Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment (/showthread.php?tid=13150)



dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - dziobaseczek - 27.10.2011 05:42 AM

Sentyment to w sumie dziwne słowo, bo to uczucie sympatii i przywiązania, w pewnym sensie skłonność do częstego naciskania play, nawet na przekór popularnej zasadzie, nie graj za często bo ci się obrzydzi.


nie pamiętam, żeby ta piosenka mi się kiedyś znudziła, opatrzyła, ograła. Perła.


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - Tomekk - 27.10.2011 09:33 AM

Utwór z 2004 roku - i jakoś mi utkwił w pamięci na dłużej.





RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - michal91d - 27.10.2011 11:39 AM

Choć właściwie od kilku lat ich muzyka przestała mi się podobać, to ciągle sprawdzam ich płyty, single... To pozostało od dzieciństwa...






RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - AKT! - 27.10.2011 05:07 PM





mam sentyment do piosenki, nie znam innych numerów tego pana Icon_smile


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - Szymek79 - 27.10.2011 05:33 PM





Moja pierwsza muzyczna miłość, nie było chyba imprezy w pierwszej ołowie lat 90-tych bez ich przebojów.


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - thestranglers - 27.10.2011 08:42 PM

Do dzisiaj mam gęsią skórkę, więc można to chyba nazwać sentymentemIcon_smile





RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - kajman - 30.10.2011 10:04 PM

Zespół był symbolem muzycznego kiczu w Polsce w końcu lat 70-tych. A ja go zawsze lubiłem i uważałem, że prezentował rzeczy dużo lepsze od wielu wykonawców, na których raczej gromy nie padały. Tworzył piosenki, które gdyby były tworzone w krajach anglojęzycznych mogłyby zostać wielkimi przebojami z Jak się masz kochanie na czele. Karkołomnym pomysłem wydawało się sięgnięcie przez nich po poezję Broniewskiego, ale mimo że zostawili tylko 1/3 zwrotek to wypadło to całkiem całkiem.
Happy End - Przypływ
http://chomikuj.pl/hajus52/Muzyka/Muzyka+polska/Happy+End


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - AKT! - 30.10.2011 10:16 PM

kajman chwali disko - świat się kończy Icon_lol


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - kajman - 30.10.2011 10:42 PM

(30.10.2011 10:16 PM)aaktt napisał(a):  kajman chwali disko - świat się kończy Icon_lol
Ten utwór to dla Ciebie disco? Co do jak się nasz kochanie mogę się zgodzić, co do ich późniejszych, znacznie gorszych piosenek także, do utworu Happy end (drugiego w ich karierze) także (chociaż pamiętał, że wtedy bardzo mi się text podobał). Ale Słoneczne miasto (ich debiut), Przypływ czy Żyj aby kochać tak bym nie określił.


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - mike - 01.11.2011 09:09 PM






RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - saferłel - 01.11.2011 09:23 PM

Do jakiego zespołu mam sentyment? Znaczenie tego słowa na muzycznym gruncie odnosi się (z tego co widzę po powyższych wpisach) do pewnych nagrań sprzed lat, autorstwa grup, które niekoniecznie są naszymi ulubionymi...albo które JUŻ nimi nie są. Hity dzieciństwa? No może....Równie dobrze mógłbym jednak wrzucić jakąś nowość, którą darzę sentymentem. Trudno mi wskazać coś konkretnego. Pomyślę.


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - thestranglers - 30.12.2018 01:57 AM

Biorąc pod uwagę to co nagrywają od paru płyt to pozostał po nich tylko sentyment... 'Manic Street Preachers' brzmiało kiedyś dostojnie, powiedzmy do Empty Souls...




RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - EVENo - 30.12.2018 12:46 PM

Kolejny temat, kolejny raz pasuje Bon Jovi xD
Ale na szczęście nie tylko oni:

happysad - ODPOCZNIJMY


PS. Sentyment mam też do tego, że kiedyś nazwę tej kapeli zawsze pisało się z małej litery Icon_wink


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - thestranglers - 30.12.2018 10:30 PM

a teraz już nie pisze się tak?


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - neo01 - 30.12.2018 10:46 PM

Pierwszy kawałek z jednej z pierwszych rockowych kaset (po składance "Agnieszka" i "Fire" Hey'a), które nabyłem. Dobrze, że pozostał chociaż sentyment...

Wilki - Nie zabiję nocy


RE: dzień 49 - Piosenka zespołu, do którego masz sentyment - dannar - 04.02.2019 10:55 PM

Sentyment ostatnio odnowiony dzięki idealnemu użyciu tego utworu w filmie "Baby Driver".
Focus - Hocus Pocus