Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=113)
+--- Wątek: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego (/showthread.php?tid=17606)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - Yacy - 01.01.2015 10:47 AM

mhm, ale jednak będziemy pisać tam Icon_smile2


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - thestranglers - 01.01.2016 11:33 AM

spóźniłem się ale i tak Top100 przede mną Icon_wink

póki co RHCP i Collins in plus


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - Yacy - 01.01.2016 12:12 PM

znów słuchamy, no i niestety piszemy tam. Icon_smile2


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - AKT! - 01.01.2016 10:45 PM

ja słuchałem, ale wyrywkowo; jestem ciekaw ile (o ile w ogóle jakieś) nowości
jest tu na pewno kilka numerów, do których miło wrócić, a sam bym tego nie zrobił, jak "Riders on the Storm" Doorsów, choć zawsze wolałem "Ghost Riders in the Sky", ale i tak, oba numery mają ten sam mistyczny klimat


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - prz_rulez - 02.01.2019 03:25 AM

Pozwolę sobie skopiować wypowiedź Mike'a do bardziej odpowiedniego tematu.

mike napisał(a):Nie znalazłem lepszego miejsca, ale znając wyniki kolejnego topu potrzebuję dać upust swoim odczuciom.
Kolejny rok to samo. O ile rozumiem zwycięstwo w topie, można to też tłumaczyć popularnością filmu Icon_wink tak nie rozumiem reszty zestawienia.
Dlaczego dla ludzi muzyka to tylko gitary? Dlaczego liczą się tylko utwory z lat 60-90 XX wieku? Wcześniej świat nie istniał? A potem to tylko kupa? I to upatrzenie sobie utworów o bólu i cierpieniu... głosujący upatrzyli sobie te pseudoalternatywne smęty i będą głosować na nie do bólu. Może nazwijmy ten top „lista przyśpiewek o schodach do nieba i bólu egzystencji”?



RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - kajman - 02.01.2019 08:36 AM

To ja napiszę tak:
To jest top ludzi słuchających określonego typu muzyki i taką muzykę lubiących. Tworzą go ludzie słuchający Trójki i LP3 (chociaż pewnie nie tylko). Ale chyba coś w tym jest, że królują utwory z l. 1965-2000, bo podobny top jest tworzony także w Holandii i wyniki są w podobnych klimatach, a z tego co wiem głosuje na nie znacznie większa procentowo grupa osób. Procent nowszych utworów i utworów bardziej rozrywkowych jest większy, ale dominują jednak jak piszesz pseudoalternatywne smęty. To określenie swoją drogą jest jak kulą w płot, bo te utwory w owych latach raczej nie były alternatywą lecz jednym z głównych nurtów, poza tym dyskusyjne jest to, czy można nazwać je smętami.


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - thestranglers - 02.01.2019 05:00 PM

Niewątpliwie w jednym ma rację mike: mało utworów z pozytywną energią niestety tam. Już wiem, Polacy słuchacze Trójki to typowe marudy pewnie, które wolą się poużalać nad własnym losem niż zabrać się z ochotą za robotę.


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - mike - 02.01.2019 05:02 PM

trochę smutne, że słuchacze są aż tak zamknięci na "nowe". Nie spodziewam się tam szerokopojmowanego popu, ale jest wiele ciekawych zespołów, które nie mają szans się przebić przez ten beton. W dodatku pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że Dire Straits mieli wiele lepszych utworów od tego bardzo mocno forsowanego "Brothers in arms" nawet na tym samym albumie. Chętniej widziałbym np. "Money For Nothing" w czołówce.

Znam wielu słuchaczy Trójki, sam też często jej słuchałem przed zmianami politycznymi i jestem zdziwiony tym konserwatywnym nastawieniem - wielu z nich wciąż sięga po nowe, a nie wałkuje to samo od dwóch dekad.


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - Dobromiera - 02.01.2019 05:55 PM

(02.01.2019 05:00 PM)thestranglers napisał(a):  Niewątpliwie w jednym ma rację mike: mało utworów z pozytywną energią niestety tam. Już wiem, Polacy słuchacze Trójki to typowe marudy pewnie, które wolą się poużalać nad własnym losem niż zabrać się z ochotą za robotę.

Myślę, że to nadinterpretacja, bo nie uważam, żeby to wychodziło poza kwestie muzyczne. Typowi (nie każdzi!) fani topu WC Trójki po prostu mają ideologię dopisaną do tego, co uważają za "prawdziwą" i "nieprawdziwą" muzykę, a dalej idąc - bardzo ścisłe i ograniczone pojęcie tego, co może być uważane za arcydzieło muzyki, a co nie może być. Musi być pomnikowo i podnieśle, gdyż taka muzyka jest pomnikowa i ponadczasowa, podczas gdy mniej nastrojowe granie może być do zabawy, albo do zwykłego słuchania, ale nie do celebracji. Jednocześnie nie może być zbyt odkrywczo, bo jakim wszechczasem jest utwór np. dopiero w ostatnich latach poznany? Tak więc najbardziej celebruje się utwory sobie znane od dekad, a nowe rzeczy w kontekście top WC traktuje jak tymczasowe mody.


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - thestranglers - 02.01.2019 06:28 PM

Myślę, że strzeliłeś w sedno. Teraz tak zdałem sobie sprawę, że podobnie pojmuję obecne kino... przynajmniej większość filmów, które powstały w ostatnich powiedzmy 10 latach było właśnie 'tymczasową modą'. Icon_rolleyes


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - Szymek79 - 02.01.2019 07:09 PM

Nie wiem na co ciągle nie którzy liczą wystarczy popatrzeć na podsumowanie roku za 2018 rok najwyżej notowaną zagraniczną pieśnią jest "Immigrant Song" Led Zepplin drugie co do wysokości jest "The Glory" The Cranberries sprzed 25 lat, trzeci jest czeski bard a na czwartym współczesna kopia tych pierwszych.Icon_wink


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - Kuba1201 - 02.01.2019 07:30 PM

Skoro dodali Zeppelinów do LP3, to dziwne, że nie ma jeszcze żadnej starej piosenki Queen. No ale takich decyzji zdecydowanie nie popieram, podobnie jak większość forum. A jak ostatnio widziałem numery 1 tej listy, to jeszcze nie tak dawno były tam piosenki popularne w Polsce i na świecie. A teraz... rozumiem, że dzisiejsza muzyka komercyjna powoli idzie na dno, ale to nie znaczy, że trzeba promować stary utwór Led Zeppelin, albo zespół, który jest jego słabą kopią. No i oczywiście masa coverów i te wynalazki trójkowe.


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - Kuba1201 - 02.01.2019 07:34 PM

Tak w ogóle to bardzo cieszy a-ha jako nowość oraz powrót Toto. To taki niby powiew świeżości, ale dziwnie to pojęcie pasuje do utworów z lat 80-tych.


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - kajman - 02.01.2019 09:00 PM

To zależy, co się odbiera jako pozytywną energię. Pomijając słowa (w utworach zagranicznych ich nie rozumiem) w moim odczuciu taką energią naładowane są: Stairway to Heaven, Bohemian Rhapsody, Child in Time, Another Brick in the Wall, Hotel California, Losing My Religion, Biała flaga, Whole Lotta Love, Paranoid, Wieża radości, wieża samotności, Dni, których nie znamy, Light My Fire, Sultans of Swing... i może na razie wystarczy.


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - kajman - 02.01.2019 09:10 PM

mike napisał(a):Chętniej widziałbym np. "Money For Nothing" w czołówce.
To chyba ich najgorszy utwór przynajmniej od momentu, gdy Sting milknie.
Artur.O napisał(a):Musi być pomnikowo i podnieśle
Sporo tam rzeczy ani pomnikowych ani podniosłych.
Kuba1201 napisał(a):zespół, który jest jego słabą kopią
Nie do końca kopią i na pewno nie słabą.
Kuba1201 napisał(a):masa coverów
Ale covery jak najbardziej. Byle to były covery, a nie autocovery, wersje koncertowe czy odgrzewane starocie.
Kuba1201 napisał(a):wynalazki trójkowe
To jest Trójka i bardzo cieszy, że ma swoje wynalazki, a nie gra oklepaną gdzie indziej komerchę. Nota bene w zestawie jest jej aż zanadto, ale słuchacze jakoś na nią nie głosują.
Kuba1201 napisał(a):Tak w ogóle to bardzo cieszy a-ha jako nowość oraz powrót Toto.
To drugie cieszy mnie umiarkowanie, a a-ha to najgorsze co nowego się pojawiło. Tragiczny utwór, który pełnie się załapał dzięki będącej na liście znakomitej w porównaniu z pierwowzorem akustycznej wersji.


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - Miszon - 02.01.2019 09:23 PM

Przecież za tę nową wersję A-ha powinno pójść na 5 lat do kamieniolomow. To tak jakby z Bohemian Rhapsody zrobić disco, wywalili wszystko co dobre w tym kawałku...


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - 1981 - 02.01.2019 09:33 PM

Miszon napisał(a):Przecież za tę nową wersję A-ha powinno pójść na 5 lat do kamieniolomow.
Przecież to kajman! Icon_lol


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - kajman - 02.01.2019 09:41 PM

Miszon napisał(a):wszystko co dobre w tym kawałku...
W tamtej wersji nie było nic dobrego.
Miszon napisał(a):To tak jakby z Bohemian Rhapsody zrobić disco
Disco może nie, ale coś takiego bardzo mi się spodobało (nie wiem, czy gdzieś już tego nie wrzucałem).



RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - Sundrajta - 02.01.2019 09:52 PM

Może być - daję 7,5/10. Icon_lol
Aha, w tym roku ani nie głosowałem, ani nie słuchałem trójkowego TWC! Żeby się za bardzo nie sugerować emocjami w nim zawartymi, bo wreszcie spróbuję stworzyć swój własny. Icon_idea
Daję sobie na to cały rok więc mam nadzieję, że za te 365 dni coś się zrodzi i efekt (wytężonej pracy?) przedstawię rzecz jasna na tym forum.
Ot, takie noworoczne postanowienie muzyczne. Icon_arrow


RE: Top Wszech Czasów Programu Trzeciego - kajman - 02.01.2019 09:55 PM

To może zgłoszę to do mycharts classic.