Największe forum list przebojów Mycharts.pl
day 13:Utwór, do którego lubienia nigdy byś się nie przyznał - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: day 13:Utwór, do którego lubienia nigdy byś się nie przyznał (/showthread.php?tid=11436)

Strony: 1 2 3 4


day 13:Utwór, do którego lubienia nigdy byś się nie przyznał - kajman - 30.04.2011 10:30 AM

Prawdę mowiąc niecały rok temu już się do tego przyznał. Wspomnienie z lat 70-tych, ale teraz muszę stwierdzić, że ten utwór mi się podoba z powodu świetnego wplatania cytatów i fajnej aranżacji.
Tropicale Thaiti Granda Banda - Koty za płoty
http://chomikuj.pl/Axl666/Polska+Muzyka/Kraina+*c5*81agodno*c5*9bci/Tropicale+Thaiti+Granda+Banda
A że znowu pewnie link nie zadziała to chomik Axl666 - Kraina łagodności - Tropicale Thaiti Granda Banda


- prz_rulez - 30.04.2011 10:53 AM

o tak, TTGB byli świetni! Cieszę się, że trafiłem na nich w Trójce.
A u mnie... Hmm. Nie tyle, że się wstydzę, co słuchanie w towarzystwie może skończyć się wielkimi oczami Icon_wink2



- Szymek79 - 30.04.2011 11:31 AM

Jest kilka takich nagrań i specjalizują się w nich Francuzi Icon_wink2

Coś sprzed lat:


i "hit" z ostatnich miesięcy Icon_wink2



- prz_rulez - 30.04.2011 11:57 AM

No to dorzućmy jeszcze to:
Jeśli ktoś pamięta, to był to przebój na mojej liście Icon_wink2 Zresztą, Bebe też doszła do szczytu.



- AKT! - 30.04.2011 12:16 PM

średnio jest przetłumaczone to "guilty pleasure" w tytule Icon_smile to bardziej tak, że się wstydzisz, że ci się podoba Icon_razz


- Tomekk - 30.04.2011 12:17 PM

piosenek Gosi Andrzejewicz nie trawię, a jej wokal mnie irytuje.
jednak jedno jej nagranie po prostu lubię, bo uważam, że jest szczere i śpiewane od serca.
no i oczywiście cały czas chodzi po głowie.




- furbul - 30.04.2011 12:25 PM

To chyba najlepszy singiel Małgorzaty, choć i tak jest marny :]

Ten zespół już sam w sobie jest dość przypałowy, ale kilka lat temu wrócili z singlem, który mi się podoba Icon_wink
Papa Dance - Czarny śnieg



- saferłel - 30.04.2011 12:26 PM

Nie ma chyba takiego kawałka. Przynajmniej na tę chwilę nic nie wykombinuję. Mógłbym zarzucić czymś od Boney M, Papa Dance czy Modern Talking, ale problem w tym, że wcale się nie wstydzę sympatii do poszczególnych kawałków tych i podobnych formacji. Z niczym się nie ukrywam, a w skrajności (takie jak np. prz Icon_biggrin) nie popadam, więc również nie możecie liczyć na Babe Lilly oraz Krokodyla Snapiego czy jak mu tam było. Po prostu nie wiem.

EDIT: O widzę, że Papa Dance pojawiło się jakby na moje zawołanie. W sumie też o tym przez chwilę pomyślałem (jeszcze o ''Nasz Disneyland''), no ale nie wstydzę się. Za żadne skarby się nie wstydzę Icon_wink


- kajman - 30.04.2011 12:31 PM

A dla mnie nie przyznawanie się nie ma nic wspolnego ze wstydem.


- Szymek79 - 30.04.2011 12:38 PM

saferłel napisał(a):Za żadne skarby się nie wstydzę Icon_wink
ja to traktuje na zasadzie że nie są to utwory, które wymieniłbym w pierwszej kolejności że mi się podobają czy polecałbym je innym, po prostu są i mi nie przeszkadzają, też zastanawiałem się nad Modern Talking czy C.C. Catch ale to w końcu moje dzieciństwo więc sobie odpuściłem


- Yacy - 30.04.2011 01:14 PM

tu niestety nic nie wkleję...

myślałem o czymś z italodisco, którego kiedyś słuchałem. ale tego czego do tej pory zdarzy mi się posłuchać to się nie wstydzę. A rzeczy wstydliwych nie słucham Icon_razz


- Anonymous - 30.04.2011 01:22 PM

kajman napisał(a):A dla mnie nie przyznawanie się nie ma nic wspolnego ze wstydem.

A jak inaczej interpretować nazwę tematu. Może nie przyznać się do wspaniałej piosenki, żeby inni nie mieli okazji jej poznać. Takie egoistyczne podejście P Ty chyba często tak robisz P


- Yacy - 30.04.2011 01:35 PM

Gienek Loska napisał(a):
kajman napisał(a):A dla mnie nie przyznawanie się nie ma nic wspolnego ze wstydem.

A jak inaczej interpretować nazwę tematu. Może: nie przyznać się do wspaniałej piosenki, żeby inni nie mieli okazji jej poznać. Takie egoistyczne podejście Icon_razz2 Ty chyba często tak robisz Icon_razz2
ciekawe co to za nick do którego nie chcesz się przyznać? Gienku :roll:


- michal91d - 30.04.2011 01:36 PM

aaktt napisał(a):średnio jest przetłumaczone to "guilty pleasure" w tytule Icon_smile to bardziej tak, że się wstydzisz, że ci się podoba Icon_razz
wiem, bardzo długo zastanawiałem się jak to przetłumaczyć. Choć wydaje mi się, że jako tako sens został zachowany.

A ja napiszę, że na samym początku (jak startowali do jakiegoś festiwalu) podobało mi się to:


Można powiedzieć, że teraz się tego wstydzę, bo już naprawdę tego nie trawię.


- saferłel - 30.04.2011 01:43 PM

Yacy napisał(a):ciekawe co to za nick do którego nie chcesz się przyznać? Gienku :roll:
Gienek gościnnie dzisiaj z mojego komputera Icon_wink2 I niczego się nie wstydzi Icon_razz2

Historia Feel przypomniała mi o nagraniu Piotrka Rybika ''Niech mówią, że to nie jest miłość''. Pamiętam, że za pierwszym razem zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ponieważ było totalną awangardą w stosunku do reszty nagrań biorących udział w tamtym opolskim (?) konkursie. Niestety dalej było już tylko gorzej i teraz nie mógłbym podpisać się pod słowami, ze lubię to nagranie, ale się go wstydzę.


- Yacy - 30.04.2011 01:46 PM

michal91d napisał(a):Można powiedzieć, że teraz się tego wstydzę, bo już naprawdę tego nie trawię.
t by bardziej pasowało do tematu nr 16 Icon_smile2


- prz_rulez - 30.04.2011 01:54 PM

@Tomekk - ja uważam, że Gosia miała kilka niezłych utworów, na czele z pochodzącym z białoruskich preslekecji do Eurowizji 2005 "Dangerous Game"
@Papa Dance - mi się bardziej podobało "Bez braw na finał".
@saferłel - no cóż. efekt uboczny wysokiej tolerancji muzycznej i szerokich zainteresowań muzyczno-lingwistycznych Icon_wink2
@michal91d - No wlasnie. Zanim stali sie slawni, to byli okej i malo kto ich krytykowal. Stali sie slawni - i nagle stali sie guanem.
@safer - A o "Psalmie dla Ciebie" co sądzisz?


- saferłel - 30.04.2011 01:56 PM

Cytat:@Papa Dance - mi się bardziej podobało "Bez braw na finał".
Też dobre.

prz_rulez napisał(a):@michal91d - No wlasnie. Zanim stali sie slawni, to byli okej i malo kto ich krytykowal. Stali sie slawni - i nagle stali sie guanem.
Kurde, co za poetyckie określenie Icon_razz2 A właśnie mistrzu. Słyszałeś nowy album swoich idoli z Guano Apes Icon_wink?

Cytat:@safer - A o "Psalmie dla Ciebie" co sądzisz?
Nie, nie lubię twórczości Rubika w ogóle. Nie mamy o czym dyskutować.


- prz_rulez - 30.04.2011 02:25 PM

Guano nie są moimi idolami, ale na pewno bardzo ważną dla mnie grupą. Płyty nie słyszałem, ale marzy mi się ich koncert w październiku Icon_smile2
Swoją drogą myślałem, że od Ciebie pojawi się Aqua.


- saferłel - 30.04.2011 02:27 PM

W tym temacie? Czemu?