Największe forum list przebojów Mycharts.pl
LAUREACI 2011 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: "MYCHY" Forumowe Nagrody Muzyczne (/forumdisplay.php?fid=155)
+--- Wątek: LAUREACI 2011 (/showthread.php?tid=15704)

Strony: 1 2 3 4 5 6


LAUREACI 2011 - thestranglers - 25.06.2012 03:53 PM

Przedstawiam Wam laureatów pierwszej edycji Nagród Forum My Charts
MYCHY 2011



RE: LAUREACI - thestranglers - 25.06.2012 04:01 PM

W kategorii ZŁOTA MYCHA - nagroda za całokształt - Świat zwycięzcą jest zespół

[Obrazek: rem.jpg]

R. E. M.


RE: LAUREACI - thestranglers - 25.06.2012 04:14 PM

W kategorii ZŁOTA MYCHA - nagroda za całokształt - Polska zwycięzców jest dwóch. Są to zespoły

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRBKkB7BUKyWzAp2htFzKF...7qI7U3I_Sg]

Republika

i

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRnGoQxhm8xaN-V2ovanbN...eJK51gHh6w]

Myslovitz


RE: LAUREACI - thestranglers - 25.06.2012 04:28 PM

W kategorii ODKRYCIE ROKU - Świat nagrodę otrzymuje zespół

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRtSA76S0MuFultsQf_hPA...OHBFuUqV3X]

Foster The People


RE: LAUREACI - thestranglers - 25.06.2012 04:39 PM

W kategorii ODKRYCIE ROKU - Polska nagrody otrzymują dwa zespoły. Są to

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRmtrNT9iLCAonD8cssTrJ...sn00SEJ5_e]

Cuba De Zoo

i

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQCIMjCRimmgpZnoF8Odvd...HKEvXrGrVF]

Enej


RE: LAUREACI - thestranglers - 25.06.2012 04:46 PM

ROZCZAROWANIEM ROKU na świecie była śmierć

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRaHsuoLakJXY8bJ3mnF21...hxeG46DaMW]

Amy Winehouse


RE: LAUREACI - saferłel - 25.06.2012 04:53 PM

R.E.M. zdobył co miał zdobyć więc jestem zadowolony. Tryumf Foster the People to znak, że komercyjno-popowa część naszego forum też ma wiele do powiedzenia i niech nie stawia się w roli ofiar (bo wręcz przeważa) Icon_razz2 Co do rozczarowania...hm...kłóci mi się to słowo w zestawieniu ze słowem śmierć. ''Rozczarowała mnie jej śmierć''. Nie, nie kupuję tego.


RE: LAUREACI - thestranglers - 25.06.2012 04:53 PM

ROZCZAROWANIEM ROKU w Polsce były

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQZHGGdivX8xTDkfKWsJYF...06wxEfJM-Q]

kabarety na Liście Przebojów "Trójki"


RE: LAUREACI - AKT! - 25.06.2012 05:49 PM

saferłel napisał(a):Co do rozczarowania...hm...kłóci mi się to słowo w zestawieniu ze słowem śmierć. ''Rozczarowała mnie jej śmierć''. Nie, nie kupuję tego.
Mam podobne odczucia. Sam bym na to nie głosował.

Miło, że Republika. R.E.M. też w sumie zasłużyli.


RE: LAUREACI - Szymek79 - 25.06.2012 06:17 PM

saferłel napisał(a):Tryumf Foster the People to znak, że komercyjno-popowa część naszego forum też ma wiele do powiedzenia i niech nie stawia się w roli ofiar (bo wręcz przeważa) Icon_razz2
zabawny jesteś przeważaIcon_lol z tego co sobie przypominam to akurat Fosterzy byli chyba u wszystkich na listach z jakimś tam nagraniem a polskie radiostacje raptem grały jeden singiel więc naprawdę straszna komercja.Icon_wink


RE: LAUREACI - saferłel - 25.06.2012 06:22 PM

No pewnie, że tak Icon_razz2 Jeden singiel nie wystarczy Icon_wink?


RE: LAUREACI - Szymek79 - 25.06.2012 06:31 PM

saferłel napisał(a):Jeden singiel nie wystarczy Icon_wink?
jak to się mówi jedna jaskółka wiosny nie czyni. Icon_wink


RE: LAUREACI - Tomekk - 25.06.2012 07:07 PM

saferłel napisał(a):'Rozczarowała mnie jej śmierć''. Nie, nie kupuję tego.
a ja kupuję, bo rozczarowanie to nie tylko słaba płyta...

saferłel napisał(a):Tryumf Foster the People to znak, że komercyjno-popowa część naszego forum też ma wiele do powiedzenia i niech nie stawia się w roli ofiar (bo wręcz przeważa)
Icon_lol
u Ciebie też byli, więc całe forum ogarnęła jedna wielka komercja Icon_twisted
fajnie tak się uśmiać w trakcie sesji Icon_wink


RE: LAUREACI - saferłel - 25.06.2012 07:11 PM

U mnie byli....kiedy jeszcze ich nie było w świadomości prawie nikogo Icon_wink

Co do tej śmierci, to ''rozczarowanie'' oznacza dla mnie przede wszystkim nie spełnienie pokładanych w czymś nadziei, zawód związany z jakąś czynnością, o której WIADOMO, że się miała wydarzyć, co do której mieliśmy pewne oczekiwania. Ciężko jest mi więc nazwać śmierć, szczególnie taką głupią, z przypadku rozczarowaniem.


RE: LAUREACI - Tomekk - 25.06.2012 07:15 PM

saferłel napisał(a):Ciężko jest mi więc nazwać śmierć, szczególnie taką głupią, z przypadku rozczarowaniem.
Rozumiem, trochę niewłaściwe to określenie i nie za bardzo pasuje. Ale tak głosowaliśmy Icon_razz

saferłel napisał(a):U mnie byli....kiedy jeszcze ich nie było w świadomości prawie nikogo
no tak, to wiele zmienia Icon_lol


RE: LAUREACI - Szymek79 - 25.06.2012 07:29 PM

saferłel napisał(a):U mnie byli....kiedy jeszcze ich nie było w świadomości prawie nikogo Icon_wink
a jakie to ma znaczenie, u mnie Gaga z "Just Dance" była na liście kiedy nikt o niej w Polsce nie słyszał i ani nie przyszło mi do głowy że za niecały rok będzie ją znał prawie każdy.
Z resztą nie podoba się mi ta cała nagonka że ktoś jest komercyjny czy nie bo chyba każdy profesjonalny muzyk chcialby zarabiać na tym co robi bo jeśli się nie sprzeda jedna a później druga płyta to już nie nagra trzeciej gdyby takie Pet Shop Boys, Duran Duran czy Garbage nie sprzedały kilku milionów płyt to kto by o nich nikt nie pamiętał dzisiaj i kto by im dał kasę na nagranie nowych albumów.


RE: LAUREACI - Dobromiera - 25.06.2012 07:38 PM

Foster the People się skończyli jak wrzucili pierwszy teledysk na YT, potem to jakaś komercha. Icon_cool


RE: LAUREACI - saferłel - 25.06.2012 07:50 PM

Ale czemu żartobliwy komentarz z ''puszczonym okiem'' powoduje taką odpowiedź Icon_wink? Po ce te odniesienia do konkretnych zespołów?

Ja przecież nie mam nic przeciwko temu, żeby płyty się dobrze sprzedawały. Jeśli dobra muzyka jest w cenie, to wypada się tylko i wyłącznie cieszyć. Jeśli zła jest w cenie - na odwrót Icon_wink W ogóle zbaczamy chyba z początkowego tematu przy okazji tej debaty. I nieprawdą jest, że o zespołach, które nie sprzedają milionów płyt się nie pamięta, chociaż nie wiem jakie tutaj są wytyczne i granice sprzedaży według Ciebie.


RE: LAUREACI - Szymek79 - 25.06.2012 08:19 PM

saferłel napisał(a):I nieprawdą jest, że o zespołach, które nie sprzedają milionów płyt się nie pamięta, chociaż nie wiem jakie tutaj są wytyczne i granice sprzedaży według Ciebie.
teraz jest prościej zaistnieć dzięki internetowi niż 20 czy 30 lat temu z resztą wystarczy popatrzeć na listę stranglersa sprzed 20 czy 15 lat większość tych nagrań jeśli nie wszystkie gościła czy to na listach przebojów Billboardu czy UK Charts czy Trójki dzisiaj jest zupełnie inaczej.
Tylko dzisiaj mamy taką sytuację że najbardziej cenieni są nie komercyjni wykonawczy a jeśli jakoś przez przypadek się sprzedadzą jak np. Gotye to już trochę mniej się ich ceni a jeszcze nie tak dawno Ci najbardziej cenieni byli zarazem komercyjni i dzięki temu przeszli do historii muzyki i RMF i Zetka ma co grać miedzy 20 piosenkami z tygodniowej playlisty. To w takim razie się zastanawiam co zostanie z obecnych czasów, wygląda na to że niewiele.


RE: LAUREACI - kajman - 25.06.2012 08:51 PM

(25.06.2012 08:19 PM)Szymek79 napisał(a):  jeszcze nie tak dawno Ci najbardziej cenieni byli zarazem komercyjni
Mam wrażenie że nigdy Ci komercyjni nigdy nie byli cenieni. Wyjątkiem są Ci cenieni artyści, ktorzy stali się komercyjni w sensie popularności.
A tak a propos z dotychczasowych laureatów podoba mi się tylko pół.