Największe forum list przebojów Mycharts.pl
56 Konkurs Piosenki Eurowizji 2011 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Wydarzenia (/forumdisplay.php?fid=113)
+--- Wątek: 56 Konkurs Piosenki Eurowizji 2011 (/showthread.php?tid=10722)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


- prz_rulez - 14.05.2011 05:06 PM

Nudna?! No wiesz co! Nudna to jak dla mnie była Grecja.
A cytując WWO "śmiej się śmiej, zobaczysz jednak, Twój śmiech urwie się jak hejnał!" Icon_razz


- saferłel - 14.05.2011 05:12 PM

Dlaczego mój uśmiech miałby się urwać?

Magdalena Tul naprawdę nagrała przeraźliwie nudny utwór. Nic w nim się nie działo, a melodia była usypiająca, wyjęta chyba z podręcznika dla amatorów muzyki tanecznej ''Zrób to sam w 5 minut na swoim komputerze''. Nuda nie oznacza tylko sennych, pozbawionych wyrazu kawałków. Teoretycznie szybki i dynamiczny numer może też paść jej ofiarą. I tu tak było.


- saferłel - 14.05.2011 05:24 PM

Islandia - bardzo przyjemny numer, absolutnie najlepszy w tej edycji Eurowizji. Nie żaden nachalny techno-pop, tylko klimatyczny, żywy kawałek podchodzący pod małomiejski folklor. I nic więcej nie trzeba pisać Icon_smile Niech po prostu to wygrają

Szwajcaria - podobnie jak wielu z Was nie pamiętam kiedy ostatnio Szwajcaria była tak wysoko. Oni podobnie jak w sprawach politycznych trzymają się raczej na uboczu, nie przywiązując chyba większej wagi do konkursu Eurowizji. I często wystawiają utwory o małym potencjalne komercyjnym, właśnie takiej jak ''In Love for a While''. Tylko tym razem udało się dojść do finału, a perspektywy są całkiem duże. Klimatycznie jest to rzecz bardzo zbliżona do propozycji Islandzkiej, też ocierająca się o pop-folk. Nie można jej nie lubić, szczególnie że jest tak ładnie zaśpiewana.

Azerbejdżan - do tej pory kojarzyłem Azerów z produktami disco-podobnymi, więc ten kawałek to dla mnie spore zaskoczenie. Uczciwie trzeba przyznać, że jest to nagranie śmiało mogące powalczyć o swoje miejsce na playliście RMF FM czy Radia Zet w kategorii ''ballad i romansów''. Nie jest to moja muzyka, ale słucha się jej bez zgrzytania zębami i płaczu. Na pewno kilka światowych gwiazd nie powstydziłoby się jej w swoim repertuarze.

Litwa - dosyć oryginalny pomysł jak na eurowizyjny numer. Klasyczna pop-ballada w duchu Whitney Houston. Trochę ocierająca się o jakieś jazzowe wypełnienia, trochę operowa, patetyczna. Jednym słowem, jest tam wiele różnych odcieni muzyki składających się nadspodziewanie łatwo w spójną całość. Ja odbieram ją raczej neutralnie i ciekawy jestem ile ta Polka pod litewką banderą dostanie punktów za piosenka, a ile za biust Icon_wink2

Węgry - tradycyjny eurowizyjny popfloor, z chwytliwym refrenem, patetyczną oprawą wokalną i nieskomplikowaną historią. Z pewnością ma prawo się podobać, tylko zastanawiam się czy Europa nadal chce słuchać takich ''bezpiecznych kawałków'' i nie będzie wolała postawić swojego głosu na coś choćby ciut bardziej oryginalnego. Ja słyszałem ''What about my Dreams?'' w 3435 innych wykonaniach na przestrzeni ostatnich 5-10 lat, więc jestem na ''nie'', chociaż nie odmawiam Węgrom przeboju lata.

Rosja - nasi wschodni sąsiedzi nie po raz pierwszy włożyli niemałe pieniądze w piosenkę, która ma im zapewnić zwycięstwo. Problem w tym, że po raz kolejny próbują jedynie dublować jakiś aktualny trend zamiast spróbować wyjść z własną inicjatywą. ''Get You'' brzmi poprawnie i zadziorne do momentu, kiedy nie banalny refrenik w stylu Majki Jeżowskiej lub Wandy i Bandy. Kładzie to ten numer u moich stóp, a ja daję mu mocnego kopniaka w twarz.

Gruzja - pamiętam jak Orzech zapowiadał ten występ jako koktajl Linkin Park i Evanescene, co już z założenia wydało mi się niestrawne. Co prawda muzycznie nie są tak drapieżni, a wokalistka nie próbuje kąsać mnie swoją operową manierą, lecz pomysł z wpleceniem w całość tego kwazi-rapera vel. Chestera Benningtona jest tragiczny. Nie ma nic bardziej pretensjonalnego oraz kiczowatego niż zrujnowanie piosenki porykującym, wrzeszczącym i rapującym samcem białej rasy. Dno.

Finlandia - solo-chłopców z gitarami to ja mam trochę przesyt na Eurowizji (pamiętacie tego nieznośnie przewidywalnego i nudnego chłopaka z Belgii?) . Finlandia zawsze miała całkiem znośne pomysły na eurocontest, ale tym razem zdecydowała się podążać wraz prądem. Niby niczego ''Da Da Dam'' nie można zarzucić, ale o to właśnie chodziło jego autorom. To utwór, przy którym można bezpiecznie spędzić noc, pod grubą pierzyną, z filiżanką ciepłej herbaty na szafce.

Szwecja - Szwecja już chyba nigdy nie dostarczy tak pociągającego kawałka jak "The Worrying Kind" by The Ark. To były czasy. Glam-rockowy zespół zdobył moje serce i sprawił, że jednak co roku oglądam Eurowizję w nadziei na podobne wydarzenie. Tegoroczna propozycja Szwedów zgodnie z przewidywaniami jest głośnym klubem rozpierdalaczem. Dzikie bębny, strzelające lasery, świszczące dookoła beaty...tylko jakby gdzieś uciekł duch tego wszystkiego. Całość brzmi niczym zmutowany Ladytron z nutką nostalgicznego disco lat 80. Nie jest źle w każdym razie.

Irlandia - Irlandia i takie brzmienia? Turcja, Armenia, Skandynawia....to rozumiem, ale Irlandczycy w takim house-popowym wydaniu. Aż skóra cierpnie (a jeszcze jak zobaczyłem kto to śpiewa to w ogóle o mało co nie zwymiotowałem....chociaż nie zdarzyło mi się to od 4-5 roku życia). Generalnie porażka. Nic, co mogłoby przykuć moją uwagę dłużej niż na te regulaminowe trzy minuty. Irlandia wpadła w sidła bezguścia.

Dania - wydawać by się mogło, że po serii komputerowych piosenek propozycja Danii trochę odświeży eurowizyjną scenę, lecz nic bardziej mylnego. Nie wiem kim jest tytułowy przyjaciel z Londynu, jednak prawdopodobnie nie był on łaskaw duńskim reprezentantom podesłać kilku ciekawych rockowych płyt z Wysp. Przez to zaserwowali oni słuchaczom kolejny słodko-mdły kawałek stylizowany na twórczość Reamon czy Brainstorm. Widocznie eurowizyjna konwencja zna tylko takie odmiany rocka i udowadnia to nie po raz pierwszy Icon_sad


Jej, nie mam już siły słuchać dalej Icon_sad


- mike - 14.05.2011 05:39 PM

saferłel, miło się ciebie czyta. Czekam aż wypowiesz się odnośnie mojego faworyta Icon_razz


- prz_rulez - 14.05.2011 05:45 PM

1. Mi jakoś utwór Magdy Tul nigdy nie wydawał się nudny, ciekawa rozbieżność...
2. Islandia zwycięzcą? Mówię stanowcze NIE! Nawet pomimo faktu, że to anthem dla tragicznie zmarłego Sigurjóna Brinka.
2. Chyba jednak przywiązują, bo a) mieliśmy w konkursie Paolo Meneguzziego i Vanilla Ninja b) single eurowizyjne od dwóch lat radzą sobie nieźle na szwajcarskiej liście singli
3.
Cytat:Nie ma nic bardziej pretensjonalnego oraz kiczowatego niż zrujnowanie piosenki porykującym, wrzeszczącym i rapującym samcem białej rasy. Dno.
No dobra, ja też wolę część z wokalem niż z rapem, ale bez przesady.
4.
Cytat:Kładzie to ten numer u moich stóp, a ja daję mu mocnego kopniaka w twarz.
Uuuu, i już nie będzie mieć takiej słodkiej buźki Icon_mrgreen
5.
Cytat:Niby niczego ''Da Da Dam'' nie można zarzucić, ale o to właśnie chodziło jego autorom. To utwór, przy którym można bezpiecznie spędzić noc, pod grubą pierzyną, z filiżanką ciepłej herbaty na szafce.
Bezpieczny? Chyba nie wsłuchałeś się w tekst.
6.
Cytat:Aż skóra cierpnie (a jeszcze jak zobaczyłem kto to śpiewa to w ogóle o mało co nie zwymiotowałem...
Oj tam... Jest Jedward, jest zabawa.
7. Zgodzę się co do samej Danii, że mogliby zmienić w końcu konwencję, praktycznie od lat niezmienna. Ale czasem brzmi to naprawdę zgrabnie (2005, 2006 Icon_smile2 )


- saferłel - 14.05.2011 05:59 PM

Ok potem coś jeszcze napiszę, ale teraz spadam na Magdę Gessler Icon_razz Mam nadzieję, że nic się nie stanie jak dostarczę głosy trochę po 19:00 Icon_razz2


- prz_rulez - 14.05.2011 06:01 PM

Wiesz, może lepiej nie oglądaj Gessler, dla Twojego żołądka może się to skończyć tragicznie...
[/offtop]


- saferłel - 14.05.2011 06:13 PM

Dlaczego? Staram się oglądać co tydzień Icon_wink Dzisiaj co prawda odcinek powtórkowy, ale praktycznie nie pamiętam co się w nim działo, a kuchnia jaką serwują wydaje się pyszna.


- Tomekk - 14.05.2011 06:14 PM

safer - Tom Dice to obok Leny największe odkrycie zeszłorocznej Eurowizji.
także nie skomentuję Twoich krytcznych uwag.
w tym roku Irlandia i Węgry są najlepsze, ale teraz też idę na Gessler Icon_razz


- prz_rulez - 14.05.2011 06:23 PM

a ja idę się zrelaksować przed finałem Icon_wink2


- saferłel - 14.05.2011 06:38 PM

Tomekk napisał(a):safer - Tom Dice to obok Leny największe odkrycie zeszłorocznej Eurowizji.
także nie skomentuję Twoich krytcznych uwag.
Ale właśnie to zrobiłeś Icon_wink

Dla mnie Tom Dice to taki muzyczny pucybut Icon_razz2


- michal91d - 14.05.2011 06:39 PM

saferłel napisał(a):Dla mnie Tom Dice to taki muzyczny pucybut Icon_razz2
przesadzasz. Tom Dice w zeszłym roku był lepszy od 95% propozycji Icon_mrgreen (a może nawet najlepszy).
Ale ten Fin w tym roku to mi się nie podoba


- mike - 14.05.2011 07:10 PM

Czekam na głosy jeszcze 30 min. Edytowanie wyników nie będzie od tej chwili brane pod uwagę Icon_smile2


- saferłel - 14.05.2011 07:32 PM

CHWILA CHWILA! Nie jestem frajerem, który wyrobi sobie opinię na podstawie 30 sekundowych fragmentów! Może przedłużę wszystko o kolejne 5-10 minut, ale proszę o szansę Icon_razz2


- mike - 14.05.2011 07:34 PM

saferłel napisał(a):CHWILA CHWILA! Nie jestem frajerem, który wyrobi sobie opinię na podstawie 30 sekundowych fragmentów! Może przedłużę wszystko o kolejne 5-10 minut, ale proszę o szansę Icon_razz2

Dobra to głosowanie potrwa do 20.00 nie można zmieniać głosów, może michał się pokusi o zagłosowanie Icon_wink2


- michal91d - 14.05.2011 07:35 PM

mike napisał(a):Dobra to głosowanie potrwa do 20.00 nie można zmieniać głosów, może michał się pokusi o zagłosowanie Icon_wink2
nie wiem. Niby przesłuchałem, ale głosujemy na zasadzie "jakbyśmy chcieli" czy "jak będzie"?


- mike - 14.05.2011 07:36 PM

michal91d napisał(a):
mike napisał(a):Dobra to głosowanie potrwa do 20.00 nie można zmieniać głosów, może michał się pokusi o zagłosowanie Icon_wink2
nie wiem. Niby przesłuchałem, ale głosujemy na zasadzie "jakbyśmy chcieli" czy "jak będzie"?

Jakbyśmy chcieli Icon_wink2


- michal91d - 14.05.2011 07:45 PM

ok, to tak na szybko:
1. Islandia
2. Szwajcaria
3. Serbia
4. Francja
5. Dania
6. Niemcy
7. Litwa
8. Azerbejdżan
9. Finlandia
10. Słowenia
11. Rumunia
12. Wielka Brytania


- mike - 14.05.2011 07:50 PM

michal91d, zamieniłem na system eurowizyjny Icon_smile2
12 - Islandia
10 - Szwajcaria
8 - Serbia
7 - Francja
6 - Dania
5 - Niemcy
4 - Litwa
3 - Azerbejdżan
2 - Finlandia
1 - Słowenia


- michal91d - 14.05.2011 07:51 PM

mike napisał(a):michal91d, zamieniłem na system eurowizyjny Icon_smile2
a no tak, zapomniałem Icon_biggrin3