Największe forum list przebojów Mycharts.pl
56 Konkurs Piosenki Eurowizji 2011 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=113)
+--- Wątek: 56 Konkurs Piosenki Eurowizji 2011 (/showthread.php?tid=10722)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


- Tomekk - 10.05.2011 11:37 PM

Szymek79 napisał(a):ale Azerbejdżan miał wszystkich sąsiadów w półfinale poza tym był na pewno lepszy niż Armenia
To na pewno.
Ale na final nie zaslugiwal. Poza tym sasiedzi na Kaukazie niezbyt sie lubia.
Czy byla w polfinale dzika karta? Jak kiedys Isis Gee dostala.


- Szymek79 - 10.05.2011 11:44 PM

Tomekk napisał(a):To na pewno.
Ale na final nie zaslugiwal. Poza tym sasiedzi na Kaukazie niezbyt sie lubia.
Dlatego chyba nie weszła Armenia zobaczymy w sobotę po finale jakie były głosy jury a jakie telewidzów i które miejsce de fakto zajeliśmy
Tomekk napisał(a):Czy byla w polfinale dzika karta? Jak kiedys Isis Gee dostala.
Nie tak było do 2009 roku kiedy w półfinałach liczyły się tylko głosy widzów a 10 wchodził faworyt jury od zeszłego roku zarówno w półfinale jaki i w finale głosowanie jest 50/50.


- mike - 10.05.2011 11:49 PM

OGAE Mike's vote:

Icon_arrow 1. Dania
Icon_arrow 2. Estonia
Icon_arrow 3. Austria
Icon_arrow 4. Ukraina
Icon_arrow 5. Holandia
Icon_arrow 6. Szwecja
Icon_arrow 7. Słowacja
Icon_arrow 8. Rumunia
Icon_arrow 9. Słowenia
Icon_arrow 10. Irlandia
11. Belgia
12. Macedonia
13. Białoruś
14. Bułgaria
15. Mołdawia
16. Łotwa
17. Izrael
18. Cypr
19. Bośnia&Hercegowina

Tutaj według mnie jest sporo niższy poziom. W pierwszym półfinale dostrzegłem kilka piosenek z potencjałem. Tutaj widzę tylko 3. Następnie niezła Ukraina, mam nadzieję że powtórzy świetny występ swojej poprzedniczki z ubiegłego roku.
Potem 4-5 które ujdą w tłoku. A od miejsca 9 to jest już tylko gorzej... Aż do fatalnej wręcz Bośni, która znajdzie się w finale Icon_smile2


- pabloyd - 10.05.2011 11:50 PM

mike napisał(a):Pięknie wypadła Litwa
Zgadzam się, śliczne cycuszki Icon_razz


- mike - 10.05.2011 11:52 PM

pabloyd napisał(a):
mike napisał(a):Pięknie wypadła Litwa
Zgadzam się, śliczne cycuszki Icon_razz
To już swoją drogą Icon_razz


- NordicBoy - 11.05.2011 12:01 AM

mike napisał(a):Aż do fatalnej wręcz Bośni, która znajdzie się w finale Icon_smile2

Faworytka bukacherów na wygranie SEMI2 (bet-at-home) ;D
3.50 za każdą postawioną złotówkę.

Kto wygra 2. półfinał? (12-05-11 21:00)
Bośnia i Hercegowina 3,50
Dania 5,00
Estonia 5,50
Irlandia 7,00
Szwecja 7,00
Rumunia 12,00
Słowenia 12,00
Austria 15,00
Bułgaria 30,00
Mołdawia 30,00
Słowacja 30,00
Ukraina 30,00
Izrael 40,00
Białoruś 40,00
Łotwa 50,00
Holandia 50,00
Belgia 100,00
Cypr 100,00
Macedonia100,00


- pabloyd - 11.05.2011 12:02 AM

Ale jakże przyjemnie podążać tą drogą Icon_mrgreen


- prz_rulez - 11.05.2011 12:39 AM

Icon_frown
To tyle, co chciałem napisać.


- Szymek79 - 11.05.2011 12:42 AM

mike napisał(a):utaj według mnie jest sporo niższy poziom. W pierwszym półfinale dostrzegłem kilka piosenek z potencjałem. Tutaj widzę tylko 3. Następnie niezła Ukraina, mam nadzieję że powtórzy świetny występ swojej poprzedniczki z ubiegłego roku.
Potem 4-5 które ujdą w tłoku. A od miejsca 9 to jest już tylko gorzej... Aż do fatalnej wręcz Bośni, która znajdzie się w finale Icon_smile2
moim zdaniem nie masz racji i to drugi półfinał jest mocniejszy a Bośnia na pewno nie jest najgorszą co do awansu to różnimy się tylko 3 krajami.


- Szymek79 - 11.05.2011 12:47 AM

Cytat:Pięknie wypadła Litwa i to ona dla mnie wygrała ten półfinał Icon_smile2
a mnie się Litwa nie podobała daleko jej do "Love" Sasha Son czy "Love Or Leave" 4Fun, za to bardzo cieszę się z awansu Szwajcarii która co roku wysyła dobre kompozycje ale jakoś się jej nie udawało


- Szymek79 - 11.05.2011 01:06 AM

Miejsca startowe w finale rozlosowane dla zwycięzców pierwszego półfinału

1. Finlandia
4. Litwa
5. Węgry
9. Grecja
10. Rosja
11. Francja
12. Włochy
13. Szwajcaria
14. Wielka Brytania
16. Niemcy
19. Azerbejdżan
21. Islandia
22. Hiszpania
24. Serbia
25. Gruzja


- Szymek79 - 11.05.2011 01:18 AM

A jutro kolejne emocje pewnie trochę mniejsze związane z drugim półfinałem. A to moje typy co do awansujących:

Bośnia I Hercegowina
Austria
Holandia
Szwecja
Izrael
Słowenia
Estonia
Łotwa
Dania
Irlandia

Ale coś mi się wydaje że w tym półfinale będę miał mniejszą skuteczność niż w przypadku pierwszego


- NordicBoy - 11.05.2011 01:46 AM

Haha, na różnych forach widzę, że Polacy już mają swoje teorie na temat problemów z Televotingiem na pierwsze piosenki...hmm Ciekawe xD ;D


- Szymek79 - 11.05.2011 01:51 AM

NordicBoy napisał(a):Haha, na różnych forach widzę, że Polacy już mają swoje teorie na temat problemów z Televotingiem na pierwsze piosenki...hmm Ciekawe xD ;D
nawet bardzo, bo w sumie to zastanawiające dlaczego żaden z krajów od 1-5 nie awansował do finału Icon_wink2


- przemek - 11.05.2011 08:59 AM

Ja też obejrzałem półfinał, i oto moje "przemyślenia" Icon_smile
Grecja- nie spodziewałem się że ich piosenka będzie aż tak beznadziejna. Ale oni zawsze awansują, więc mnie to nie zaskoczyło.

Turcja - piosenka mi się nawet podobała ale ten pomysł z klatką idiotyczny.

Gruzja - dla mnie dramatyczna, jakieś popłuczyny po Linkin Park i Evanescence. Jestem zdruzgotany ich awansem Icon_wink2

Szwajcaria - przyzwoita ale miałem straszne wrażenie, że to już gdzieś słyszałem

Islandia i Finlandia - nie podobały mi się, chłopiec z gitarą strasznie infantylny, ten fiński zespół też nie powalił.


Litwa - też mi się nie podobała. Piosenka jak z bajki Disneya, księżniczka zamknięta w wieży albo siedząca na tarasie śpiewa czekając na księcia. I ten pomysł z językiem migowym, ciekawe po jakiemu migała i ilu niesłyszących ją zrozumiało (jeśli Eurowizję oglądali). Nie lubię takich akcji, kiedyś była niewidoma w konkursie, mam wrażenie że to trochę branie na litość.

Rosja - nie powaliła mnie, ale czuło się że piosenka kupiona za duże pieniądze.

I zostały Węgry, Azerbejdżan i Serbia - i te trzy państwa mi się podobały najbardziej. Węgry po takich przewidywaniach trochę słabiej niż oczekiwałem, odstroili babkę jak na jakieś Miss Universe i studniówkowe loki przeszkadzały też mi w odbiorze Icon_wink2 Tancerze skakali, ona przez pół piosenki stała jak słup i mało się działo. Ale piosence i jej głosowi zarzucić nic nie mogę. Azerbejdżan ma fajną piosenkę, ale występ beznadziejny jak z telenoweli, szukanie się na scenie i światła niczym lądujące ufo. Dużo lepiej to wypada kiedy piosenki się tylko słucha. I Serbia, która podobała mi się najbardziej. Z humorem, przyjemna i lekka piosenka, ale nie głupia. Będę trzymał kciuki właśnie za Serbię.

A Polski trochę szkoda, chociaż jej występ dla mnie był średni. Widać było przygotowania, może aż za bardzo - każdy krok kontrolowany, i to wycie pod koniec też mi się nie podobało za bardzo. Chociaż wstydu nie było, od takiej Grecji czy Gruzji to na pewno byliśmy lepsi.


- Remo - 11.05.2011 10:34 AM

A ja tylko jak zobaczyłem skróty to wiedziałem, że nam się nie uda (wiedziałem to już po przesłuchaniu tego co u nas brało udział w preselekcjach). Potem mama zawołała mnie na wyniki i jak zobaczzyłem co przechodzi to wgl straciłem ochotę na cokolwiek związanego z (Shito)EuroWizją. Głosowanie na sąsiadów, co roku przechodzą te same kraje. Szkoda czasu na to ...


- saferłel - 11.05.2011 10:39 AM

przemek napisał(a):Islandia i Finlandia - nie podobały mi się, chłopiec z gitarą strasznie infantylny, ten fiński zespół też nie powalił.
Na odwrót tam było Icon_razz2

Ja widziałem urywki, bo i tak siedziałem w pokoju pracując przy komputerze. Jedyne w miarę ciekawe rzeczy to Szwajcaria i Islandia. Reszta słaba. Począwszy od kabaretowego dna z Portugalii, przez jakieś pseudo-numetalowy rock z Gruzji, kończąc na utrzymanej w rytmie nowej Shakiry Norwegii. Kicha, jeszcze większa niż w tamtym roku. Że też Wam się chce to oglądać.


- Szymek79 - 11.05.2011 11:02 AM

Remo napisał(a):A ja tylko jak zobaczyłem skróty to wiedziałem, że nam się nie uda (wiedziałem to już po przesłuchaniu tego co u nas brało udział w preselekcjach). Potem mama zawołała mnie na wyniki i jak zobaczzyłem co przechodzi to wgl straciłem ochotę na cokolwiek związanego z (Shito)EuroWizją. Głosowanie na sąsiadów, co roku przechodzą te same kraje. Szkoda czasu na to ...
No co do głosowania sąsiedzkiego to akurat się moim zdaniem mylisz ono ma większe znaczenie w finale gdzie głosują wszystkie kraje świadczy o tym choćby awans Szwajcarii która ostatni raz w finale była w 2006 roku, natomiast nie awansowała Albania i Armenia którym się to zdarzyło po raz pierwszy od debiutu odpowiednio w 2004 i 2006 roku, Norwegii ta sztuka nie udała się po raz drugi od wprowadzenia półfinałów a Turcji po raz pierwszy, natomiast Litwa wychodzi z półfinału dopiero po raz czwarty a Węgry po raz trzeci


- mike - 11.05.2011 11:14 AM

Szymek79 napisał(a):
NordicBoy napisał(a):Haha, na różnych forach widzę, że Polacy już mają swoje teorie na temat problemów z Televotingiem na pierwsze piosenki...hmm Ciekawe xD ;D
nawet bardzo, bo w sumie to zastanawiające dlaczego żaden z krajów od 1-5 nie awansował do finału Icon_wink2

Bo wszystkie 5 pierwszych piosenek były tragiczne? Icon_biggrin3. Moim zdaniem najlepszym krokiem byłoby wycofanie się z Eurowizji, żaden szanujący się wykonawca nie pojedzie tam Icon_razz.


- Miszon - 11.05.2011 11:16 AM

A które miejsce zajęliśmy?