Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Gavin Bryars - Jesus Blood Never Failed Me Yet (1971) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (http://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Płyty, które już za nami (/forumdisplay.php?fid=103)
+--- Wątek: Gavin Bryars - Jesus Blood Never Failed Me Yet (1971) (/showthread.php?tid=14629)Gavin Bryars - Jesus Blood Never Failed Me Yet (1971) - emigrant - 14.03.2012 06:14 AM

[Obrazek: 41Y7Y6B01WL._SL500_AA300_.jpg]
Nie śpię tej nocy. Jakoś nie mogę. Wszedłem na iTunes i niechcący natknąłem się na przecudną perłę, którą do tej pory miałem jedynie na kasecie C-90 i to przerwaną na dwie strony. Celowo wyciszyłem przy 45 minucie by szybko przerzucić nagrywanie na stronę B po czym znów rozgłosiłem nagrywanie.
W latach 90-tych Piotr Kaczkowski puścił te płytę. Nie wiem w jaki sposób ją wszyscy nagrywali? Być może komuś udało się zgrać na dysk, pewnie ktoś inny jeszcze na magnetofon szpulowy ...?
70 minut materiału non-stop , gdzie powtarzające się słowa trampa budują niesamowitą, napiętrzającą się atmosferę by przy finale z pomocą Toma Waitsa ... wybuchnąć.
Piotr opowiadał wtedy przepiękna historię o produkcji tej płyty. Bryars kiedy tworząc wyszedł po kawę zostawił uchylone drzwi. Wracając zauważył że obecni w studiu zaczęli płakać słuchając tej muzyki. Historia ta jest znacznie dłuższa. Odsyłam do wikipedii.Próbowałem poszukać jej wersji fizycznej. Owszem jest ale za 118 dolarów - 3 nowe sztuki, 8 używanych za 28 dolarów ( to dostępność na dzisiejsza noc) . Na CD wyszła w 1993 roku wydana przez Point Music.
Ta moja wersja za jedyne 9.99 euro. Icon_smile Warto tę płytę mieć.
Bryars nadal tworzy i komponuje. W zeszłym roku wydał 2 płyty.
Współpracował m.in. z Brianem Eno