Największe forum list przebojów Mycharts.pl
56 Konkurs Piosenki Eurowizji 2011 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=113)
+--- Wątek: 56 Konkurs Piosenki Eurowizji 2011 (/showthread.php?tid=10722)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


- NordicBoy - 14.05.2011 07:58 PM

Jeszcze tylko godzina! Icon_biggrin Icon_smile
Carlsberg się chłodzi..hmm... to może Dania wygra? xD


- saferłel - 14.05.2011 07:58 PM

Już prawie skończyłem odsłuch! CHWILA!


- mike - 14.05.2011 08:00 PM

czekamy na safera i zapodaję wyniki Icon_wink2


- saferłel - 14.05.2011 08:03 PM

Rumunia - niezwykle pozytywny numer utrzymany w klimacie wczesnego Robbie Williamsa, trochę swingujący, trochę britujący, a przede wszystkim ładnie operujący orkiestrowymi aranżami dodającymi mu dżentelmeńskiego uroku. Rumunii wysyłają na Eurowizję niezwykle szykowny singalong z charakterem i mam nadzieję, że zajdą bardzo wysoko! Jeden z moich faworytów.

Słowenia - czyli coś z rodzaju agresywnych, roziskrzonych ballad. Rzecz utrzymana w trochę przebrzmiałej dzisiaj estetyce pompatycznych opowieści inspirowanych twórczością artystek pokroju Tiny Turner czy Mariah Carey. Mnie daleko do takich klimatów, więc propozycja Maji Keuc totalnie mnie nie rusza.

Estonia - jedno z bardziej zmyślnych nagrań w tegorocznym konkursie. Połączenie trochę niewinnej, wręcz twee-popowej piosenki (Lena, prawda?) z nowoczesną, elektroniczną produkcją i hymnicznym refrenem. Być może jest w nim taka eurowizyjna bladość, ale chwilę potem mamy genialny middle-eight, który nie pozwala ''Rockefeller Street'' zlać się do reszty z repertuarem innych artystów. Podoba mi się to wzajemne ''gryzienie się'' jednych fragmentów z drugimi. Jestem na tak.

Austria - najbardziej westernistyczny kawałek w całym zestawie. Atak w soul, atak w wykonawców, którzy z Europą niewiele mają wspólnego. Czarna muzyka pełną gębą (jeszcze ten chór!). Mnie najzwyczajniej w świecie nudzi i budzi we mnie politowanie, ponieważ nie od dzisiaj jest mi nie po drodze z podobnym teatrem na scenie. Nigdy nie kupowałem tego rodzaju emocji. Nie kupowałem śpiewania o snach, marzeniach, wierzeniu, próbowaniu, kochaniu i innemu pierdzeniu. A co zabawne - w tym kawałku znajdziecie każdy z tych lajtmotiwów! To kategoria piosenek bardzo wkurwiających i wbrew zapewne szczerym intencją - strasznie płytkich.

Ukraina - znów nic interesujące. Modern-pop podany dla masowej publiczności. Bez przypraw, trochę niedopieczony i mało wyrafinowanie podany na talerzu. Prawdopodobnie lepsze od zdziczałej Rusłany (czy jak jej tam było) sprzed kilku edycji, jednak nie wprowadzający do mojej encyklopedii wiedzy o muzyce żadnych poważniejszych korekt.

Bośnia i Hercegowina - o kurczę, znów ''chłopiec z gitarą'', ale jakby inny. Szkoda, że nie pociągnął do końca akustycznie, bo ten beat trochę pokrzyżował moje wyobrażania o ''Love is Rewind''. Niemniej, nie marudzę. Jest dużo luzu, ciepłego uśmiechu, a brak za to niepotrzebnej spinki i emanowania czymkolwiek, co nie powinno towarzyszyć dobrej muzyce. Ameryki Dino Merlin nie odkrył, lecz podpisał tegoroczną listę obecności na Eurowizji wyrazistą czcionką. Może być.

Mołdawia - krasnale z Mołdawii postanowiły, że tym razem to oni przejmą pałeczkę w kategorii ''eurowizyjny Muse''. OK, do Muse ich twórczość ma się nijak, ale i tak co roku ktoś otrzymuje podobną łatkę Icon_razz2 Powiem szczerze, że pierwsze sekundy nie zachwyciły mnie, jednak z każdą kolejną dekadą sekund coraz bardziej wkręcałem się w ten bałkański-poppunk. O ile się nie mylę, to rok temu właśnie Mołdawia podbiła serca wielu osób zabawnym disco-songiem z brawurowym wykorzystaniem saksofonu. Jak słychać, patent został w pewnym sensie powtórzony i teraz Icon_smile Stawiam malutkiego - ale zawsze! - plusa.

Wielka Brytania - przed odsłuchałem słyszałem, że UK w końcu wysyła na konkurs coś sensownego, z dużym potencjałem. Jakoś ciężko mi było w to uwierzyć, biorąc pod uwagę podmiot artystyczny stojący za ''I Can'', ale niech będzie. Posłuchałem i nie widzę w tej piosence nic, co mogłoby wyróżniać ją spośród setek podobnych. NIC! Może kilku komentatorów zaślepiła ''sława'' Blue i ich szlachetny gest, który w domyśle miał uratować Wielką Brytanią przed kolejną wpadką? Nie wiem. Ja osobiście nie widzę możliwość, żeby ''I Can'' miało liczyć się w walce o najwyższe cele. To po prostu kolejna boysbandowa kompozycja dla nikogo.

Serbia - miła, letnia piosenka w duchu popu lat 60. i 70. No ale Saint Etienne to to nie jest Icon_razz2 Mogę tylko pogratulować odwagi śpiewania w języku ojczystym (coś słyszałem, że tylko Polska i właśnie chyba Serbia odważyły się w tym roku na taki ruch). Nie będę specjalnie rozwodził się na ''Caroban'', bo jakoś nie mam specjalnie ochoty na takie dzwonki w swojej głowie. Znoszę bezboleśnie. Po prostu Icon_smile

Spain - no proszę, ten utwór też w języku ojczystym (ale odsłuchuję wykonanie z jakiegoś programu, to może tam było po hiszpańsku). W sumie to propozycja Hiszpanii brzmi jak klon Serbii. Też wszystko kręci się wokół słońca na plaży, tylko wypoczywamy na plażach Ibizy, a nie na Lazurowym Wybrzeżu. Myślę, że nie tego szuka Europa, ja chyba też nie.

Niemcy - z oczywistych przyczyn byłem bardzo ciekawy co tym razem przygotowała Lena. Zeszłoroczny singiel był autentycznie udany, nie tylko w porównaniu z konkurencją podczas samego konkursu. ''Taken by a Stranger'' mocno mnie zaskoczył. Nie jest to w żadnym wypadku kawałek mogący ubiegać się o top 3, a nawet powiedziałbym top 10 na Eurowizji. Wróżę jej sromotną klęskę, chociaż biorąc pod uwagę jej poziom nie martwiłbym się tym pierwszym. Enigmatyczna, z motorycznym basem, kojarząca się z kilkoma dużymi nazwiskami na scenie alternatywnej. Szok. Jeśli w tym kierunku miałaby zmierzać jej kariera....Wielki, wielki plus.

Zaraz podam punktację.


- saferłel - 14.05.2011 08:06 PM

01 - Niemcy
02 - Islandia
03 - Rumunia
04 - Estonia
05 - Szwajcaria
06 - Azerbejdżan
07 - Mołdawia
08 - Szwecja

I to by było na tyle dobrych i w miarę porządnych utworów w tej edycji Eurowizji. Z obowiązku wypełnienia top 10 dodaję:

09 - Bośnia
10 - Hiszpania


- mike - 14.05.2011 08:08 PM

saferłel, i tutaj też zamieniam na eurowizyjną punktację Icon_smile2

12 - Niemcy
10 - Islandia
8 - Rumunia
7 - Estonia
6 - Szwajcaria
5 - Azerbejdżan
4 - Mołdawia
3 - Szwecja
2 - Bośnia
1 - Hiszpania


- saferłel - 14.05.2011 08:09 PM

OK. Kurczę, znów wygrała Lena. Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen


- mike - 14.05.2011 08:10 PM

A oto upragnione wyniki Icon_smile2

http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard/view/20216/mycharts-choice

Mam nadzieję, ze wszystkim zadziała. Dzięki za głosy! Miłego oglądania Eurowizji Icon_wink2


- saferłel - 14.05.2011 08:16 PM

Fantastyczna symulacja mike Icon_biggrin Wyniki moim zdaniem bardzo dobre. Oby top 2 było podobne Icon_smile


- michal91d - 14.05.2011 08:29 PM

fantastycznie to wygląda Icon_biggrin3
można powiedzieć, że takie wyniki mógłbym przyjąć Icon_smile2


- Tomekk - 14.05.2011 08:32 PM

a mi się wyniki nie otwierają Icon_frown


- NordicBoy - 14.05.2011 08:37 PM

Super zwycięzca. fajna czołówka, choć Niemcy za wysoko Icon_razz2 Icon_smile
Teraz czekamy na konkurs! Icon_smile


- mike - 14.05.2011 08:44 PM

Mi się zwycięzca bardzo podoba, mam nadzieję, że po dzisiejszym wieczorze też będzie zwycięzcą Icon_razz


- NordicBoy - 14.05.2011 08:52 PM

mike napisał(a):Mi się zwycięzca bardzo podoba, mam nadzieję, że po dzisiejszym wieczorze też będzie zwycięzcą Icon_razz

Nie mam nic przeciwko Icon_wink


- prz_rulez - 14.05.2011 08:54 PM

chcę takiego bottom 3! I Grecji na końcu, o tak! Zasłużyli moim zdaniem.
saferłel napisał(a):Mnie najzwyczajniej w świecie nudzi i budzi we mnie politowanie, ponieważ nie od dzisiaj jest mi nie po drodze z podobnym teatrem na scenie. Nigdy nie kupowałem tego rodzaju emocji. Nie kupowałem śpiewania o snach, marzeniach, wierzeniu, próbowaniu, kochaniu i innemu pierdzeniu. A co zabawne - w tym kawałku znajdziecie każdy z tych lajtmotiwów! To kategoria piosenek bardzo wkurwiających i wbrew zapewne szczerym intencją - strasznie płytkich.
Trudno, w takim razie kocham płytkie piosenki i jestem z tego dumny - jeśli są śpiewane przez TAKIE głosy.


- saferłel - 14.05.2011 08:57 PM

Akurat myślałem, że będzie bronił bardziej piosenki niż głosu, bo ten niczym szczególnym się nie wyróżnia. Tzn. z technicznego punktu widzenia jest zapewne bardzo dobry, mocny, piękny....ale ja uważam, że takich głosów jest tak naprawdę na pęczki, a potrzebne nam są raczej zaskakujące indywidualności a nie idealnie oszlifowane diamenty (dlatego generalnie uważam, że wszystkie programy poszukująca gwiazd w stylu XFactor itd. to pomyłka).


- prz_rulez - 14.05.2011 09:18 PM

Uważam, że dla wszystkich znajdzie się miejsce. Na brylanty i na nieoszlifowane diamenty.
A tymczasem Paradise Oskar super! (może poza jednym momentem)


- saferłel - 14.05.2011 09:23 PM

Bośnia jakoś słabo wypadła live, za to Finlandia ładnie. A mojej mamie (z którą oglądam konkurs) bardzo się podoba Dania Icon_wink


- saferłel - 14.05.2011 09:25 PM

Blur, o tak, chcemy Blur Icon_biggrin


- michal91d - 14.05.2011 09:28 PM

saferłel napisał(a):Blur, o tak, chcemy Blur Icon_biggrin
a co Blur? a co Blur? bo ja dopiero teraz ustabilizowałem mój odbiornik telewizyjny i mogę oglądać, a wcześniej nie słyszałem Icon_wink2