Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie (/showthread.php?tid=13111)



dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - michal91d - 23.10.2011 10:44 AM

Niestety nie mam takiej...Icon_cry


RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - Tomekk - 23.10.2011 10:54 AM

Ja też sobie takiej nie przypominam.


RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - thestranglers - 23.10.2011 11:01 AM

opener 2010Icon_wink pomyślałem jedno: wow!





RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - saferłel - 23.10.2011 11:25 AM

Zabawne. Mój kawałek to meganagranie, ale na nie ma go na youtube Icon_lol Dlatego wstawiam....wersję nawet właściwszą, ale trochę mniej dobrą jakościowo (bo innych też nie ma).
Sytuacja trochę nietypowa, bo chociaż omawianym numerem jest ''Isn't It a Pity'' z repertuaru George'a Harrisona, to ja usłyszałem pierwotnie ten numer w wykonaniu Mercury Rev w zeszłym roku na Ars Cameralis. Był on składnikiem ich krótkiego setu ''piosenkowego'', który zaprezentowali po części głównej, muzyczno-filmowo-eksperymentalnej. I było ''Opus 40'', ''Goddes on a Highway''....i ten wspaniały kawałek. Nie miałem pojęcia czy to ich nowy song czy coś czego nie znałem (no to chyba jakiś rare b-side), ale szalenie mi się spodobał Icon_smile Wyłapałem przykładowe pół zwrotki, spisałem do telefony i w domu odkryłem kto faktycznie wykonuje ''Isn't It a Pity'' w oryginale. Niemniej, Mercury Rev zrobili to fantastycznie, chciałbym, żeby nagrali to w wersji studyjnej Icon_redface






RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - AKT! - 23.10.2011 04:04 PM

"Isn't It a Pity" Harrisona w oryginale jest świetne, choć na tej płycie są lepsze numery Icon_biggrin3

ja także poznałem cover - "Hold Tight, Hold Tight (Sea Food, Mama)" na koncercie The Puppini Sisters, a z repertuaru The Andrews Sisters Icon_smile
jak wróciłem do domu, nie mogłem się uwolnić od tej piosenki, mimo, że nigdy wcześniej jej nie słyszałem Icon_smile






RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - dziobaseczek - 23.10.2011 11:56 PM

świetnie, jest kilka piosenek, które usłyszałem na żywo po raz pierwszy, nie znając i które zrobiły spore wrażenie. Ale niezwykłym punktem zwrotnym był ...... Nie wierzyłem w to co widzę, to co słyszę. 3 perkusistów w jednej piosence. Na płycie to ledwie setna część emocji przekazanych na żywo. Na żywo rozsadzili moje wnętrzności




RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - AKT! - 24.10.2011 01:15 AM

uwielbiam ten utwór Icon_biggrin3


RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - furbul - 26.10.2011 12:13 AM

Nie mam takiej, którą poznałem na koncercie i uwielbiam. Mam taką którą mocno doceniłem po koncercie.





RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - kajman - 30.10.2011 05:17 PM

Pewnie by coś jeszcze się znalazło, ale po co, skoro taka rzecz trafiła mi się w lipcu tego roku:
Muariolanza - Regulator
http://chomikuj.pl/jasiu72/Muzyka/2011/Polskie+p*c5*82yty/Muariolanza+-+Muafrika+(2011)


RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - mike - 01.11.2011 08:49 PM






RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - thestranglers - 26.12.2018 10:58 AM

To po kolei: po pierwsze na pewno uwielbiam Burning Low, a po drugie to wydaje mi się, że ten utwór pojawił się na koncercie Buslava na Open'erze w 2017 roku. Faceta wcześniej kompletnie nie znałem, ale wspomnienie tego występu na pewno zapisało mi się w pamięci wśród najlepszych momentów festiwalu.




RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - EVENo - 26.12.2018 12:13 PM

Cały ten zespół poznałem na koncercie Icon_biggrin

Flogging Molly - REQUIEM FOR A DYING SONG



RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - dannar - 30.01.2019 04:36 PM

Koncert, na którym mogłem być tylko dlatego, że w ostatniej chwili o dwa tygodnie przesunięto jego termin.
Sorry Boys - Apollo



RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - neo01 - 30.01.2019 04:53 PM

Pierwszy studyjny koncert, na którym byłem, klub "Akademia" w Rzeszowie. Koncert zapowiadający nową płytę, więc nie mogłem znać tej jednej z ulubionych później ballad zespołu:

Hey - Z rejestru strasznych snów


RE: dzień 45 - Piosenka, którą uwielbiasz i poznałeś ją na koncercie - mike - 30.01.2019 06:33 PM