Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: thestranglers lista (/forumdisplay.php?fid=144)
+---- Wątek: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a (/showthread.php?tid=17449)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - saferłel - 25.08.2013 09:14 PM

Dasz radę, Michał. Jak na razie trochę krucho z Twoją formą w tej zabawie, bardzo krucho, ale myślę, że ta zagadka na pewno wpadnie Ci do głowy.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - albarn92 - 25.08.2013 09:29 PM

Miszon napisał(a):Niekoniecznie. Opis okładki nic mi nie mówi.
Ale płytę znasz na 100% Icon_smile


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 25.08.2013 10:11 PM

albarn92 napisał(a):Ale płytę znasz na 100%
Słabe pocieszenie, jeśli nie zgadnę.
saferłel napisał(a):Jak na razie trochę krucho z Twoją formą w tej zabawie, bardzo krucho
Krucho, bo bardzo późno się włączyłem!


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 29.08.2013 12:49 PM

przypominajka... oj trzeba taką muzykę przypominać, trzeba...


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 29.08.2013 02:33 PM

To niby miala byc podpowiedz?


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 29.08.2013 04:26 PM

a właśnie, przecież wymyśliłem już w niedzielę podpowiedź...

trzeba jednak znać kompozytorów i angielskie kluby piłkarskie... jeden z członków poszukiwanej grupy ukochał oba podmioty Icon_wink

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSbHz8kCCwKwdZIVUfDsyd...sK2UFBcNS8][Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS7kNxWqY_C51M_fQDe39W...ICBnyZeIGA]


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 29.08.2013 08:07 PM

Kompozytora raczej rozpoznalem, potem napisze ciekawostke zwiazana z jego broda.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - AKT! - 29.08.2013 08:27 PM

no kompozytor charakterystyczny Icon_wink
nie mówiąc nawet, że jeden z tych największych największych


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Rincewind - 29.08.2013 09:02 PM

Kompozytor wielki, a klub piłkarski nie, ale za to ma dwie pierwsze literki nazwy takie same jak kompozytor w swoim nazwisku.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 29.08.2013 09:34 PM

Rincewind napisał(a):Kompozytor wielki, a klub piłkarski nie, ale za to ma dwie pierwsze literki nazwy takie same jak kompozytor w swoim nazwisku
faktycznie - znowu paralela niezamierzona, swoją drogą Rinsie jesteś naprawdę czarodziejem że doszedłeś to tej nazwy klubu z Football League One Icon_wink
Miszon napisał(a):Kompozytora raczej rozpoznalem
no to gdzie widzę PW od Ciebie? Icon_rolleyes przecież już masz z górki w takim razie
aaktt napisał(a):no kompozytor charakterystyczny nie mówiąc nawet, że jeden z tych największych największych
wiedziałem że Ci podpasuję tą podpowiedzią Icon_smile


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Rincewind - 29.08.2013 10:27 PM

thestranglers napisał(a):faktycznie - znowu paralela niezamierzona, swoją drogą Rinsie jesteś naprawdę czarodziejem że doszedłeś to tej nazwy klubu z Football League One
Nie było łatwo, bo dałeś zdjęcie, w którym widać tylko koszulki, a nie widać getrów i gaci. A takie koszulki, to ma w Anglii kilka klubów. W samej Premier League chyba dwa. Mógłbym skłamać i powiedzieć, że doszedłem do tego od drugiego końca, czyli nazwiska członka zespołu, ale było inaczej - obejrzałem obrazek i zadałem google'om odpowiednie pytanie Icon_wink2.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 29.08.2013 11:23 PM

Rincewind napisał(a):Nie było łatwo, bo dałeś zdjęcie, w którym widać tylko koszulki, a nie widać getrów i gaci.
ale widać godło klubu, słabo ale widać Icon_wink

w ogóle to ważna rzecz:

- opowiadając o wstrząsającym widoku na tyle okładki miałem na myśli tylną część ówczesnej płyty winylowej, po angielsku funkcjonuje ona dzisiaj jako "Back cover of the album"
- gdy odwrócimy pudełko z płytą CD to nie ujrzymy tam rzeczonego obrazka lecz spis utworów, dopiero po otwarciu po lewej stronie mamy to cudo o którym tak prawię Icon_wink


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - albarn92 - 29.08.2013 11:32 PM

Raczej rozpoznałem klub, kompozytora nie Icon_redface (ale odpowiedź na zagadkę znam, jak sądzę)


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 29.08.2013 11:33 PM

albarn92 napisał(a):ale odpowiedź na zagadkę znam, jak sądzę
nie było wiadomości zwrotnej więc śpij spokojnie Icon_smile


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 30.08.2013 01:50 AM

Nie wysyłałem PW, bo nie miałem jak i chciałem się upewnić.
Zasadniczo podejrzewałem że to ta płyta juz wcześniej, ale nie kojarzę tylnej okładki, to mnie zmyliło.
Chyba że nie zgadłem.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 30.08.2013 07:09 AM

Miszon napisał(a):nie kojarzę tylnej okładki, to mnie zmyliło
a nie mówiłem, że zamieszam? Icon_wink

już siedem prawidłowych odpowiedzi


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 01.09.2013 09:14 AM

66

List gończy:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS9sn-3k3r9XTJxJ8gMkpz...IJOrvdKW5P]

Yes - Fragile (1971)

Rysopis:

thestranglers w Topłycie napisał(a):I jak tu oceniać tego rodzaju płyty? Za każdym utworem kryje się ważne nazwisko a oddanie poszczególnych fragmentów albumu w ręce pojedynczego artysty i tu przyniosło oczekiwany efekty. Mamy więc jakże ożywczy eklektyzm, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Same utwory nie są jednostronne. Nie zapominajmy że zespół jest uznanym tuzem rocka symfonicznego, więc ośmiominutowe kompozycje w rodzaju "South Side of the Sky" są same w sobie skończonymi dziełami.

Trzy naboje:

http://www.youtube.com/watch?v=3TdhZscQu_M

http://www.youtube.com/watch?v=da-EtU2UdTw

http://www.youtube.com/watch?v=7WDkdZ6QvXY


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 01.09.2013 09:16 AM

Tabela konkursowa:

1. Rincewind - 28 pkt
2. saferłel - 27 pkt
3. marsvolta - 20 pkt
4. albarn92 - 16 pkt
5. michal91d - 12 pkt
6. Kordian - 8 pkt
7. Art. Brut. - 7 pkt
_. adik 303
9. aaktt - 6 pkt
10. meni - 4 pkt
11. Kelleni - 3 pkt
__. Miszon




RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - Miszon - 01.09.2013 09:46 AM

No to historia z Brahmsem:
przypuszcza sie, ze byl impotentem, ze wzglèdòw hormonalnych. Przez lata wyglàdal jak chlopiec, mial bardzo delikatna cere twarzy, nie mial w ogole zarostu co najmniej do 30-ki. W dodatku byl niski, co z kolei wplynèlo na to, ze na zdjèciach w otoczeniu innych ludzi zwykle siedzi na krzesle (zeby nie bylo widac ròznicy wzrostu). Z obu powyzszych powodow mial ogromne kompleksy. Kiedy w koñcu zaczela mu rosnac broda, postanowil jej nie golic, by choc w ten sposòb dodac sobie powagi.


RE: Subiektywny Wybór Albumów Thestranglers'a - thestranglers - 01.09.2013 09:57 AM

trop

Dziś zagadka w formie bajki.

Dawno, dawno temu (równo dekadę) za wielką wodą żyło siedem nie krasnoludków lecz ślicznych muzykantek. Wszystkie chciały żeby usłyszał o nich świat. Gdy spotkały na swojej drodze przybysza znad Jarugi ich sny i marzenia zaczęły się powoli urealniać. Czuwał nad nimi ich ojciec chrzestny, wujek Internet. Ich piosenki zaczęły pojawiać się w reklamach i programach telewizyjnych, powstały pierwsze teledyski a nasi bohaterzy zaczęli koncertować. Szukana płyta została wydana już w międzynarodowej wersji i cały świat stanął dla nich otworem....

I tu kończymy bajkę bo wszystko dobre co się dobrze kończy Icon_wink