Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: thestranglers lista (/forumdisplay.php?fid=144)
+---- Wątek: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a (/showthread.php?tid=17449)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 14.07.2014 03:58 PM

trop

Tym razem musicie się pośpieszyć, na rozwiązanie macie bowiem tylko 5 pełnych dni... Zachowajcie jednak zimną krew i nie traćcie głowy. Wystarczy że na okładce drugiej płyty bardzo znanego dziś zespołu jest jej tylko połowa Icon_rolleyes



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Kordian - 14.07.2014 04:12 PM

Połowa czego? Okładki? Płyty? Zespołu?


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 14.07.2014 04:26 PM

połowa głowy Icon_smile


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Dobromiera - 14.07.2014 06:16 PM

hm... Armin van Buuren - Shivers ? xD
nigdy bym nie wpadl ze chodzi o Interpol...


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 14.07.2014 06:21 PM

no dobra, sami tego chcieliście - głowa jest przecięta i literalnie jest jej tylko połowa, ta dolna Icon_twisted


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Rincewind - 16.07.2014 04:09 PM

thestranglers napisał(a):tylko 5 pełnych dni.
Niesprawiedliwe. Spóźniłeś się z zagadką i chcesz nas za to ukarać skróconym terminem? Niektórzy są na wakacjach i to czasami w miejscach bez dostępu do netu, lub w miejscach gdzie trzeba za niego dodatkowo płacić, więc mogą tu nie zaglądać regularnie. Sam zajrzałem tu dziś przypadkiem, bo tak się jakoś złożyło, inaczej prawdopodobnie zajrzałbym tu dopiero w niedzielę po powrocie do domu. Nie zapowiadałeś spóźnienia, więc uważam, że grasz nie fair.
Na szczęście zagadka łatwa, chociaż nie do końca sumiennie opisałeś wygląd okładki. Za to cały tytuł albumu ukryty został między wierszami w dwóch pierwszych zdaniach, a nawet pół nazwy zespołu też tam jest.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 16.07.2014 07:07 PM

thestranglers napisał(a):Tym razem musicie się pośpieszyć
Rincewind napisał(a):Spóźniłeś się z zagadką i chcesz nas za to ukarać skróconym terminem?
oj, co to dla Was takie skrócenie, a dzięki temu zabiegowi udało się przeszmuglować jedno ze słów tytułu płyty Icon_wink
Rincewind napisał(a):Niektórzy są na wakacjach i to czasami w miejscach bez dostępu do netu, lub w miejscach gdzie trzeba za niego dodatkowo płacić, więc mogą tu nie zaglądać regularnie. Sam zajrzałem tu dziś przypadkiem, bo tak się jakoś złożyło, inaczej prawdopodobnie zajrzałbym tu dopiero w niedzielę po powrocie do domu. Nie zapowiadałeś spóźnienia, więc uważam, że grasz nie fair.
przemyciłem zapowiedź poniedziałkowego powrotu w wątku o mundialu... jeśli zdarzy się takie spóźnienie w przyszłości zapowiem je już tu Icon_wink
Rincewind napisał(a):Na szczęście zagadka łatwa, chociaż nie do końca sumiennie opisałeś wygląd okładki.
no właśnie, co jest tam pod tą połówką głowy? Icon_rolleyes ogólnie nigdy mi ta okładka nie "podchodziła", może i stąd potraktowanie jej trochę po macoszemu
Rincewind napisał(a):Za to cały tytuł albumu ukryty został między wierszami w dwóch pierwszych zdaniach, a nawet pół nazwy zespołu też tam jest.
a Ty w poście dołożyłeś tę drugą sylabę z jednowyrazowej nazwy bandu Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Rincewind - 16.07.2014 09:30 PM

thestranglers napisał(a):no właśnie, co jest tam pod tą połówką głowy?
Pod połówką głowy jest po prostu fragment korpusu, torsu, ramion, czy jak tam kto woli to nazwać. Ogólnie jest to swego rodzaju popiersie, obraz uzyskany skanerem 3D, połówka głowy bo skaner wyżej nie sięgał. Te paprochy, bo skaner nie radził sobie ze wzorzystymi tkaninami, a taką miał narzuconą na siebie model. Ot i całość tajemnicy. Technika ta została również wykorzystana przy projektowaniu okładek dla poszczególnych singli z albumu, lecz tym razem modelami byli członkowie zespołu.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Yacy - 16.07.2014 11:50 PM

nie prościej wkleić tu okładkę? Icon_rolleyes


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Listoholik - 17.07.2014 12:00 AM

prościej wkleić wszystkie okładki od miejsca 19 do 1 Icon_razz


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 17.07.2014 07:37 AM

Yacy napisał(a):nie prościej wkleić tu okładkę?
myślę że zagadka ma jeszcze sens bo dopiero pięć prawidłowych odpowiedzi Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 20.07.2014 08:40 AM

20

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ80hc0tjMuJiVi3N3nOTJ...7n-vxjTwiC]

Coldplay - A Rush of Blood to the Head (2002)

Rysopis: to płyta, która swoim artystycznym poziomem i przebojowością ustawiła poprzeczkę wszystkiemu temu co muzycznie nastąpiło po niej w XXI wieku.

Trzy naboje:

Politik
http://www.youtube.com/watch?v=3DEuJrAOjkI
The Scientist
http://www.youtube.com/watch?v=EdBym7kv2IM
Clocks
http://www.youtube.com/watch?v=U5WRGPPW-V0


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 20.07.2014 08:42 AM

Tabela konkursowa:

1. Rincewind - 71 pkt
2. albarn92 - 43 pkt
3. saferłel - 37 pkt
4. marsvolta - 33 pkt
5. AKT! - 23 pkt
_. Yacy
7. Artur.O - 21 pkt
8. Kordian - 17 pkt
9. michal91d - 15 pkt
10. adik 303 - 11 pkt
__. Kelleni
12. meni - 10 pkt
13. Miszon - 9 pkt
14. furbul - 6 pkt
15. Listoholik - 2 pkt



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 20.07.2014 09:00 AM

trop

Profesję leżącego mężczyzny sugeruje niezmazany do końca makijaż, nie zdjęty w pełni sceniczny strój i oparty o łóżko portret, być może podarunek od fanów będący wyrazem uwielbiania...
Uwielbiam takie okładki pełne smaczków i symboli. Walkman w uszach naszego bohatera to jedynie zapis historii w czasie, wszakże płycie stuknęła w tym roku kolejna dycha...



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 24.07.2014 04:10 PM

póki co dwie prawidłowe odpowiedzi - czas na podpowiedź:

na okładce zobaczycie też kameleona, który jest obecny zresztą na trackliście...


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 27.07.2014 08:45 AM

19

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ7-8wfFzl3L5NV7XQthI0...47MjT0IufA]

Marillion - Fugazi (1984)

Rysopis: był czas że nie mogłem tej płyty słuchać. Zbyt mocno odzwierciedlała wspomnienia, o których chciałem zapomnieć. Tomasz Beksiński miał swoją "kobietę węża", a do mnie wracało "Fugazi", które musiałem sam pokonać.

Trzy naboje:

Jigsaw
We are Siamese children related by the heart.
http://www.youtube.com/watch?v=VQabTJsI8zU

She Chameleon
She crucified my heart in the depth of a satin grave...
http://www.youtube.com/watch?v=9aEFAqR_lVc

Incubus
You can't brush me under the carpet, you can't hide me under the stairs...
http://www.youtube.com/watch?v=S01SuU4aiKk


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 27.07.2014 08:51 AM

Tabela konkursowa:

1. Rincewind - 72 pkt
2. albarn92 - 43 pkt
3. saferłel - 37 pkt
4. marsvolta - 33 pkt
5. AKT! - 24 pkt
_. Yacy
7. Artur.O - 21 pkt
8. Kordian - 17 pkt
9. michal91d - 15 pkt
10. adik 303 - 11 pkt
__. Kelleni
12. meni - 10 pkt
13. Miszon - 9 pkt
14. furbul - 6 pkt
15. Listoholik - 3 pkt



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 27.07.2014 09:09 AM

trop

Dziennik nazwany imieniem duetu donosi o nieuchronnym sukcesie, a na pierwszym planie zdjęcie artystów obleganych przez tłum fanów i reporterów...
Wystarczy spojrzeć wstecz by przekonać się że faktycznie dzięki drugiemu studyjnemu krążkowi w dyskografii o tej parze zaczęło być głośno także poza krajem pochodzenia.



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - albarn92 - 27.07.2014 12:06 PM

Nie wpadłbym, że chodzi o Fugazi - miałem z tyłu głowy inną okładkę, z jakimś transwestytą (ale nie przypomniałem sobie, co to było). Znam tę okładkę, ale nigdy się w nią nie wpatrywałem - bo uważam, że jest okropna. Nie lubię zresztą okładek Marillion, zupełnie nie w moim guście.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - AKT! - 27.07.2014 04:23 PM

albarn92 napisał(a):uważam, że jest okropna
+111111111111111