Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Tricky - Knowle West Boy - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Tricky - Knowle West Boy (/showthread.php?tid=1796)



Tricky - Knowle West Boy - saferłel - 13.05.2008 08:44 PM

Pierwszy album muzyka od czasów Vulnerable sprzed 5 lat będzie nosił tytuł Knowle West Boy i wyjdzie w połowie Czerwca. Premiera zapowiedziana jest dokładnie na 26 dzień miesiąca, a tydzień wcześnie do sprzedaży trafi singiel Council Estate, który już można zobaczyć na youtube.

Chociaż do premiery całkiem nie daleko, to nic więcej nie wiadomo jak na razie.

Ja numeru jeszcze nie słuchałem, poczekam na mp3....zresztą o nie Tricky z 1 i 2 płyty, abym miał się czym podniecać. Liczę na dobry album, ale nie mam złudzeń odnośnie wybitności tego albumu. Tamte czasy chyba nie wrócą. W każdym razie to ważna i długo czekana premiera.


- Listoholik - 14.05.2008 12:25 AM

saferłel napisał(a):Tamte czasy chyba nie wrócą. W każdym razie to ważna i długo czekana premiera.

racja!

a debiut Tricky'ego to rzecz ponadczasowa niemalże, dla mnie jeden z krążków lat 90.

później z albumu na album było już coraz gorzej Icon_cry2


- saferłel - 14.05.2008 08:38 AM

Ale trzeba przyznać, że gdyby wydał The Best to byłaby genialna rzecz ;] Ma dużo pojedynczych znakomitych numerów. W sumie to równie cudny album jak pierwszy powstał by z najlepszych zlepków 2,3 i może 4 płyty.


- kleschko - 12.06.2008 08:19 AM

http://luisxarope.blogspot.com/2008/06/tricky-knowle-west-boy-2008.html Stąd można już ściągnąć płytę. Muzyka dla tych, którzy lubią Trickiego z Vulnerable. W większości utworów znowu swojego pięknego głosu użyczyła Constanza Icon_biggrin3


- kleschko - 13.06.2008 11:22 AM

Po kilku przesłuchaniach moja uwagę zwrócił cover utworu Kylie Minoque Slow Icon_mrgreen


- saferłel - 13.06.2008 11:43 AM

I need help. Linkusia nie ma, a bardzo chcę posłuchać. Co robić Icon_razz2?


- abd3mz - 13.06.2008 12:12 PM

Kod:
http://rapidshare.com/files/122032591/T-KWB.rar
Śpiesz się. Icon_wink2


- saferłel - 13.06.2008 01:59 PM

Zdążyłem. Dzięki za pomoc. Sam jesteś ciekaw płytki, czy tylko wyszukałeś specjalnie dla mnie :>?


- abd3mz - 13.06.2008 02:07 PM

Specjalnie. Icon_wink2 Nie napisałeś co to za stylistyka, ale przed chwilą sam poszukałem i się ściąga. Icon_wink2 [Od dwóch godzin jest Happy Hours. Icon_mrgreen ]


- saferłel - 13.06.2008 02:45 PM

;] U mnie HH od rana. Myślałem, że zapamiętałeś, że to trip-hop, już parę razy wątek Trickyego się przewinął na forum, ale sam wielu rzeczy nie pamiętam, więc...Icon_razz2
Tylko, że z tej magii pierwszej płyty już mało co zostało i teraz jeśli nowy album Trickeygo nie wyciągnie 3 gwiazdek conajmniej to chyba będę mógł już krzyżyk na nim postawić...


- saferłel - 14.06.2008 06:00 PM

Jestem rozczarowany po 1 przesłuchu Icon_sad


- kleschko - 14.06.2008 09:30 PM

saferłel napisał(a):Jestem rozczarowany po 1 przesłuchu Icon_sad
A ja wręcz odwrotnie Icon_smile2 Uwielbiam Vulnerable i wszystko wskazuje na to, że tą płytę też polubię Icon_smile2 Maxinquaye to inna bajka Icon_razz


- saferłel - 14.06.2008 10:01 PM

Dla mnie tu za dużo hip hopowego dźwięku i brak melodii, do tego z prawdziwego trip hopu niewiele elementów zostało. Oczywiście posłucham jeszcze raz, ale już teraz JESTEM PEWNY, że ten album nie może mnie zaskoczyć w całości. Zbyt słabe wrażenie zrobił za 1 razem. Tricky już nigdy nie nagra BARDZO DOBREJ płyty.


- saferłel - 15.06.2008 11:04 AM

Uff emocje opadły Icon_biggrin Posłuchałem spokojnie na słuchawkach i jakoś szczególnie zdanie nie zmieniam, ale...
Fakt, zrobił słabe wrażenie za pierwszym razem i nadal mam chęć usunąć z niego takie momenty jak: Veronica, Joseph, Baligaga, Cross The Bear czy Coalition...
Znalazła się jednak grupa niezłych piosenek.
Podoba mi się w miarę rockowe Slow, chwycił mnie w końcu nawet 1 singiel czyli Council, najlepszy utwór na płycie to opener w postaci Puppy Toy (wyszedł ładnie ten duecik, wcale nie ma co płakać za wokalami Martiny Topley) i jest jeszcze Bacative, które miałoby szansę być bez wątpienia najfajniejszym momentem całości gdyby nie ala-Sean Paul głos Trickyego. Rapuje tak samo jak w/w ''artysta''. Psuje to początek utworu, natomiast potem wchodzi damski wokal (Constanza, tak?) i wspaniał linia melodyjna, tajemnicza, delikatna, wysytezowane smyczki w tle, klimat iście Maxinquaye'owski Icon_smile Niestety potem da się słyszeć znów bezlitosny rap :/ A przecież Tricky w zupełnie bezbolesny i poprawny sposób swoim zimnym głosem potrafi świetnie recytować frazy. Pytam się dlaczego zepsuł najlepszy potencjalnie numer na płycie Icon_cry2
Oprócz tych numerów co chętnie bym wyrzucił i tych, które wyróżniłem reszta płyta jest poprawna i nie razi mnie już, nie nudzi. Plus za trochę bardziej rozbudowane Past Mistake, które niestety jest zbyt mało urozmaicone i trochę jakby bez pomysłu, ale czuć ten klimat - taki jak lubię u Trickyego.

Co więc na koniec napisać? Jest nieźle, i to nieźle tak na pograniczu tej lepszej i słabszej oceny. Notka taka jak w przypadku Vulnerable, 3, tylko, że trochę słabsza, więc wygląda, że Tricky znów się opuścił, dobrze, że tak minimalnie. Tylko, że jeśli sprezentuje kolejny taki album to nie daruję mu ;]


- abd3mz - 15.06.2008 11:18 AM

Ja sobie darowałem odsłuch. Po tym co napisałeś zrobiłem "próbkowanie" [nie znoszę tego, ale moja tolerancja muzyczna jest coraz mniejsza] i za bardzo zmęczyłbym się nią.


- saferłel - 15.06.2008 11:35 AM

Moje zadanie nie polega na zniechęcaniu kogoś do danej płyty Icon_biggrin, ale skoro sam bo próbkowaniu stwierdziłeś, że nie będzie fajnie...na pewno jest w tym roku wiele lepszych płyt i co do tego nie ma wątpliwości, może więc faktycznie lepiej zabrać się za takie Goldfrapp czy Tindersticks (a najlepiej Elbow Icon_biggrin).