Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Hey Jimi - Polskie gitary grają Hendrixa - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Hey Jimi - Polskie gitary grają Hendrixa (/showthread.php?tid=1689)



Hey Jimi - Polskie gitary grają Hendrixa - Yacy - 29.04.2008 10:21 PM

[Obrazek: hey_jimi_cd.jpg]

ostrożnie podchodzilem do półki z tą płytą... Nie przepadam za coverami, nie przepadam za ponownym nagrywaniem utworów. Szczególnie TAKICH utworów. Jak wszedzie są jednak wyjątki, ktore tylko potwierdzaja regułę. I to oczywiście jest taki wyjątek!
Począwszy od strony edytorskiej (tak jak zawsze w przypadku Agory, książeczka), poprzez słowa Hołdysa i Cichońskiego o tamtych czasach, poprzez zestaw gitarzystów, którzy gwarantowali jakość, aż do zupelnego zaskoczenia dla mnie! Na okładce płyty nie są podane nazwiska wokalistek, które udzielaja sie w dwóch utworach. W moim - chyba ulubinym Hendrixie (czemu Go nie ma w moim Topie :?: ) - śpiewa Ewelina Flinta!!! I robi to fantastycznie. Tym bardziej nie rozumiem czemu udziela sie w takich projektach jak ten z Panem Zagrobelnym Icon_evil . Ona powinna spiewać bluesy!!! To mój zdecydowany faworyt z tej płyty i nie wątpliwie kandydat do MOJEJ LISTY. Ale plyty wysłuchalem raz ( Little Wing kilka razy Icon_mrgreen ) i jeszcze to może sie zmienić. Dla porządku dodam, ze w utworze Crosstown Traffic - też całkiem udanie - śpiewa inna "Idolka" - Małgorzata Stępień.
Płyta chyba osiągnęla swój cel - właśnie zaczynam poszukiwania płyt Hendrixa, bo w obecnej chwili dysponuję tylko jedną Icon_wink2

1 Zbigniew Hołdys - Fire
2 Leszek Cichoński - Voodoo Child
3 Wojciech Waglewski - The Wind Cries Mary
4 Jacek Królik & Ryszard Sygitowicz - Crosstown Traffic (feat. Małgorzata Stępień)
5 Jan Borysewicz - Power Of Soul
6 Cichoński & Riedel & Styczyński - Little Wing (feat. Ewelina Flinta)
7 Ryszard Sygitowicz & Jacek Królik - Angel
8 Cichoński & Riedel & Styczyński - Red House
9 Vintage - Wild Thing
10 Marek Raduli & Krzysztof Ścierański - Third Stone From The Sun
11 Wojtek Klich - Manic Depression
12 Leszek Cichoński & Marek Raduli - Thanks Jimi



- abd3mz - 29.04.2008 10:28 PM

Yacy napisał(a):W moim - chyba ulubinym Hendrixie (czemu Go nie ma w moim Topie :?: ) - śpiewa Ewelina Flinta!!! I robi to fantastycznie.
Słyszałem w Minimaxie. Rzeczywiście bardzo dobra wersja. Icon_smile2


- Gary - 29.04.2008 10:53 PM

Yacy napisał(a):Płyta chyba osiągnęla swój cel - właśnie zaczynam poszukiwania płyt Hendrixa, bo w obecnej chwili dysponuję tylko jedną Icon_wink2
Ja mam tylko jedną ("Electric Ladyland") i więcej nie potrzebuję. Icon_razz


- prz_rulez - 30.04.2008 08:36 AM

Yacy napisał(a):I robi to fantastycznie. Tym bardziej nie rozumiem czemu udziela sie w takich projektach jak ten z Panem Zagrobelnym

Ja na projekt z Panem Zagrobelnym nie narzekam, bo jak na naszą polską komerchę jest naprawdę niezły, ale faktycznie, trochę tęsknię za Eweliną w innym repertuarze ("Goniąc za cieniem", "Przeznaczenie", "Zaproście mnie do stołu").
No i super, że w końcu Gosia coś nagrała


- abd3mz - 02.05.2008 12:59 AM

Yacy napisał(a):Płyta chyba osiągnęla swój cel - właśnie zaczynam poszukiwania płyt Hendrixa, bo w obecnej chwili dysponuję tylko jedną Icon_wink2
Jeśli "zaczynam" oznacza czas teraźniejszy to myślę, że pomoże Ci ten link: http://tnij.org/a4u3 Icon_smile2


- Yacy - 02.05.2008 07:33 AM

abd3mz napisał(a):Jeśli "zaczynam" oznacza czas teraźniejszy to myślę, że pomoże Ci ten link: http://tnij.org/a4u3
dzięki ale jak pisałem tak zrobiłem i mam 5-6 płyt - to wystarczy Icon_wink2


- prz_rulez - 03.05.2008 08:26 AM

10 Marek Raduli & krzysztof Ścierański - Third Stone From The Sun
Ścierański - mój kuzyn byłby wniebowzięty Icon_mrgreen


- Yacy - 11.05.2008 12:49 AM

Jakby ktoś miał ochotę na te utwóry to podaje link:

http://www.4shared.com/dir/6981541/c5ae55ac/Hey_Jimi.html