Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: thestranglers lista (/forumdisplay.php?fid=144)
+---- Wątek: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a (/showthread.php?tid=17449)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 01.11.2013 12:17 AM

Rincewind napisał(a):Czy nie wydaje Ci się, że tu brak logiki?
A wiesz o kogo chodzi? Poproszę w takim razie o PW Icon_smile


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 01.11.2013 08:24 PM

Rincewind napisał(a):Jak ta sama wokalistka, której już nie ma, może cokolwiek obecnie robić?
skoro żyje w wolnym kraju to może robić co chce ;P
Rincewind napisał(a):Znowu przekombinowałeś
fakt, święty nie jestem Icon_rolleyes


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - AKT! - 01.11.2013 08:48 PM

Ja bym prosił jeszcze o jakąś małą podpowiedź, bo jestem kompletnie zagubiony.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 01.11.2013 09:03 PM

chyba powoli coś się ruszyło z odpowiedziami - są już trzy Icon_smile
aaktt napisał(a):Ja bym prosił jeszcze o jakąś małą podpowiedź, bo jestem kompletnie zagubiony.
Konrad mnie ujął... ale to będzie naprawdę już ostatnia podpowiedź: ta pani pojawiła się kiedyś na moim ulubionym festiwalu.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - saferłel - 01.11.2013 10:31 PM

Ok, nie muszę wiedzieć jaki, bo już wymyśliłem na podstawię innego opisu.

Ale tak czy siak jedna z podpowiedzi jest myląca i chociaż można to podciągnąć pod pewną dwuznaczność, to dla kogoś, kto pójdzie tą ścieżką w poszukiwaniu odpowiedzi okaże się to pułapką Icon_sad


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 03.11.2013 11:05 AM

57

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRWxv1_Y51vo0mCEUveQbg...ftLpASWE4_]

Santogold - Santogold (2008)

Rysopis:
thestranglers na liście roku 2012 napisał(a):Jeszcze Wam o tym chyba nie pisałem: kocham panią Santi! Jej adoratorem stałem się po koncercie w Gdyni, gdzie po prostu mnie oczarowała.
Po takich słowach obecność jej debiutu w setce moich ulubionych płyt życia wydaje się być jak najbardziej zrozumiała Icon_wink

Teraz parę bardziej obiektywnych głosów:
Rolling Stone napisał(a):(Santogold) mixes dub, electronic and new wave for one of the year's most unique debuts
Entertainment Weekly napisał(a):the album is hardly flawless, but in an era that retro-fetishizes rock and whitewashed pop, Santogold feels both raw and real
NME napisał(a):reveals a glittery crazy-paved path towards a brave new musical future

I setlista wspomnianego koncertu. Był 5 lipca 2009 roku. Scena World, musiała być jakaś 21:30...

Hold the Line
You'll Find a Way
L.E.S. Artistes
Say Aha
Lights Out
Anne

Brooklyn Go Hard
Shove It
Get It Up
Unstoppable
My Superman
I'm a Lady
Starstruck
Creator

B.O.O.T.A.Y.

Trzy naboje:

L.E.S. Artistes
Nie może być źle gdy się tak zaczyna płytę. A porywający start okazuje się być sposobem na mnie Icon_wink
http://www.youtube.com/watch?v=ciJDA0tcQfs
I'm a Lady
Got My Mind Made Up!
http://www.youtube.com/watch?v=_MddVWRei38
Anne
Słychać jaki potencjał drzemie w Santi...
http://www.youtube.com/watch?v=-cqxOihnXWo


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 03.11.2013 11:08 AM

Tabela konkursowa:

1. Rincewind - 37 pkt
2. saferłel - 36 pkt
3. marsvolta - 25 pkt
4. albarn92 - 22 pkt
5. michal91d - 13 pkt
_. aaktt
7. Kordian - 10 pkt
8. Artur.O - 8 pkt
9. adik 303 - 7 pkt
10. Miszon - 5 pkt
__. meni
12. Kelleni - 3 pkt
13. Yacy - 1 pkt



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 03.11.2013 11:35 AM

trop

Dziś będzie niestandardowo. Najpierw wspomogę się ilustracją tytułów dwóch nagrań z szukanego wydawnictwa:

[Obrazek: photo-by-miyyassah-al-thani.jpg][Obrazek: tS3A4.jpg]

Dodam tylko że okładka przedstawia Jezioro Bodeńskie i w obecnych jej wydaniach nie ma na niej ani nazwy zespołu ani tytułu płyty.



RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - albarn92 - 03.11.2013 01:25 PM

Ja myślałem, że ta wokalistka już nie żyje Icon_rolleyesIcon_lol W sumie nie było trudne, ale jakoś nie skojarzyłem.

Za to teraz? Tożeś pocisnął z tymi piosenkami... 3/4 albumów o które pytasz nie słuchałem, a miałbym znać tracklisty ich Icon_razz


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 03.11.2013 01:28 PM

powiem tak: zespół znasz na pewno a wielce prawdopodobne że i tej płycie się przysłuchiwałeś


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - AKT! - 03.11.2013 03:17 PM

Santogold nawet nie brałem pod uwagę, bo zmyliło mnie słowo wokalistka.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 05.11.2013 12:11 PM

Cóż, strzał miałem niecelny, okładka okropna, ja kojarzę ze 2 numery tej pani i są fajne o ile pamiętam.
A dlaczego nie jest już aktywna?

Co do tych obrazków: WTF to z lewej? Studnie z różnymi rodzajami zup pomidorowych?Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Rincewind - 05.11.2013 02:05 PM

Miszon napisał(a):A dlaczego nie jest już aktywna?
"Santogold" już nie, za to jest "Santigold". Zmiana jednej literki, z "o" na "i", a osoba ta sama.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 05.11.2013 03:37 PM

Miszon napisał(a):Co do tych obrazków: WTF to z lewej? Studnie z różnymi rodzajami zup pomidorowych?
nie mogę zdradzić skąd pochodzi zdjęcie bo nazwa tego miasta jest obecna w tytule utworu, a ci panowie na nim farbują skóry Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 06.11.2013 12:40 AM

Widziałem podobny obrazek dzisiaj w TV. Niestety, nie pamiętam czego dotyczył (reklama Qatar Airways? Albo inne Katar Coś?).


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 06.11.2013 05:54 AM

nie, nie Katar, inny kontynent Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - adik 303 - 06.11.2013 03:34 PM

Yay, zgadłem!


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - saferłel - 07.11.2013 12:58 PM

W sumie podpowiedź przydatna tylko tym osobom, które znają historię okładki, bo w inny sposób na pewni nie skojarzą jej ze wspomnianym jeziorem - tak jakbym narysował w paincie kilka grubych kresek, od których odchodziłoby kilka mniejszych na różne strony i potem mówił, że mój rysunek przedstawia las tropikalny.

Ale pierwsze zdjęcie mi pomogło, bo jest zrobione w kraju, do jakiego chciałbym pojechać Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 07.11.2013 05:41 PM

No to wiesz na pewno jakie to miasto a stąd prosta droga do prawidłowej odpowiedzi Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - saferłel - 07.11.2013 07:15 PM

Ja już dawno znam odp., ale muszę znaleźć trochę czasu na wysłanie Icon_wink