Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 (/showthread.php?tid=14497)

Strony: 1 2 3 4


Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - piotreklp3 - 29.02.2012 10:00 PM

[Obrazek: Euro_2012_logo.png]

Postanowiłem utworzyć nowy wątek, w którym będzie można podyskutować na temat zbliżajacego się wielkimi krokami piłkarskiego święta jakim będą Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozgrywane na boiskach w Polsce i na Ukrainie.
Przypomnę, że Euro rozpocznie się meczem otwarcia Polska - Grecja w Warszawie 8 czerwca, a zakończy meczem finałowym w Kijowie 1 lipca.

Gospodarzem Euro zostaliśmy 18 kwietnia 2007 roku, pokonując kandydaturę włoską oraz wspólną: węgiersko-chorwacką. Pamiętacie co robiliście, kiedy usłyszeliście dobre wieści z Cardiff? Jeśli chodzi o mnie chodziłem wtedy do gimnazjum i o wyborze Polski dowiedziałem się na lekcji WOSu i zamiast omawiać rodzajów partii politycznych, rozmawialiśmy z nauczycielem o futbolu... :icon_razz:

Do EURO zostało 100 dni


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - piotreklp3 - 01.03.2012 12:02 AM

(29.02.2012 10:47 PM)thestranglers napisał(a):  Piotrek, 8 czerwca Icon_smile
Poprawione. Tak napisałem w pierwszej wersji, ale red. Szpakowski zmylił mnie mówiąc o 9 czerwca, więc poprawiłem na, jak się okazało, na błędną datę Icon_wink

Polska - Portugalia 0:0
Ten mecz niewiele może nam powiedzieć o przygotowaniu Polaków na Euro, bo Portugalczycy wyraźnie oszczędzali się i nie pokazali nic nadzwyczajnego. Remis w 100% sytuacjach: Nani i Jeleń, widać wyraźny brak Lewego. Powrót Boenisha do kadry po rocznej przerwie
Do finałów reprezentacja rozegra jeszcze trzy mecze sparingowe: z Łotwą, Słowacją i na deser, na rozstrzelanie z Andorą.


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - pabloyd - 01.03.2012 02:09 PM

(29.02.2012 10:00 PM)piotreklp3 napisał(a):  rozmawialiśmy z nauczycielem o futbolu... :icon_razz:
Dobry nauczyciel Icon_smile
Ja nie pamiętam gdzie o tym usłyszałem.

(01.03.2012 12:02 AM)piotreklp3 napisał(a):  Szpakowski zmylił mnie
Jego lepiej nie słuchać Icon_mrgreen

(01.03.2012 12:02 AM)piotreklp3 napisał(a):  Remis w 100% sytuacjach: Nani i Jeleń,
Nani miał jednak więcej sytuacji. Jeleń mam nadzieję na Euro poprawi formę, bo taki zawodnik by się przydał.

(01.03.2012 12:02 AM)piotreklp3 napisał(a):  Powrót Boenisha do kadry po rocznej przerwie
Tak, kolejny ważny zawodnik jeśli dojdzie do formy.


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - piotreklp3 - 02.03.2012 12:19 AM

(01.03.2012 02:09 PM)pabloyd napisał(a):  Dobry nauczyciel Icon_smile
Bardzo. Znawca historii ziemi jasielskiej, zresztą napisał kilkanaście książek, harcmistrz, radny. Postać nietuzinkowa...
...i organizator Powiatowego Konkursu "Polacy na Mistrzostwach Swiata w piłce nożnej", który wygrałem Icon_wink Był czerwiec 2006 roku, ale wtedy było pięknie Icon_smile

pabloyd napisał(a):
(01.03.2012 12:02 AM)piotreklp3 napisał(a):  Remis w 100% sytuacjach: Nani i Jeleń,
Nani miał jednak więcej sytuacji. Jeleń mam nadzieję na Euro poprawi formę, bo taki zawodnik by się przydał.
Martwi mnie to że Polacy nie mają drugiego napastnika na miarę reprezentacji: Brożek siedzi na ławie w Szkocji, Małecki kłóci się z Wisłą. Na Euro może pojechać ktoś z czwórki młodych-gniewnych: Żyro, Kucharczyk, Sobiech, Jankowski

Posucha z napastnikami trwa w najlepsze: zobaczcie czołówkę ligowych snajperów, ręce opadają. Tylko dwóch Polaków w tym gronie, ale Frankowski się nie liczy, bo jest już zatrudniony przy kadrze jako trener napastników Icon_lol

Najlepsi strzelcy:
18 Artjoms Rudnev Lech (Łotysz)
9 Danijel Ljuboja Legia (Serb)
9 David Biton Wisła (Izraelczyk)
9 Edgar Cani Polonia W. (Albańczyk)
9 Tomasz Frankowski Jagiellonia (Polak)
7 Maciej Jankowski Ruch (Polak)

7 Prejuce Nakoulma Górnik (Burkina Faso)

W ostatnim sezonie około 30% bramek w ekstraklasie strzelili obcokrajowcy, w tym sezonie pewnie bedzie ponad 50% Icon_eek Coraz mniej miejsca dla Polaków, ale niewiele osób widzi w tym problem, zachwycają się hordami przeciętnych kopaczy którzy nie sprawdzili się w innych krajach i blokują miejsce polskim młodym piłkarzom. W Europie coraz głośniej mówi się o limitach na obcokrajowców, mam nadzieję, że w Polsce też pójdą po rozum do głowy, bo czas najwyższy.


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - piotreklp3 - 04.03.2012 01:51 PM

Damien Perquis doznał złamania ręki w łokciu podczas meczu ligowego we Francji Icon_sad

Tygodnik Piłka Nożna napisał(a):Zła wiadomość dla Damiena Perquisa i reprezentacji Polski. Podczas ligowego spotkania we Francji reprezentant Polski złamał rękę w łokciu.
W sobotę FC Sochaux podejmowało Valenciennes FC. Perquis tradycyjnie wybiegł w pierwszym składzie. Niestety środkowy obrońca musiał zejść z boiska w 58. minucie. Na razie klub reprezentanta Polski nie podał zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jedynie, że Perquis złamał rękę w łokciu.

Mecz zakończył się remisem 1:1. FC Sochaux zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligi francuskiej.

WP napisał(a):Obrońca Sochaux i reprezentacji Polski był jednym z najlepszych zawodników meczu z Portugalią i sam również był zadowolony ze swojej postawy. - Rozegrałem dobry mecz, ale dla mnie najważniejsze jest zdanie trenera i kolegów z drużyny - mówi Perquis w rozmowie z "Super Expressem".

Po meczu z Portugalią Wojciech Szczęsny stwierdził, że Perquis powinien po tym meczu dostać ocenę 10 na 10. Po raz pierwszy od dawnych czasów środek obrony reprezentacji Polski w meczu z silnym rywalem wyglądał bardzo przyzwoicie. Perquis stworzył znakomity duet z Marcinem Wasilewskim i wydawało się, że Franciszek Smuda ma jeden problem z głowy.

Pod znakiem zapytania jest także udział w Euro Andrija Szewczenki, który uskarża się na bóle pleców, rzadko wychodzi w podstawowym składzie Dynama Kijów i strzela niewiele bramek. A trener reprezentacji Ukrainy zapowiedział, że nikogo za zasługi do kadry na Euro nie powoła...

Do EURO zostało 96 dni


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - pabloyd - 05.03.2012 01:14 PM

(02.03.2012 12:19 AM)piotreklp3 napisał(a):  "Polacy na Mistrzostwach Swiata w piłce nożnej", który wygrałem Icon_wink
No to teraz wiem kogo pytać jakbym czegoś nie wiedział Icon_smile

(02.03.2012 12:19 AM)piotreklp3 napisał(a):  Martwi mnie to że Polacy nie mają drugiego napastnika na miarę reprezentacji:
Tak, jest krucho z bramkostrzelnymi napastnikami. Nadzieja w dortmundczykach. Tym razem w weekend gola zdobył Błaszczykowski.

(02.03.2012 12:19 AM)piotreklp3 napisał(a):  Frankowski się nie liczy, bo jest już zatrudniony przy kadrze jako trener napastników Icon_lol
On byłby lepszy na boisku.

(04.03.2012 01:51 PM)piotreklp3 napisał(a):  Damien Perquis doznał złamania ręki w łokciu podczas meczu ligowego we Francji Icon_sad
Już po operacji. Rząsa twierdzi że do euro się zagoi: http://gwizdek24.se.pl/pilka-nozna/reprezentacja/damien-perquis-juz-po-operacji-rehabilitacja-potrwa-miesiac_231430.html


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - pabloyd - 07.03.2012 07:29 PM

Polska spadła na 75 miejsce w rankingu FIFA - najniższe w historii.
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/euro-2012/2012/polska-najnizej-w-historii_sto3183694/story.shtml


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - piotreklp3 - 07.03.2012 11:18 PM

Mnie to nie dziwi, wyżej punktowane są mecze o stawkę.

Onet napisał(a):Ranking FIFA jest koszmarnie zagmatwany i daleki od doskonałości. Mało kto ma pojęcie, skąd się biorą punkty rankingowe - twierdzi Zdzisław Rylski, polski matematyk, który proponuje zupełnie nowe zasady tworzenia klasyfikacji.

W oficjalnym rankingu FIFA gospodarze finałów mistrzostw świata i mistrzostw Europy zawsze bardzo szybko spadali w dół tabeli rankingowej, ponieważ nie brali udziału w kwalifikacjach. Niemcy w marcu 2006r. wylądowali na 22 pozycji. Spadek w tabeli rankingowej byłby o wiele większy, gdyby nie udział w Pucharze Konfederacji w czerwcu 2005r. Przed tym turniejem zajmowali 21 pozycję, a po jego zakończeniu awansowali aż na 11 pozycję. Austriacy spadli z 57. (2006.08.16) na 105. (2008.07.07) pozycję, Szwajcarzy z 13. (2006.08.16 ) na 48. (2008.05.07), Polska z 56. (2010.08.11) na 73. (2010.12.15), a Ukraina z 22. (2010.05.26) na 60. (2011.09.21). Jest więcej niż pewne, że niedługo problem ten zacznie odczuwać Brazylia, za trzy lata zaczną odczuwać Francuzi, a za pięć Rosjanie.

W rozwiązaniu proponowanym przez magistra matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zdzisława Rylskiego takich problemu nie ma. Polska zajmuje 39. miejsce, a Ukraina 26.

Cały artykuł:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ranking-fifa-rewolucyjny-pomysl-zdzislawa-rylskieg,3,4935841,wiadomosc.html

Do EURO zostało 93 dni


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - piotreklp3 - 14.03.2012 11:27 PM

Anglicy poznają nowego trenera dopiero pod koniec maja. Obecnie, po rezygnacji Fabio Capello, reprezentację Albionu próbuje poskaładać Stuart Pearce, co nie udaje mu się do końca bo przegrała 2:3 w towarzyskiej potyczce z Holandią.
Największe szanse objęcia stanowiska ma obecny manager Tottenhamu Harry Redknapp. Takie zamieszanie kilkanascie dni przed Euro nic dobrego nie przyniesie, przewiduje, że Anglicy odpadną w ćwierćfinale. Słychać też głosy, że Capello pochopnie wybrał na siedzibę w czasie mistrzostw reprezentacji stadion Hutnika Kraków (na razie wiadomo, że Anglicy przywiozą własną trawę Icon_wink).

Do EURO zostało 86 dni


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - pabloyd - 15.03.2012 03:21 PM

Angielski luz i flegma. Trener ? Mamy czas Icon_mrgreen


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - thestranglers - 16.03.2012 05:25 PM

piotreklp3 napisał(a):Takie zamieszanie kilkanascie dni przed Euro nic dobrego nie przyniesie, przewiduje, że Anglicy odpadną w ćwierćfinale.
A kto powiedział że w ogóle przejdą grupę? Francja i Ukraina to chyba wystarczająca zapora.


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - Szymek79 - 16.03.2012 05:34 PM

thestranglers napisał(a):A kto powiedział że w ogóle przejdą grupę? Francja i Ukraina to chyba wystarczająca zapora.
ja też obstawiam, ze Anglicy nie wyjdą z grupy, Francuzi są coraz mocniejsi i wydaje mi się że obok Holandii, Hiszpanii i Niemiec będą głównymi rozdającymi podczas tych mistrzostw.


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - piotreklp3 - 20.03.2012 11:44 AM

Castrol na podstawie statystyk typuje kto może zostać zwycięzcą Euro. Największe szanse ma Hiszpania, która w finale ma pokonać Holandię, czyli powtórka z World Cup w RPA., osobiście taki skład finalistów bardzo mi odpowiada. Polska wyjdzie z grupy i to z pierwszego miejsca, ale przegra w ćwierćfinale z Niemcami. Niespodzianką jest wczesne odpadnięcie Francji, a Anglia zawędruje aż do półfinału Icon_wink

http://castroledge.pl/pilka-nozna/kalkulator-zwyci%C4%99zc%C3%B3w-mistrzostw-uefa-euro-2012/

Do EURO zostało 80 dni


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - Szymek79 - 20.03.2012 12:23 PM

piotreklp3 napisał(a):Niespodzianką jest wczesne odpadnięcie Francji, a Anglia zawędruje aż do półfinału Icon_wink
Anglia na bank nie wygra grupy nawet gdyby Rooney grał zamienić Anglię z Francją i będzie ok.Icon_wink


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - piotreklp3 - 21.03.2012 12:50 AM

Stroje na Euro 2012:
Najbardziej zaskakująca jest zieleń na niemieckich koszulkach, ale w takich Niemcy już grali ale kilka dekad wstecz. Na polskich jest orzełek, ale umiejscowiony pomiędzy młotem a kowadłem, czyli znakiem firmowym a logiem PZPN, w okolicach mostka Icon_wink

[Obrazek: 822405-14055836-640-480.jpg]

Pozostałe stroje:
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/euro-2012/2012/koszulki-na-euro-2012_sto3203278/story.shtml

Do EURO zostało 79 dni


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - michal91d - 21.03.2012 12:59 AM

Niektóre stroje naprawdę bardzo ładne:
* wyjazdowy Holandii
* domowy Danii
* domowy Irlandii


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - pabloyd - 23.03.2012 12:00 PM

(20.03.2012 11:44 AM)piotreklp3 napisał(a):  Castrol na podstawie statystyk typuje kto może zostać zwycięzcą Euro.
Myślę, że na Euro trzeba zorganizować rozbudowanego znawcę, czyli oprócz wyników wszystkich meczów też kolejność w grupach odpowiednio inaczej punktowana.


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - thestranglers - 23.03.2012 12:12 PM

pabloyd napisał(a):Myślę, że na Euro trzeba zorganizować rozbudowanego znawcę, czyli oprócz wyników wszystkich meczów
Fajnie że będzie typowanie! Icon_smile Tylko czy zasada przyznawania punktów może być prostsza niż przy LM? (np. 1 pkt za dobry podział punktów, 3 pkt powiedzmy za dokładny wynik?) To tylko taka propozycja ode mnie...


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - piotreklp3 - 01.04.2012 11:49 AM

Wybrano hymn Euro 2012. Zwycięzcą został zespół Imish z utworem o jakże odkrywczym tytule "Euro Hymn", który bardziej przypomina usypiającą kołysankę niż pieśń, która ma porywać miliony Icon_rolleyes

Wyniki plebiscytu:
1 miejsce - IMiSH - Euro Hymn (11766 głosów)
2 miejsce - MC Sobieski - Polska walcząca (7399 głosów)
3 miejsce - Maryla Rodowicz - Dalej Orły (6816 głosów)





Dla smutnego porównania, wielkie hity z 2004 i 2008 roku:

Shaggy - Feel The Rush




Nelly Furtado - Forca




Do EURO zostało 68 dni


RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012 - Szymek79 - 01.04.2012 12:23 PM

Ale oficjalna piosenką na Euro wybrana przez FIFA jest "Endless Summer" Oceany.









a Imish to jest tylko polski wybór, natomiast Ukraina wybrała Gaitanę która z resztą reprezentuje Ukrainę na konkursie Eurowizji w Baku.