Największe forum list przebojów Mycharts.pl
52 UTWORY W 52 TYGODNIE 2010 ROKU - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zamrażarka (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: YANCO TOP 30 (/forumdisplay.php?fid=106)
+---- Wątek: 52 UTWORY W 52 TYGODNIE 2010 ROKU (/showthread.php?tid=10139)

Strony: 1 2


52 UTWORY W 52 TYGODNIE 2010 ROKU - emigrant - 19.12.2010 12:44 AM

Zestawienie liczone na podstawie znanej Wam punktacji - 1 miejsce 30 pkt, 2- 29 pkt itd.
W rachubę wchodzą wszystkie utwory jakie pojawiły się u mnie od października 2009. Dlaczego tak? To proste. To co pojawia się na przełomie dwóch lat zawsze stoi na pokrzywdzonej pozycji. Pozwoliłem sobie jednak publikując to zestawienie pominąć ujawnianie punktacji. Są jeszcze na Yanco Top utwory z 2010 roku, które tak szybko nie spadną, więc orientacyjnie awansowałem je nieco wyżej niż są do tej pory.
(Klikając w prawie każdy tytuł możecie odsłuchać utworów.)

Lista albumów nie podlega punktacji. Przedstawię ja na samym końcu. W święta muszę jeszcze posłuchać kilka płyt.

PRZED WAMI YANCO TOP A.D. 2010

52 JEFF BUCKLEY & ELIZABETH FRASER - All Flowers In Time Bend towards The Sun (m-sce 7)

51 TOM HELSEN & MARIE DAULNE – Hide From The Sun (1 x m-sce 1)

50 CLOSTERKELLER - Dwie połowy (m-sce 5)

49 HOPE SANDAVAL & WARM INVETIONS - Blanchard (m-sce 4)

48 BLUR - Fool's Day (m-sce 4)

47 TOM DICE - A Soldier For His Country (m-sce 7)

46 ANATHEMA - Angels Walk Among Us (m-sce 4)

45 TIESTO & JONSI - Kaleidoscope (2 x m-sce 1)

44 ZOOid - Music (m-sce 2)

43 ROBERT GAWLIŃSKI - Grzesznicy (m-sce 6)

42 THOM YORKE - Feeling Pulled Apart By Horses (m-sce 5)

41 STEVE HACKETT - Fire Of The Moon (m-sce 7)


c.d.n. wkrótce


- emigrant - 19.12.2010 11:10 PM

Tak się śpieszę z podsumowaniem z myślą, że jadę do PL. A tutaj ciągle śnieży jak nigdy. Lotniska zasypuje, loty opóźnione bądź odwołane. Okaże się we wtorek rano czy wszystko będzie zgodnie z planem. Icon_confused2 Icon_smile2

40 RUMER - Slow (1 x m-sce 1)

39 PIANO MAGIC & BRENDAN PERRY - The Nightmare Goes On (m-sce 5)

38 ARNO - Get Up Stand Up (cover Bob Marley) (m-sce 4)

37 PORTISHEAD - Chase The Tear (m-sce 4)

36 JONSI - Boy Lilikoi (m-sce 4)

35 JONSI - Go Do (1 x m-sce 1)

34 KASHMIR - Mantaray (m-sce 6)

33 THE TEMPER TRAP - Sweet Disposition (m-sce 3)

32 ED KOWALCZYK - Grace (m-sce 5)

31 RENATA PRZEMYK - I człowiek i mebel (m-sce 3)


c.d.n.


- emigrant - 19.12.2010 11:40 PM

30 WAGLEWSKI / ABRADAB / MALEŃCZUK - Wszyscy muzycy to wojownicy (2 x m-sce 1)

29 THE NATIONAL - Afraid Of Everyone (2 x m-sce 1)

28 BRENDAN PERRY - Babylon (m-sce 3)

27 PETER GABRIEL - The Power Of The Heart (m-sce 3)

26 KD LANG - Hallelujah za niesamowitą wersję Live Icon_smile2 (m-sce 3)

25 KASHMIR - Bewildered In the City (1 x m-sce 1)

24 OZZY OSBOURNE - Life Won't Wait (m-sce 2)

23 HARVEY QUINNT - Black Pearl (2 z m-sce 1)

22 LIPALI - Wiersz (m-sce 2)

21 ANTONY AND THE JOHNSONS - Christina's Farm( 1 x m-sce 1)



- saferłel - 19.12.2010 11:51 PM

Już? Rok się wszak jeszcze nie skończył Icon_smile U mnie jeszcze jedno notowanko Icon_smile I wielkie podsumowanie DLP! Już się nie mogę doczekać Icon_biggrin Nigdy nie wiem co wygra, aż do ostatniego postu, który wstawiam Icon_smile Tak sobie przyjąłem.

emigrant napisał(a):Są jeszcze na Yanco Top utwory z 2010 roku, które tak szybko nie spadną, więc orientacyjnie awansowałem je nieco wyżej niż są do tej pory.
Nie rozumiem trochę tego zapisu. To, że liczysz od października 2009 - ok, ma to jakiś sens. Jednak tego orientacyjnego ''awansowywania'' Icon_razz2 nie pojmuję.

Fajnie, że do top 50 załapał się Blur. U mnie też raczej gdzieś-ta będzie. Portishead świetnie przetarli szlaki przed nowym LP Icon_smile Kolejny mój faworyt. Chciałbym znaleźć czas, żeby posłuchać w końcu tej Anathemy. 45 nadal wygląda mi niezwykle egzotycznie na tej liście Icon_wink Kolejny hicior na 39! Za Jonsim niestety nie przepadam, a pewnie jeszcze się pojawi. The National zasłużyli na top 30 swoim nowym albumem i tym nagraniem. Antony już się słucha. Mało listowy album, ale początek płyty mnie zachwyca. Tak bardzo, że nie dosłuchałem jeszcze do końca Icon_biggrin


- emigrant - 20.12.2010 12:00 AM

saferłel napisał(a):
emigrant napisał(a):Są jeszcze na Yanco Top utwory z 2010 roku, które tak szybko nie spadną, więc orientacyjnie awansowałem je nieco wyżej niż są do tej pory.
Nie rozumiem trochę tego zapisu. To, że liczysz od października 2009 - ok, ma to jakiś sens. Jednak tego orientacyjnego ''awansowywania'' Icon_razz2 nie pojmuję.

Gdyby podsumowanie miało być ok to musiałbym czekać aż wypadnie ostatnia piosenka która weszła w 2010 roku by takowe zrobić. Nie chce mi się czekać.
W sumie to chodzi tylko o 2 piosenki. Icon_smile2


- saferłel - 20.12.2010 12:04 AM

Aaaa, czy ja wiem. Strasznie restrykcyjny jesteś Icon_smile U mnie tytuł przebój roku 2009 zdobył kawałek z 2008, więc wiesz.... Icon_razz2


- emigrant - 20.12.2010 12:08 AM

U mnie też nie wygra utwór pierwszej świeżości.
Ok za rok będę liczył od października 2010 do grudnia 2011. Ok?
Antony wyszedł mi za nisko, musiałem go awansować Icon_smile2 Icon_biggrin3 Icon_wink2


- emigrant - 20.12.2010 01:07 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQQtVWXT6_z-6Ep_An-gaI...bumPPjdInP]

20 DORLEAC - Kill You (2 x m-sce 1)

Geike Arnaert ( były głos Hooverphonic) i niejaki Spinvis stworzyli ten projekt. Zafascynowałem się tą muzyką z miejsca. Cieszę się, że kilku z Was też mogło tę muzykę poznać.


- emigrant - 20.12.2010 01:14 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ2nyc6g_islOPXJZXse-k...V5VeeOhwBd]

19 IAMX & IMOGEN HEAP - My Secret Friend (1 x m-sce 1)

Coś ujmującego jest w tym utworze. Na starym laptopie miałem całą płytę ''Dogmatic Infidel Comedown OK'' jednak ten fragment najbardziej przypadł mi do gustu. No, może jeszcze ''Think Of England''.


- emigrant - 20.12.2010 01:24 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQHt9GHbJ_ldA4_WjscpFH...sS8G-4ggmG]

18 ACUTE MIND - Misery (1 x m-sce 1)

Myślę, że ta grupa to wielka nadzieja rodzimego rocka. Pierwsza z 5 polskich utworów w Top 20. Chłopaki cieszyli się z recenzji na e-migrant.eu.


- emigrant - 20.12.2010 01:30 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSIFbgc6vlbWtpo6xwW75f...FiOVZsnm0Q]

17 TOM HELSEN & EVA DE ROOVERE - It Ain't That Bad (1 x m-sce 1)

Kolejne po Dorleac moje odkrycie tego roku z Belgii. Tom jest odpowiedzialny miedzy innymi za produkcję płyty Toma Dice - tego z Eurowizji. Człowiek orkiestra. Szanowany i ceniony w Belgii. Tutaj w najpiękniejszym finałowym momencie swej ostatniej płyty ''The Truth About That Girl And Me''.


- emigrant - 20.12.2010 01:34 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRqpXyyKbT_fsccy32-Wyn...QgsdsRgcsw]

16 CLOSTERKELLER - Na nic to (3 x m-sce 1)

Zespół, który kocham nieprzerwanie od 21 lat. Cudowna płyta, którą wciąż odkrywam.


- emigrant - 20.12.2010 01:41 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQQtVWXT6_z-6Ep_An-gaI...bumPPjdInP]

15 DORLEAC - Disparu
(5 x m-sce 1)

Tak myślę, że 15 pozycja to troszkę za mało. Druga odsłona płyty Dorleac. Tutaj niczym Cocteau Twins za najlepszych czasów.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQfmHDoGayhtk7BSS-1GKM...OPOtKbasZQ]
Geike Arnaert


- emigrant - 20.12.2010 01:48 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTRD285CAjKADMGW9VgHOY...DGOfaLtIHQ]

14 JONSI - Kolindur (1 x m-sce 1)

Pisałem już wcześniej, że zakupiłem sobie ten krążek w wersji analogowej. Nie żałuję tego ani trochę. Powiem więcej. Zaczynam z powrotem kupować płyty analogowe. To niesamowite uczucie móc położyć ramię gramofonu na płycie Jonsiego.
Jonsi jeszcze się w tym podsumowaniu pojawi.


- emigrant - 20.12.2010 02:04 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSzLyF4SL7fMeuBo5ttshg...9vJkAJueMw]

13 DINAH WASHINGTON & MAX RICHTER - The Bitter Earth / On The Nature Of Daylight
(4 x m-sce 1)

Wielki utwór. Właściwie obecny ze mną non stop. Kocham taka muzykę. Filmu ''Shutter Island'' w dalszym ciągu (Marku) nie widziałem ale to dzięki Twojej liście go spostrzegłem .

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXDW68tWrvhw0NSLhPBIH...GmcOnu6S1w]


- emigrant - 20.12.2010 02:20 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ-aMlzy_pDZUjC3BB0DIH...PheA5KWvMj]

12 VAYA CON DIOS - Il Restera Toujours (2 x m-sce 1)

Niestety, na you tube ten utwór został zablokowany.
Gdyby nie fakt, że czasem skrobnę coś na e-migrant.eu o muzyce z Beneluksu, pewnie bym nie zwrócił uwagi na nową płytę Demi.
Powróciła w pięknym stylu a la Paris. To już nie ten sam przebojowy zespół co kiedyś. Muzyka z płyty ''Come On Est Venu... '' potrafi przeniknąć głębiej.


- emigrant - 20.12.2010 02:24 AM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR3UvFdb5wJ5BaO0ISCPTt...GLpcGhM5xg]

11 HEY - Piersi ćwierć
(3 x m-sce 1)

Tak, właśnie ten utwór okazał się największym dla mnie z ich ostatniej płyty. Bardziej mi się podoba taka ''nosowska'' strona Heya a może nie zawsze lubię dostrzegać rzeczy oczywiste i wyszukuje innych.


- pabloyd - 20.12.2010 12:29 PM

emigrant napisał(a):Ok za rok będę liczył od października 2010 do grudnia 2011. Ok?
Co innego "utwory roku" a co innego "podsumowanie notowań roku".
Podoba mi się, że piszesz o utworach roku, a nie robisz podsumowania notowań. Nie musisz pisać: "gdyby ten utwór pojawił się na liście wcześniej to byłby wyżej, bo miałby szansę uzbierać więcej pkt".


- emigrant - 20.12.2010 01:36 PM

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQRL6FOZS4HCmHfDny_7Ob...Vy7Zqw075w]
10 GET WELL SOON - Werner Herzog Gets Shot (1 x m-sce 1)
Płyta ''Vexations'' w sumie cała jest taka sama jak ten utwór. Od samego początku po prostu sobie płynie. Top 10 od wielu lat układa się u mnie mniej więcej w ten sam sposób.Klimat, emocje, czasami jakiś czad.


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcShlVWkCUWR-Gd7EdWo_Lp...0FBbN21TUg]
9 RENATA PRZEMYK - Odjazd (1 x m-sce 1)
Trudno chyba byłoby znaleźć kogoś na Forum, komu obojętna byłaby ta piosenka. Renata zawsze pozostawia po sobie coś wartościowego. Tak było i tym razem. W takich utworach łatwo się zakochujemy.


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSj3BR8NM9f0SkJUef8yu5...9Y7yaiL-tg]
8 CLAN OF XYMOX - Sea Of Doubt (1 x m-sce 1)
Oj, zabrzmiało prawie jak The Cure z drugiej połowy lat 80-tych. COX na stałe ma miejsce na mojej półce. Z Holandii nieco później jeszcze będzie jeden wątek.


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQHt9GHbJ_ldA4_WjscpFH...sS8G-4ggmG]
7 ACUTE MIND - Grief And Pain (4 x m-sce 1)
I oto najwyższa polska piosenka w tym zestawie. Co za tym idzie - TO MÓJ POLSKI PRZEBÓJ ROKU. Rush po polsku z dodatkiem heavy metalu lat 80-tych. Nawet miejscami słyszę tutaj Mars Volta. Dla mnie debiut roku. A Sorry Boys troszkę za późno wydali płytę bo mieli szansę z nimi powalczyć.


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSvVfwRghGJsQ_pHocpYpS...WWdwCIZ1UV]
6 ANATHEMA - A Simple Mistake ( 2 x m-sce 1)
Pewnego dnia jeden z użytkowników Forum podrzucił mi do posłuchania najnowszy albumu Anathemy. Nie mając za wiele wtedy do roboty z miejsca jej posłuchałem. Tego samego dnia odsłuchałem jej jeszcze ze 2 razy. Dzięki pabloyd - być może gdyby nie Ty, Anathemy nie byłoby w tym podsumowaniu?
A Simple Mistake niesie tę narastającą energię, którą tak uwielbiam. Prawie jak ''The Signify'' - Porcupine Tree.


finał podsumowania - jeszcze wieczorkiem


- michal91d - 20.12.2010 06:06 PM

wow! jakie tempo Icon_mrgreen
zdecydowanie wybieram Jónsiego Icon_wink2