Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Girls Aloud - Something New - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Girls Aloud - Something New (/showthread.php?tid=16460)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Girls Aloud - Something New - AKT! - 16.10.2012 01:05 AM

Hmm... jestem ciekaw co napisze Safer. Ja się spodziewałem (i miałem nadzieję) na coś innego.


RE: Girls Aloud - Something New - prz_rulez - 16.10.2012 07:10 AM

To tak jak ja.


RE: Girls Aloud - Something New - Remo - 16.10.2012 01:05 PM

Nie ma już ale podejrzewam, że dicho xd


RE: Girls Aloud - Something New - Szymek79 - 16.10.2012 01:14 PM






RE: Girls Aloud - Something New - saferłel - 16.10.2012 01:17 PM

prz_rulez napisał(a):Safer, jesteś pewien, że chcesz takiego utworu na liście? Bo ja nie jestem przekonany ;->
Myśl za siebie, nie za mnie. Jak posłucham to ocenię.


RE: Girls Aloud - Something New - Remo - 16.10.2012 01:41 PM

Brzmi jak połączenie Run This World (girls) z Call My Name.
to pierwsze lubię, ale niestety więcej tutaj tego drugiego ...


RE: Girls Aloud - Something New - saferłel - 16.10.2012 01:48 PM

Podoba mi się. Przesłucham 3-4 razy i cieszy ucho w swojej kategorii Icon_smile Nie jest to pewnie z punktu widzenia moich preferencji ich utwór wszech czasów, jednak generalnie nie różni się zbytnio od stylu, jaki Xenomania sporadycznie zaszczepiała GA na przestrzeni lat. Jest nieco ostrzej i agresywniej, więc naturalnie ''Something New'' traci na lekkości znanej z moich ulubionych kawałków jak ''Can't Speak French'' czy ''The Loving Kind''. Motyw przewodni jest odpowiednio wkręcający i to się liczy. Trochę razi vocoder, ale to generalnie niewielki pikuś, jakaś drobna ryska.


RE: Girls Aloud - Something New - prz_rulez - 16.10.2012 06:25 PM

WOW
No to w takim razie jestem w szoku. Czyżby pierwsze prawdziwe dicho na liście Safa od czasu "Shoes" Tigi?


RE: Girls Aloud - Something New - saferłel - 16.10.2012 06:27 PM

Nie żartuj.


RE: Girls Aloud - Something New - prz_rulez - 16.10.2012 06:31 PM

To Ty sobie zażartujesz, jeśli wpuścisz TO na listę.


RE: Girls Aloud - Something New - saferłel - 16.10.2012 06:32 PM

No proszę do czego to już dochodzi Icon_smile Nie będę lepiej komentował nic więcej.


RE: Girls Aloud - Something New - michal91d - 16.10.2012 06:39 PM

No nie powiem, nie powiem...
A niektórzy narzekali na Rihannę z Coldplay na mojej liścieIcon_cool A tu nagranie, które brzmi jak połączenie Davida Guetty, Calvina Harrisa i Nicki Minaj, a na dodatek od 30 sekundy fragmencik (na moje ucho 10 nutek) przypomina to:





RE: Girls Aloud - Something New - prz_rulez - 16.10.2012 06:56 PM

Ej, faktycznie Icon_surprised Superhiperdupermegaxerokopia?
"Gangnam Style" to przy tym megaoryginalność!
Oczywiście Safrze, możesz to wrzucić i nawet nie powiem, kawałek po kilka przesłuchaniach się wkręca. Tyle, że przy debiucie tego utworu parę pozycji wyżej powinieneś umieścić "Call My Name" Cheryl Cole.

Po prostu - spodziewałem się czegoś mega, mega, mega. A to nie jest mega, mega, mega. Nawet, jeśli dojdzie do szczytu mojej listy, to nie zmienię zdania.
A w ogóle to chcę na płycie usłyszeć rozbudowane partie solowe Nicoli Roberts! Bo jeśli znowu ją oleją...


RE: Girls Aloud - Something New - saferłel - 16.10.2012 07:08 PM

Nie znoszę Twojego myślenia, które ''nakazuje'' słuchanie X jeśli lubi się Y, wstawianie na listę A, jeśli polubiło się B itd...Jaki to ma ze sobą związek tak naprawdę? Więcej autonomii, Panie Wolnościowcu Icon_wink A ''Call My Name'' to dla mnie inne brzmienia, inna produkcja, inne wyczucie melodii. I nawet jeśli Xenomania brzmi teraz bliżej Harrisa niż kiedykolwiek, to wciąż ma swoją unikalną cząstkę. Zresztą to tylko pojedynczy singiel. Nie ma sensu wyciągać wniosków. To kawałek na ''tutaj'' i na ''teraz''.

PS - yak samo absurdalne wydaje mi się porównanie ''Something New'' do twórczości Nicki Minaj, Harris tak, ale nie Minaj.


RE: Girls Aloud - Something New - prz_rulez - 16.10.2012 07:12 PM

Dodajmy jeszcze Perfume Icon_razz2
saferłel napisał(a):A ''Call My Name'' to dla mnie inne brzmienia, inna produkcja, inne wyczucie melodii.
Diabeł tkwi w szczegółach? Czy może chowasz tego diabła w szafie?

Cóż. Rób co chcesz. Tylko pamiętaj - wrzucenie tego utworu na Twoją listę będzie miało długofalowe konsekwencje.


RE: Girls Aloud - Something New - Remo - 16.10.2012 08:10 PM

To te szczegóły są na prawdę małe, bo dla mnie zalatuje Call My Name na kilometr, nawet bez przesadnego rozdrabniania piosenki na części pierwsze. xd
Kurde dziwne safer że nie lubisz Untouchable ale The Loving Kind już tak Icon_biggrin
Za to zgadzamy się z Can't Speak French Icon_smile


RE: Girls Aloud - Something New - prz_rulez - 16.10.2012 08:12 PM

Za "Untouched" nie stoi Szanowny Mister Tennant ;->


RE: Girls Aloud - Something New - Remo - 16.10.2012 08:14 PM

Ah no nie wnikam tak głęboko w twórczość GA, ale dla mnie to są siostrzane nagrania Icon_smile


RE: Girls Aloud - Something New - saferłel - 16.10.2012 08:44 PM

prz_rulez napisał(a):Cóż. Rób co chcesz. Tylko pamiętaj - wrzucenie tego utworu na Twoją listę będzie miało długofalowe konsekwencje.
prz_rulez napisał(a):Diabeł tkwi w szczegółach? Czy może chowasz tego diabła w szafie?

Mam nadzieję, że to żarty, bo inaczej ciężko mi skomentować poziom takich komentarzy. I tak, szczegóły są bardzo istotne.

Remo napisał(a):To te szczegóły są na prawdę małe, bo dla mnie zalatuje Call My Name na kilometr, nawet bez przesadnego rozdrabniania piosenki na części pierwsze. xd
A tam, słychać na pierwszy rzut ucha, że producenci inni. Ale nie będę się o to spierał szczególnie. Każdy widocznie inaczej to odbiera.

Remo napisał(a):Kurde dziwne safer że nie lubisz Untouchable
Hah Icon_smile Przeprosiłem się ostatnio z ''Untouchable''. Nie zdradzę szczegółów, ale od dzisiaj możesz zapomnieć o tym co pisałem Icon_smile Zmieniłem zdanie i to drastycznie. I racja, numer jest z podobnej półki co ''The Loving Kind''.


RE: Girls Aloud - Something New - prz_rulez - 16.10.2012 09:52 PM

saferłel napisał(a):Mam nadzieję, że to żarty, bo inaczej ciężko mi skomentować poziom takich komentarzy.
Raczej kpię i ironizuję. Komentuj do woli.
saferłel napisał(a):A tam, słychać na pierwszy rzut ucha, że producenci inni.
Ja sądzę, że Xenomania to takie producenckie Milli Vanillli i tak naprawdę za tym wszystkim stoi Neil Tennant.
saferłel napisał(a):Przeprosiłem się ostatnio z ''Untouchable''. Nie zdradzę szczegółów, ale od dzisiaj możesz zapomnieć o tym co pisałem Icon_smile
Ciekawe, co takiego się zdarzyło ;->
saferłel napisał(a):Zmieniłem zdanie i to drastycznie. I racja, numer jest z podobnej półki co ''The Loving Kind''.
Po koncercie z Saferem dzieją się jakieś dziwne rzeczy. To co, kiedy wrzucasz "Gangnam Style"?