PM

Nie minęły cztery doby od umieszczenia klipu na YT, a tu na koncie ponad 100 milionów odtworzeń Icon_eek2 (w tym momencie jest ponad 117 milionów).

Jak tak dalej pójdzie rekord poprzedniego singla szybko zostanie pobity.


RE: PSY - Gentleman - AKT! - 17.04.2013 05:57 PM

nie wydaje mi się, żeby to się stało