Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: thestranglers lista (/forumdisplay.php?fid=144)
+---- Wątek: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a (/showthread.php?tid=17449)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 18.11.2013 04:28 AM

adik 303 napisał(a):Czyli to chyba jednak nie jest Jonna Lee.
Adik, Ty wiesz o kogo chodzi? Icon_wink
Rincewind napisał(a):Kwestia gustu, mnie się ona za bardzo nie podoba.
Dlatego pytam Adika czy i on już wie bo przy obu paniach skupiam się na muzyce Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 18.11.2013 09:16 PM

Adik, czytałeś mój wpis o 3:28? Przyłóż się, a zbliżysz się do tytułu szukanej płyty... Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - adik 303 - 18.11.2013 09:25 PM

Niestety nie wiem


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 21.11.2013 07:46 AM

wciąż tylko jedna prawidłowa odpowiedź - pora więc odnieść się do własnych podpowiedzi:

thestranglers napisał(a):teraz sobie patrzę na panią ze zdjęcia
w niedzielę znowu sobie popatrzę, a co mi tam Icon_lol
Rincewind napisał(a):Aż taka śliczna?
znajomy znajomej przebywał z nią dość blisko, podobnież zyskuje na żywo
thestranglers napisał(a):przy obu paniach skupiam się na muzyce
w sumie to i o słowie nie powinienem zapominać, wielu uważa wokalistkę tego zespołu za poetkę
thestranglers napisał(a):Adik, czytałeś mój wpis o 3:28?
jakby co to odnoszę się do tytułu płyty Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 22.11.2013 12:42 AM

O, to faktycznie niezle podpowiedzi.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 24.11.2013 07:27 AM

54

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRRdaeVjtvf7mRlw38eUFn...79kbaj8B5g]

Maanam - Nocny patrol (1984)

Rysopis: intrygująca do dzisiaj muzyka i poetyckie teksty Kory - kompletna płyta oddająca w pełni nastrój tamtych czasów.

Trzy naboje:

Nocny patrol
http://www.youtube.com/watch?v=seNQ9gK2JBs
Zdrada
http://www.youtube.com/watch?v=GLj4dz6vbRM
Miłość jest jak opium
http://www.youtube.com/watch?v=u7EwbbZ_mOk


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 24.11.2013 07:28 AM

Tabela konkursowa:

1. Rincewind - 40 pkt
2. saferłel - 37 pkt
3. marsvolta - 26 pkt
4. albarn92 - 22 pkt
5. michal91d - 14 pkt
_. aaktt
7. Kordian - 12 pkt
8. Artur.O - 9 pkt
9. adik 303 - 8 pkt
10. Miszon - 7 pkt
11. meni - 6 pkt
12. Kelleni - 3 pkt
13. Yacy - 2 pkt



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 24.11.2013 08:18 AM

trop

Najważniejszym w kontekście historycznym nagraniem na płycie jest czwarty utwór na stronie B, opowieść o istotach z innego świata, przybywających na Ziemię w celu zaprowadzenia na niej porządku. To oni dali nam koło, to oni ucztowali przy ostatniej wieczerzy... Zamysł twórców został jednak mylnie zrozumiany a zespół posądzono wręcz o okultyzm. Dziwnym trafem wokół grupy zaczęło się w tym czasie dziać niedobrze: jedynie błędnie policzone wyniki sprzedaży tej płyty pozbawiły ją numeru 1 w Wielkiej Brytanii, a osobom z otoczenia zaczęły przytrafiać się niemiłe rzeczy. Za część nieszczęść należałoby winić pismaków, którzy nigdy nie hołdowali grupie a którzy zaczęli dochodzić do władzy w brytyjskich mediach.
Ciemne chmury z okładki miały więc przełożenie w rzeczywistości. Tytuł nawiązuje do germańskiej mitologii, którą zespół zgłębiał w owym czasie. Na wewnętrznej stronie okładki możemy nawet podziwiać czwórkę muzyków na łodzi wikingów Icon_wink



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - AKT! - 24.11.2013 01:51 PM

Jak zwykle w przypadku polskich płyt, w ogóle nie brałem Polski pod uwagę Icon_lol


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Dobromiera - 24.11.2013 02:18 PM

Kolejny zespół którego dyskografię muszę "kiedyś" nadrobić. Ale że tej okładki nie zgadłem.... Icon_razz2


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 26.11.2013 11:08 PM

wyjątkowo smutno mi... bo wciąż żadnej odpowiedzi od Was Icon_sad


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - AKT! - 27.11.2013 12:01 AM

ja myślałem, ale jak dotąd nie udało mi się nic sensownego wymyślić


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 27.11.2013 11:15 AM

Coś mrocznego na pewno, ale nie mam pojęcia co.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 29.11.2013 12:44 AM

powiem tak: zespół na pewno znacie, co do płyty tej pewności już nie mam... a czy to mroczne jest? wbrew nazwie to raczej byli nastawieni na korzystanie z życia niż pozbawianie kogoś tej radości


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 29.11.2013 02:30 AM

Mam od poczatku podejrzenia co do zespolu, ale caly czas nie pasuje mi okladka i nazwa.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 29.11.2013 09:05 AM

Miszon napisał(a):nie pasuje mi okladka i nazwa
a okładka i nazwa to jedyne pewniki na linii naszego porozumienia Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 30.11.2013 06:51 PM

oj, wciąż żadnej prawidłowej odpowiedzi a przecież każda PW do mnie powinna ją zawierać Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 01.12.2013 10:36 AM

53

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTh0dw80Zx8qsGCSETdzKF...bsZPACQ4tA]

The Stranglers - The Raven (1979)

Rysopis: najbardziej esencjonalna płyta w dorobku "dusicieli" i chyba obiektywnie podchodząc do sprawy najlepsza. Gęsty podkład, melodie, wirtuozeria, a przy okazji dostaje się tym, którym ma się dostać - to wszystko wpisuje się w profil zespołu. Tak dobrze razem te elementy już nigdy więcej nie zagrały.

Mea culpa

Podpowiedź z tytułem nawiązującym do mitologii germańskiej okazała się dla niektórych z Was kluczowym tropem, niestety dość swobodnie przeze mnie stworzonym i przez to mylnym. Faktycznie inne zespoły nawiązywały bardziej bezpośrednio do Thora i jego ekipy a tylko najzagorzalsi fani znają na pamięć wygląd wnętrza okładki i tworzą takie wideoklipy do utworu swoich ulubieńców: http://www.youtube.com/watch?v=BLNacLOIaVw

Celem moim było nakierowanie Was na istotną w kontekście chociażby kolejnej płyty zespołu kwestię Facetów w czerni. To z pewnością nie jest najbardziej znany utwór z tej płyty i nawet nie najlepszy ale ten, który swego czasu wzbudzał największe emocje mniej czy bardziej serdecznych interpretatorów twórczości formacji. Pomysł z istotami przybywającymi na Ziemię w bliżej nie określonych celach okazał się primo kompletnie nie zrozumiany przez opinię publiczną a secundo narobił samym twórcom więcej złego niż dobrego. Można wierzyć lub nie ale włączenie do tego wszystkiego religii przywlokło złe fatum na zespół. Poniżej reprodukcja Ostatniej wieczerzy z istotnym elementem po lewej stronie - uczestniczącymi w niej bohaterami całego zamieszania:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSomUQmj4b9sgqzHNb9tmI...A01hZohHB6]

http://www.youtube.com/watch?v=f4WjibPS7-M i warto oddać głos samym zainteresowanym:

We're not here to destroy
We are here to employ

We have come to make you function
So we can eat at our functions
We are the meninblack

Information can destroy
So we'll treat you just like toys

Healthy livestock so we can eat
Human flesh is porky meat
We are the meninblack

We don't approve of artificial food
We grow you for our own good

First we gave you the wheel
Then we made you live to kill

So the best stock will survive
We eat you all alive
We are the meninblack


Dzisiaj zespół żałuje włączenia tego utworu na skądinąd świetną płytę a ja żałuję że tym razem nie zrozumieliśmy się kompletnie w Swacie. Coś całkiem poważnego musi być na rzeczy skoro te niespełna pięć minut niesie z sobą wciąż złą aurę... A film Barrego Sonnenfelda z 1997 roku jest jedynie trywialnym dodatkiem do tematu. Wybaczcie mi stworzenie może ponad miarę całej otoczki towarzyszącej jedynie jednemu utworowi z dorobku mojego ulubionego zespołu ale prawda, że z takim tłem inaczej podchodzi się do muzyki? Icon_wink

A na wytrwałych czekają już trzy naboje:

Shah Shah a Go Go
Był rok 1979 i świat żył sprawami, które miały wpływ na muzykę... W teledysku od 3:19 można tym razem z bliska zobaczyć Facetów w czerni.
http://www.youtube.com/watch?v=8RfaVCljGiI
(Don't Bring) Harry
Zapowiedź melancholijnego oblicza dusicieli.
http://www.youtube.com/watch?v=V6X6aSkwc1U
Genetix
"Glamowe" zakończenie albumu.
http://www.youtube.com/watch?v=J_mRQz08HBo


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 01.12.2013 10:37 AM

Tabela konkursowa:

1. Rincewind - 41 pkt
2. saferłel - 37 pkt
3. marsvolta - 26 pkt
4. albarn92 - 22 pkt
5. michal91d - 14 pkt
_. aaktt
7. Kordian - 12 pkt
8. Artur.O - 9 pkt
9. adik 303 - 8 pkt
10. Miszon - 7 pkt
11. meni - 6 pkt
12. Kelleni - 3 pkt
13. Yacy - 2 pkt



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 01.12.2013 11:52 AM

trop

Na tytuł płyty składają się trzy pierwsze litery alfabetu łacińskiego a na okładce jest jakiś bohomaz, w dodatku ze szlaczkami Icon_wink