Największe forum list przebojów Mycharts.pl
R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: LPGP - Lista Przebojów Obywatela G.T.P. (/forumdisplay.php?fid=102)
+----- Dział: Statystyki i podsumowania (/forumdisplay.php?fid=213)
+----- Wątek: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 (/showthread.php?tid=13877)



R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 29.12.2011 12:41 AM

Zbliża się koniec roku więc pora na jego muzyczne podsumowanie. Zestawienie roczne to najważniejsza lista na LPGP od początku jej istnienia.

Kolejność prezentacji będzie podobna do tej z roku ubiegłego, zmianie ulega jedynie forma.

Na początek dane ogólne:

[Obrazek: 302bf8c98511fafe.jpg]

Po raz drugi w historii listy liczba nowości przekroczyła 200. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 1990 roku (8 edycja), kiedy to zanotowano aż 219 premier. Jest to jak do tej pory niepobity rekord listy. Tyle, że wtedy na liście było notowanych jedynie 20 pozycji, a dzisiaj jest dwa razy więcej. No i notowań było wtedy mniej.



RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 29.12.2011 09:13 PM

A oto zestawienie płyt mijającego roku:

[Obrazek: 649b2f37cfb614c6.jpg]

W tym roku 34 pozycje, czyli prawie 20 więcej niż rok wcześniej. Chyba zmniejszenie częstotliwości listy płyt do jednego notowania w miesiącu wyszło więc na dobre. Choć szczerze powiedziawszy, to czy utrzymam tę listę w przyszłym roku to nie jest wcale takie pewne.



RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - chris975 - 29.12.2011 11:18 PM

Ace of Base wysoko - fajnie Icon_smile Szkoda, że promocja była słaba a u nas w ogóle jej nie wydali...


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 30.12.2011 06:44 PM

LOŻA LIDERÓW

Zanim pojawi się najważniejsze podsumowanie, czas na lożę liderów, czyli klasyfikację utworów które w roku 2011 zajmowały najwyższą pozycję na liście. W tym roku najwyższą pozycję zaliczyło 11 utworów. Ponieważ w tym roku było 55 notowań to oznacza to, że średnia długość pobytu na czele to pięć notowań.
Oto lista liderów w podziale na poszczególne notowania (do listy liderów z notowań dołączono utwory, które zajęły najwyższe lokaty w podsumowaniach karnawału, wiosny i lata):

[Obrazek: c35e6685fdd9e578.jpg]

Na żółto są notowania wiosenne 2011 (Wielkanoc - Eurowizja). Ponieważ na zdjęciu są one nieczytelne informuję, iż we wszystkich czterech wiosennych notowaniach triumfował utwór BANGKOK CITY w wykonaniu Orange Caramel.

Po zsumowaniu danych zestawienie wygląda następująco:

[Obrazek: 78adf36bc3104d22.jpg]

Jak dobrze pójdzie to jeszcze dziś późnym wieczorem (około północy) to zapodam pierwszą część podsumowania utworów (pozycje od 11 do 96). Czołowa dziesiątka i zarazem ogłoszenie najważniejszego laureata listy, czyli Przeboju Roku 2011 jutro po południu.


Edit - 03-01-2012 - zmiana flagi przy Leehomie.


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 31.12.2011 02:11 AM

UTWORY - PODSUMOWANIE

Pora na właściwe podsumowanie. Oto lista utworów które zajęły miejsca poza pierwszą dziesiątką:

[Obrazek: b716794fc068b424.jpg]

[Obrazek: 54e02e31d6ab7d32.jpg]

[Obrazek: 94979583946b7f8a.jpg]

W tym roku aż 13 utworów przekroczyło granicę 100 punktów, w związku z czym aż trzy z nich znalazły się poza pierwszą dziesiątką.



RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 31.12.2011 04:49 PM

Pierwsza dziesiątka podsumowania rocznego po zakończeniu festiwalu MBC Gayo Daejeon 2011 około 17:30 - 18:00.


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - prz_rulez - 31.12.2011 04:55 PM

Już chyba nie spotkam żadnej listy (poza swoją), gdzie pojawi się: Văn Mai Hương. Hadise i September raczej też się nie spodziewam.
Ale wciąż się zastanawiam, co widzisz w tej koreańskiej muzyce. Co więcej, niedługo zarazisz nią całe forum Icon_eek


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 31.12.2011 08:23 PM

UTWORY - PODSUMOWANIE

A oto zapowiadana już czołowa dziesiątka LPGP:

[Obrazek: 3c62778720269a10.jpg]

Tytuł przeboju otrzymuje utwór:

[Obrazek: 6a30daf46100e6a0.jpg]

To drugie zwycięstwo z rzędu grupy T-ara w podsumowaniu rocznym. Jest to wyczyn niebywały tym bardziej, że dopiero trzeci w historii listy i pierwszy od 20 lat. Po raz ostatni dwukrotne zwycięstwo z rzędu zanotował szwedzki duet Roxette - IT MUST HAVE BEEN LOVE (1990) I FADING LIKE A FLOWER (EVERY TIME YOU LEAVE) (1991). Zresztą obydwa zespoły mają w tym roku po dwa utwory w czołowej dziesiątce - Roxette - SHE'S GOT NOTHING ON (BUT THE RADIO) oraz SPEAK TO ME, natomiast T-ara oprócz ROLY POLY także WAE IREONI.



RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 31.12.2011 10:08 PM

prz_rulez napisał(a):Już chyba nie spotkam żadnej liczby (poza swoją), gdzie pojawi się: Văn Mai Hương. Hadise i September raczej też się nie spodziewam.

Văn Mai Hương jest na miejscu 71 z 9 punktami.
September jest na miejscu 86 z 3 punktami.
Hadise ma trzy utwory - jeden na miejscu 10, drugi na 17, a trzeci na 41.

prz_rulez napisał(a):Ale wciąż się zastanawiam, co widzisz w tej koreańskiej muzyce. Co więcej, niedługo zarazisz nią całe forum

Aż tak źle to nie będzie. Icon_wink
To, że koreańskich utworów jest najwięcej na liście to efekt tego, że ze wszystkich azjatyckich krajów to właśnie z Koreą Południową mam najlepszy kontakt jeśli chodzi o muzykę właśnie. To prawda, chciałbym mieć też dużo więcej muzyki z innych krajów, ale to zależy od dostępności muzyki z krajów azjatyckich w serwisach. W tym roku wreszcie mi się udało z Wietnamem. O tym, że ten kraj ma potencjał wiedziałem już w 2010 roku, kiedy po raz pierwszy usłyszałem Ho Ngoc Ha w utworze Xin Thay Thu Tha. Utwór ten nie zadebiutował u mnie wtedy, gdyż był nagrany kilka lat wcześniej, a takie utwory rzadko kiedy pojawiają się na liście. Czekałem rok i się doczekałem. Najpierw Hoang Thuy Linh (zasłużone trzecie miejsce w podsumowaniu rocznym), a zaraz potem Van Mai Huong ostatecznie wprowadziły muzykę wietnamską w strefę moich wpływów. Z innych azjatyckich krajów warto odnotować premiery z Birmy (dzięki Tobie zresztą) i Indonezji (dzięki liście IMHO). Regularnie pojawiają się też propozycje z Chin, choć chciałbym, żeby także pojawili się inni wykonawcy oprócz stałych gości z tego kraju - Jaya Chou, Leehoma, czy Pan Wei Bo. Ten rok przespała Japonia, od której zaczęła się zresztą azjatycka inwazja na moją listę w 2008 roku. W 2010 roku superhit Mini "Are U Ready", drugi jej przebój "Girl's Spirit", oraz Meisa Kuroki i Ayumi Hamasaki, a na początku poprzedniego roku także Berryz Koubou. W tym roku cisza totalna. Jest to efekt tego, że koreańscy wykonawcy podbijają także tamtejszy rynek, nagrywając japońskie wersje swoich koreańskich przebojów. To właśnie dlatego Japonia w tym roku się na liście nie pojawiła, gdyż jest bez sensu moim zdaniem wprowadzanie na listę utworów, które zrobiły na niej karierę w wersjach pierwotnych. Na razie poza strefą wpływów pozostaja inne kraje, które też chciałbym, żeby i one miały swoich reprezentantów na mojej liście - chodzi mi o Laos, Malezję, Kambodżę czy Tajlandię. Niestety spora część utworów z tego rejonu to ballady, i to trochę zmniejsza szansę tych krajów na debiut. Ale nie wątpię, że coś z tych krajów w końcu się u mnie pojawi.


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - chris975 - 31.12.2011 10:36 PM

Z top 10 wybieram numery 4,5 i 7 Icon_wink


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - prz_rulez - 01.01.2012 05:19 AM

Akurat ze źródłami do wielu krajów azjatyckich nie ma już problemów, bo je... znalazłem Icon_wink
Polecałbym Ci Uzbekistan, Afganistan i Iran (w wypadku tego ostatniego niestety emigranci, bo wiadomo, jaki jest ustrój tego państwa...) - tam jest sporo przebojowych utworów. Mogę Ci nawet powysyłać linki.
Z Chinami jest problem, bo od czasu zlikwidowania chińskiej listy w MTV China nie znalazłem dobrego źródła od muzyki z kontynentu. W sumie to tylko do Hongkongu mam dobre źródło.
Co do Japonii - uczciwie przyznam, że u mnie też lepiej radziła sobie Korea...
Ale generalnie obie radziły sobie kiepsko - na tyle, że jedna Văn Mai Hương pobiła w tym roku wszystkich przedstawicieli obu wspomnianych wcześniej nacji.
P.S. Nie warto dyskryminować ballad, bo wtedy pomija się takie cudeńka jak Adele Icon_wink


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - 1981 - 01.01.2012 09:15 AM

Zastanawia mnie flaga przy Leehomie - raczej nie powinna być nią ChRL.. Leehom urodził się w USA, a generalnie jego pochodzenie to Tajwan, którego ChRL nie kontroluje.


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 01.01.2012 11:56 PM

1981 napisał(a):Zastanawia mnie flaga przy Leehomie - raczej nie powinna być nią ChRL.. Leehom urodził się w USA, a generalnie jego pochodzenie to Tajwan, którego ChRL nie kontroluje.

Nie dałem flagi Tajwanu, bo o ile wiem ChRL nie uznaje państwowości Tajwanu i mógłbyś mieć problemy z odczytaniem pliku z listą.


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - 1981 - 02.01.2012 06:27 AM

Eee, aż takich problemów nie ma, bez obaw.

Icon_biggrin

Ale dzięki za troskę, to miłe!


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 02.01.2012 11:34 PM

W takiej sytuacji dam flagę jaką Tajwan używa na olimpiadach jako Chińskie Tajpej. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Mam nadzieję, że nie będzie problemów.
I jeszcze pytanie - czy w przypadku Jaya Chou też jest podobna sytuacja? Z informacji jakie posiadam wynika, że on też jest związany z Tajwanem.


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - 1981 - 03.01.2012 02:55 AM

Tak. Jay urodził się w Tajpej.


RE: R23 - PODSUMOWANIE ROCZNE LPGP 2011 - kolej_grzesiek - 03.01.2012 08:49 PM

Dzięki za informacje. Potrzebowałem ich, bo Jay jest na mojej liście wszech czasów i to w najważniejszej grupie - platynowej (utwory, które zdobyły 200 punktów lub więcej), a tam też są flagi przy wykonawcach.
A flagę przy Leehomie już zmieniłem.