Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Single, które już za nami (/forumdisplay.php?fid=112)
+--- Wątek: Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) (/showthread.php?tid=12511)



Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) - prz_rulez - 25.08.2011 02:44 PM

Odkrycie dnia dzisiejszego. Zresztą, nie tylko dla mnie, choć w trochę innym wydaniu Icon_wink





GENIALNE. Po prostu genialne. Jak widać twory w stylu Starych Sida istniały w Polsce od dawna Icon_smile


RE: Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) - dziobaseczek - 25.08.2011 03:43 PM

prz_rulez napisał(a):Odkrycie dnia dzisiejszego
no ładnie - klasyka - polecam ci ich mój ulubiony kawałek.


- była to odpowiedź na falę tanecznych rzeczy w tym okresie. Rzecz wtórna - ale ile radości.


RE: Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) - prz_rulez - 25.08.2011 03:45 PM

Haha. Już znam, już znam! Icon_biggrin
Ciekawe, czy ktoś tu się jeszcze wypowie na temat tego kawałka... Icon_wink2
P.S. Jak się okazało niekoniecznie taka wtórna... Icon_biggrin


RE: Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) - saferłel - 25.08.2011 03:47 PM

Ja też jestem zachwycony warstwą muzyczną ''Ye Ye Ye''. I zwracam uwagę na znaczne podobieństwo z pewnym klasycznym nagraniem wydanym rok później:





Czyżby Oasis inspirowali się polskim udergroundem Icon_razz2 Podobno Tubylcy nagrali materiał na ten album w studiu Abbey Road! Grano ich w Europie, opiekowali się nimi goście z EMI France....więc jak mogli zginąć tak szybko, tak nagle?


RE: Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) - AKT! - 25.08.2011 04:34 PM

Pierwsze słyszę o tej grupie! A oba utwory (szczególnie pierwszy) całkiem fajne!
Oni wydali ostatecznie oficjalnie jakieś single, albumy, cokolwiek?


RE: Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) - saferłel - 25.08.2011 04:38 PM

Wydali, a ja proszę ludzi, żeby mi linki do nich podsyłali. Szczególnie do ''Wielki Ogień'' z 93!


RE: Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) - dziobaseczek - 26.08.2011 12:54 AM

Trójka promowała wiele anonimowych perełek na przełomie lat 80/90, dziś tylko nieliczni kojarzą, ja starałem się śledzić - choćby taki http://w774.wrzuta.pl/audio/6VqeNwXjuxQ/wrak_ty_a_obok_ja - można by zainicjować jakiś cykl - zapomniane polskie cuda z lat 80/90.


RE: Tubylcy Betonu - Dla panienek, co kochają nas (1988) - prz_rulez - 26.08.2011 01:37 PM

o tak! zwłaszcza te trochę mniej alternatywne, jakieś zapomniane wokalistki pokroju Haliny Benedyk Icon_wink