Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Suede - It Starts and Ends With You - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Suede - It Starts and Ends With You (/showthread.php?tid=17903)



Suede - It Starts and Ends With You - saferłel - 01.02.2013 02:55 PM

Pierwszy oficjalny singiel z płyty "Bloodsports", który ukaże się z równolegle z jej wydaniem, 18 marca.

Cóż mogę napisać? Jest lepiej niż na "Barriers"! Nie ma bowiem najmniejszych wątpliwości, że Suede brzmi tu konserwatywnie-britpopowo i żadna życzliwa/wroga dusza nie zarzuci im już podszywania się pod U2 czy Coldplay Icon_wink Ponieważ na starcie jesteśmy skonfrontowani z etosem "Trash" i "Beautiful Ones", to pierwsze kilkadziesiąt sekund łącznie z refrenem musi nas rozczarować - nie ma innej możliwości Icon_wink Mózgu nie oszukamy Icon_lol W głowie podświadomie dudni nam melodia w/w klasyków i zagłusza to, co w rzeczywistości płynie do naszych uszu. Ale "It Starts" jest tak pyszne, że już w połowie pozbywamy się natrętnych reminiscencji z przeszłości i singiel może w końcu odetchnąć pełną piersią - a my odetchniemy wtedy z ulgą, chociaż przecież od początku było ekscytująco. Doskonała, chociaż trochę krótka zwrotka utrzymana jest w nieco "Dog Man Star'owym", mrocznym nastroju. Następnie następuje potrójne przejście (potrójna kumulacja) pomiędzy pre-pre-chorusem, pre-chorusem i głównym refrenem Icon_lol , ograniczonym w tym wypadku do wyartykułowania tytułowego sloganu. I każdy z nich jest wysokiej jakości, każdy jest zapamiętywalny, każdy pracuje na ostateczny efekt oraz pełni rolę niezbędnego elementu tej układanki. Gitarowe wykończenia przypominają okres "Coming Up", będąc chyba rodzajem ukłonu w stronę starszych fanów. Najlepsza jest oczywiście końcówka - od 3:10 utwór odpływa na pierwszym pre-pre-chorusie z nieco zmienioną linią melodyjną, wycisza się staroświeckim fade-outem, a ja nerwowo czekam na pojawienie się przycisku "repeat" na ekranie.

Bomba, naprawdę. Singiel tygodnia, może miesiąca.

http://www.letv.com/ptv/vplay/1891757.html - znalazłem na jakimś egzotycznym portalu, nie ma nawet na forum kodu, żeby zamienić na normalny plik video w ramce Icon_wink


RE: Suede - It Starts and Ends With You - bugman - 01.02.2013 03:40 PM

pawel wez jakis czerwony mazak i zaznacz to w kalendarzu bo znow sie zgadzam. tysiac razy lepsze od poprzedniego numeru, britpop slychac pelna geba. ladne, ale zeby numer tygodnia/miesiaca ? no bez przesady ;]


RE: Suede - It Starts and Ends With You - saferłel - 01.02.2013 03:46 PM

Mamy 1 luty, więc wiesz....Icon_wink To tak metaforycznie trochę ująłem. Ale np. singiel ten dostarczył mi 1000 razy więcej emocji niż nowe DM, a to już kandydat z górnej półki, z którym udało się wygrać o tytuł singla tygodnia (chociaż porównywanie obu stricte muzycznie nie ma sensu).

Britpop pełną gębą, jak to ująłeś.


RE: Suede - It Starts and Ends With You - ku3a - 01.02.2013 04:32 PM

saferłel napisał(a):Mamy 1 luty
1 lutego


RE: Suede - It Starts and Ends With You - furbul - 01.02.2013 05:36 PM

Faktycznie bardzo dobre.


RE: Suede - It Starts and Ends With You - Tomekk - 02.02.2013 07:56 PM

Lepsze niż pierwszy utwór Icon_wink
Dużo lepsze, w zasadzie to nie ma porównania Icon_wink


RE: Suede - It Starts and Ends With You - suedehead - 02.02.2013 08:25 PM

Nawet niezłe i zyskuje z każdym przesłuchaniem.

PS Ciekawe czemu nowy teledysk pokazał się na ich kanale na YouTube a potem zniknął.


RE: Suede - It Starts and Ends With You - suedehead - 02.02.2013 08:30 PM

(01.02.2013 02:55 PM)saferłel napisał(a):  Pierwszy oficjalny singiel z płyty "Bloodsports", który ukaże się z równolegle z jej wydaniem, 18 marca.

Czemu singiel ukazuje się tego samego dnia co płyta?Icon_eek Jak dla mnie powinien być dostępny w sprzedaży nieco wcześniej. To chyba byłoby lepsze rozwiązanie marketingowo, ale może ja się nie znam na showbiznesie Icon_lol


RE: Suede - It Starts and Ends With You - michal91d - 03.02.2013 12:10 AM






RE: Suede - It Starts and Ends With You - suedehead - 04.02.2013 11:50 PM

Singiel niby oficjalnie 18 marca, a It's starts ... można już kupować na iTunes.


RE: Suede - It Starts and Ends With You - saferłel - 05.02.2013 01:43 PM

I dobrze. Mamy HQ Icon_smile Jakby co, to zapraszam na chomika do działu DLP. Możecie pobrać "uczciwą" wersję tej piosenki.


RE: Suede - It Starts and Ends With You - saferłel - 08.02.2013 12:50 PM

[Obrazek: it-starts-cover.jpg]