Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach (/showthread.php?tid=13026)



dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - michal91d - 15.10.2011 11:49 AM

Choć był już podobny temat, to jednak wydaje mi się, że ten odrobinę się różni.
Czy są utwory, które lubiłem, ale doceniłem dopiero po kilku latach? Tak.

Ode mnie:





RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - thestranglers - 15.10.2011 04:02 PM




nie była na liście... uwierzycie? Icon_sad


RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - Tomekk - 16.10.2011 01:22 PM

na początku "Bezpowrotnie" wydawało mi się kompletnym niewypałem.
dopiero później zrozumiałem sens utworu.






RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - dziobaseczek - 17.10.2011 07:10 AM

sporo jest takich piosenek. Na pewno z tych popularnych, to totalnie byłem na "nie" w stosunku do tej piosenki, a dziś uważam, że to było wybitne osiągniecie formacji.




RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - Szymek79 - 17.10.2011 12:18 PM

nagranie z początków mojej listy, Szwedzi jednak nie zagrzali zbyt długo z tym nagraniem na mojej liście bo tylko tydzień na 45 pozycji teraz to absolutnie mój numer jeden Kent i jedna z ulubionych pieśni XXI wieku






RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - Arturo DDZ - 17.10.2011 01:04 PM

W moim przypadku jest tego sporo.


RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - AKT! - 23.10.2011 02:59 PM

U mnie było pewnie wiele takich piosenek, ale podstawowy problem z nimi jest taki, że zazwyczaj nie doceniałem ich wcześniej dlatego, że po prostu nie dość dobrze je znałem. Na tę chwilę nie potrafię wymyślić utworu, którego nie lubiłem z innych powodów, a teraz lubię.


RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - furbul - 25.10.2011 11:44 PM






RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - kajman - 28.10.2011 06:02 PM

No jakoś takich piosenek nie kojarzę. No najbliżej do tego jest piosence, która kiedyś tylko bardzo mi się podobała, a teraz uważam za znakomitą:
Bajm - Małpa i ja
http://chomikuj.pl/dariowata2/Galeria/muza/Bajm

No i przypomniał mi się utwor, ktory tutaj bardziej pasuje, ale chyba jeszcze bardziej do innego dnia.


RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - mike - 01.11.2011 08:29 PM






RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - thestranglers - 18.12.2018 04:46 AM

Dziwne, wydawało mi się, że na LP3 Ho zespołu Hey w ogóle nie było, a tu zonk bo doszli do 2 miejsca z tym nagraniem. Zupełnie tego nie pamiętam, więc już chociażby dlatego można uznać, że doceniłem ten kawałek po wielu latach dopiero...




RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - EVENo - 18.12.2018 12:53 PM

Dużo takich utworów, ale wszystkie łączy wspólny motyw. Za dzieciaka przyzwyczajony byłem do wygładzonych, radiowych brzmień, więc kiedy puszczali początki chociażby U2, to uznawałem je za piosenki, o których wszyscy woleli by zapomnieć Icon_razz2 Traktowałem je niepoważnie, bo nie wiedziałem, że świat nie kręci się tylko wokół popu Icon_lol Podobnie wyglądał mój pierwszy kontakt z Whole Lotta Love, przez lata to była "ta piosenka, w której komuś chce się kichać".

Nie chcę jednak wrzucać jednego z takich utworów, bo te doceniłem po ukształtowaniu się moich gustów. Na pewno znalazłoby się wiele utworów, których nie polubiłem już za dorosłego życia i zacząłem lubić dopiero po jakimś czasie, ale jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.

Wrzucę więc coś z zupełnie innej beczki. Utwór, który doceniłem po latach, bo zrozumiałem tekst.

Eminem - MOSH



RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - neo01 - 18.12.2018 04:52 PM

Ten kawałek kilka razy słyszałem wcześniej, głównie w Minimaxie, ale jakoś nigdy nie zwrócił mojej specjalnej uwagi. Dopiero po śmierci Kory przemówił do mnie z wielką mocą:

Maanam - Parada słoni i róża


RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - kajman - 27.12.2018 12:26 PM

dziobaseczek napisał(a):totalnie byłem na "nie" w stosunku do tej piosenki
A ja początkowo byłem na lekkie tak. Teraz na nie.
A swoją drogą to przypomniało mi się, że początkowo zupełnie nie przekonywał mnie Szał niebieskich ciał, a teraz to mój nr 1 zespołu.



RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - dannar - 21.01.2019 02:24 PM

Na początku w ogóle jej nie zrozumiałem. Albo miałem zły humor. Nie wiem jak to się stało, bo teraz mogę jej słuchać bez końca.
Piotr Bukartyk & Katarzyna Groniec - Piosenka z praniem w tle



RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - miszony - 21.01.2019 04:17 PM

Dla pewnych utworów potrzebny jest czas , do pewnych utworów trzeba podrosnąć żeby je lepiej zrozumieć...



RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - kajman - 21.01.2019 10:29 PM

dannar napisał(a):Na początku w ogóle jej nie zrozumiałem.
Za młody byłeś. Icon_wink


RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - dannar - 22.01.2019 04:59 PM

(21.01.2019 10:29 PM)kajman napisał(a):  
dannar napisał(a):Na początku w ogóle jej nie zrozumiałem.
Za młody byłeś. Icon_wink
Jeszcze wiele razy w życiu to usłyszę. Icon_wink


RE: dzień 37 - Piosenka, którą doceniłeś dopiero po latach - kajman - 22.01.2019 06:48 PM

Ja już pewnie nie. Chociaż teoretycznie jednego kandydata widzę (ale na innym forum).